Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

miru.j
21. júl 2009

lilix aj ja pijem alchemilku a beriem kys listovu

lilix
21. júl 2009

miru.j fuha, tak to je fakt sila.
ale hlavna vec, ze je uz po tom. vsetko zle sa na dobre obratilo, ako v rozpravke.. a uz mas pri sebe super muza..
obdivujem ta.. ako si to zvladala taka mlada..
a neboj, urcite sa podari.. 😉

sabik
21. júl 2009

miru, klobuk dole naozaj, neskutocne kolko a ako skvelo si si s tym poradila!
drzim palceky, aby Vam to s babatkom vyslo! 🙂

miru.j
21. júl 2009

Dakujem 🙂 Tiez Vam drzim palceky 😉

lilix
21. júl 2009

miru a kde si nasla svojho prinaca?

sophie1981
21. júl 2009

lilix.....chces vediet kde sa rodia genialny chlapy??? 😀 😀 😀 😀 .....

miru, verim ze sa vam to podari.....my dnes mame divny den...mala ma zvysenu teplotu a je umrncana, tak sa cecikujeme o 106.... 😀 ....snad to je len take bubu a nechytila nejaky virus.... 😕

miru.j
21. júl 2009

Jaj lilix Ty si ale zvedava 😉 No dobre.Skusim vskratke popisat 😉 .Zoznamili sme sa na diskoteke 🙂 .Bol fajn,ale vtedy som nechcela dotyk chlapa ani vidiet nieto este citit.Mala som averziu na chlapov.No tento super tancoval a ja som sa bavila.Tel.c.som mu nedala a jeho roztrhala.Napriek tomu si zistil kde pracujem a chodil za mnou kazdy den ,niekedy aj dva krat za den.Odolavala som mu tristvrte roka 😝 Az ked raz neprisiel(jeden raz vynechal)musel zostat v praci a ja som cakala,cakala a dockat som sa nemohla...Vtedy som prisla na to ako velmi ho chcem.Ked na druhy den prisiel zatocil sa somnou svet,zmohla som sa len na vycitavu otazku:,,kde si bol vcera?" 😉 .koktajuc dohodla som sa s nim,ze prijmam jeho pozvanie na byt 😝 A tak som sla plna ocakavania a vzrusenia k nemu.Bolo mi prijemne .Cely vecer a noc sme sa rozpravali,hladil ma a laskal a ja som sa roztapala v jeho naruci.Napriek tomu v tu noc k nicomu nedoslo.Ano bozky,objatia,vzrusenie toto vsetko tam bolo.Povedal len,ze nechce nic pokial si nebudem ista,ze to naozaj chcem a ze to tak citim.Celu noc sme nespali 😉 Uuuuzasneeeee!Nad ranom som zaspala a ked som sa prebudila na krku som mala zlatu retiazku a na stole ranajky a kavu.Opytala som ho ze cim som si to zasluzila a on povedal len:,,Dakujem,ze si tu". 🙂 Ani neviem ci som daco vtedy zjedla ale to ako som si v to rano vychutnala jeho,na to nikdy nezabudnem.Tesne pred vianocami 2000 som zazila co je to naozaj sa milovat 😉 😵 a od vtedy sa mojho milacika drzim ako kliest 😉 Vsetko nam postupne vychadzalo podnajom,hypouver,byt,svadba,len ten vytuzeny pokladik zatial nemame ☹

miru.j
21. júl 2009

Ahoj Sophie.Dakujem Ti za podporu a dufam,ze malinka bude v poriadku.Viem jake je to ked je babuliatko chorucke aj co prezivas.Vzdy som bola nestastna ked boli deti chore a nevedela som im pomoct,plakala som tiez.Teraz uz Martin bude mat 18 a Miriamka 17 v decembri a i tak som na nervy aj ked maju len sopel 😉 Tak drzim palce aby bolo vsetko v poriadku z malickou.

lilix
21. júl 2009

ooo uplne som hltala kazde slovko. to je ako romanticky film. aj ti to trocha zavidim. hihi 😀
krasne si to opisala..
😕

miru.j
21. júl 2009

Lilix,napis i Ty nieco,urcite mas niake pekne spomienky zo svojou terajsou laskou 😉

miru.j
21. júl 2009

Babulky mate niektora skusenosti s vitaminmi pre nasich chlapov na podporu plodnosti.Lilix ty si pisala nieco take,ze ste boli na spermiograme s manzelom,dali mu daco.Mne lekarka povedala,ze nemam panikarit,ze sa take vysetrenia robia az keby som potratila druhy krat.Ja by som sa tomu ale chcela vyhnut.

