• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

7. októbra 2016 
@maca_p nie je to celkom pravda, že to nemá vplyv, už len pokiaľ ide o hormonálne hladiny atď. to by bolo na dlhšie ´"vyprávanie"
2. mar 2011 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este som chcela a zabudla dodat, vzdy je lepsie predchadzat nezelanemu teho ako riesit UPT, i ked ja nemam nic proti UPT. HAK je ovela väcsie svinstvo pre organizmus ako strerilka, len zena musi mat v tejto otazke jasno.
2. mar 2011 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 pokial je mne zname, tak vertikalne rezy sa vykonavaju len pri ultrarychlych sekciach, ked sa lekar potrebuje urychlene dostat k babatku, ma tak viac miesta. veru a ani nepoznam zenu, co ma vertikalku pri SC.
2. mar 2011 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem mat teraz tretiu sekciu a hned mi urobia aj sterilizaciu,nie som este uplne rozhodnuta,ale lekar odporucil,tak dam na neho,ved on musi vediet v akom stave mam maternicu.uz aj teraz mam problemy s tvrdnutim bruska,dalsie dieta urcite uz neplanujeme,tak asi s tym budem suhlasit.len ma dost prekvapilo,ze si budem muset zaplatit celu sumu,aj ked mi to budu robit naraz so sekciou a na odporucanie lekara zo zdravotnych dovodov.
2. mar 2011 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sirinka ano, zenske telo je nevyspytatelne :wink: , taka zahada + nejaka asist. repro a bejby je na svete.
2. mar 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p si mladá, preto nikoho takého nepoznáš. Kedysi sa robili vertikálne rezy bežne
2. mar 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia1181 a prečo pán manžel si nedá radšej spraviť vazektómiu? Ja by som sa na odporúčanie lekára vôbec nespoliehala, nerozumiem Tvojej prílišnej dôvere, mňa toľkokrát zdravotníctvo sklamalo, že všetky rady beriem s rezervou
2. mar 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia1181 neviem kde budes rodit, ale v GA sa zaroven so sekciou priplaca iba 33 eur, pretoze sa to robi spolu s inym lekarskym vykonom. takze nebudes platit za anstezu, lozko a neviem co este, ale len za samotny vykon (4 uzliky a 2 prestrihnutia), ktory je obodovany. stalo by za zmienku sa poinformovat, teda v pripade, ze chces usetrit nejake to euro. inak je to okolo 270 eur?? neviem presne, ale asi ako v ktorej nemocke.
2. mar 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 si zlata, mam skoro 37 a, ze mlada :grinning: :grinning: .
ale priznavam prvy porod som mala az v 34 a 1/2, i ked kamaratka rodila pred 15 rokmi, ma dve sekcie + sterilku a tiez horizontalne.
2. mar 2011 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak vertikální Sc dělají zásadně na Balkáně..tam měla každá druhá s mimčem fiklé břicho takto...Fakt hnus v této době takhle prznit ženské břicho.. :frowning2:
Jinak já mám 4 děti a poslední SC.Následky po něm mám doposud.takže ,už nikdy více. :wink: Sterilku nemám,ale nabádali mne k ní skoro všichni po té poslední dceři...
No,nikdy nevím,co se stane a,jestli nebudu chtít někdy ještě mimčo...Takže jsem jim to smetla ze stolu... :wink:
2. mar 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo a byl to ultrarychlý Sc.Malá neměla ozvy a ještě byla bloklá v pánvi a roztrhala mi dělohu a placentu... :wink:
2. mar 2011 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p no oproti mne si mladá
2. mar 2011 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaa pred 25 a viac rokmi to robili bežne i v ČSSR tie vertikálne rezy
2. mar 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 myslim, ze sme v rovnakej vek. kat. 35-40.

@jaa tomu sa tusim hovori ruptura maternice. mozes byt ultrarada, ze ste obe prezili. :wink:
ja mam teda prvu jazvu super, ziadne tahania, bolesti nic, tak dufam, ze aj druhu mi taku vyrobia..
2. mar 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 to si dufam este nerodila :grinning: pred 25 rokmi. zajtra sa spytam mamky, ta mala presne pred 26 rokmi SC brat mal 55 cm a vahu 5600g.
2. mar 2011 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p ee ale kamoška, bolo to strašné
2. mar 2011 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 To je možné.Ale na koupálku tady v ČR jsem ani žádnou starší ženu s takovou jizvou nepotkala:slight_smile:))Spíše bych řekla,že je to déle,než 25 let...Už hodně dlouho se dělá tzv.bikiny řez.

