Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

lubkaaa
5. okt 2009

Ahoj. Mám 25 rokov, 1dieťa a druhé čakám. Keďže som mala prvé cisárskym rezom, odporúčajú aj druhé cisárskym. Doktor mi odporučil sterilizáciu hneď pri druhej sekcii. (vraj keď žena 2x rodila cisárskym, tretie dieťa môže byť už problém..) momentálne neplánujem mať viac ako dve deti, ale čo ak sa niečo stane a budem chcieť "byť plodná" ? Ako by ste mi poradili? ste niekto v podobnej situácii? máte skúsenosť? ☹ ☹ ☹ neviem ak osa rozhodnúť.. 😢 😔

argyro
3. okt 2016

určite nie

volterra
3. okt 2016

@miriam11 nič, nanajvýš prípadné nežiadúce účinky anestézie, nakoľko je to zákrok v celkovej anestézii.

michaela025
3. okt 2016

Ahojte,nečítala som Vaše komentáre,máte niektorá za sebou tento zákrok.Rozmýšlam nad steril.Mám 3deti 32rokou.Dlho dobo som užívala ant. Nedávno som mala zvíšené pečeňové testy,musela som ukončiť balenie Leverette.Skúšala som aj iné metódy.Teraz rozmýšlam nad strerilizovaciou.Nie je bolestivý zákrok.Mohli by ste ma informovať aký postup je. U nás v Bojnicisch stojí okolo 310e.ďakujem

perzefona
3. okt 2016

Keby som mala 37 a bola po druhej sekcii tak ano... V 25 urcite nie..... Ale po tretej by som sa dala urcite

michaela025
3. okt 2016

@miriam11 ahoj tiež si rozhodnutá aj ja. 4dieťa by som nezvládla a tiež kazdý mesiac len trpnem či dostanem ,alebo nie.Aj keď si dávame pozor.Koľko stojí vo Vašej nemocnici,lebo u nás je drahé.Už som su zobrala zdravotnú kartu od ženského napísal papier a ďalšie info dostanem v nemocnici.30dní mám na premyslenie.Teraz mám menzes a potom pôjdem sa spítať aj keď sa bojím.Mužovy som to navrhla a povedal,ako chcem ja.

miriam11
3. okt 2016

@michaela025 aj ja sa bojim, vyjde ma to cca 250 eur. O mesiac idem.

kotatko1232
3. okt 2016

baby nechapem preco si nedate nejake teliesko alebo nieco a nie hned sa sterilizovat 😕

michaela025
3. okt 2016

@miriam11 drzim palce.

opicka2
3. okt 2016

nikdy

michaela025
3. okt 2016

@kotatko1232 mala som vnútromaternicové teliesko 1,5 roka.Teraz 5rokou tabletky.Myslím si ,že sterilizácia je najlepšie riešenie,lebo ďalšie neplanujeme.

majulino
3. okt 2016

@kotatko1232 mam 27 rokov a 7 rocneho brata vdaka ucinnosti vnutromaternicoveho telieska skus si tu pohladat temy o dane, mirene a uvidis kolko bab otehotnelo

lara1507
3. okt 2016

@maslenka47 ach mudrlantka každého fóra sa ozvala!! Ja som to napísala preto tak,lebo tu len každá rozmýšľa nad sebou,ale že aj partner má možnosť v tom uradovat a je to iné,to sa tu nepíše. Nič o neakceptacii partnera som nepísala. Len by sa mali ženy zamyslieť,že nie len ony by mali podstúpiť niečo také... A k tej gume!!! Nie každý ju môže používať!!!!!!!!

kotatko1232
3. okt 2016

@majulino moze si dat aj chlap podviazat vajcia.nemusi len zena vsetko

majulino
3. okt 2016

@kotatko1232 nikde som nepisala ze to&nemoze byt aj takto, reagovala som na tvoj komentar kde si polozila otazku preco nie vnutromaternicove teliesko....

ja_bb
3. okt 2016

@lubkaaa Necitala som vsetky komentare,tak mozno napisem nieco opakovane...to,ze prvy si mala cisarsky neznamena,ze automaticky druhy musi byt tiez... Kamaratka porodila prirodzene druhy raz... Pokial nebudes mat ziadne komplikacie ty (a tvoj zdr.stav je ok) alebo babo, ani prirodzeny porod by nemali hodit za hlavu lekari, preco zavery takto dopredu, och... Su rozne sposoby ako sa chranit,ale o tomto som veru nepocula,ze lekar to odporuca, na jednej strane asi ma dovod,ale moze ta akoze len odbit... Mozno namiesto citania a nazorov mamiciek,kedze malo je nas vystudovanych lekarov 🙂 by som skusila oslovit aj ineho gynekologa. Bola by som asi pokojnejsia na tvojom mieste. (Ja som pomaly pred vyse rokom na dieta ani nepomyslela...nikdy nevies,co bude,over si to u viacerych zdrojov radsej ako potom lutovat). Drzim palce..

nikusik0
3. okt 2016

@ja_bb. Ahoj uvodny prispevok je este z roku 2009. Tak asi jej velmi uz netreba radit co ma robit. 😂

kotatko1232
4. okt 2016

@majulino ok
ja len pisem ze nemusia len zeny vsetko.ze mozu aj muzi spravit preto nieco

miriam11
4. okt 2016

@kotatko1232 nedam si teliesko preto, lebo som ho uz mala 7 mesiacov som doslovne trpela. Migreny spojene s vracanim kazdy tyzden 3x, po tabletkovej forme antikoncepcie to iste. Takze u mna to nie je hrrr len tak nepremyslene.

ajkabezka
4. okt 2016

@miriam11
@volterra
na str 12 je vic mojich prispevku, kde jsou problemy popsane
@volterra samozrejme se ztratou plodnosti jsme ocitali, nejsme mentalne slabi jedinci...
vpodstate sis odpovedela sama-fyzicky zestarlo telo(nemyslim vrasky, ale zestarnuti bunek, kloubu, organu...), psychika rozbita totalne, deprese hluboke a hlubsi a s tim spojene uzivani silnych leku na spani atd- lecba 3 roky bez vysledku...nastesti jsem se naucila zit sama se sebou, ziju pro svoji rodinu, naucila jsem se na svet divat jinyma ocima a bolest nejak nevnimat..jsou na tom lidi omnoho hur....

volterra
4. okt 2016

@ajkabezka tak toto mi, prosím ťa, vysvetli, ako mohlo telo fyzicky zostarnut len mechanickým prerušením vajcovodov. Pri sterilizacii ide o čisto mechanicky zákrok, hormonalna činnosť vaječníkov zostáva neporusena, vajíčka dozrievajú v pravidelných intervaloch, akurát , že neskončia v maternici ale sa vstrebu v brušnej dutine. Maternica sa pravidelne pripravuje na vajíčko, pokiaľ teda nepríde k oplodneniu, nastáva menstruacia. Je mnoho žien, ktoré majú nepriechodné vajcovody od prírody, ale žeby boli fyzicky zostarnute od puberty, to som teda ešte nepočula! Tvoj jediný problém je tvojej hlave, pretože nevieš alebo nechceš niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

ajkabezka
5. okt 2016

@volterra nevis co rikas, to jediny te omlouva...vic se prosim ke mne a o mne nevyjadruj..diky

ivetkab.
5. okt 2016

@lubkaaa máš veľmi zvláštneho lekára. V prvom rade by som zmenila gynekológa. Kamoška má 4 deti porodené cisárkym rezom. Gynekológ jej vravel, že ešte jedno by sa dalo. U každej ženy je to individuálne. Tebe odporúčam si viac naštudovať o sterilizácii. Nie je to pre telo ženy prirodzené. A ani jedna čo si to dala urobiť si to nepochvaľuje. Veľké plus je, že si rozumná a pozastavuješ sa nad chorým návrhom tvojho gynekológa.

volterra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka1981
5. okt 2016

@lubkaaa, urcite nie, ved si este velmi mlada a dnes je bezne mat viac deti sekciou. 3 nie je problem, staci ked nebudu rychlo po sebe.

volterra
5. okt 2016

@ivetkab. Ty poznáš vsetky ženy, čo si dali urobiť sterilizaciu? Zázrak. Ale predstav si, že ja si teda pochvaľujem, a veľmi. A poznám ešte pár žien, čo sú tiež veľmi spokojné. Tak tu netrep somariny.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka336
5. okt 2016

Nech sa kazda zena resp. kazdy pár rozhodne tak, ako im to vyhovuje v otazkach ochrany s ohladom na ich ekonomické, emocionálne moznosti a nábozenské a neviem ake presvedčenie. Nikto nikomu deti chovat nebude, samozrejme kazdy moze mat svoj nazor, ale kazda sme ina, čo inej vyhovuje to druha odmieta prípadne nemoze uzivat. Co sa týka strerilizácie myslím si, ze s tým musi byt zena v prvom rade psychicky stotoznena a ak je, tak je to jej vec, jej volba. Aká kolvek ochrana je asi lepšia ako umely potrat.

julma
5. okt 2016

Uhorková sezóna

anega79
5. okt 2016

Ja som ju mala pred 8 mesiacmi, ked sa mi narodilo druhe dieta cisarskym. Antikoncepciu som uzivat dalej nechcela, zmeny ziadne nepocitujem, menstruaciu som dostala prvy krat tento mesiac, ale je to tym ze stale kojim.

ivetkab.
6. okt 2016

@volterra chuderka