Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

lubkaaa
5. okt 2009

Ahoj. Mám 25 rokov, 1dieťa a druhé čakám. Keďže som mala prvé cisárskym rezom, odporúčajú aj druhé cisárskym. Doktor mi odporučil sterilizáciu hneď pri druhej sekcii. (vraj keď žena 2x rodila cisárskym, tretie dieťa môže byť už problém..) momentálne neplánujem mať viac ako dve deti, ale čo ak sa niečo stane a budem chcieť "byť plodná" ? Ako by ste mi poradili? ste niekto v podobnej situácii? máte skúsenosť? ☹ ☹ ☹ neviem ak osa rozhodnúť.. 😢 😔

volterra
6. okt 2016

@ivetkab. iné ťa už nenapadlo? Keď nie sú argumenty, treba útočiť . 🙂 No daj ešte nejaké povymýšľané fakty o sterilizácii a všetkých sterilizovaných ženách, nech sa pobavíme.

ivetkab.
6. okt 2016

@volterra zatiaľ sa tu bavíš len Ty a to sama na svojej hlúposti. Ale bav sa naďalej. A ak ide o to, reakciu som nepísala Tebe.

volterra
6. okt 2016

@ivetkab. a komu si ju tak asi písala, keď si označila mňa ? 🙂 Sa trochu ukľudni a pozri si späť svoje reakcie.

ivetkab.
6. okt 2016

@volterra zlatko, to že si chuderka som písala Tebe, ale Ty si prvá napísala mne, takže si pozri a hlavne si uvedom prečo si mala potrebu reagovať. A myslím, že v Tvojom prípade si urobila veľmi dobre rozhodnutie s tou sterilizáciou 😀

volterra
6. okt 2016

@ivetkab. mala som potrebu reagovať, lebo trepeš sprostosti o niečom , o čom nič nevieš. Je to verejné forum a verejná diskusia a pokiaľ v nej niekto bude reagovať k veciam, o ktorých nič nevie, vyhlasovať hlúposti o veciach, ktorým sa nerozumie, tak ja sa k tomu vyjadrím, nakoľko mám osobnú skúsenosť s týmto konkrétnym zákrokom a teda viem, že akurát tak zavádzaš diskutujúce svojimi vymyslenými závermi. A áno, urobila som veľmi dobre s tou sterilizáciou, ja som veľmi spokojná, mne 3 deti stačia. Ale vy sa tam na východe kľudne môžete množiť jak myši.

ivetkab.
6. okt 2016

@volterra 😀

kristinka86
6. okt 2016

@volterra Nerada sa zapájam do takýchto hádok a osočovaní, ale Ty si fakt myslíš, že na východe sa ľudia množia ako myši? Nezdá sa Ti, že tým dosť urážaš ľudí z východu všeobecne? Aj tu je veľmi veľa rodín, čo majú jedno dieťa a dosť, resp. max. dve... A kto je schopný sa adekvátne o deti postarať, nech ich má aj 10 a je jedno, či je z východu, západu, alebo stredného Slovenska, nemyslíš?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinka86
7. okt 2016

@fidka79 Komentáre som čítala. Viem, kde vznikla hádka. Nepridžiavam stranu ani jednej. Nesúhlasím ani s názorom, že žiadna žena nie je spokojná so sterilizáciou. Kým útočili jedna na druhú, tak nevravím, že to je OK, ale začať útočiť na celý východ? To kde sme??? 😕 Nevytrhla som nič z kontextu. Citujem: "Ale vy sa tam na východe kľudne môžete množiť jak myši." Ako sa to dá pochopiť??? Toto sa Ti zdá ako úplne normálny komentár???

oliinka
4. jan 2018

@volterra a menzes mavas pravidelny?ja som 2 mesiac po sterilizacii a menzes tento mesiac nikde

volterra
5. jan 2018

@oliinka áno, mávam pravidelný, síce už len 26 dňový cyklus, ale to je už asi vekom - 47r. 😢 Sterilizácia nemá na dlžku cyklu ani na pravidelnosť žiadny vplyv, nakoľko ti vaječníky, ktoré produkujú hormony , zostali a ich činnosť nebola sterilizáciou nijako narušená. Hormonálna činnosť zostáva neporušená, je len mechanicky prerušená cesta vajíčka medzi vaječníkom a maternicou. Mne bolo ale lekárom povedané, že si ešte nejaký čas po sterilizácii máme dávať pozor, nakoľko je to ešte čerstvé.

dezire1000
5. jan 2018

Ja somsom mala treti cisarsky teraz 19.12. A nedala som sa sterilizovat.Samozrejme dalsie neplanujem ale uz by som sa asi necitila ako zena keby to podstupim

hankaop
5. jan 2018

Mna sa na to v Rakusku pri druhom porode tiez pytali, ale iba vo forme otazky, nie odporucania a v podstate sa ospravedlnil, ked videl, ako ma to prekvapilo. Ze ide o prezitok, v dnesnej dobe tretie tehotenstvo po dvoch cisarskych nie je vnimane ako problem

zuzancek4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz