Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

lilix
12. aug 2009

no len aby si este djefcatko nebola prekvapena, ked aj z toho jedneho razu tam budu // ako hrom. ale co sa ma stat sa stane!

kojzarik
12. aug 2009

ahojte vsetci
lilix nie nepribrala ,mozno preto ze som ho brala len 2 mesiaci, ale ked som ho brala pred 3 rokmi tak vtedy som pribrala za pol roka 6kg

ludka_r
12. aug 2009

Dijefcatko, tak to ste na tom veľmi podobne ako my 😀 . My sme o svadobnej noci tiež nedávali pozor, veru som si aj myslela, že to možno vyšlo. Tiež my už aj červená meškala, bazálna teplota sa nezmenšovala.... 😀 No a už som sa hladkala po bruchu a pomali aj išla s "bábätkom" rozprávať.. To tam ale nebolo... 😉 Tak tiež až v októbri.. Ale rozmýšľam, že by sme začali už v septembri, bo vraj by som vtedy mohla splodiť dievčatko a ja ho tááááák chcem.... 😵 Síce tomu moc neverím, ale za pokus to stojí...
Ale som zvedavá, možno predsa len si tehotná... 😉

sophie1981
12. aug 2009

ahoj... 🙂

sophie1981
12. aug 2009

dijefcato.....no, svadobnu cestu treba, bo ked nejdes hned po svadbe, uz sa k nej nedostanes......ja som 8 rokov vydata a ani na dovce sme spolu neboli, nieto svadobnej......snad ked nam deti odrastu pojdeme.....ale ak ta potesim, moja sestra tiez nebola pri mori, objednali si s mamnzelom spanielsko, zaplatili a mesiac pred odletom jej vysli //...cesta sa rusila, prisli o zalohu a synovec ma v oktobri 10 rokov...ich dovca.... 😀

sophie1981
12. aug 2009

lilix, ani ja som este nebola u kozmeticky a u kadernika som bola 4x....raz ked som mala 12 a chcela som ofinku a ta blondina s beverly hills 90210,....uz neviem ako sa vola....potom ked som sa vydavala, a 2x zostrihat do postupna....inac sa skubem sama...tu strihnem-tam strihnem a je to.... 😀

inac akurat ma moja mala okakala....tiez logika ju kojim bez plienky.... 😝

sophie1981
12. aug 2009

a od duphastonu sa pribera???....ja som brala 5 tyzdnov 3xdenne a do ukonceneho 4 mesiaca rano a vecer.....a este so stihla aj schudnut 3 kila.... 😀

ludka_r
12. aug 2009

Inak, k tej dovolenke.. Moja sestra teraz tiež prišla na to, že je tehotná asi tak dva týždne pred dovolenkou... Ale aj tak išli, a užila si to... To ale závisí od toho, či žene býva v tehotenstve zle... Možno Ti bývať zle nebude, tak dovolenka Ti neuškodí.. Ja by som šla aj tehotná na dovču... Btw. pri mori som ani ja ešte nebola, ale nedá sa povedať, že by mi to vadilo... 😀

ludka_r
12. aug 2009

Sophie, kojiť malú bez plienky, to je veru odvaha... 😀 No čo, aspoň sa nenudíš... 😉

lilix
12. aug 2009

sophie, tak to si dobra, ze 4x za zivot u kadernicky! klobuk dole. no ja sa vacsinou striham sama, ked pridem od kadernicky! 😀 lebo sa mi nikdy nepaci, ako ma ostriha. a to som ich vystriedala vela. stale daco musim vylepsit podla seba, svojho tipu tvare, resp. toho ako mi to stoji.. ona mozno neostriha zle, ale ked sa to ku mne nehodi.. a za mokra to stoji inak, ako za sucha.
a ta z beverly hils sa nevolala kelly?

lilix
12. aug 2009

teraz som si docitala pribeh sophie, aky bol porod! hotovy roman. ale uplne som sa do toho vzila. a chapem ta s tym cikanim pred doktorom. asi by som to tiez nedokazala.. alebo to trpnutie ruk som tiez zazila. ale to si mala asi z prilisneho dychania, resp. okyslicenia.. ja som sice nerodila, ale na pohotovosti mi zacali raz trpnut ruky, a ja som dychala o dusu, a oni, ze nemam tolko dychat. ten pocit, ked si clovek nevie ovladat telo.. brrr.

