Ženy, dali by ste sa sterilizovať?

lubkaaa
5. okt 2009

Ahoj. Mám 25 rokov, 1dieťa a druhé čakám. Keďže som mala prvé cisárskym rezom, odporúčajú aj druhé cisárskym. Doktor mi odporučil sterilizáciu hneď pri druhej sekcii. (vraj keď žena 2x rodila cisárskym, tretie dieťa môže byť už problém..) momentálne neplánujem mať viac ako dve deti, ale čo ak sa niečo stane a budem chcieť "byť plodná" ? Ako by ste mi poradili? ste niekto v podobnej situácii? máte skúsenosť? ☹ ☹ ☹ neviem ak osa rozhodnúť.. 😢 😔

ajkabezka
5. máj 2016

@andrejusa verte mi, v dobrem, jsem moc rada, ze ste si to rozmyslela, lebo podstupovat riziko toho, co lapilo mne, je hazard...skoda ze ja som nemala riadneho poradcu....tak vam prajem pevne zdravie

ajkabezka
5. máj 2016

@rica1 veru zvazte, co bysom dala za moznost znova sa rozhodnut...je to nevratne a verte mi nestoji to za to...

ajkabezka
5. máj 2016

keby mal clovek istotu, ze ako to dopadne, ci bude slavne 2-3%cento, alebo to bude bez problemov....

rica1
5. máj 2016

@ajkabezka inak niektori doktori uvadzaju ze ziadne neziaduce ucinky tak neviem ked je to len mechanicke zatavenie vajcovodou to nastrihnutie vajecnikov neviem ale ved ak zene ostane maternica a ovulacia nadalej prebieha akurat sa spermia nedostane k vajicku co je aj pripad po zapaloch ked su zradty a podobne tak to hormony nezblbnu stale mi to vrta v hlave

ajkabezka
5. máj 2016

Cetla jsem o tom v tech odbornych knihach,zkusim je zas sehnat...kazdopadne je to zasah do tela a preruseni normalni funkce cyklu...sezenu knizky a napisu

volterra
5. máj 2016

Necitala som celú diskusiu, iba odpovedám na položenú otázku. Presne pred 10 rokmi som si dala urobiť sterilizaciu, a dnes môžem skonštatovať, že nič lepšie som urobiť nemohla. Takže za mňa 100% áno, radím to aj každej,ktorá je rozhodnutá, len nevie, čo ju čaká potom. Žiadne nežiaduce účinky, žiadna zmena v zdravotnom stave, žiadna zmena v hormonoch, veľká zmena v spokojnom a bezpecnom 🙂 sexuálnom manželskom živote. Máme 3 zdravé deti, to nám stačí 😉 .

candii
5. máj 2016

Este si mlada.. a s odstupom casu sa mozes rozhodnut ze este jedno bejby by si prijala.. no a bude problem. Ja by som si na tvojom mieste nechala zaviest teliesko ale sterelizovat by som sa nedala. Je vela zien, ktore mali viac nez 2 sekcie.

simonezet
5. máj 2016

V ziadnom pripade by som to nerobila.

ajkabezka
5. máj 2016

@rica1 a ze doktori tvrdia ze ziadne neziad.icinky nejsou,to je jasny...ale nejnovejsi vyzkumy jasne dokazujou,ze jsou...mam min dve zeny v nejblizsim okoli,ktere maji nez.ucinky a podlozene lekari

andrejusa
5. máj 2016

No ma zena este po zakroku menzes?

miriam11
5. máj 2016

@andrejusa ano, ma.

volterra
5. máj 2016

@andrejusa jasné, že má, všetko je zachované, hormonalna činnosť nie je absolútne dotknutá, pretože vajecniky aj maternica zostávajú neporušené, len prechod medzi nimi je prerušený. Je to ako u žien, ktoré napr. majú od prírody nepriechodne vajcovody. Normálne menstruujú, a zistia, že majú nepriechodné vajcovody až ked nemôžu otehotnieť.

rica1
5. máj 2016

@volterra no toto som presne myslela ze vlastne vsetko ostava zachovane tak nechapem tie zmeny co sa vyssie spominaju ze zostarnutie a tak

volterra
5. máj 2016

@rica1 podľa mňa niečo iné, napr. aj psychika. Alebo genetika. A žiadne zostarnutie sa nekonalo, môžeš sa prísť pozrieť na mňa 😀 😀 😀

rica1
5. máj 2016

@volterra mam kamosku co si to dala a je v pohode neviem mozno je to fakt individualne

ajkabezka
6. máj 2016

@andrejusa ano normalne, ale radsi bych nemela, nenavidim to

ajkabezka
6. máj 2016

@volterra mne se sterilizaci snizila tvorba hormonu o 30%...

ajkabezka
6. máj 2016

@rica1 zminene zmeny probehly kvuli snizeni produkci hormonu...nezadouci ucinky jsou 2-3% pravdepodobnost, takze netvrdim, ze "zestarne" kazda...no u mne se projevily a potvrdili presne ty nezadouci ucinky, ktere odbornici zminuji jako riziko...do sterilizace jsem byla zdrava zena, bez jakych koliv poruch ci onemocneni...verte mi, ze to nepreju nikomu, ano jsou horsi choroby, ale zit denodenne s bolesti, unavou a dalsimi neni zadna mnamka....kez by vas to uz zadnou nepotkalo..

