Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

lubkaaa
5. okt 2009

Ahoj. Mám 25 rokov, 1dieťa a druhé čakám. Keďže som mala prvé cisárskym rezom, odporúčajú aj druhé cisárskym. Doktor mi odporučil sterilizáciu hneď pri druhej sekcii. (vraj keď žena 2x rodila cisárskym, tretie dieťa môže byť už problém..) momentálne neplánujem mať viac ako dve deti, ale čo ak sa niečo stane a budem chcieť "byť plodná" ? Ako by ste mi poradili? ste niekto v podobnej situácii? máte skúsenosť? ☹ ☹ ☹ neviem ak osa rozhodnúť.. 😢 😔

kaktusik007
13. jún 2014

@natist urcite sa to nerobi zadarmo, ale je to o dost lacnejsie...zial viac ti nepoviem, lebo pri druhej sekcii to na mna vyblafol doktor tesne pred nou a ja som ostala z toho uplne zaskocena... na druhu stranu, vteby by som o tom ani neuvazovala - ale chvilu na to sa mi zhorsil rapidne zdravotny stav a tak viem, ze normalne stoji sterilizacia tych 250 eur cca (info od mojho gynekologa stara asi 2 mesiace) takze pocas sekcie myslim ze to vedia spravit za asi polovicu, sa mi mari..

andrejusa
22. apr 2016

Ahojte, neviete mi poradit? Uvazujem nad sterilizaciou, mam dve deti a tretie uz s manzelom urcite nechceme. Mam 37rokov, mozu mi to urobit aj na vlastnu ziadost a kolko to stoji?aj treba ostat den dva v nemocnici alebo vashned pustia domov?mali ste niektora neziaduce ucinky?a ak je dobre urobrna,moze po nej zena este otehotniet?dakujem za kazdu radu

palculienka123
22. apr 2016

ahoj, samozrejme sa dá na vlastnú žiadosť, myslím že cena je okolo 500€, záleží od nemocnice

chymenitta33
22. apr 2016

@andrejusa - jednoduchšie je to u muža, to ste neuvažovali?

palculienka123
22. apr 2016

áno, to sa tuším robí ambulantne a určite to aj menej stojí

andrejusa
22. apr 2016

@palculienka123
@chymenitta33
Moj muz by si to urobit nedal ☺
A ambulantne?to by bolo uplne ze super, myslela som ze iba v nemocnici to robia.

chymenitta33
22. apr 2016

@andrejusa Lekár laparoskopicky uzavrie vajcovody, čím znemožní vajíčku aby sa dostalo do maternice, a zároveň spermiám, aby sa dostali k vajíčkam. Po operácii ostávajú zvyčajne žene dve menšie jazvičky. Pokial ja viem to robia normálne v nemocnici a v narkóze. Hospitalizácia prebieha, jedna noc pozorovanie, druhý deň domov

palculienka123
22. apr 2016

@andrejusa ambulantne som myslela u mužov, u žien určite hospitalizácia

andrejusa
22. apr 2016

@chymenitta33
@palculienka123
Dik a je to nebezpecne,neviete?jasne ze kazda operacia ma rizika, ale ci to nieje nieco az privelmi riskantne. Pre mna je napriklad uz riskantna aj anrikoncepcia,ked si precitate kolko neziaducich ucinkov ma. Vnutornomaternicove telieska su dost nespolahlive co mi potvrdil aj gynekolog,,,

miriam11
3. máj 2016

@andrejusa ambulantne to nerobia, je to zakrok v celkovej narkoze. Na sukromnej klinike rano spravia zakrok, vecer pustia domov, takze len 1 den mimo. Pokial je to dobre spravene, je to natrvalo. Co som sa ja informovala, stoji to 250 eur. Chcem si to dat spravit, takze tiez by ma zaujimali vedlajsie ucinky, alebo tak. ...

januska191
3. máj 2016

Ja mám sterilizáciu a vôbec neľutujem. Žiadne vedľajšie účinky, ani neviem, že ju mám. A hlavne sa nemusím báť, že keby náhodou... A inak dá sa otehotnieť aj po sterilizácii, keby ste si to rozmysleli, ale len umelým oplodnením

andrejusa
3. máj 2016

@januska191 dik za info a kde ste si to dali robit?museli ste nejak zdovodnovat preco to chcete a ide to cez vasu gynekologicku a ta potom posle do nemocnice?predpokladam ze treba rozne predoperacne vysetrenia atd?

januska191
4. máj 2016

@andrejusa ja som to mala "jednoduchšie", keďže prvý pôrod som mala cisársky, pred druhým pôrodom som musela absolvovať vyšetrenia kvôli cisárskemu ak by bol nutný. S Dr. som sa dohodla, že ak bude, tak si dám urobiť sterilizáciu hneď po cisárskom. K tomu som potrebovala len také potvrdenie, že s tým súhlasím.

esterienka
4. máj 2016

Moja kamoska mala 4 porody cisarskym,pri jednom mala aj dvojicky a vsetko bolo a je ok. V dnesnej dobe sa uz da vsetko.

