Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

dijefcatko
9. apr 2010

povedal, ze je to ok a pritom spomenul PCO? 🙄
ahojte babky 😉

edita84
9. apr 2010

ja mu zavolám že čo hovoril lebo ja sa ani presne nepamätám ja ked som u gyn. tak mám mozog vypnutý 😅

edita84
9. apr 2010

no volala som on tam ešte nebol ale sestrička pozrela papiere a hovorila že to budú tie polycystické vaj. to je zlé 😢

edita84
9. apr 2010

ale mám mu ešte zavolať okolo 11 a potom mi to vysvetlí

dijefcatko
9. apr 2010

to nebudu PCO, neverim, to by si nemala take grafy, ako mavas! ved toto mas prvy anovulak, ak sa nemylim. a problem to urcite nebude, kedze uz mate Beatku, PCO nevzniknu iba tak, to by si mala odjakziva 🙄

edita84
9. apr 2010

no ja neviem 😢 ale začínam panikáriť ☹ a to som chcela neskôr ešte tretie dieťa v 35 ke hehe dobrá sranda

dijefcatko
9. apr 2010

pozri, na stanovenie PCO nestaci jeden rychla utz. ja som mala taky dvakrat, s vysledkom PCO a nemam to. az ked som zmenila doktora, na takeho, co ma utz u seba, konecne sa mi niekto venoval (predtym mi robili utz na klinike, kde mali urobit 60 zien za 2 hodiny, takze sa necudujem lekarom, ze tam rychlo nieco napisali a nechali to tak). povedal, ze to na PCO nevyzera, lebo by som nemala ovulu vobec a ziadny dominantny folik.
edit neboj sa, to ti musia urobit komplet HP a opakovane UTZ, folikulometrie, aby nieco take mohli potvrdit. a ty mas Bejuku, PCO nevznikne iba tak, to je akoby vrodene, takze urcite takyto zavazny problem nemas. 😉

edita84
9. apr 2010

dijef polycystické vaječníky to je PCO?

ivanulienka81
9. apr 2010

ahojte dievcata, konecne som sa sem dostala... no nemam sancu vas precitat spatne
ako sa vam dari? dake nove tehule?

rosannar
9. apr 2010

bože..už od rána mi stále vrtí v nose... 😖

dijefcatko
9. apr 2010

edit, ano, je to PCO, urcite sa toho neboj, pripominam: Beatka 😉
ahoj Ivi, asi ziadna nova tehulka 😒

edita84
9. apr 2010

dijef ked som dobre čítala tak to môže byť aj z nadváhy a to bude u mňa asi príčina 😖

dijefcatko
9. apr 2010

edit, este som nepocula, ze by to vzniklo iba tak, mne povedali, ze je to v podstate geneticky dane, ak to mas, no ale lekar nie som. budem sa opakovat, mas dieta, takze az taky problem to urcite nebude 😉

katkamarek
9. apr 2010

dijef nesuhlasim s tebou, PCO nemusi mat odjakziva, to moze byt aj momentalny stav, okrem toho, permanentna anovulacia nie je nutnou podmienkou PCO. Je to zlozita diagnoza co sa tyka diagnostiky. A treba rozlisovat syndrom PCO a samotne PCO. Ja ho mam potvrdene podla HP aj USG, teda mam nabeh, a zatial pekne ovulujem (klop, klop, klop). Ako sa dr. vyjadril, moze to u mna prepuknut o mesiac, alebo o par rokov, neznamena, ze ked je teraz vsetko ok, ze sa to nemusi zmenit. Editka ale urcite nevesaj hlavu, nie je to tragedia a ako hovori dijef, ty uz mas Beatku a mala si pekne cykly, mozno budes potrebovat clostil na stimulaciu, ale to uz predbieham. V prvom rade je potrebne urobit vysetrenia a potom postupovat podla toho.

No a ja dnes vstupujem do dalsieho kola
http://www.fertilityfriend.com/home/katkamarek

katkamarek
9. apr 2010

dijef, ziadny vyskum doteraz nepotrvdil z coho to presne vznika a vobec, ze je to geneticky dane 😉

dijefcatko
9. apr 2010

no hovorim, nie som lekar 😉 ja som len zhrnula, co viem za tie roky ja a teda som zrejme nemala uplne spravne informacie 🙂

rosannar
9. apr 2010

baby, a čo keby sme sa bavili o niečom krajšom ako toto... ☹

katkamarek
9. apr 2010

ros, velmi rady sa budeme bavit aj o peknych veciach, ale editka ma teraz starosti, tak sa jej to snazime vysvetlit. Editke to nepomoze, ak to odignorujeme, alebo zmenime temu, chapes? Najprv vysvetlime, povzbudime, zdvihneme naladu a potom mozeme aj o prijemnejsich veciach pisat 😉

