Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

ivanulienka81
27. jan 2010

ujuj evit, no to moze byt pricina....
ja som dostala mliecko hned po porode, maly sa na prvykrat krasne prisal, uz v porodnici sme frcali iba na MM... nuz ale mne potom doma zacalo odchadzat a myslim si, ze som pokaslala laktaciu

evitkamalicka
27. jan 2010

no lebo u nas nosili babatka vsetkym mamickam po cisarskom na izbu az na 3. den, MM mi ho sice doniesol hned po porode, ale to som po narkoze este poriadne nevnimala....teraz bude znova cisarsky,ale to si uz zariadim inac aj keby som mala skapat od bolesti, tak si ho prisajem hned ako ho MM donesie

ivanulienka81
27. jan 2010

evit preco cisarsky aj teraz???

evitkamalicka
27. jan 2010

lebo este od prveho nie je taky velky odstup a nebudu riskovat prasknutie maternice a znova mam problem s tlakom, tentoraz uz od zaciatku tehu, pri Adamkovi som mala az na konci

evitkamalicka
27. jan 2010

ale ja sa tesim, normalne by som rodit nechcela

evitkamalicka
27. jan 2010

idem vytiahnut korpus z rury a hned som tu

slavulilienka
27. jan 2010

no tak to fakt dosť neskoro Ti ho doniesli...veď keď si bola už prebratá po narkóze, tak Ti ho mali hneď doniesť prisať k prsníku....nechápem takýto postup... 😕 Jasné, že potom to malinké stratí ten prirodzený sací reflex a je mu pohodlnejšia fľaša..

evitkamalicka
27. jan 2010

slavu a dalsia vec bola to, ze oni tam tie babatka hned od zaciatku ucili na flasu, davali im cajik alebo UM

slavulilienka
27. jan 2010

No to už vôbec nechápem...ja som síce rodila v obyčajnej pôrodnici...na Orave...v Trstenej..., čo si kopu ľudí myslí, že sú tam ešte sto rokov za opicami, ale tam Ti dieťatko dajú k prsníku hneď na sále, keď je umyté...ak samozrejme nezaspinká, ale potom Ťa nechajú oddýchnuť cca 3 hoďky a ideš...donesú Ti malinké, okupkané a Ty si ho prikladáš, až kým nedostaneš mliečko...veď jasné, že mu dávajú aj umelú výživu, ale kedykoľvek si ho chceš priložiť, tak Ti vyhovejú....veľmi sa mi tam páčil prístup celého personálu...sestričky hrozne milé,ochotné, taká doslova rodinná atmoška tam je...

ivanulienka81
27. jan 2010

evit, no ja by som zase cisarom nechcela... a este takto ked to dopredu vies... pana beka

evitkamalicka
27. jan 2010

mne ho hned po porode nemohli dat kedze som mala celkovu narkozu a dlho som spala

ivanulienka81
27. jan 2010

slavu, ja som tiez rodila u nas doma v Lc a vobec sa nestazujem... mozno aj druhe pojdem porodit do rodneho mesta, do Ruzinova nehrozi, tam ma nedostanu ani parom volov

evitkamalicka
27. jan 2010

ivanka vobec ten cisar nebol taky strasny ako som si myslela a hlavne ked som videla mamicky po klasickom porode, ktore si nevedeli sadnut na zadok este ani v ten den ked odchadzali z nemocky, ja som sa zotavila velmi rychlo, po tyzdni som uz ani nevedela, ze som bola rezana

ivanulienka81
27. jan 2010

evit ale aj toto je velmi individulane... ja som mala celkom dobry spontalny porod, daj boze aby aj druhy porod bol aspon takyto dobry, alebo aj lepsi a tiez som sa zotavila celkom rychlo, ked mi doniesli prvykrat maleho, tak som v tom momente zabudla na to, ze mam stehy... 😀

miru.j
27. jan 2010

...babulky ja zase spinim na tmavohnedo asi mi s toho sibne...ved jem ten duphaston a lezim tak ja neviem

evitkamalicka
27. jan 2010

ivanka ja mam proste z normalneho porodu panicky strach, takto som zaspala, zobudila sa a bolo po vsetkom

ivanulienka81
27. jan 2010

miru, len klud... ja som tiez dost spinila, ale ono to urcite prejde a bude ok, pokial nie je jasnocervena krv, tak ziadna panika
mne raz jeden doky povedal, ze "duphaston! ked ma zena potratit, potrati ci ten duphaston bere alebo nie"
ale samozrejme nechcem tu hovorit resp. pisat o potrate
ja som stale v takejto situacii volala svojmu gynekologovi a bud mi povedal, ze mam sa prist ukazat pozrieme sonom, alebo ze mam doma lezat, uplny klud, ak nebude prechadzat ukazat sa...

evitkamalicka
27. jan 2010

miru ja by som zasla pre istotu za lekarom

slavulilienka
27. jan 2010

miru...asi aj ja...istota je guľomet...budeš kľudnejšia... 😉

evitkamalicka
27. jan 2010

jeeej slavka ma fotku 😵

slavulilienka
27. jan 2010

🙂 ňo...som sa trošku potrápila, ale je tam.. 😉

ivanulienka81
27. jan 2010

evit, ale vsak zena je predurcena na spontanny porod.. ja som sa tiez bala, ale skor toho, ze ma to bude boliet a nakoniec to bol pre mna najkrajsi zivotny okamih, ja som normalne vydela ako som poslednykrat potlacila a on vybehol cely, potom ako ho niesli na vahu ako ho merali ako mi ho priniesli hned na porodnej sale a polozili na prsia...

ivanulienka81
27. jan 2010

handbim sa... videla som, ok

katkamarek
27. jan 2010

slavuli jej, ty mas foto, mi nehovor, ze ty uz mas take velke deti, nevyzeras vobec na to, ako dievcatko 🙂

miru, ako hovori ivanka, ale ked sa ti to nezda, necakaj a chod za dokym

ivanka to nevadi, kazdemu sa niekedy podari ked pise rychlo a nepremysla 😉

miru.j
27. jan 2010

...lekarka povedala,ze uvidi sa ci je plod vitalny az o tyzden v stredu....nechapem ved niektore pisu ze uz v 6t bola vidiet akcia ...idem tam znova cinknut 😒

katkamarek
27. jan 2010

miru a teraz si aky tt?

ivanulienka81
27. jan 2010

miru, ono to je asi tiez velmi individualne... niektora maminka citi pohyby babatka skor, niektora neskor, niektore babatko je pekne otocene a vidno krasne pohlavie, niektore maminy si musia na to pockat...
a ked niekde bolo vidno akciu v 6t tak 6t mozno podla PM ale ovulka bola inokedy ako predpoklada kalkulacka podla PM... domnievam sa

miru.j
27. jan 2010

Ja by som mala byt v 6t. Posledna mrcha bola 17.12 a pokusali sme sa 30,31.12 a 2.1 😉

ivanulienka81
27. jan 2010

no takze podla PM si 5+6

katkamarek
27. jan 2010

a volala si dokynu? co povedala?