Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

lubkaaa
5. okt 2009

Ahoj. Mám 25 rokov, 1dieťa a druhé čakám. Keďže som mala prvé cisárskym rezom, odporúčajú aj druhé cisárskym. Doktor mi odporučil sterilizáciu hneď pri druhej sekcii. (vraj keď žena 2x rodila cisárskym, tretie dieťa môže byť už problém..) momentálne neplánujem mať viac ako dve deti, ale čo ak sa niečo stane a budem chcieť "byť plodná" ? Ako by ste mi poradili? ste niekto v podobnej situácii? máte skúsenosť? ☹ ☹ ☹ neviem ak osa rozhodnúť.. 😢 😔

petrake
12. máj 2012

Pri druhej sekcii robia sterilizaciu bezplatne hned po vycisteni. Ziadost musi byt podana mesiac pred porodom, v den prijatia i pocas porodu si sterilizaciu mozete rozmysliet (ak nie ste v celkovej narkoze samozrejme).

zuzana612
15. máj 2012

@petrake da sa urobit sterilizacia aj pri spinalke? ROzmyslame aj nad tretim dietatom, prve dve som mala obe sekciou v spinalke. Tretie by uz bola automaticka sekcia, kedze pri druhom som mala rupturu maternice na 4 cm. AK bude tretie dieta, viacej uz isto nebudeme chciet, predsa uz budem mat tento rok 36 rokov, takze sme sa bavili aj o sterilizacii. Citala som ze na vlastnu ziadost stoji okolo 170 euro, ale po 3 cisarskych by to asi mohlo byt aj na odporucanie lekara zo zdravotnych dovodov, nie? Tabletky nechcem, nerobili mi dobre.

ivaanka
15. máj 2012

@zuzana612 Já nevím, jak je to na Slovensku, ale já bych to v Česku měla zadarmo už u druhé sekce, dokonce mě k tomu doktor přemlouval. Taky jsem to hodně zvažovala, víc, než 2 děti nechci, ale nakonec jsem si to udělat nenechala, přece jenom co kdyby 😉

petrake
15. máj 2012

@zuzana612 Ahojky, ano ja som mala tiez len spinalku a dala som si urobit steril po druhom syncekovi. Cena vykonu ak sa nerobi pri sekcii zaroven sa pohybude okolo 700-800€. Pri sekcii Ti ju urobia bezplatne automaticky, ak mas ziadost podanu v nemocnici min. mesiac pred porodom (pozor nie predpokladany termin porodu ale realny porod). Ziadost je Tvoje rozhodnutie, ktore stale mozes odvolat v den prijmu ale uz aj na sale. Ziadost Ti vypise Tvoj gynekolog (ak je zaroven porodnikom nemocnice v ktorej rodis) a ak nie je porodnikom tej nemocnice treba tam ist za primarom a unho podpisat ziadost. O poplatku na vlastnu ziadost som este nepocula, len o tom ako som pisala k sa robi vykon mimo porodu. Ak mas este otazky pytaj sa kludne

zuzana612
15. máj 2012

@petrake tak to je riadna palka ze 700 euro, na stranke ruzomberske porodnice je to ako nadstandardny vykon na vlastnu ziadost a stoji 199 euro, co je oproti 700 velky rozdiel. A ako dlho to trva? Lebo ja som pri druhom porode uz mala problem vydrzat sitie, museli mi uvolnit ruku co som ju mala uplne vykrutenu, ci nahodou koli sterilizacii nepustia celkovu narkozu. Aj ked ono ked mas rozparane brucho, tak to uz trva si len chvilu podviazat vajecniky, nie? Ja som pri druhom ani neuvazovala, ale ak bude tretie tak to mi fakt viac deti nebude treba 😀 A ked si to preratam tak keby som aj hned platila tych 200 euro, tak ma to isto bude stat menej ako tabletky alebo teliesko

petrake
15. máj 2012

@zuzana612 Zuzi, ani nebudes vediet kedy Ti to urobia, zakrok sa vraj predlzi o 3minuty, ja som to ani nepocitila, prislo mi zle akurat ked mi cistili maternicu a par minut nato mi uz anesteziolog vravel ze koncime 🙂 ja som mala dobry tim, lekari mali dobru naladu kedze ma na zmene rodili prvu a kolektiv z anesteziologie bol uzasny, lekar co ma pichal sa celu dobu so mnou bavil o prvom porode, vysvetloval mi co robia a fakt to slo jedna radost. moj zakrok bol zo zaciatku komplikovany lebo po prvom porode som mala zhrubnutu ranu lebo sa mi otvorila asi na 5cm a to museli vyrezat. ak je ruzomberska porodnica sukromna tak asi preto sa plati ale stoji to urcite zato, 200€ nie je 700-800€ na vlastnu ziadost mimo porodu. drzim palceky

idril
17. máj 2012

Měla jsem tentýž problém 1. porod byl císař, při druhém těhotenství v 25 letech mi navrhli sterilizaci pokud by 2. porod byl taky císař!!!! Se zbláznili asi a myslím, že už se něco takového ani nesmí. V roce 2004 byla hranice pro sterilizaci 35 let a 4 děti.

