Zdravotná starostlivosť o tehuľky v zahraničí. Pridajte vašu skúsenosť?

lily1983
14. máj 2009

Ahojte baby..zakladam tuto temu, aby sme sa podelili aj o skusenosti zo zahranicia, lebo mi to
trosku chyba..mne osobne vadi, akym sposobom sa tu o mna v Irsku staraju, myslim, ze je to trosku
mala starostlivost, chapem, ze je tu vela tehotnych, ale len dva scany za cele tehu, to je malo...
a aj ine veci a konctroly..

chcela by som vediet,ako je to s vami, ak žijete v Irsku, a ak nie, ako je to inde v zahraničí..
dakujem.. 😉

prasiatko30
14. máj 2009

lily tkychto tem je tu uz zo pat len treba hladat 🙄

lily1983
autor
14. máj 2009

ano??? ved som ich nikdy nevidela tu na prvej strane, asi nikto do nich nepise?? ved nevadi, snad niekto napise.. 😵

lily1983
autor
14. máj 2009

prasiatko, a nasla som len jednu temu, tykajuca sa švajčiarska, a dalej sa mi nechce hladat 😝
vela tem tu je zo pat krat, anyway.....
ty žiješ v zahraničí???

briketa
14. máj 2009

Lily, preco usudzujes, ze dva scany za tehu su malo, ked je vsetko v poriadku? 😅
Treba si uvedomit, ze tehotenstvo NIE JE choroba ale iny stav. Kontroly by si mala mat raz za mesiac a posledny mesiac kazdy tyzden.
Preco sa Ti zda, ze sa o Teba nestaraju ?

cestovatelkaandrea
14. máj 2009

ahoj Lily, my zijeme v NL kde som bola od 9 tyzdna tehotenstva a aj som tu rodila. starostlivost tu sa mi lubila a porod bol uplne super. mam len same pozitivne skusenosti. pocas tehotenstva mi robili len tri scany. a myslim si ze je to uplne postacujuce. chodila som zo zaciatku na kontrolu kazdy mesiac k porodnej babe, ktora mi merala tlak, kontrolovala vahu a prehmatala brucho. nikdy ma nekontrolovala zvnutra - vraj holandsky lekary nerobia taketo kontroly, kvoli tomu, ze sa tym zvysuje riziko predcasneho porodu(a ja som v duchu dakovala za to). vzdy sa ma pytala na moje pocity a poradila pri jednoduchsich problemoch. ak by sa jej nieco nezdalo alebo moje vysledky z krvnych testov a zo skenov boli nejake divne, poslala by ma do nemocnice ku gynekologovi. ten by mi robil scan pri kazdej kontrole.od nejakeho 24 tt som chodila na kontrolu kazde 3 tyzdne a postupne sa to skracovalo az som od 36tt chodila na kontrolu kazdy tyzden a vtedy mi aj kontrolovala moc. myslim ze takyto pristup bol uplne v poriadku. jednoducho sa nerobili zbytocne vysetrenia, ktore sa mozno v SR robia. to mas tak, na zaciatku tehotenstva som trochu krvacala a lekar v SR mi predpisal Ascorutin. ked som prisla do NL tak sa moj lekar a porodna baba divili ze naco som to jedla, ved je to len ina forma Vitaminu C. ze to som si mohla dat rovno nejake cerstve ovocie. a to ti tu nepisem ako ma vystrasil pri tom krvacani, ze mozem potratit a tehotenstvo moze byt rizikove.

prasiatko30
14. máj 2009

lily - tehulky v irsku - alebo teda porod v irskub https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

prasiatko30
14. máj 2009
prasiatko30
14. máj 2009

maminky tehulky a snazilky v anglicku a kdekolvek v zahranici https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

prasiatko30
14. máj 2009

a potom je tu este plno a uz sa mi nechce hladat - a tolen co som nasla na prvej stranke - takze je toho koooooooooooopec - a ano aj ja som v zahranici a aj som rodila a aj idem druhy krat - takze nie je to o tom ze by som nejako zavidela porod v zahranici - len dievcata treba trochu pohladat 😵