Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

katkamarek
19. jan 2010

to su polycysticke vajecniky, neda sa presne povedat preco to je a co je pricinou, ale v podstate to znamena to,ze folikuly, ktore sa ti tvoria vo vajecnikoch nedozreju a neprasknu a tym padom nemas ovulku a ostavaju na vajecnikoch a robia sa z nich cysty, ktore obaluju vajecniky a tym znemoznuju dalsim mozno dozretym vajickam dostat sa do vajcovovdu. A vytvara sa tzv. perlovy nahrdelnik na vajecnikoch z tych cyst, ale to uz je pokrocile stadium choroby. V podstate u mna ide asi o to, ze nemam kazdy mesiac ovulaciu, lebo mam malo potrebnych hormonv, ktore su za to zodpovedne. Teda FSH a LH. Ale to je len tak v skratke, ja som o tom vela citala a ani doktori v tom zatial nemaju jasno, da sa to urcit z hormonalneho profilu a pomocou UTZ, ale aj to je otazne.

rosannar
19. jan 2010

katka...fúúúha....tak to ti nezávidím...a to ked chodím pravidelne na preventívku ku gynde a zatial mi nič nepovedala tak by malo byť všetko v poriadku?

katkamarek
19. jan 2010

no rosa, aj ja som chodila pravidelne na preventivku a nic nevidela, dokonca som o tom citala skor a som sa je pytala ci nemozem mat PCO a ona to razne zamietla, ze to by som bola tucna, zarastena a vyrazkata, no a vidis, hormonalny profil ukazal nieco ine, ale ja to aj tak beriem s rezervou. Rosa nemaj strach a nenamyslaj si, zeny, ktore maju PCO vo vacsine pripadov dostali prvu mrchu neskoro (ja ked som mala 16), potom mi to haprovalo a ustalilo sa to az ked som zacala brat HAK. Takze si nerob tazku hlavu, ze ked nahodou teraz ovu nebude, ze uz mas PCO 🙂 ani ja to mozno nemam, lebo zienky co su tu na koniku v PCO teme, nemaju menzes aj 45-50 dni, niektorym ju musia vyvolat, niektore prirodzene vobec menzes nemaju. U mna to bol mozno iba momentalny zhorseny stav.

dijefcatko
19. jan 2010

ahojte, rosi, mala by si byť ok, mne pred 9 rokmi povedali na špecializovanom pracovisku, že mám horm. profil nasvedčujúci PCO, ale UTZ sa im tak nejavilo. Teraz, o 9 rokov neskôr, mi dvakrát na UTZ povedali, že mám PCO a môj súčasný doktor povedal, že nemám, tak som zvedavá na HP, idem vo štvrtok 😒 ale keďže minulý cyklus bol ukážkový, bude to asi ok, fakt som zvedavá...

rosannar
19. jan 2010

katka...no ja nie som najchudšia, som taká asi stredná postava ale zato nezarastám (no aspon nie na takých miestach kde by som nemala 😀 - zatial fúzy nemám) a vyrážky sa mi robia iba ked má prísť mrcha ....a prvú mrchu som dostala asi ked som mala nejakých 12 - 13 rokov..

katkamarek
19. jan 2010

rosa ty urcite nemas PCO a zabudni na to, ze taka choroba existuje 😉 oki? zbytocne sa nestresuj. Teraz ste sa stahovali, mali ste stresy okolo bytu, si nestastna z neporiadku, na niektore zeny to vplyva, takze mozno preto sa ti to posunulo, ja verim ,ze ovu este pride 😉

dijefcatko
19. jan 2010

ja som mrchu dostala v 11tich, od zaciatku bola velmi bolestiva a nepravidelna, stale mi ju vyvolavali. Ano, bola som tucna a bohuzial zarastala viac, nez sa patrilo. Od 18 (ked si ma zobrali do parady v Lubochni) som zacala brat HAK, 5 rokov som ju mala a potom zrazu nic, ziaden problem. Mrcha chodi, zarastanie sice je, ale da sa s tym zit. A vraj to nemam... Tak ja neviem, skutocne som zvedava na ten HP vo stvrtok, co povie...

rosannar
19. jan 2010

katka...aj ja si myslím že príde neskôr...

katkamarek
19. jan 2010

aj ja zarastam tam, kde nemam, ale s tym sa musim zmierit a minat viac na gely na holenie a ziletky 🙂 , ale da sa s tym zit, aj ked je to urcite neprijemne, moja mrcha sa upravila tiez po brani HAK.