sophie1981
13. aug 2009

bre rano......lilix, citala si moj roman?...no nejako som pisala a pisalaa ked som to odoslala, tak som zirala, aky clanok.... 😀 ....ale ja na\porod velmi rada spominam..... 😉 ...

sophie1981
13. aug 2009

kde ste??? 😕 😕

lilix
13. aug 2009

ahoooj, neviem kde sa flakaju, mna to nebavy si pisat tu sama so sebou 😀
no citkala som roman, ja sa psychicky pripravujem na porod, ked o nich citam.. nech vim do coho dem! 😀
ale vraj sa na to neda pripravit, kazdy porod je iny, a ta bolest je asi nepopisatelna. kam sa vraj hrabu menstruacne bolesti. ale ja celkovo zle zvladam bolest. sme s bratom zistili, ze mame obaja nizky prah bolesti. bohvie po kom, ked moja mama ho ma podla mna vysoky. ona je taky trpitel, co na sebe neda znat bolest. zatajuje. neprehana.
ja pravy opak. zvelicujem, nafukujem. aj pohladkanie ma boli. auuu. asi som po otcovi. no ale ten tiez nie je padavka. 😨 tak pokom? 😨 uz to maaaaaaaaaaaam po susedovi asi 😀 😀 😕 😝

dijefcatko
14. aug 2009

No ahojte babenky 🙂
Prajem vám všetkým krásne ránko! No včera som si bola poctivo zacvičiť a potom som sa venovala výberu svadobnej cesty. Viete mi niektorá povedať, prečo je taký problém nájsť niečo na október? V druhej polovici? Normálne ma v cestovke odrádzajú, aby som si nič takto nerezervovala, že lety sa budú zrejme rušiť. Máme vraj počkať na last minuty v októbri. Ale kto už necháva svadobnú cestu na last minute?

sophie1981
14. aug 2009

lilix...ja mam dobry prah bolesti, alepri porode to boli.....ja som uz vravela nech mi ju vyrezu abo co..len nech to prestane.....ale zase ked to vytlacis von, je to uplna slast...ta bolest je prec v sekunde a hned aj zabudas co bolo, kedze uz len pocujes plac babatka.... 😵 ...ono ta bolest sa prihlasila u mna az na druhy den.....ked som zacala citit stehy.... 😝 ...dovtedy som len citila katku.... 😅

dijefcatko....no dost blbe svadobna cesta a la last minute.... 😀 ..len bacha na cestovky, nech sa vam nechtiac svadobka nepredlzi, lebo zkracholala pocas vasho pobytu... 😲 ...a taktiez by som sa vyhla leteckej spolocnosti SkyEurope... 😉

janirea
14. aug 2009

ahojteee, dlhsie som tu trosku nebola.
Tak mi sme uz zacali snazilkovat, teda dalo by sa povedat, ze tak s mierou,,,ale uz nedavame vobec pozor.
Tiez sa chystave na dovcu, ale september,,,a vyzera to tak, ze tiez to bude last minut.
dijefcatko, neboj, najdete zajazd,,,,,my sme takto boli cez oktober v turecku,,,bolo to tiez last m. a bolo fajn. A kam chcete ist dovolenkovat?

Prajem vam pekny vikend lebo sa mi uz asi nepodari sem nakuknut do pondelka,,,,ideme ku svokrovcom 😠

janirea
14. aug 2009

sophie,,,,,najlepsie s batohom na plecia a niekde do horskej chaty 🙂
Aj to sa da, pre toho, kto nepreferuje more.

