Zažil niekto prvé bábo normálne a druhé pomococu IVF?

dada75
11. jan 2007

ahojte kocky,
citala som si mnohe pribehy a vase fora a nakoniec som sa rozhodla, ze aj ja sa pridam a chcem vas aj ja porposit o radu , pomoc... alebo ak je niektora v podobnej situacii... aby sme sa navzajom podporovali.
mam uz 2 a pol rocneho chlapceka, ktory sa narodil sice po rocnom usili, ale prirodzenou cestou. porod bol cisarskym rezom a po porode sa moja situacia s cystami natolko zhrosila, ze som teraz odkazana na umele oplodnenie. skusala som vsetko mozne, mam uz za sebou 4 neuspesne inseminacie a momentalne som zacala dlhy cyklus IVF /nie sice od 22 dna, ale od 25.- lekar povedal ze sa to da, takze skusame /.
ak ste niektora na tom podobne, dajte vediet. aspon sa podelim o pocity, dojmy... a hlavne to , co momentalne prezivate.
tesim sa.
papa

hanka274
11. jan 2007

ahoj dada, ja som uplne "mimo", ale ak ti to pomoze:
mam znamu, ktory po 8 rocnom snazeni konecne uspeli...a to: najprv tu v BA chodili na Zochovu, dokonca rodinnemu priatelovi dlhe roky a stale nic, nic, nic.....no psychika uplne znicena, no des. A potom moja mamina jej jedneho dna vravi, ze vyskusaj v Brne, pocula som, videla som niake veci o tom a tak....a ona, ze este tu v BA musi dobrat dake "vklady" a ze potom sa uvidi. No a teraz maju 2 rocne dvojicky parik (uplne super). Boli nakoniec v tom Brne a podarilo sa a na prvy sup. Vravela nieco take, ze jej to vkladali väcsie, ze v BA jej to vkladali asi moc male a ono sa neujalo v jej tele....
Toto je co viem, neviem, ci tvoje poziadavky a problemy sa tykaju tohto.....ak nie, tak to ignoruj, fakt sa v tom nevyznam....IVF-neviem ani co je, takze preto. Len ak pomoze, tak budem rada. ahoj a prajem vela vela zdravia a drzim palce!

dada75
autor
12. jan 2007

Emjee, dakujem za linky. len neviem, ci a kolko je nas tu takych, co uz mame jedno babo a teraz sa snazime o dalsie a ono to nie a nie. Lekari mi povedali, ze uz asi ina cesta nepovedie, len umele oplodnenie.
psychicky vsak prekusnut to, ze prve bolo normalnym sposobom a teraz nacvicujeme spartakiadu a inajekcie a lieky... je to proste zlozite a ten co to asi nezazil, tak to nepochopi. darmo ti povedia, ze to je vpohode , ale vypnut sa to neda. keby davali aj injekcie na pozitivnu naladu .... to by som si hned pichla aj desat 🙂

teraz som si zacala v stredu pichat decapeptyl a uvidime kedy dostanem "navstevu" a podla toho sa mi bude dalej vsetko odvijat.
drzte palce.
papa

maaja
12. jan 2007

ja sa chcem spytat opacne - co ked uz jedno mam ? ale cestou IVF - teda este ho nemam, ale som v 7 mesiaci ;) no a ked budem chciet druhe, myslite ze zasa len cez IVF ? moj problem bol v tom, ze mam nepriechodne vajcovody ....

dada75
autor
12. jan 2007

Ahoj maaja, nie som lekarka, ale asi s touto diagnozou to uz inak nepojde. no mozno to uz bude lepsie, lebo mas asi zmrazene emryjka a tak budes moct byt len stimulovana a ostatne uz vlastne poznas.
no a is na tom o nieco lepsie ako ja... budes vediet aspon do coho ides a ako co je.
ani nevies ako to niekdey pomoze.
budem drzat palceky.

hanka274
12. jan 2007

maaja, urcite ti dakto skuseny odpise....to vobec netusim...
dada-pozitivne mysliet, to je asi to najdolezitejsie na tom.....viem, vobec to ale nejde, vsak?
vela ludi malo problem otehotniet, tak isli na umele oplodnenie a ako sa tak tesili z toho baba, tak vsetka nervozita, stres, umela sustredenost, ze kedy musite, mozte a kedy nemozte....opadla....no a sup dalsie babo na ceste....
vela takych pripadov bolo....ja tiez kamoske vravim....oni zatial ziadne injekcie....ale vravim jej, nepozeraj ci si dostala, alebo nie, nekukaj, ci by sa to mohlo podarit teraz v tieto dni, ze mas plodne alebo co, proste vobec sa na to nesustred, nemysli na to....kasli na terminy....proste no problemos......aaa....zatial nic...ale chcela som tym povedat, ze sa asi netreba na to podla mna sustredit....
len je to tazke, ak beres injekcie, tak planovaci kalendar mas stale pred ocami...hm....viem.....ale drzim palce, neboj!

