Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

evitkamalicka
20. okt 2009

lumi tak tak, uz ani nebudem merat

lumimi
20. okt 2009

potrebujem recept proti hladu. - jedlo mi moc nepomáha. vždy len na chvílu

kojzarik
20. okt 2009

lumimi tak z jedlom ja problem nemam , aj dnes som zjedla len 10dkg salatu, rezen a 3 rozky z mliekom

lumimi
20. okt 2009

ja jem az moc - len mozno mam pasomnicu alebo čo... no každopádne po jedle mám len chvílku pocit že som najedená -
- kojzarik - to si vela nepojedla - ja mam toho za dnes viac.

kojzarik
20. okt 2009

aj to som do seba tlacila na silu , mi vobec nechutilo dnes

ludka_r
20. okt 2009

No teda, lumimi, ja sa trápim s presne rovnakým problémom... Ak niečo snáď aj každé dve hodiny nezjem, tak mi je zle.... 😀 Ma to fakt nebaví takto... To zas bude zaspávanie. Posledné dni zaspávam, že mi je zle od hladu, ale nechcem sa ísť na noc najesť... ☹
Tak ma aj celkom teší, že vtom nie som sama.

b.bardyova
21. okt 2009

tak mi saa este snazilkujeme, nemalo by to nejak ublizit ak som nahodou tehu.?a inak ako zistim, ze som ovu??

evitkamalicka
21. okt 2009

dobre ranko,
bardy urcite to nijako neublizi

meruska
21. okt 2009

co sa tyka kil...odkedy sme sa zacalii s muzikom rozpravat ze chceme babo, zacala som priberat..a to este ani nie som tehu...nechapem 🙂 kazdy mesiac 1,5 kila...co bude ked budem tehu? .... kazde 2-3 hodinky som hladna....skusam striedat jedlo a ovocie ale akosi nepomaha :( tusim zo mna bude velryba 🙂

lumimi
21. okt 2009

prajem pekný den.

ja nastastie nepriberam, vzhladom kolko toho jem je to trochu divne ale neriesim to- zacnem riešit až ked zacnem priberat.

dnes som sa s ale užasne najedla vyprážaneho syru ... mnam, a este som si kupila cokolada, na ktoru sa o chvilu vrhnem 🙂

andreyca
21. okt 2009

lumimi: testovat budem najskor po dovolenke...keby som bola doma, tak cez vikend...ale inak dufam, ze ta dovolenka bude plodna 🙂
...dufam, ze cokoladka chutila a ak si ju este nezlupla, tak k nej zelam dobru chut... ja som v poslednej dobe zatazena na gumove medvediky a ine gumove tvory 🙂 a cokoludku tiez mozem... 😉 ... vyprazany syr nemusim - som skor za grilovany. V poslednej dobe mi ale okrem tych gumacov nic moc nechuti...so vsetkeho co zjem - mam taky divny pocit...

kojzarik
21. okt 2009

ahojte baby

tak dnesnym dnom sme sa do neurciteho casu prestali snazilkovat . dovod: idem na operaciu zlcnika mam 6 kamenov a stoho najmensi ma 9 mm a najvacsi ma 1,5 cm , este neviem kedy pojdem kedze som musela najskor zalarmovat dedka aby bol z malim ked budem v nemocnici . kedze muzovi odmietli dat dovolenku . ☹

lumimi
21. okt 2009

kojzarik - vsak žlčník je hned za dva- tri dni si doma 🙂 (ak teda nenastanu komplikácie - co len málokedy.)