No s tymi last minut, je lepsie, ked mate niekoho aspon trochu znameho v cestovke,,,,ale viem, ze to sa neda stale.,,,,Je to aj riziko spolahnut sa. 😒

ludka_r
14. aug 2009

Sophie, tak tak, po pôrode sa rýchlo zabudne na bolesť... Teda mne odtiekla plodová voda a porodila som potom až za 18 hodín.. Žiadna sláva, ale na druhej strane mi to veľmi rýchlo ubehlo... Bolesť v bruchu som takmer vôbec nemala, lebo som ju necítila kvôli brutálnej bolesti v krížoch... No čo už... Ale už to tlačenie: myslela som si, že to bude horšie, ale to nebolelo vôbec.. 😀 Tak hneď vtedy som si povedala, že v pohode aj druhé...
To však záleží aj od toho prahu bolesti, snáď...
Janirea, to je super, že už nedávate pozor, som zvedavá, kedy sa ozveš, že si teho... 😉

dijefcatko
14. aug 2009

Práve kvôli riziku s cestovkami pôjdeme určite cez nejakú renomovanú a známu, kde je pravdepodobnosť krachu oveľa nižšia. Čiže Satur alebo Hydrotour, prípadne Kartagotours. A práve iba tieto ponúkajú zájazdy v októbri. Konkrétne Kartago vraj lieta celý rok nepretržite 🙂 Malé cestovky nemajú októbrové zájazdy a ak áno, tak iba na začiatku mesiaca a my máme svadbu 10.10. Veľmi dúfame, že nám to vyjde! 🙂

sophie1981
14. aug 2009

jani...tak prijemne snazilkovanie.....to je ten krasny zaciatok vsetkeho krasneho potom.... 😉 ...ani my uz nejako extra nestrazime zvieratka...... 😀 ...tak uvidime.... 😅 .....ci bude nejake natolko hladne a zahryzne sa do mnna.... 😀 😀 😀 😀

ludka....mne to tiez ubehlo rychlo...od odtecenia vody bola mala von za 11.hodin....tlacenie bolo pre mna tiez uz take vykupenie......posledne 2 hodky kontrakcii boli dost zle....ale asi preto, ze som mala s vyvolavackou a ta svina zabrala az nakoniec.... 😠

dijefcatko...najdete...alebo ako pisala janka, hor sa do tatier...ja som raz vyhrala predlzeny vikend v tatrach, hotel Kontakt, mozem odporucit, uzasne wellnes, niekolko saun. bazeny,....uzs..tiez sme boli v oktobri, tak kedze pocasie nic moc, cely cas mse hnili v saunach..... 😀

kojzarik
15. aug 2009

ahojte , tak dam aj ja svoj prispevok z porodu .... manzel sa ma pytal ze ci nejdem rodit som ho poslala do prace ze dnes nie ved mi este nic nebolo voda mi zacala odtekat rano o pol piatej , dala som si na postel uterak a sla si znovu lahnut a aj som si pospala az do 7 hod potom mi to uz nedalo a zavolala som svagrinu ze co to moze byt a ona mi ze rodim ja ze nie sak nemam bolesti . zobudila manzela( mojho svagra) do nemocnice sme prisli po pol 8 ( podotikam ze tomu valil 90 celou cestou, a ten strach v jeho ociach , kedze si prezil 1,5 roka predtym porod svojej manzelky ani sa mu necudujem ). vypisali sme papiere na prijem, bolesti boli slabsie ako menstruacne , kedze som bola ( bezbolestne) otvorena na 7 cm kym som prisla do porodnice sla som rovno na porodnu salu mali sa narodil rano o 9 a bol tam somnou aj moj manzel chuda zaplatil si 200sk a nic z toho nemal kedze ho zavolali pet minut pred 9 ale aspom bol potom s nami este 2 hod na sale po porode a kochal sa malim ...

janirea
17. aug 2009

ahojtee,
tak uz sme doma z vychodu, celkom fajn bolo, pozreli sme spissky hrad, mesto PP,,,taky oddych.
Inak taky vylet aj v tatrach je fajn, niekde sa ubytovat, sauna, wellnes, tak ako sophie pise,,,,boli sme takto vlani a rozmyslam, ze asi aj tento rok mojho m nahovorim.
Žienky, aj vam trochu zavidim (v dobrom) co uz mate porod za sebou,,,aspon viete do coho idete, co mozete cakat, ako to bude,,,atd
Moj m uz okolo mna poletuje ako okolo tehulky 😀 ,,,,ked sa nastvem, tak ma len ukludnuje, ze sa nemozem rozculovat,,,no az mi bolo potom smiesne 🙂 ,,,,,,len aby nebolo sklamanie, zase ak pride mrcha 😠 ,,,,,,teraz som si povedala, ze nebudem robit testy, iba ak bude mrcha meskat,,,

sophie1981
17. aug 2009

caute ..