1stefi121
11. dec 2012

Ano ja sa dam terza pri druhom.

dari226
11. dec 2012

nedala

martina02001
6. feb 2013

Ahojte, prosím, chcem sa spýtať, teraz už sterilizácia nieje podmienená ani počtom detí ani vekom..., platí sa to z vlastného, ak to nieje pri sekcií, koľko sa musí byť v nemocnici, lebo v BA na jednodňovej chirurgií som jeden deň ale stojí to 500 eur a v TN je treba byť dva dni-"keď to vybaví gynekológ" , a ak to nevybavý, tak až tri dni a platí sa za to cca 200 eur, a nemožno to spojiť so spontánnym pôrodom, lebo to nehradí poisťovňa... Má s týmto problémom niekto nejakú skúsenosť, alebo o tom niekto niečo počul? Ďakujem moc za hociakú info, a krásny zvyšok týždňa všetkým...

kvetoslava75
12. feb 2013

mam 37r,cakam prve dieta. velmi sa tesime.mam ,zdravotne problemy mamka mi radi sterilizacu ja vaham .

svasa
12. feb 2013

ahoj je mi 35 let, mám 3 děti a všechny se narodily císařským řezem. Při 3 CS jsem zažádala o sterelizaci a vůbec toho nelituji. V případě nějaké nutnosti po dalším dítěti mohu podstoupit umělé oplodnění. Nevím jak dlouho je člověk v nemocnici jenom po sterelizaci,ale já jsem byla 6dnů i c CS.

sisix
12. feb 2013

Muzu se zeptat jaky jiny duvod maji pro cisare? Ja mam prvni dite cisarem a druhe jsem rodila normalne. POkud je u tebe vse v poradku a miminko je otocene jak ma byt nenechala bych se znovu rezat. Co se tyce sekce ....... si mlada ja bych do toho nesla. Joooo kdybych mela doma 5 deti ......... tak jo

kindtje
25. mar 2013

Ahojte. Ja mam 3x cisarsky rez, z toho pri 3 som prisla skoro o zivot, takze u mna zo zdravotnych dovodov podstupujem sterilizaciu za 2 tyzdne. Som 10mes. po porode. U cisare mi to nechceli urobit lebo tuto v Prahe v Podoli to robia az po cisarskom a to laparoskopicky. Mam chvala Bohu 3 zdrave deticky 2chlapcov (5 a 3 roky), dievcatko 10mes. ,takze ja to mam zo zdravotnych dovodov zadarmo, aspon mi to tvrdil doktor.Uvidim ako sa potom budem citit ale pochopila som, ze to nema ziadny vliv na hormony.

pepibubu
29. júl 2013

v pětadvaceti bych o sterilizaci neuvažovala...

Já sama o ní uvažuju, ale ještě chceme jedno, výhledově, s tím že mě při druhý sekci řekli, že ještě jedna možná je, ale pak už ne, takže při třetí sekci se nechám podvázat a bude po starosti....

atkavnatka
29. júl 2013

Ja by som ju nepodstupila, a ty si naozaj ešte mladá podľa mna 🙂

saurian
29. júl 2013

ahojte baby
len tak pre pouvazovanie.... co keby ste sa nedali sterilizovat vy ale partner? ak ma on jasno v tom ze nechce dalsie deti tak je to celkom vhodna alternativa, ved nech si aj oni volaco vytrpia. a baby ktore su prilis mlade sa tym vyhnu takto vaznemu kroku. a je to aj vyhodne riesenie pre pripad ze stroskota alebo nebude fungovat vztah, co samozrejme nikomu neprajem - neurobi nikde ine dieta a ak by ste sa rozisli a tuzili po spolocnom dietati s novym partnerom nie je problem. to len trocha iny pohlad. drzim palce vam vsetkym akokolvek sa rozhodnete.