sophie1981
21. júl 2009

miru...ja som potratila 2x a nesla som na vysetrenia.....ale snad preto ze som sa bala, ze nieco najdu......a na treti krat to vyslo...aj ked s problemami...v 16tt mi vysiel pozitivny triple test, mala som riziko na raztep u babatka a dawn. syndrom 1:55,,....chceli ma poslat na amnio, odmietla som.....bala som sa rizika potratu...tak sme sli len na morfologicky utz, v KE, a odobrali mi krv na nejake krvne geneticke testy.....kedze doktor v KE povedal ze babo je na 90 percent zdrave, tak som sa nakoniec na vsetky ostatne vysetrenia vykaslala...ziadna amnio, a odoberanie dalsich vzoriek, lebo kazdy ten test mi vykazal nieco negativne....mala sa narodila v 35tt(zle prietoky a 1800km autom v 8 mesiaci tehu)....a je uplne zdrava...ked is predstavim, ako som ju mohla ohrozit amniocentezou jemi zle......takze ja by som na tvojom mieste nestresovala,lebo fakt, kym to nebude trvat az priliz dlho, myslim to ze otehotnies, tak by som neriesila a na tvojom mieste by som si pred kazdym milovanim spomenula na tenkrat poprve s tvojim manzelom a uvidis, nalepi sa na vas krasne babulko.... 😉 ...nemysli uz teraz na lieky......nesur to...ked to ma prist tak to pride....

miru.j
21. júl 2009

sophie dakujem Ti za tvoj prispevok.Pomahas mi 🙂 .Po 35 automaticky posielaju na amnio 😒 Ja som bola rozhodnuta,ze tam nepojdem,a ked znova otehotniem(coskoro) tak aj tak svoje rozhodnutie nezmenim.Docitala som sa na nete od mamiciek co to podstupili vselico a vyslo mi stoho,ze amnio je uplne zbytocna,pretoze nieje spolahliva.Jedna tam pisala ze mala vsetky vysledky zle,napriek tomu sa rozhodla nechat si babatko.Narodilo sa jej uplne zdrave dievcatko.Jedna znama odmietla amnio a to jej doktori vraveli,ze ma vsetky vysledky zle, a ze rizkuje.Ona ma tiez krasne dievcatko.Nevie si ani predstavit,ze by si ju mohla dat vziat.Naco nas zeny stresuju ked to nieje spolahlive 😒 Tiez si si dost vytrpela moja,zasluzis si svoj pokladik.Prajem Ti aby bola Katuska zdravunka ako buk,a aby ku nej coskoro pribudol bracek abo sestricka 😉 🙂

miru.j
21. júl 2009

Babulky kde ste?Este tento tyzden som PN a potom do prace,lebo zblaznim 😒

sophie1981
21. júl 2009

miru......tu som, akurat kojim......uz okupkane.....tak mam zasa relax....mala ozuzlava didy a ja chatujem.... 😀

mna tiez genetik upozornoval, ze to riziko je dost zle....ale my sme boli rozhodnuti si male nechat....z predchadzajucich tehu co by som dala za to aby som mala babo...aj ked postihnute....milovala by som ho kolko by som vladala....moji rodicia vychovali dceru s najvyssim postihom demencie a milujeme ju nadovsetko....je to neuveritelne, ze doktory odporucia prerusenie tehu v nejakom 16-23tt....ked tie testy niesu 100 percentne....a zase ist si dietatko vziat, ked ho vidis na utz., citis kopat v brusku...nikdy by som to nedokazala....

miru.j
21. júl 2009

Ahoj Sophie mas pravdu.Pekne si to napisala.Kedisi ked som bola tehu s mojimi detmi to nebolo taketo.Ani jeden ultrazvuk mi nerobili a bolo dobre.Teraz ten stres co robia buducim maminam,no hroza 😖 Priznam sa troska Ti zavidim(ale nie v zlom)to kojenisko.Milovala som to.Prajem Ti aby to dlho vydrzalo cim dlhsie tym lepsie.

marionn
21. júl 2009

ahojte dievčatá 🙂 chlapci mi spinkajú, tak mám chvíľku čas. Ešte ste tu?
miru.j, ďakujem za príspevok. wooow!!! Klobúk dolu! Prežila si si dosť zla, ale súčasnosť ti všetko vynahrádza, že. A babuliatko tu bude čo nevidieť 😉 .
sophie, to je pravda. Aj mňa doki vyľakal. No myslím, že tu sú väčšinou takí doktori. Začiatok tehotenstva som bola v uk a tam z toho vedu nerobili. Urobili len sono a pri každej poradni počúvali bábätku srdiečko, odvážili, zmerali, .... no nič zvláštne, veď tehotenstvo je súčasť života a nie je to choroba. Nerobili ani "vnútorné" vyšetrenia. Keď som prišla sem, myslela som, že to bude lepšie, no až teraz som pochopila, že tu človeka akoby znechucovali a zbytočne plašili.
😖

sophie1981
22. júl 2009

marion...ja som prezila anglicko-slovenske poradne...tiez mozem porovnat...ale na velke prekvapko, mna slovensky doktor vysetroval na koze prvy krat az v 32tt......aj to koly tomu lebo sono ukazalo, ze Katka je uz nozko.....hlavicka balogovala, alebo ako sa to hovori....je pravda, ze v uk to beru lezernejsie...aj ked mne prietoky vysli zle uz v 16tt....tak som mala utz kazde 2-3tyzdne...ale kedze aj tam mi ifp testy vysli zle, ked som vravela, ze odmietam dalsie vysetrenia, tak automaticky to nechali tak, nie ako tu....sa do toho rypu, ci si uvedomujem rozika.....ano uvedomujem a je to moje rozhodnutie...