@maca_p No,praskla až při SC...kdyby se mi něco stalo,tak stál na mé straně i můj dr a ten by je žaloval spolu s pozůstalými...
Už dost bylo to,že jsem čtvrtý den po skolabovala(tělo odmítalo dál fungovat)a oni mi měli dát transfůzi a zapomněli na ní..Já pak díky tomu měla půl roku stras´šné zdr.problémy a ještě nyní po skoro 2,5 roku to není ok..
2. mar 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaa no nepotkala si, lebo s takou "parádnou" jazvou sa Ti žiadna žena nevyberie na kúpalisko bez jednodielnych plaviek :grinning: :grinning: :grinning:
2. mar 2011 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 asi by jsi se divila,ale v Chorvatsku těch bab z BH,tam bylo moře a všechny v bikinách...Plavky v celku neletí,ani tady...
2. mar 2011 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 Mohu se zeptat mamky.Ta dělala na gyndě a na porodním leta.Ta bude vědět,jak dlouho se ten řez používá:slight_smile:
2. mar 2011 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 nemozes porovnavat tieto vykony za cias CSSR a teraz. ved vtedy neboli UZV, nekontroloval sa diabetes, nebol ani 3D UZV, a kopec inych vysetreni, ktore boli fatalne pre matky a deti. ale toto je uz do inej temy, aby ma nevymazali :grinning:

vtedy sa sterilky vykonavali aj cigankam bez 30 dnovej lehoty, len podpis a viac si nezarodila. mimochodom, nie som rasista, ale dnesne plodenie deti nesocializovatelnymi obcanmi SR ma riadne vytaca. TV JOJ nic ine v spravach nedava....
2. mar 2011 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p tv hnoj dáva to, čo je pre divákov atraktívne, ˇ

vertikálny rez sa robil preto lebo bol pre operatéra jednoduchší. Pre ženy bol ale z estetickej stránky neprijateľný preto sa od toho upustilo
2. mar 2011 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaa fuuuha, neprijemne, veru niet co zavidiet. a tato sekcia predchadzala pokusu o spontanny , alebo dlhotrvajuci porod?
2. mar 2011 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p Byla jsem otevřená k porodu za necelé dvě hodiny...Jenže malá ležela hlavičkou dolů napříč a jaksi si toho dr na UTZ těsně před porodem nevšimla.nebo nechtěla všimnout...Navíc dle všech fotek z UTZ bylo vidět,že mám až dole u vchodu placentu stejně široku,jako byla hlavička.A,jak se malá drala ven,tak šla i ta placenta.a ta se při tom rozervala.naštěstí už na sále těsně před narkozou...
Díky té placentě nemohla malá sestoupit pořádně dolů.Začala se dusit.Já měla tlaky k porodu už 2 hodiny a doslova ji tam spolu s tou placentou lisovala.Ozvy-.0.,nebo 220...
2. mar 2011 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaa tak asi keby lekari nespackali "pokus" o vaginalny porod, tak SC si nemusela mat az tak dramaticky a k rupture maternice nemuselo dojst za okolnosti, ze by ti hned urobili SC a rekonvalescencia mohla byt tiez bez komplikacii. jaaaj, keby bolo keby, ze?
2. mar 2011 o 23:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p asi tak.vypadalo to skvěle a prý by to bylo i bez nástřihu...No,já která s Sc vůbec ani ve snu nepočítala,tak jsem ho vyžrala do dna... :angry:
Bylo to těžké..Jeden dr chtěl rodit spontálně a pak přišel primář a všechny je zhulákal,že jsou nenormální.Že pokud to nejde po 2h od otevření,tak nemají na nic čekat a konat sc.
Malou pak nemohli ani vyndat ven,jak byla seklá v pánvi a museli spěchat,protože těsně,jak mne uspávali,tak ze mě vypadl mega kus té placenty...
2. mar 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pata31 To je uplna pravda,ja som tiez tak to dopadla ako tvoja sestra :frowning2:
3. mar 2011 o 01:55  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p budem rodit v ruzinove v bratislave.tiez mam pocit,ze by sa nemala platit plna suma,musim pozistovat ako to je
@maggie2 ja mam polovicku rodiny zdravotnikov,tak zatial im verim...musim,co ine mi ostava?v tomto pripade ma asi doktor pravdu,lebo uz teraz mam problemy s tvrdnutim bruska.manzel nejak nesuhlasi so sterilizaciou,ze je to na mne ako sa rozhodnem.ja sa len bojim zlyhania,predsa len existuje nejake riziko otehotnenia aj po sterilizacii.
3. mar 2011 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia1181 ale prečo manžel nepodstúpi vazektómiu teda? Je to oveľa jednoduchší a menej invazívny zákrok oproti ženskej sterilizácii :angry:
3. mar 2011 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 prosim ta a ake hormonalne zmeny nastavaju po sterilizacii? ved ide iba o znepriechodnenie vajickovodov, do ostatneho sa predsa nezasahuje a pokial viem, tie nemaju nejaky vplyv na hormonalnu rovnovahu....

uz sa da robit reoperacia vajickovodov, teda kusok, ktory je zlepeny, zosity, alebo inac znepriechodneny sa vyreze a otvorene konce sa zosiju k sebe, resp, umele oplodnenie takisto prichadza do uvahy...
3. mar 2011 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok