Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

ivanulienka81
27. apr 2010

ros, no tak to ja uz neviem, ale mne sa parkrat stalo, ze ked maly uz tak dlhsie buval, ze sa nezobudil na papanie po 2-3 hodkach v noci, a ja sa zobudim a cele tricko mokre a bolest ako co, pospiacky som odsavala

rosannar
27. apr 2010

iva...no a ešte ja aké mám teraz prsia tak normálne ostriekam celú spálnu ak budem mať veľa mlieka 😀 a také 2 litriky vytlačím 😀 😀 😀 😀 ...no aby som vôbec nejaké mlieko aj mala 😒

ivanulienka81
27. apr 2010

baby a ta odsavacka v tom druhom linku nie je nahodou pouzivana? bo ja chcem len novu!!!!
no nic, aj tak tam napisem a opytam sa

ivanulienka81
27. apr 2010

co ros? uz mas cici ako balony??? 😀
ale neboj, mliecko urcite pride a bude, len sa treba starat o laktaciu

rosannar
27. apr 2010

iva...no ja mám od prírody také balóny 😀 ....moje číslo podprdy je teraz už 95 C alebo D 😀 ....no ale mužovi sa to páči, to je hlavnéé 😀 ...no a ešte ked narastú po pôrode, tým že na nalejú mliekom, tak ich budem nosiť v taške pred sebou 😀

evitkamalicka
27. apr 2010

ivka sa mi zda ze v tom druhom linku je nova, pohladaj na mimibazare

rosannar
27. apr 2010

iva...ved si kukni moje svadobné fotky....
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

edita84
27. apr 2010

ros nechcem byť zlá ale veľké cici neznamenajú veľa mlieka moja známa mala asi nulky a mlieka habadej kojila malú skoro do dvoch rokov

ivanulienka81
27. apr 2010

veru, velkost prsnikov neznamena zarucene vela mlieka
ja mam kamosku, chuda ako palica 47kg, sa cudujem ze otehotnela, cici nikde a malu kojila vyse dvoch rokov 😀
moja segra kozata a kojila teraz neviem ci pol roka

ivanulienka81
27. apr 2010

evit, na ten druhy link som reagovala, uvidim ci odpise

rosannar
27. apr 2010

edit..no ja viem, ale tiež som mala susedu, ktorá nemala prsia a ked porodila, tak mala také prsia ako ja...a toho sa bojím aj ja

ivanulienka81
27. apr 2010

aha ros... pokukala som sa ti teraz do vystrihu 😅

ivanulienka81
27. apr 2010

mne sa ani cez tehu nejak nezvacsili ani po porode, vobec som nemala kozy ako melony, pravedze som vyzerala akoby som ani nekojila 😨

rosannar
27. apr 2010

iva...mohla si kludne.... 😀

rosannar
27. apr 2010

no ja zase čo som poznala, tak sa im niektorým riadne naliali prsia...

ivanulienka81
27. apr 2010

ros, je to velmi individualne, ale obycajne sa naleju 🙂
neboj, mliecko bude, len ako som pisala, dolezite je udrzat laktaciu, ja som ju neudrzala a ked mal Misko 3 mesiace tak som ho odstavila, uz to nemalo vyznam, trapila som jeho aj seba

edita84
27. apr 2010

veru ivi má pravdu treba urobiť všetko pre to aby si mala mliečko aj ja som to rýchlo vzdala ale ked budem mať druhé to len tak ľahko nevzdám 😉

rosannar
27. apr 2010

ivi, edit..akože udržať laktáciu? vysvetlite mi to tak trošku ako pre debilov 😀 ja ešte také slová velmi nepoznám... 😀

ivanulienka81
27. apr 2010

jaj este toto som nasla na minibazare.... tieto su nove a tiez za celkom fajn cenu, nie?
http://www.minibazar.sk/Odsavacka-mlieka-Tommee...

edita84
27. apr 2010

ivi ale to je používané

evitkamalicka
27. apr 2010

edit neni, citaj popis 😉

ivanulienka81
27. apr 2010

ros, ja vyslovene nie som mliecny typ, mliecko som sice dostala hned po porode, aj maly sa prisal, v porodnici bolo vsetko ok, vzorovo sme kojili, vobec som ho nemusela prikrmovat UM, ale to babo chce postupne viac a viac mliecka, cize tebe sa musi viac mlieka tvorit a vo vseobecnosti plati, ze cim sa ti mliecko mina tym sa ti viac vytvara, to znamena, ze dolezite je dojcit ako sa odporuca kazde 2 hodiny, vzdy po dojceni je dobre este doodsavat aby sa prsnik uplne vyprazdil, kedze som mala nafigu odsavacku nevyprazdnovala som nic, nezlaknut sa ked male vela place ze je hladne, treba prilozit na prsnik a stimulovat ho, nie dat mu UM, pripadne su este rozne caje pre dojciace matky a homeopatika, ja som o vela veciach nevedela, keby som bola vedela, nikdy sa nenecham ovplyvnit tym, ze maly place lebo je hladny, proste deti placu, ros, laickejsie to uz neviem napisat 😅

edita84
27. apr 2010

jáj sorry ja som len pod popisom čítala

ivanulienka81
27. apr 2010

tak teraz sa mi ktora najviac oplati?
sakra, ja som z toho puk, mne sa to nechce ani citat 😅
no nic, daco z toho uz snad objednam

rosannar
27. apr 2010

iva...dakujem...teraz som to pochopila uplne...dakujem...no uvidíme ako to bude s nami, ale ak malé bude po rodičoch tak bude dobrý papkáč 😀

ivanulienka81
27. apr 2010

ros no a samozrejme ze dolezite je aj spravne prisatie babatka, musi sat a nie len cmulat bradavku, ale to ta naucia v porodnici, dolezite su aj polohy dojcenia, lebo pri kazdej polohe sa ti vyprazdnuje ina cast prsnika atd. teraz som uz nadupana, snad to nezvoram 😀

ivanulienka81
27. apr 2010

ups baby musim ist, krpec sa zobudil, uz sa smejka 🙂
ale este sem nakuknem

rosannar
27. apr 2010

iva....no ty nie, ale ja mám z toho obavy...ja som taký človek, že mne to trošku neskôr dochádza a zase ked mi niekto vysvetluje, čo mám robiť a neukáže mi to, tak si to len ťažko predstavujem 😀 ....a tam v pôrodnici, tak pomáhajú každej individuálne alebo je tam také posedenie kde sa spoločne kojí? 😀

rosannar
27. apr 2010

okeeeej ahoooj a diki za rady 😉

ivanulienka81
27. apr 2010

k nam chodila kazdy den na izbu riadne laktacna sestra, pomahala prikladat babo na prsnik, pozerala ci mame mliecko, kontrolovala bradavky... ale nejaku prednasku nerobila, vravim, ja som o vsetkom tomto nevedela