dnes bude pekne....niekde vypadneme s Katkou......si este uzit slniecka...o chvilu bude po lete.... ☹ ....teraz spinka, ja som si zase vycesala masu vlasov z hlavy.....budem plesana.... 😲

marionn
22. júl 2009

bré ránko, sophinka. No veď práve. Je tam ležérnejšie, ale neprotirečia človeku a nevyčítajú.

Timinko je už hore, tak ideme aj my von, aby sme sa do 10-11stej vrátili, lebo chodí buvkať. Katuška spinkáva raz či dvakrát?
A neboj, aj ja plešiviem 😀 😀 😀

sophie1981
22. júl 2009

boooze pisem ako trubka.... 😕 😀

Kacenka spinka rano 30 min....potom von v kociariku 2 hod....potom poobede hodinku a pred vecerom zase hodku....este nemame presny rezim...stale to meni potvora....

pracka doprala....tak povesam a padam von...majte sa zatial...

miru.j
22. júl 2009

Dobre ranko babulky!Tiez po kazdom cesani vyhodim gucu vlasov 😒 nejake vitaminky nam chybaju asi.Tak napiste ked sa vratite z vonka.Posielam pusinku detickam 🙂 Pa

sabik
22. júl 2009

Dobre ranko vsetkym! 🙂
Mozno by sme mali tuto temu premenovat na nieco ako plesata skupinka.. ;) Ja sa zasadne mozem cesat len nad vanou a to mnozstvo, co tam potom vidim napadane.. ☹ Hruuuuuza..

miru.j
22. júl 2009

Ahoj Sabik ako sa mas?

slibby
22. júl 2009

Dobre ranko vsetkym 🙂 ! No vypadavanie vlasov neobislo ani mna a najhorsie to bolo pocas kojenia, esteze ich mam tolko 😀 ale ked to pojde takto dalej tak si mozem ist kupit parochnu 🙂

jonki
22. júl 2009

ahojte ste uz sice v plnom prude 😉 ale "beriete" este nove clenky??? 😀

aj my by sme sa chceli zacat v oktobri novembri snazit. V septembri je svadba a babo sme planovali na neskor kedze mam za sebou este len prvy rok vysky(denna forma)....tak sme si vraveli ze o rok. Lenze rokov mame uz obaja na prve babo dost...29 a mam zdravotne problemy, ktore s najvacsou pravdepodobnostou svedcia pre endometriozu takze mi lekari odporucali co najskorsie otehotnenie. No a od tej chvile sa sa zzivam s tou myslienkou....a musim sa priznat ze sa mi paci omnoho viac riesit ako otehotnieme ako riesit antikoncepciu a ako neotehotniet 😉

len som sa chcela opytat, ze co mame a nemame robit ak chceme byt fit a co najviac pripraveni na babo

slibby
22. júl 2009

ahoj jonki, srdecne ta tu vitam. jedine co sa odporucuje je dva mesiace pred tym zacat brat kyselinu listovu

sabik
22. júl 2009

Ahoj Miru, tak trapim sa v robotke stale.. ☹ Ale vela ludi dovolenkuje, tak je to take kludnejsie.. No, od vcera beriem kyselinu listovu (nemali Femibion, tak len taku cistu, ze Bio Folic), a samozrejme, myslienkami som viac pri planovani babatka a vsetkeho okolo toho, ako pri praci.. ;)
Pekny dnik prajem vsetkym!

jonki
22. júl 2009

dakujem za privitanie 😉

len ta kys. listova? inak nic? my alkoholu neholdujeme, prvu a poslednu cigaretu som vyfajcila pre cca 18 rokmi 😀 ...takze na toto sa nepytam....viem, ze stres nie je dobry a vseobecne viac vyhovuje celkova pohoda.

myslela som si, ze ked chceme uspesne otehotniet je toho co mame a nemame robit viac 🙂 moj gynekolog mi stale pili usi s dakymi vitaminmi ale uplne to ignorujem lebo nemam potrebu podporovat jeho osobny biznis

takze kyselina listova ma byt moje heslo 😀

janirea
22. júl 2009

ahojte, od vtedy co som tu bola naposledy ste zapisali celych 5 stran 🙂
Super sa to tu rozbehlo a precitala som vas, tak by som sa rada pridala, dufam, ze bude viacej casu vas prist castejsie pozriet.
My sa chystame na babo tak okolo septembra,,,,listovku uz uzivam, ale ine nic

janirea
22. júl 2009

jonki,,,,myslim, ze listovka uplne staci,,,naco zbytocne sa dopovat este niecim dalsim pokial si to nevyzaduje zdravotny stav