Dijef, jasne, ved sa nic nedeje, len som tym chcela povedat, ze PCO je zahadou aj pre lekarov a vobec nie je lahke to diagnostikovat, nie je to jednoznacne a neda sa to liecit ako take, to treba povedat, daju sa len potlacit priciny, napr. upravit hormony, ale to iba na cas, da sa stimulovat ovulacia, niekedy je potrebna aj laparoskopia, ale Editka v ziadnom pripade to nie je koniec sveta a urcite sa da otehotniet, len to mozno chce trosku viac usilia. 🙂

edita84
9. apr 2010

kočky díki za vysvetlenie dúfam že sa nám napriek všetkému podarí otehotnieť no ja som mala s menzesom problémy aj pred Beatkou takže neviem ale hlavu vešať zatiaľ nebudem 😉

edita84
9. apr 2010

no a toto je grafík aj som ho sem zabudla dať

rosannar
9. apr 2010

katka...no ja ťa chápem a chápem aj Edit, že je zmetená a chudatko je z toho mimo...ale ja by som bola ešte viac mrzutejšia z toho, čo píšete....ale to je jedno...ak jej to pomôže, tak ja budem len rada 😉

dijefcatko
9. apr 2010

katka, ja som toho chcela napisat vela naraz. takto: ked som mala 18, prvykrat sa u mna spomenulo PCO v kombinacii s hirzutizmom a geneticky danou poruchou nepritomnosti jedneho hormonu, ktory stiepi tie muzske. preto som si to v hlave spojila, lebo tieto tri diagnozy idu obvykle ruka v ruke

rosannar
9. apr 2010

a čo sa chystáte robiť cez víkend? 😉

dijefcatko
9. apr 2010

ros, pekne skusas? 😀 no plan bol taky, ze si urobime vylet, ale hlasia velmi zle pocasie, takze neviem, ci z toho nieco bude. ak nie, tak budeme upratovat a potom si urobime tazku pohodu 🙂

katkamarek
9. apr 2010

dijef, no aj ja som sa mozno zle vyjadrila, teda urcite to zena ma v sebe, ale nie je to geneticke, ale nemusi sa to prejavit hned, ale je iste, ze tie co maju PCO, maju od puberty nejake varovne znaky. Aj ja mam zvysene muzske hormony, nadmerne ochlpenie z toho, prvy menzes som mala ako 16 rocna, po prvom brani HAk sa mi cyklus upravil a bol viac menej pravidelny, takze som to neriesila. Az teraz, ked chcem babo.

Ros, ja chapem, ze ty si uz "za vodou" a toto ta deprimuje pocuvat, ale musis chapat aj nas, co sme este snazilky, ze pre nas su takeho problemy realita a riesime to co sa nas tyka, proste nemozeme sa tu bavit len o pocasi, alebo o tom ako si predstavujeme vybavicku a ako rastieme a pod. 😉

rosannar
9. apr 2010

dijefcatko...no skúšam...ale to je jedno....

dobre baby, vidím, že sem prestávam patriť...držím vám palce, aby sa vám to podarilo čím skôr a boli šťastné.... 😉

dijefcatko
9. apr 2010

ros, katka ma pravdu, vies ake je niekedy pre nas tazke citat tu o tehu problemoch a sone, ked sa bavite o tlkote srdiecka a podobne? musime chapat jedna druhu 😉

dijefcatko
9. apr 2010

ros, preco sa urazas a lucis? 😕 neuvedomujes si, ze ked na mnohych miestach tejto temy sme sem nepatrili my, snazilky? riesili sa postielky, sono, tehu testy a my sme k tomu nemali co povedat? a ani sme nehovorili, aby ste to nechapali ako zavist? len sme ticho precitali a sli prec? ved je to snazilkovska tema, preco nemozeme rozoberat aj snazilkovske problemy? preto, lebo tebe je to uz neprijemne? uz si zabudla, ako bolo neprijemne tebe, ked tu ine baby riesili tehu a ty si tam este nepatrila? zabudla si, naozaj?

katkamarek
9. apr 2010

ros, ved ta nikto nevyhana, my sme rady, ze si tu, ze ste tu aj vy tehulky, len som tym chcela povedat, ze niekedy musime rozoberat aj neprijemne veci, lebo je to zatial este nasa realita netehuliek. Je to vsetko o kompromisoch a vzajomnom pochopeni, tebe by sa asi tiez nepacilo, keby sme vas ziadali, aby ste nerozoberali tehulkovske veci, co ani nechcem 😉

rosannar
9. apr 2010

baby, ja sa neurážem ani ma nevyhánate.....len tie tehulky sem skoro vôbec nechodia a ja zase na tieto vaše problémy neviem nič povedať...ja som nikdy takéto gynekologické problémy nemala, tak neviem ani poradiť...ak sem zablúdi tehulka tak zablúdim aj ja... 😀 ....ale nemám čím prispieť tak sa cítim neužitočná.. 😀 ....mám vas strrááááááášneee veeeelmi rada ale ked neviem prispieť tak čo...ked uvidím že píšete niečo s čím viem prispieť aj ja tak prispejem 😀