danka2
12. jan 2007

maaja asi ked máš nepriechodné vajcovody inak to nepojde ani pri druhom ale na 100% ti to neviem povedat.....

sisulik
12. jan 2007

dada75...ahoj dadi....ja uz mam 1 dieta normalnou cestou a teraz som v 5. mesiaci po IVF...moj pripad sa od toho tvojho lisi tym, ze u nas nastal problem u manzela a nie u mna...tak ak ti mozem nejako pomoct, kludne daj vediet...

dada75
autor
13. jan 2007

sisulik, dakujem. ako si to znasala psychicky ? mozno, ked si vedela, ze na "vine" je tvoj manzel to bolo o nieco lahsie, ale ja si to len tazko viem odovodnit. uz pri prvom IUI som sa blokla a to som si hovorila, ze to bude brnkacka a budeme mat dalsie babo, rozdiel bude pri roky a super. ale snivajte s nami. zakrok , ktory mal trvat 20 sekund trval skoro 20 minut a to ma sestricky uz ukecavali aby som sa uvolnila a aby som myslela na babo a rozpravali sa so mnou o vsetkom moznom. pri druhom IUI uz to bolo jednoduhsie. ale vravim. u mna funguje psychika naplno. proste akoby organizmus nechcel prijat tuto cestu. 😢
a to je tu este jedna vec... asi pred troma rokmi som s touto temou pracovala , stretavala som sa s mamickami , detmi, vsetkymi lekarmi z centier, pisala som o nich clanky a teraz.... vlastne az teraz by som ich vedela naplno pochopit o com to vsetko je.
injekcie, lieky a hormony sa daju prekonat... aleno niekedy by bola potrebna aj injekcia na prepnutie sa na "umely rezim" 😀
ako si na tom bola ty ?
a co tvoj manzel ? nebal sa a nebral vinu na seba ?

sisulik
13. jan 2007

moj manzel ked sa dozvedel, ze sa jeho spermiogram vyrazne zhorsil, tak bol v takom soku, ze bez uvedomenia si co hovori mi povedal, ze ak chcem, tak mozem ho nechat, ze on to pochopi...tak kvoli tejto vete som asi tyzden plakala a ked si na to i teraz spomeniem, tak po mne prejde mraz. neskor sme to rozobrali a sam povedal ze to vobec nemyslel vazne, len to bola jeho prva reakcia a ze velmi lutuje to, co mi povedal.
aj ked nikdy nevravel ze sa za to obvinuje, ale muzi su znamy tym, ze vacsinou nepovedia to co citia. cely cas som mu dala pocitovat to, ze sme v tom obaja...ze ked ma on problem, alebo ja problem, je to nas spolocny problem. a jedno dieta uz mame...vzdy sa najde nejake riesenie..ak by ani ivf nevyslo, tak mozno po par rokoch by sme si do pestunskej starostlivosti zobrali par deti. kto vie....ale vdaka Bohu ivf vyslo. cely cas, pred ivf som bola v napati. velmi som sa bala toho ze to nevyjde. z puregonu som sa "bohvieako" dobre necitila, ale ako som uz spominala, uz sa na to nepamatam ako to presne bolo. odber folikul a taktiez vklad embryii bol uplne bezbolestny...len to cakanie na hcg bolo dost na psychiku...cely prvy trimester som sa o nieco strachovala, a velmi zbytocne. kedze som tehotna po ivf po prvy krat, nevedela som, ci to prinasa aj nejake negativa..ale zrejme nie. moje tehotenstvo po ivf je rovnake ako ked som otehotnela prirodzene. mozem ich porovnat z vlastnej skusenosti a rozdiel v nich nevidim. teraz uz viem, ze keby som mala este niekedy v buducnosti absolvovat dalsie ivf po tychto skusenostiach, urcite by som sa zbytocne tak vela nestrachovala. spermiogram mojho manzela je ako pocasie, stupa a prudko klesa a dookola..takze ak budeme chciet planovat tretie babatko, mozno to bude opat cez ivf...ale vsetko to je v bozich rukach.
kazda skusenost v zivote je na nieco dobra. ;)
tak ti drzim palce...

dada75
autor
13. jan 2007

Sisulik, dakujem za podporu. aj mam zo vsetkeho obavu. a najhorsie je pre mna ist na tehotenske testy. to je pre mna akoby cesta na popravu. mam z toho strasny strach. uz dvakrat som si myslela, ze je to vporiadku a aj tak mi len sestricka povedala "je mi luto, je to negativne " ta odpoved mi stale zneje v usiach a je mi z toho hrozne. normalne mi zviera srdce.
momentalne mam v sebe 4 injekcie decapeptylu a cakam na "navstevu". mala prist dnes, ale ... asi sa vo mne ozyva nervozita a nie a nie prist.
moj manzel si uz robi srandu, ci nahodou nie som tehotna. lebo aj prve babo mi zistili aj po tom, co som mala v sebe 3 ampulky agolutinu a lekar ma chcel poslat na endokrynologiu, ze co je so mnou. nakoniec zistil , ze som tehotna.
kde si absolvovala IVF ? a aky si mala protokol ?

sisulik
13. jan 2007

ivf som absolvovala v gyncare v kosiciach. nechapem otazku ohladne protokolu...ake su protokoly?

dada75
autor
13. jan 2007

je dlhy, ktory zacina 22 dni cyklu a potom dostanes menzes a potom su tam dalsie injekcie... puregon a pod. az po punkciu a vkladanie embrii
no a kratky je asi len pocas jedneho cyklu, kamaratke teraz tak navrhli, ze len 7 dni ma nejake lieky. o inych zatial neviem. neviem ake su tam varianty, ale asi to zalezi od liekov , resp. injekcii , ktore beries.

sisulik
13. jan 2007

koncom augusta som dostala jednu injekciu a zac. sept. prisla menzes...a potom som brala puregon...folikul som mala 20 a 11 z nich sa aj oplodnilo. vkladanie som mala 5 dni po vybere folikul.

dada75
autor
13. jan 2007

to moje ma nazov dlhy lutealny protokol.
zacinala som nie sice 22 dnom, ale 25. beriem injekcie Decapeptyl. potom ked dostanem navstevu, mam ist na kontrolu medzi 2-4 dnom cyklu a tam mi povedia kedy a od kedy a ako si mam pichat Puregom a nedkor potom Puregon a aj Menopur. pred punkiou si pojdem dat pichnut Pregnyl a ide sa na vec 😅
ako dlho to u teba prebiehalo.
a ako si to zvladala s druhym dietatom ? kolko ma teraz rokov ?
ja ma 2 a pol rocneho syna, ktory je na mna dost naviazany a obavam sa toho, ze ked budem mat byt v klude... ten klud od neho asi nebudem mat. je dost zivy a neviem, ci si bude dat vysvetlit, ze sa s nim nebudem moct blaznit .
no a okrem toho mam dalsi pruser. v piatok mi oznamili v jeho skolke, kam chodi sice len na tri dobedia, ze su tam kiahne. ja som ich uz absolvovala ako mala, ale bude to super makacka s malym chorym, manzel v piatok odlieta na sluzobku na jeden a pol tyzdna...

sisulik
13. jan 2007

ja som mala podobny postup ako ty,len si uz nepamatam nazvy tych veci..pamatam si len puregon. 😉
ako dlho to prebiehalo? no koncom augusta mi pichli nejaku injekciu..potom zac. sept. prisla menzes a v polovici sept. mi robili odber folikul a o pat dni na to uz vklad embryii.
s druhym dietatom som to zvladala dobre. ma dva roky. tiez je velmi aktivna..ale ona sa doma aj sama pohra. par krat som k nej vstala ked nieco potrebovala. nemusela som odpocivat, kludne som sa mohla aj pohybovat. len som ju nezdvihala. ani teraz ju nezdviham, len v surnych pripadoch aj to len na par sekund. ked si na to cele teraz spomeniem, tak sa mi zda akoby to cele ubehlo velmi rychlo...ale vtedy sa mi to cakanie zdalo prilis dlhe...ale neboj, vsetko dobre dopadne. 😉

seatibiza
2. apr 2009

Ahojte!Poprosila by som Vas keby ste mi poradily:Bola som uz 2krat na IUI a nerozumiem v tej sprave co znamena:Motilita:a+b\80.Za skoru odpovad velmi pekne dakujem.

dckami
3. apr 2009

ahoj holčiny,
já jsem na to stejně. Máme doma dcerku, které bude za chvíli 7 let, tenkrát jsem otěhotněla po roce snažení. Nyní jsem bez HA od 6/2006 a stále nic, jezdme do Pronatalu. Mám za sebou 6x IUI (inseminace), v září 08 ivf předčasně ukončeno - neragovala jsem na zvolenou stimulaci - nevhodně zvolený dlouhý protokol. Letos v lednu jsem byla znovu na ivf, ale bohužel se to nepovedlo. 😢 Na květen máme naplánované 2.ivf.