janirea...o mohla si skocik k nam na kavicku..... 😉 .....Tatry su uzasne.....ked som bola u sestry v blave a rano som pozrela von oknom, uvedomila som si aka som stastna osoba, ze kazde rano vidim s okna tu krasu.... 😵 😵 ale priznam sa byvam na spisi, ale spisky hrad som videla len z cesty.... 😝 ...pfuj, hanba mi.... 😀 ..

jani......neboj, nedojde...verim.... 😉 ....a je to fakt zvlastne, co dokaze psychika...ja som si minuly tyzden robila test, a tak strasne som chcela //, ze ja som ich tam aj videla..... 😀 ...len skoda ze len ja.... 😀 😀 😀 😝

ja som pocas tehu nejako porod neriesila.....len som si stale hovorila..ked to pride, tak nech to pride pred terminom, neocakavane, nech mi praskne voda a nech nemaju cas udrziavat.....no a bolo to tak.... 😀

janirea
17. aug 2009

sophie,,,takze sme isli okolo vas 🙂 (moj m pochadza z PP)
spissky hrad je pekny,,ja som bola teraz tiez len prvy raz na nom. Boli tam aj maminy s takymi malymi škorcami na rukach 🙂 ,,,,a stalo sa mi, ze pri prehliadke ma male dievcatko chytilo za ruku,,,si ma pomylilo s mamou 🙂
mm sa mi smial, ze ci uz si chcem odniest take starsie 😀

jooj sophie, psychika to je hroza,,,ja sa sledujem maximalne teraz,,,a nedajboze ma daco zaboli, hlava, zaludok.... tak uz som tehu,,,,,,ale zle mi vobec nie je,,,ziadne ranne nevolnosti,,nic,,,prave naopak,,,,tak si potom hovorim, ze klidek, klidek este to nebude,,,,,ze este musim vydrzat. Aj sa tesim, aj som nervozna,,,,,a dufam, ze pred vianocami sa uz vsetky co sme tu budeme tesit 🙂

a ako Katka? zubky zacinaju rast?

sophie1981
17. aug 2009

janeira...no sli ste urcite okolo.....nabuduce daj vediet kedy pridete a dame stretko.... 😉 ......v Nostalgii v SNV.... 😉

ja verim, ze do konca roka budeme vsetke tehule......a spolocne budeme grckat......ja som si pri prvom ani neuvedomila ze som tehu, az ked mi vysiel pozi test.....a tyzden na to som zacala grcat.....a este 2 dni pred otestovanim som zjedla asi 5 kiw....zhnilych a taaaaak strasne mi chutili...som skypovala s kamoskou a dzgala do seba tu hnilobu....ona sa smiala ze co to za chute...mne ani nenapadlo ze som tehu..... 😀

Katke sa zubky tlacia, ale zatial len do kosti.....este si troska pockame, ale aj tak je vydatne nervozna.... 😝

a kde ste baby??.....snazilkujete co??..nas chcete predbehnut.... 😀

aida
17. aug 2009

Ahojte.
Mozem sa pridat?
My sa chceme snazit od novembra v oktobri ideme este na dovolenku mozno sa nam to podari uz tam 😀

jaruska8
17. aug 2009

My znovu začiname. 😉 😉 😉

lilix
18. aug 2009

ahoooojte vsetky. kazda sa moze pridat. 😉
jaruska8, akoze znovu. prisli ste o mimi? ☹

sophie1981
18. aug 2009

caute zeny....vitam nove tvare..... 😉

tak co nejako to flakate....no ja neviem...lilix, ony nas snad predbehnu v snazeni..... 😀 ..zasity niekde pod perinou... 😕