Začínate pracovať na bábu od októbra, novembra 2009?

poppy1
11. jún 2009

baby ste tu take? 😉 dufam,ze nie som jedina... 😀

lumimi
3. feb 2010

neviete mi nahodou povedat ze ako dlho po svadbe si musím zmenit doklady?

evitkamalicka
3. feb 2010

ja som sa tiez vydavala tehotna asi v 2. mesiaci, ale tyzden po svadbe som potratila

katkamarek
3. feb 2010

lumimi, tvoj OP je neplatny automaticky, lebo uz neobsahuje pravdive udaje, myslim, ze sa to musi urobit bezodkladne, ale na druhej strane musis cakat na sobasny list, takze hned ako ho budes mat, ja som myslim menila do dvoch tyzdnov

jika80
3. feb 2010

lumimi - myslim, ze do troch mesiacov to bolo

ivanulienka81
3. feb 2010

ahojte, tak este som na chvilu nakukla na vas...
ja som prve kopance zacala citit asi az dakedy v 19tt, tak ze som uz bola ista, ze su to kopanceky, bublinky skor, ale uz neviem kedy presne
sohpie, ano mas pravdu, ked uz sme sa chceli stat matkami, nech si to uzivame a plnime funkciu naplno

jika80
3. feb 2010

ja som si menila doklady hned v prvy tyzden, ale vyzdvihnut som si ich isla az po 2 mesiacoch, dovtedy som behala so starym op

lumimi
3. feb 2010

do troch mesiacov, to by bolo super - nehce sa mi ist totiž na urad prace a keby som sla na poslednu statnicu na konci jula, tak možem ist za par dni rovno na matersku. (takže svadbu by som mala na začiatku maja, koniec školy a titul v ruke na konci mája)

a ešte otázočka . ked sa mení termín porodu - mení sa tým aj termín nástupu na matersku?

katkamarek
3. feb 2010

jika, no mne stary OP hned zobrali, a dali mi len taky papier, s ktorym aj tak nic nevybavis, novy OP je hotovy do tyzdna aj skor.

evitkamalicka
3. feb 2010

mne urobili novy OP na pockanie

lumimi
3. feb 2010

ja som si menila OP pred 2 rokmi a tiež to bolo na počkkanie, ja len aby som nemala nejaký pruser ked sa vydám a budem používat starý občiansky nejaku dobu

jika80
3. feb 2010

katka - mne ho nechali, lebo som menila pas aj op naraz a potrebovala som sa nejako dostat do zahranicia, ale dali mi k tomu aj taky papier
moj op bol tiez rychlo hotovy, ale kym som bola znova na svk, tak ubehli 2 mesiace 🙂 , preto som si ho az vtedy bola vybrat

evitkamalicka
3. feb 2010

lumi ja som pouzivala stary obciansky este skoro mesiac, lebo ja som sa stahovala do muzovho rodneho mesta a svadbu sme mali v mojom rodnom, takze museli cakat kym im od nas neposlali sobasny list a odhlasenie vtedajsieho trvaleho pobytu, lebo vraj ten sobasny co sme im doniesli my nestaci, ze to im mesto muselo zvlast poslat

lumimi
3. feb 2010

aha, tak to potom bude v poho

evitkamalicka
3. feb 2010

no nic koncim, za chvilu pride domov muzik, isiel mi este odniest k mojmu uctovnikovi nejake papiere bo datum danoveho priznania a rocneho zuctovania zdravotneho poistenia sa blizi, zajtra po poradni som tu ako na koni 😀

katkamarek
3. feb 2010

no teoreticky mozes chodit aj so starym, ale keby sa nieco stalo, tak moze byt z toho problem, lebo to je zakonom dane, ze to je tvoja povinnost. Inak mne bolo potrebne menit aj udaje v obchodnom registri, takze ja som sa aj kvoli tomu ponahlala.

katkamarek
3. feb 2010

Inak babulky, ja by som si tak priala ist na tu kamoskinu svadbu 1.maja ako tehulka, ale ono aj keby to dalsi mesiac vyslo, tak este mi nebude asi nic vidno. Ale sesternica ma svadbu v juli a tam by to uz vidno bolo 😀

lumimi
3. feb 2010

ale musi tam byt nejaka zakonom stanovená doba, ale vsak co, kamarat chod s neplatným OP skoro rok.

katkamarek
3. feb 2010

lumimi skus si na www.zbierka.sk najst zakon o OP a si to kukni, ale tak ako ti hovorim, on je neplatny uz automaticky, teda v tomot pripade asi nie je lehota a je nutne to urobit hned ako sa da. No a novy OP si mozes dat urobit uz asi tri mesiace alebo viac pred skoncenim platnosti.

lumimi
3. feb 2010

nejak som na tej stránke ako v spanielskej dedine, skusim sa opýtat na urade, tam to budu vediet hadam najpresnejšie, ale dakujem za rady a skusenosti.

rosannar
3. feb 2010

ahojteeee...tak konečne som sa dostala k pc...velmi som nečítala čo ste to tu popísali, kým som tu nebola, ale zaregistrovala som že sa rozprávate o zmene OP po svadbe..ja som si ho menila hned ten týžden po svadbe a treba ho zmenit...ako hovorí katka, dnom svadby sa stáva neplatnýý 😉

katkamarek
3. feb 2010

ahoj rosa,netestujes? 😉

rosannar
3. feb 2010

katka...ahoooooj...nie netestujem...počkám aká bude v sobotu ráno teplota a podľa toho testnem...a možno nevydržím a testnem už v piatok ráno...uvidím... 😀

dijefcatko
3. feb 2010

ahojte dievčatá, tie, ktoré nie ste v tabuľke a posielala ste mi údaje do chatu, napíšte mi ich do IP, v spravach sa to blbo hlada. Chcem tabulku aktualizovat. Potom sa tu na chvilku prestanem objavovat, momentalne mi to nerobi dobre, som na tom podobne ako slavu ☹ rada vsak budem robit tabulku aj dalej...

dijefcatko
3. feb 2010

tabulka aktualizovana 😉

rosannar
3. feb 2010

dijefcatko...kráááásna tabulka 😀

sophie1981
3. feb 2010

aha , tabulecka..... 😉 ....

baby, preco od nas utekate??....my vam nechceme zle.....ved sa treba od toho odosobnit a brat to tak, ze sa podari.....a nepozerat na teme komu sa uz podarilo a preco mne nie.....baby, ved potom to bude tema uz len pre otehotneli v oktobri-novemnbri..... 😕 ......ved sme v snazilkach, tak snazilky, neutekajte..... 😢

rosannar
3. feb 2010

haaalooooo, kde ste všetci zmysli? už toľko nekexíkujte 😀 lebo ja kexíkovať nemôžem 😀 😀

sophie1981
3. feb 2010

ros...ma nestvi...ty mas 20 rokov??? 😅 ....jjjjeeeejjjjj

rosannar
3. feb 2010

sophie...čo nepovedala by si mi toľko? 😀

miru.j
3. feb 2010

...zas spinim 😒 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...hnede zalezitosti...fuj ☹