ajkabezka
4. máj 2016

mam sterilizaciu za sebou takmer 8rokov a keby isiel vratit cas, ZA NIC NA SVETE BYSOM TO ZNOVA NEUROBILA!!!!! ☹ 😠 😖 😢 som totiz to uuuzasne rizikove 2-3%cento ktore zchyta neziaduce ucinky.... telo mi za tych 8 rokov zozstarlo, hormony neskutocne blaznia, choroby mam ako stari ludia- revm.osteoartroza vo vsetkych klboch, zastaveny metabolismus, s psych.poruchami uz som sa naucila zit....NIKDY NIKDY NIKDY bysom to znovu neurobila, riesila bysom vazektomiou u manzela- ked vidi, co to so mnou urobilo, ma ten isty nazor... 🤐

rica1
4. máj 2016

@ajkabezka uf to takto? Ja asi vudem teraz rodit sekciou druhy krat a viac deti neplanujeme tak som rozmyslala si dat podviazat vajecniky ale ked citam co to moze spravit ci to sa jedna o nieco ine alebo zeby podviazanie vajecnikov toto sposobilo co pisete?

rica1
4. máj 2016

@januska191 a dala si si tu sterilizaciu irobit tiez o tom uvazujem lebo antiku ja brat nemozem a viac deti nechcem

horana
4. máj 2016

Mna vzdy fascinuje na diskusiach o sterilizacii ako pisu vzdy zeny, ako aj tu, ked prijde na to ze ich muz, tak ten ze by si to nidky nedal. A bodka. Viac sa nediskutuje. Si hovorim, kurnik, to co su za chlapi, tak sexovat chcu, maju ten zakrok o dost lahsi co sa tyka dopadov na telo, o dost lacnejsi...ale oni nie. Sa pytam preco? To im tak malo zalezi na partnerke, manzelke, na vlastnej druhej polovicke?! Ved su jeden par, ked to ma raz u jedneho tolko pozitiv...tam podla mna vidno sebcov..a zeny si ich este brania, akoby mali pani tvorstva narok, no smutne...

rica1
4. máj 2016

@horana mal by si to dat urobit ten z paru kto prisiel stym napadom 😀 ale nieto na odlahcenie ja o tom tuez uvazujem lebo tabletky u mna nehrozia a ina antikoncepcia no neviem a davat si stale pozor 😅

ajkabezka
4. máj 2016

@rica1 ano, podviazanie a prestrihnutie ako pojistka...totiz sa mi velmi zle hoja jazvy a uz po prvej sekcii sa jazva zle zhojila, preslabila...tretie dietatko Bohuzial by bolo blaznovstvo- risk zivota svojho aj dietatka- takze sme mali dva tyzdne sa rozhodnut..o vazektomii som nic nevedela.. je to tak ako pisem, moje telo ma min o 20-30 rokov viac ako mi je rokov...lekari sa cuduju a len diagnozy pridavaju..ale ako pisem, je to riziko 2-3%....ja osobne bysom volila iny zposob..

ajkabezka
4. máj 2016

@horana moj manzel keby sme o tom vedeli, ide hned...chudak schytava moje nalady z chorob z prvej ruky.... a viem ze ma miluje a sam tvrdi, ze inu zenu nikdy- neberte to ako sebachvalu, som naladovka s nejakymi kilami po porodoch...ale tak si pasujeme a sme mozno zastarany, ale vernost a manzelsky slub je pre nas zakon...

rica1
4. máj 2016

@ajkabezka tak to mi je luto naozaj ale sak len zatavenie vajcovodou btpy malo taketo nasledky ci tebe brali vsetko?

ajkabezka
4. máj 2016

@rica1 iba podviazali a zastrihli vajcovody...to ostatne nechali, aj ked kludne mohli zobrat, uz o moc vatsiu skodu by neurobili....neznasam kramy....NEZNASAM

maria1989
4. máj 2016

@horana no prečo asi, oni nemôžu otehotnieť. majú to na háku, keby niečo, nech sa postará žena. buď dieťa, alebo..

ajkabezka
4. máj 2016

@andrejusa bol to navrh primara gynekologie po sone jazvy...dalsie dietatko by bol obrovsky risk a u mna takmer 100% pravdepodobnost ruptury maternice..nic som neplatila, robili to popri druhej sekcii...

mijo53
4. máj 2016

@andrejusa muž nie, žena áno a že rovnoprávnosť, žiadnu sterilizáciu si nedávaj

rica1
4. máj 2016

@ajkabezka moja kamoska to ma a uplne bezproblemov vobec som netusila ze toto sa moze stat podviazanie ze sposobi taketo hormonalne zmeny ved to je len mechanicke mnoho zien ma neprechodne vajcovody npr koli zrastom enometrioze a nemaju zmeny na tele no naozaj pouvazujem

ajkabezka
4. máj 2016

@rica1 neviem preco sa to stalo, mala som aj lekarske knihy doma od niekolkych poprednych gynekologov....ale ako pisem, keby...tak ani za cely svet...

januska191
4. máj 2016

pri všetkom sa môžu vyskytnúť nežiadúce účinky, pri antikoncepcii, pri všetkých antibiotikách aj neantibiotikách.. podľa mňa je to dosť aj o psychike. Ja si myslím, že ak žena nie je na 1000% rozhodnutá, že to chce, nech si nedáva robiť sterilizáciu

andrejusa
4. máj 2016

@ajkabezka dakujem za taketo info, dnes som po vasom komente kontaktovala znamu,ktora sa zaobera takym liecitelstvom, ci je to mozne co pisete,,,myslim ci to moze byt ozaj iba kvoli tomu a iba mi to potvrdila, cize dakujem velmi velmi pekne,aj ked mi je velmi luto,ze mate take nasledky...kedze ja spadam tiez pod take 2-3%, radsej NIE,dakujem za podelenie sa o tuto skusenost

rica1
5. máj 2016

@andrejusa ja ma inak tiez vzdy pru vsetkom vecsinou neziaduce ucinky tak tiez zvazim poriadne