Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

dijefcatko
31. mar 2010

to je jasné, každým dňom sa to blíži, nech to už príde kedykoľvek 🙂 ale človek je tvor netrpezlivýýý 😒

edita84
31. mar 2010

veľmi netrpezlivý 😀 najmä ja

dijefcatko
31. mar 2010

a ja tiež! a začína ma práve pokúšať testovanie 😒 a to nie je dobré, lebo by to bolo sklamanie... dufam, ze to vydrzim netestovat!

edita84
31. mar 2010

dijef netestuj ešte je veľmi skoro ešte počkaj

dijefcatko
31. mar 2010

nebudem, vydrzim, to ma len zacalo pokusat 🙂 aj tak tam nic nebude... ale nejaka pesimisticka som zacala byt 😠

katkamarek
31. mar 2010

dobre ranko, ja dnes takto, len som uz nahodila aj zajtrajsiu teplotu, ci mi to vyznaci ovu, tak sa nemylte 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/katkamarek

dijefcatko
31. mar 2010

ach jaj, poberiem sa ja do prace, majte sa dievcata 🙂

rosannar
31. mar 2010

ahojteee a dobrééé ránko...

sophie...no toho čo si prežívala ty sa bojím aj ja...ja aj teraz niekedy mám pocit na plakanie ked mi niekto vadí...a verím tomu, že ak sa mi nebude dariť na začiatku tak sa určite rozrevem...ja som taká....ked niekto robí nejakú ved lepšie ako ja a ešte ma chce aj poučovať tak to sa mi už nepáči a cítim sa ako chudera...a neviem ako ty, ale moja svokra nič neurobí tak ako by som ja nechcela....to som sa fakt čudovala, ale aj k bytu ked sme ho prerábali, tak mi len povedala svoj názor ale nikdy to tak nespravila...ja som jej povedala ako to chcem ja a tak to aj robila... 🙂 ako to bude pri dieťati to neviem ale dúfam, že ako doteraz...a mamina tá mi určite bude do toho kafrať ale ona je tiež trošku ako svokra...povie ako by to spravila ona ale nespraví to a ja zase pri nej som vždy toho istého názoru ako ona..tak uvidíme 🙂

edit....nooo ja sa bojím toho, ako si ty písala, že si mala upratané, navarené a bola si aj s malou vonku na prechádzke....ja som aspon teraz taká, že ked som unavená, tak nič nespravím, a radšej ľahnem a spím...ja ked nespím pekne v klude celú noc a prebudzam sa alebo som dlhšie v noci hore...tak cez den som ako mrtvola a niekedy prebdenú noc dospávam aj týžden a bojím sa len toho, že nič nebudem stíhať a že ma nezobudí ani detský plač aj ked hovoria že to je už materinský inštinkt a bude to iné, no ale nechám sa prekvapiť 🙂

ale inak babule, dakujem vám za váš názor, ste super 😉 no a spolu to zvládneme, no nie? 😀

katkamarek
31. mar 2010

ros neboj sa, ani si sama nevies predstavit co s tebou narodenie babatka urobi, ja mam tiez strach ako to budem zvladat, to je normalne, lebo ideme do niecoho, co sme este v zivote nezazili, tak sa obavame neznameho, ale aj tak si myslim, ze budeme dobre maminy a manzelky 😉

rosannar
31. mar 2010

katka..ahoj moja....no zmena to bude obrovská a začiatky sú vždy najťahšie ale bojím sa že ja si budem zvykať velmi pomaly 😖 ...ale máme manželou ktorí by nám mali pomôcť ked už sme v koncoch a môj je taký že ho zobúdí v noci aj komár, tak dúfam, že aspon on bude počuť detský plač 😀

edita84
31. mar 2010

ros katka má pravdu pre každú prvorodičku je to nová neznáma je normálne že zo začiatku plačeme ale treba si zvyknúť na novú situáciu a potom si to začneš užívať ale dám ti jednu radu čo sa ti určite zíde netráp sa nad tým ked nebudeš mať upratané alebo navarené hlavné je aby si nestresovala a ked nastane problém máš tu nás a vždy si budeme vedieť poradiť 😉

rosannar
31. mar 2010

edit...no ja sa chcem pripraviť na to, aby som ako hovorí nestresovala, aby som nebola smutná, nervozna lebo to všetko sa prenáša na to malé a potom aj ono bude smutné a nervozne..no som zvedavá ako a mi to podarí udržať 😀 a ja sa na vás spolieham, dúfam, že tu budeme ešte stará zostava, že mi budete vedieť poradiť a pomôcť 😉

edita84
31. mar 2010

ros ked budeš potrebovať niečo napíšeš bud sem alebo ti potom dám moje t.č. a napíšeš a ked budem vedieť poradím 😉 inak s tým aká si počas tehu to nie je pravda ja som bola dosť nervózna robota rodina a tak a malá bola dosť v pohode po tom ako sa vyriešila bolesť brucha bola dobeé deco a napr. moja sesternica bola počas tehu kludas a jej malá bola a je dosť uplakaná takže podlamňa to nie je pravda 😒