kojzarik
21. okt 2009

no tak to si ma potesila , kedze ja som bola za celi zivot az dva krat v nemocnici a to v 7 mesiaci tt a na porod

lumimi
21. okt 2009

neboj, viem to - v zeleznicnej nemocnici sme operovali a na druhý den isli domov ak sa cítili dobre - coz boli 4 z 5
- dnes to robia vsetko laparoskopicky 🙂 tri ranky a nič viac

kojzarik
21. okt 2009

a mysliz ze je to aj moj pripad kedze ich tam viac ako rok? ( doteraz mi to nezistili a to som z nicoho nic vracala aj tyzden v kuse , potom to na mesiac dva preslo a zase dokola ) az teraz sa to zacalo tak ze uz som mavala aj krce z toho

lumimi
21. okt 2009

pravdepodobne ano,
tie kamene su síce take vacsie ale nie su obrovské - a ak nemáš zrasty po zápaloch tak primárne ti daju laparo- ktoré by počas operacie mohli prehodnotit na klasicku operaciu ale to ak by boli komplikácie. a to sa dopredu moc nevie - nepoznam tvoj stav tak ti velmi povedať neviem.
inak je to operacia a 30-45 minut.

kojzarik
21. okt 2009

uff to mi ale odlahlo hned som pokojnejsia

lumimi
21. okt 2009

nemáš sa čoho báť. je to každopádne 100xlepsie ako čakať na ďalšie žlčníkové koliky alebo nebodaj pankreatitídu

evitkamalicka
21. okt 2009

ahoj kocky

ja sa dnes ucim jak besna, akurat som si dala troska pauzu tak nakukujem

kojzarik
21. okt 2009

a chcem sa spytat moze sa operovat aj ked je zena v zaciatku tehotenstva?

lumimi
21. okt 2009

no, neviem presne - doporučuju operovat v prípade komplikácii - tehotenstvo ani vývoj nebývajú narušené -
no tiež tehotným ženám sa zvačšuje žlčník - a žlčníkové záchvaty nemaju tak často ale môže sa to zhoršiť to po porode. ja osobne by som ti doporučila stopnut snaženie - vyčkat či si alebo nei si tehotná - ak si tehot ale nemáš nejake akutne problemy tak by som to odložila až po porode. ak nie si tehotna tak by som sla so žlčníkom von a mimčo potom.
ak nemas problemy a si tehotná podla mna je hlubpost riskovať zdravie babetka - nikto ti nedá záruku ze sa malemui nič nestane.
a ak by sa ti žlčník časom zhoršíl - podla mna je lepsie operovať po prvom trimestri.

lumimi
21. okt 2009

ALe radsej sa porad so svojim lekárom - lepšie pozná tvoju siutáciu.

kojzarik
21. okt 2009

uz sme stopli snazilkovanie , dnesnym dnom , myslim ze tehotna zatial niesom , chcem si to dat operovac cim skor , uz 3 tyzdne neviem co je to sa poriadne v noci vyspat co mavam take krce a samozrejme aj vracanie. aj dnes rano som zaspala az o 6 hod

lumimi
21. okt 2009

tak to chod na ten žlčník- nemá cenu sa trápiť.

kojzarik
21. okt 2009

snad uz potom budem mat pokoj a nenajdu mi nic insie

b.bardyova
21. okt 2009

drzim palceky pri operacii a ja som uz upplne mimo ..zas sa mi ukazala taka slaba druha ciarka ...mrcha nikde ...a ani naznak..vajecniky ma bolia sem tam ale tak ako ani nie vela a ni nie malo...tak neviem...zajtra robim testik

lumimi
21. okt 2009

b.bardyova - a ktorý si den? (neviem či si to už spominala alebo nie)

b.bardyova
21. okt 2009

no ved prave to neviem lebo som to mala take komplikovane...beriem tabletky uz 3 roky ale posledny mesiac po pobrati 7 tabletiek som dostala mrchu.{16.9 som zacala brat a 24.9 som doslala druhu mrchu a ta trvala do 30.9}a odvtedy som mala dostat bud 10.10 alebo 17.10 ale nic tak neviem co a ako...ale hnde ako som vysadila sme sa snazilkovali

lumimi
21. okt 2009

aha, tak to je složite počitat. a ked si dostala mrchu po tých siedmych tabletkách tak si ich dalej jedla a lebo vysadila?