Manžel je zccela v pořádku, já také - diagnoza - sekundární sterilita, idiopatická neplodnost. 😠

chaala
3. apr 2009

Ahoj,taky se přidávám.
Náš první syn byl rychle a bez problémů(po 3měsících). Teď už dva roky a 4měsíce zkoušíme druhé mimi,ale máme za sebou dva smutné neúspěchy ☹ V březnu nám řekli,že jediná možnost je ivf.

Dckami,myslím,že už jsme se někde potkaly,ahoj 🙂

dckami
16. apr 2009

ahoj kočky,
jet u někdo na pokec??? 😕

jovi
21. apr 2009

ahoj holky, tak mi máme stejný problém.. první prcek bez problému po třech měsících snažení a teď se dva roky snažíme o další miminko a nic, absolvovala jsem laparku- vše ok, manža špatnou morfologii spermií,3 neúspešné iui a teď na konci května nás čeká ivf.

beruska81
21. apr 2009

ahoj holčiny, já mám taky ten problém, máme 3letého klučinu po sedmiletém snažení přirozenou cestou. Teď bysme chtěli druhé, ale nedaří se, máme za sebou 4IUI, a teď stimuluju na IVF, OPU bych měla mít v pondělí. Já i manžel jsme v pořádku 🙂

dckami
23. apr 2009

My se snažíme 3 roky, mažel je OK, já snad také, nic nezjistili - idiopatická neplodnost. 😖
Dnes jsem byla na kontrole v Pronatalu, 2.ivf mám domlvuené na květen, 6.5. jedu na utz a pro stimulaci bude to krátký protokol s antagonistou, Puregon a ještě něco k tomu, nevím přesně. Tak snad to vyjde. Řešila jsem s lékařem, zda zavést 2, asi to riskneme a uvidíme 😉 .

dckami
6. máj 2009

ahoj - hjalooo, kde jste kdo????? Já tu nechci být sama 😖

Dnes jsem byla v Pronatalu pro stimulaci, teď čekám na mrchu a během týdne začínáme s 2.IVF - mám krátky protokol - Puregon a Orgalutran. Tak snad se to konečně povede. 😉

dckami
5. okt 2009

Kdepak jste????

Mám květnový pokus nevyšel, měla jsem pouze 2 vajíčka, která se mi přestala vyvíjet, takže bez ET 😖 .
Teď jsem po stimulaci na posledním pokus ivf, v pátek jsem byla na odběru, máme 6 vajíček, dnes jsem si volala a zbyli 3 oplození bojovníčci. Na ET jedu ve středu. Držte mi palečky 😉.......

dckami
3. máj 2010

ahoj kočky,
našla jsem tuto zapomenutou diskusi. Chci vám říct, že všem snažilkám držím palečky, nám se povedl v říjnu 2009 poslední pojišťovnou hrazený cyklus IVF a za pár týdnů čekáme klučinu. Těhotenství prožívám na neschopence, od února musím ležet, jelikož mi hodně tvrdne břicho a zkracuje se mi děložní čípek, ale dá se to vydržet. Elinka je již velká, do školy chodí sama a rodina mi pomáhá, mamka občas i uvaří, manžel uklízí, tak se to dá zvládnout. Na miminko se už mooooc těšíme. 😵

mimi000
9. máj 2010

ahojte, tak nedalo mi a zaregistrovala som sa. dckami gratulujem.

dckami
10. nov 2010

koukám,že tu nikdo není - musím se pochlubit - máme krásného zdravého klučinu - jmenuje se ŠIMON a za chvíli mu bude již 5 měsíců. 🙂 Je to naše zlatíčko.
Nevzdávejte to, jednou se to musí podařit i vám 😅 ...

kinguse
10. nov 2010

@dckami ..náhodně jsem nakoukla 😉 Mooooc gratuluju k chlapečkovi. Já jsem podobný případ, první dítě nám vyšlo hned první měsíc "snažení" po vysazení HA a teď už se 2,5roku snažíme o druhý mimi a nic nepříchází..diagnoza: předčasné ovariální selhání ☹ ..ale nevzdávám to!!! 🙂

abieska
19. júl 2011

ahojky,mám 4letou holčičku po 1IVF,ted v květnu jsem byla na 2 IVF,ale nepovedlo se to a ted v červenci jsem těhotná,tak snad to bude o.k.,:-) všem držím palce