amalkamoja
5. júl 2016

Ahojte,ja mam 3xcisar, druhy aj treti bol predcasny porod,pri oboch ruptura maternice,a kedze tretie dieta som rodila ako 40rocna a vsetky 3tehotenstva boli rizikove,tiez mi navrhovali sterilizaciu. Suhlasila som,podala ziadost do poistovne,aj mi ju schvalili ale kedze porod v 33tt bol v takom stadiu-ze do 10min.vybrat dieta lebo ohrozeny zivot-tak ma ani nestihli sterilizovat. Teraz som 18mes.po porode a o rok budem podavat zase ziadost do poistovne na schvalenie sterilizacie. Pre mna a moje deti to bude najlepsie riesenie. A to som sa pred tym liecila 10rokov na neplodnost a 13x som potratila. Je to nezvratny krok ale kedze uz dalsie dieta nesmiem mat,myslim si,ze to bude najlepsie. Keby som nemala za sebou to co mam,neurobila by som to. A este k poctu cisarskych porodov: poznam zenu,ktora rodila 5x cisarskym a bez problemov,iba pri 4 a 5 tehu jej dali podpisat papier o rizikach cisara.

kris557
5. júl 2016

V ziadnom pripade by som sa nedala. Jedna baba rodila 4 x cisarskym.

27dianka
6. júl 2016

tiež by som to radšej neriskovala. Doktori toho niekedy veľmi veľa narozprávajú

montinka
6. júl 2016

ahoj ja mam 3 cisarske a az po tretom som sa dala sterilizovat.😉 Chcela som uz pri druhom,ale kedze ziadost o sterilizaciu musi ist na odsuhlasenie cca 6 tyzdnov pred porodom a maly sa narodil skor,nestihli to a tak ziadna sterilizacia sa pri druhom nekonala. A ked som cakala tretiu,sla som k lekarovi s malou dusickou,ze preboha ,co mi povie,ked mam uz dva cisarske a uz pri druhom sa mi rozchadzala ta vnutorna jazva,ja vystresovana a on na mna v pohode,ze preco by to mal byt problem a tak. Bola som sice na rizikovom a chodila som aj do rizikovej poradne(kvoli krc. zilam,a kvoli jazve ) ale vsetko bolo v pohode a poznam kopec bab co mali tri cisarske a v pohode.😉

mudreocko
21. júl 2016

Mne tiez lekari odporucaju kvoli zdravotnym problemom. Uvazujem o tom, ale dopocula som sa ze uz je taka doba ze aj sterilizacia sa da vratit do povodneho stavu, plastickou operaciou vajcovodov ci ako...poculi ste o tom?

bielavila
21. júl 2016

paneboze to je co a lekara co take nieco povie, ze po dvoch cisarskych na sterlizaciu, ja som prve babo rodila sekciou a aj vsetky dalsie budu urcite sekciou a chcem urcite 3 deti, nikto mi nikdy v zvote nepovedal, ze dve a dost a poznam vele vela zien co odrodili sekciou aj 4 deticky...

majaxy
21. júl 2016

nieeee

kristinka86
21. júl 2016

Mňa čaká tretia sekcia. A tiež mi bola navrhnutá sterilka. Doki ma ubezpečovala, že žiadne riziká nehrozia. Po druhej sekcii mi ju veru nik nenavrhoval - nevidím dôvod. Ťažko sa tu číta o tých rizikách... 😔

mudreocko
21. júl 2016

Ja mam trombozu, a v tele kovove inplantaty, takze mne to odporucaju, lebo je to moc rizikove pre babo aj pre mna pri dalsom pripadnom tehu. Mne uz dalsie doslova zakazali hmm

butterfly333
21. júl 2016

@mudreocko Akú trombozu máš?ja mám tiež no neviem či máš to isté ja mám trombomebotickú chorobu dve vrodene a dve získané homozygota aj heterozygota,mám 4 titánové šroby v nohe ty máš ake implantáty a chcem sa spýtat v čom je problém,Chceli by sme ešte jedno dieta zatial sa 2 nedarí pred mesiacom som v 6tt potratila piaty krat.To som ale nevedela že mám tu trombozu

alchemilkazltozelena
21. júl 2016

@lubkaaa to je sila nestacim sa divit niektorym "lekarom"

ewisam
21. júl 2016

@lubkaaa ja som v podobnej situacii, akurat cakam tretie... tiez ma tlacia do sterilizacie, lebo vraj radsej tri zdrave s mamou, alebo styri a bez mamy 😲 tiez zvazujem ale stretla som sa s nazorom, ze vsetko zavisi od stavu maternice a to vie posudit len operater, takze planujem pred lahnutim na stol, niekde vyhladat operatera a pokecat s nim, ze co a ako to vyzera