vejula
29. júl 2013

@saurian mne mm povedal, že ked už nebudeme chcieť deti, tak on podstupi vasektomiu. Že je to ovela jednoduchší zakrok ako podviazanie vaječníkov a on s tym nema problem. Ale ja to nechcem... Nejako to potom ešte poriešime spolu

saurian
29. júl 2013

@vejula
no tak ono je to vzdy vec dohody medzi partnermi. moj to ma a nebolo to nic strasne. 😉

anetka1701
29. júl 2013

Mám za sebou dva císaře, hodně vážně uvažujeme o třetím potomkovi, ale po tom (další císař) bych sterilizaci chtěla... Zní to sice dost definitivně, ale neumim si představit absolvovat víc jak tři císaře... takže pro mně celkem jasná volba.,.

macamac
29. júl 2013

@lubkaaa a ja keď som bola v pôrodnici, mali tam maminku, čo šla na PIATY !!!!!!!! cisársky rez 😕 😀 😉

takže odpovedám - NIE, nedala by som sa sterilizovať 😉
to, že dva cisárske a dosť platilo vtedy, keď som sa narodila ja 😉 a to je dávno 😀 😀 😉

mersy
29. júl 2013

Ano uvažuji o tom....

jadodka
29. júl 2013

Zo zdravotnych dovodov mam urobenu stetilizaciu,spravili mi ju pri druhom akutnom cisarskom hned a stalo ma to 17euro..inak je o dost vyssia cena..cca 200euro

horana
29. júl 2013

Nie nedala, som sice presvedcena ze s tehotenstvami som "uz skoncila", vobec nie preto ze by som si chcela nechat zadne vratka, ale mam taky pocit ze v tele nic nie je len tak nadarmo a prerusenim istych kanalov a drah sa moze narusit cely chod zloziteho organizmu, kde vsetkym vztahom este ani moderna veda zatial zdaleka nerozumie. Ktovie co sa tym vsetko dalsie ovplyvni...intitivne sa mi to skatka nezda...
Iste bolo by to pohodlne z hladiska sexu, ale tak nejak analogicky sa mi javi ze takto jednoducho to skratka nefunguje, vzdy je to nieco za nieco...

klaudia321
21. mar 2014

ja ti isto nedoporučujem, máš ešte málo ročkov a nechcem byť škaredá a ani nič zlé ti priať, ale si predstav, že by si o tie dve detičky náhodou prišla a potom by si nemala už možnosť mať dieťa, moja mamina o jedno prišla, mala nás troch, ale potom strašne túžila mať ešte jedno, no nedalo sa, nechci si potom predstaviť, ako by ťa to trápilo, ja sama mám tri deti, ale isto by som tam nešla, aj keď manžel by to isto uvítal, no ja by som to asi psychicky nezvládla, tak sa nedaj nahovoriť od lekárov, oni radi znižujú "stavy", aby sa to vo svete nejak regulovalo, mám jednu známu má choré srdiečko a vždy mala komplikované pôrody už po druhom jej lekári vraveli, že nech sa dá sterilizovať,lebo další pôrod by neprežila, alebo sa jej môže narodiť choré dieťa, strašili ju pri každom takto, ale ona sa nedala a už má takto 8 dieťatko 🙂 🙂 🙂

duda83
26. mar 2014

@diddi ahoj chcem sa opitať na tu mirenu koľko ťa to stalo?

maribell
26. mar 2014

ja by som skor poslala muza.. predsalen u zeny ide o brusnu operaciu ...ale u muza ide o bezne chvilkovy zakrok 😕

marika_marika
26. mar 2014

Nie nedala by som sa sterilizovať. Obidve deti sa narodili akútnou sekciou. Ďalšie tehotenstvo mi neodporúčajú kvôli tomu a tiež kvôli inému ochoreniu, ale nedala by som sa nato. Mám 28, netuším, kde bude medicína o 10 rokov a aký bude môj rodinný život.
Okrem toho súhlasím s názorom, že v organizme nie je nič len tak, všetko má svoju úlohu.

evkacayenne
8. máj 2014

Ja by som to navrhla skôr manželovi 😀 kedže už deti tak či tak nechce, /ani ja/
A jedno spoločné nám stačí. Jedno má z predchádzajúceho vzťahu. 😉
Ale nevylučujem že by som sa nikdy nedala.

natist
13. jún 2014

Viete mi niekto poradiť ,čo stojí sterilizacia pri druhom cisárskom reze?doktor mi povedal,že už pri druhom sa to robí zadarmo ,no nechce sa mi tomu veriť ,tak či ma niektorá z vás v tomto obdobi stym skúsenosti ,,,ďakujem