Rosa super pristup 😉

rosannar
19. jan 2010

dlhoočakávaná polhodinka a ideme domov....konečne 🙂

katkamarek
19. jan 2010

napodobne 😉

slavulilienka
19. jan 2010

ahojte žienky..ja dnes takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/2ad5c6
inak mám otázočku..neviem či ste sa s tým už niektorá stretli a viem že to nesúvisí nijako zo snažením, ale nemáte niektorá skúsenosť s resekciou zubného koreňa? ☹ moja zubná mi povedala, že ak sa mi ten zub čo mi lieči už pomaly rok teraz po tejto vložke nezlepší, tak pôjdem do nemocnice na tú resekciu...veľmi sa bojím...na nete som sa čo to dozvedela, že to nejako nebolí, skôr že to je nepríjemný zákrok, no už teraz mám z toho husiu kožu.. ☹

jika80
19. jan 2010

caute babky
tak sa po dlhom case hlasim
kvoli mojmu vracaniu som skoncila v nemocnici, bola som uz skoro total dehydratovana, tak som teraz na infuzkach a super to pomohlo
v nedelu som videla aj baby, ma sa dobre, malo 5mm a krasne mu bilo srdiecko 😵
co ma stve, je ze sa mi kvoli vracaniu vytvoril hematom v maternici, tak len dufam, ze sa vstrebe sam od seba a nebudem krvacat

katkamarek
19. jan 2010

ahoj Slavi, nemam s tym skusenost, ja chvalabohu, mam este vsetky svoje zuby, ale tak to vyzera, ze osmicky pojdu tiez von operaciou.

Jika, to je dobre ze infuzky pomohli, neboj sa, ten hematom sa vstrebe, musis mysliet pozitivne 🙂

Ak ste necitali temu dozadu, tak ja som mala dnes rano pozitivny ovu test 🙂 tesim sa velmi,lebo som myslela, ze ovu nebude, tak teraz sa vrhnem na mojho chlapa a najblizsie dni mu nedam pokoj 😀

katlinn
19. jan 2010

Jikuš teším sa z tvojho drobčeka. a je mi ľúto že sa to tak skomplikovalo. Držím paste aby to už bolo Ok. Inak konečne som zohlala teplomerík s dvom desainnými miestami. V zravotníckych potrebách ho síce nemali, ale cestou odtiaľ som len tak pokusne zašla ešte do jednej lekárne a tam bola taká zlatá teta, ktorá mi ho objednala a už dnes došiel. Takže ďalší cyklus už meriam na 2 desatiny presne. PS: Baby ktoré meriate dole, čo používate na dezinfekciu teplomera? Len čistú vodu, alebo je nejaký prípravok na to?

katkamarek
19. jan 2010

Ahoj katlin, nepouzivam nic, len ho vzdy utriem, a pouzivam ho iba ja na meranie v suske, alebo ho umyjem cistou vodou, mozno sa da pouzit aj obycajne dezinfekcne mydlo, napr. protex alebo dettol 🙂

katlinn
19. jan 2010

no ja len pre to, že tu na krabičke píšu také divotvorné názvy "prostriedkov na udržiavnie" 😔 Ja mám ovulku za sebou, so snažením sme to však veľmi nepreháňali, tak čakám, či z toho niečo bude.

ludka_r
19. jan 2010

Ahojte.
Ako sa máte??
Žiadna nová tehuľka???
Chúďa to moje malé v brušku, to sa musí riadne stresovať.. Teraz mám stresové obdobie kvôli škole, tak aj malé si to určite riadne užíva... Chúďa, takto ju trápiť ešte pred narodením...

edita84
19. jan 2010

ahojte dievčence jika určite veštko bude ok len musíš byť pokojná.
katka super že máš ovulku naplno to využi.
inak čo je tu nového?

janirea
19. jan 2010

dobry vecer zienky,
aj ja sa hlasim,,,tak dnes u dokyho sme videli maleho drobca, ma 6 mm a mame uz aj akciu srdiecka, co ma aj prekvapilo, doky vravel, ze 7 tt,,,,len mame tiez hematom, tak snad sa vstrebe a nebude robit sarapatu

jika,,,drzim palceky, aby sa vam polepsilo

evitkamalicka
19. jan 2010

jani krasa, gratulujem k srdiecku a setri sa....nechcel ta dat na PN kvoli hematomu?

edita84
19. jan 2010

jani super a tak ako píše evit kľudový režim 😉

janirea
19. jan 2010

este zajtra idem ku svojej gyndoske a na ten hematom sa znovu opytam,,,,a asi aj na tu PN
dnes som bola u ineho dokyho, na klinike, kde mi robili predtym zakrok, ten mi len odporucil kludovy rezim a snazit sa udrzat jedlo v sebe, tak uvidim co povie moja dr.

evitkamalicka
20. jan 2010

dobre ranko, dnes som si troska privstala, akosi neviem spat

edita84
20. jan 2010

Ahoj evit mňa zas zobudil mm 🙂 ako sa máte s fazuľkou?

evitkamalicka
20. jan 2010

mame sa dobre, akurat ranajkujeme acidko 😅

edita84
20. jan 2010

mňam to je dobré malý ešte spinká?

evitkamalicka
20. jan 2010

maly sa tiez teraz napapal a dalej spi

evitkamalicka
20. jan 2010

dnes sa chystam robit ruzicky na tortu, potrebujem ich strasne vela, mnozstvo si ani netrufam odhadnut, ale mozno aj 100 a viac, to bude makacka

edita84
20. jan 2010

no áno to by som brala aj ja len táto moja babula by nezaspala a ked spí na obed tak večer vystrája v posteli. takže už nespí na obed a večer spí za 15 min.