katkamarek
31. mar 2010

edit, presne to som este chcela napisat, ze sa nic nestane, ked nebudes mat umyty riad, nebudes mat pozehlene, nebude sa vsetko lesknut, toto nie je podstatne, aj ked ja tiez nemam neporiadok rada, ale z toho sa nestriela a su ovela dolezitejsie veci, Dolezite je, aby babatko bolo spokojne, ten riad, alebo pradlo nikam neutecu, aj prach si pocka tam kde je 😉

rosannar
31. mar 2010

edit....no nejako sa dohodneme...ved na to mám ešte čas....a ja som myslela, už ked je bábätko vonku....aspon tak som počula, že ked je maminka nervozna tak aj bábätko stále plače a je nervozne, či to nie je pravda?

katkamarek
31. mar 2010

No presne, nie je to pravda s tym ake bude babo. Moja mamka prelezala cele tehu od 4. mesiaca s bratom v nemocnici, tiez si myslela ake kludne dieta to bude, ale opak bol pravdou 😉

rosannar
31. mar 2010

katka..joooj ale aké by bolo dobré keby ten riad ušiel aj s prádlom a každé tam kde má 😀 a ten prach sa len tak vyparil 😀

katkamarek
31. mar 2010

ros nebudes nervozna, nie si na to sama, mas manzela a blizko aj mamku, ked bude zle, tak ti urcite pride rada pomoct, hoci len upratat, alebo podobne, takze vobec sa teraz nad tym nezamyslaj, vsetko zvladnes a budes uzasna maminka 🙂

katkamarek
31. mar 2010

ros 😀

edita84
31. mar 2010

no ked je to dieťatko už na svete tak hej vycíti ked nie si šťastná a ked si a ale mojej to niekedy bolo fuk 😅
a dôležité je ako sa chováte doma s mm lebo ked nie je doma harmónia tak sa to odzrkadlí na babatku. nám doktorka vždy hovorila že Beja je strašne pohodová a vidieť že vyrastá v láske 🙂

edita84
31. mar 2010

ros max. pošleš maminku s vnúčatkom von na prechádzku a ty si zatiaľ upraceš ja som to niekedy robila 🙂

edita84
31. mar 2010

no už idem lebo malá sa nudí 🙂

rosannar
31. mar 2010

katka...bože ked si predstavím, že od oktobra nebudeme len sami dvaja a už nebude taký klud a ticho v rodine...joooj teším sa 😀

edit...no záleží aj na tom, ako sa rodičia k sebe správajú...ale my sme sa už tak dávne nehádali, že mi to až chýba, tak sa potom pekne líškať a vtierať 😀

rosannar
31. mar 2010

edit..no ale dúfam, že nebude moja mamina ako susedina, tá tiež tak robila, že dala starkej vnúčatko a šup na prechádzku ale neboli vonku ani 10 minút a už sa vrátili lebo ona nevedela vydržať ako malé plakalo, tak sa vrátili domov 😀

katkamarek
31. mar 2010

ros ja predpokladam, ze tvoja mamina je zena ako sa patri, a bude sa vediet postarat o babatko, teda aspon moja taka je, a dufam, ze mi aj poradi, ked nebudem vediet co skor, ved vychovala nas 😅

rosannar
31. mar 2010

katka...no ona sa vie postarať o malé a velmi rada sa s nimi hrá ale aj mužík je taký, kým sme bývali u rodičov, tak tá suseda zvykla chodiť s malým k nim a mužík sa s ním tak vedel pohrať, až som sa čudovala 😀

katkamarek
31. mar 2010

no tak vidis, nemas problem. Ja som sama, moja mamka, aj ked by mi chcela pomoct, tak z prace neodide a je medzi nami 60 km, takze nemoze hocikedy prist, a moj mm je pracovne velmi vytazeny, okrem toho do nedavna sa bal zobrat na ruky aj 10 mesacne dieta, takze asi to budem mat tazsie ako ty 😉
Ale neboj sa, vsetko zvladnes, moja svagrina ma 21, troj mesacne dieta a byva asi 350 km od nas a je tam uplne sama, nema nikoho a zvlada to v pohode 😉

katkamarek
31. mar 2010

teda ma manzela, ale okrem neho uz nikoho 🙂

rosannar
31. mar 2010

katka..no aj moja mama ked bude v práci tak nemôže dobehnúť lebo ona robí v NR a to je od nás asi 50 km...a zase chodí autobusom, čiže by nevedela, len tak na rýchlo dobehnúť 😀

rosannar
31. mar 2010

a muží duplom, tomu niekedy ani dovolenku nechcú dať, nieže by ešte mohol nachvílku odbehnúť z práce 🙂