Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zunka
autor
29. jún 2010

Janka ja mám takú zavinku. Je to pevnejšie ako bez toho, ale nie je to tvrdá doska. Taká akurát, si si to tu mohla ukokať, keď ste sa fotili. V klasickej perinke-zavinovačke je tá hlavička "podopieraná" aj z bokov tým perím vo vnútri a v tejto Šimimu lietala hlavička z jednej strany na druhú, keď som si ho prekladala alebo brala na ruky - bims a už mal hlavu na jednej strane, zodvihla som ho a bims lícom za na druhú stranu - neviem či chápeš 😀 môjmu osipu. Ale inak fajn, aj pri druhom ju budem používať.
http://www.facebook.com/album.php?id=1637586936...

zunka
autor
29. jún 2010

tá vložka je Janka hrubá asi 0,5cm a dá sa vyberať a zavinku oprať

lucka23
29. jún 2010

baby vy ste pouzivali dlho zavinovacky? lebo ja asi mesiac aj to hlavne na spanie cez den skoro vobec. 😅 pouzivali sme ju ako deku hlavne. taku klasicku som ani nemala len tu stvorcovu. jednak bolo ked sa maly narodil horuce a jednak on nebol rad zviazany. doteraz mam pred ocami obraz ako mi ho doniesli v porodnici a ruky mal schovane v zavinovacke a chudak skoro sa zblazdnil od zlosti. som ho hned musela vyslobodit a viac mi ho uz tak nedoniesli 😀

iwuskaaa
30. jún 2010

Ahojte babule...
Lucka, ja som zavinovačku používala do 6 týždňov, potom nám už bola malá, Davidko sa vždy odkopával 😀 . Mne to bolo praktické, ľahšia manipulácia pre mňa a takisto pre návštevy. Mám aj klasické zavinovačky, také, do ktorých ešte nás kedysi balili a jednu som si kúpila aj tú takú tenšiu, ale to akoby žiadnu som nemala, veľmi mäkká, bála som sa do nej malého dávať.
Dnes som bola na sone, všetko je v poriadku 😵 . Drobček váži 1550g, takže ideme pekne podľa tabuľky, TP mám už tretí 9. 9. 2010 🙂 . Som zvedavá, či sa maličký trafí aspoň do jedného, pri Davidkovi som mala štyri termíny a odignoroval všetky 😀 .
Zajtra ešte do poradne, potom má dva týždne dovolenku, som zvedavá aký nátresk tam zajtra bude 🙄 .

lucka23
30. jún 2010

ivka tak aj tebe gratulujeme k dobrym spravickam 😵 😵 😵 a s menom ste uz nejak porocili?

strapanik
30. jún 2010

Jajus, pozerala som tie zavinovacky, maju tam 2 ks, ale obe vzorovane (kadejake maciky a pod.). Jednofarebna je len jedna, ale bez vlozky.
Ivka, super, ze mate dobre vysledky. 🙂
Takze Spodniak ma 2 tyzdne dovolenku, preto ma teda objednal do oradne az na 16: jula

zvalka
30. jún 2010

strapanik, iva nechodi k spodniakovi. A ani sa mna nepytajte,kolko sme my pouzivali zavinku 😅 tami bola zimne babo. Ale nastastie ju uz nemame.na spanie sme ju mali do 6,5 mesiacov! Dobre citate,mesiacov 😀

strapanik
1. júl 2010

Jasne, zase som zabudla, Iwka chodi k Davidovi. Citala som, ze pre treti trimester je typicka zabudlivost a u mna to teda plati. 😀 😀

zvalka
1. júl 2010

strapanik my sme tomu hovorili tehu demencia 😀

jajus
1. júl 2010

ahojte dakujem babule za rady ohladom zavinovačky, pôjdem ju pozrieť a potom uvidim a ak tak objednam z netu. Tobiasko bol v zavinovačke 4 mesiace ale on inč spať nechcel len zviazaný 😀. Cez deň som ho už po mesiaci neviazala len ked sme sa išli kojiť.
Mne včera odišla návšteva, bola u nas spolužiačka z výšky Adka, jooooj tak bolo dobre a ušiel čas 😵
Spodniak ma dovolenku až v auguste, ale sestrička mi vravela, že ma buducu stredu alebo mala tuto no neviempresne.

iwuskaaa
1. júl 2010

Ahojte baby 😉 ,

tak konečne som doma z poradne, dve hodiny čakania mi už išli na nervy 🙄 . Ale hlavne, že je všetko ok, kontrola o mesiac... 🙂
Lucka, či sme sa dohodli na mene? Áno, pozri si v mojom pase, že ako sme sa dohodli 😠 😀 . Už sa nebudem ani pýtať a meno si vyberiem sama!
Baby, aké máte plány na víkend? Má byť teplo a ja neviem, čo by sme vymysleli, ale doma sedieť určite nechceme 😖 . Chceli sme ísť na víkend do Štúrova, ale ani tam sa mi nechce, ak majú byť tropické horúčavy...celý deň na slnku nieje dobré ani pre mňa ani pre Dávidka 😖 . Tak dajte tipy 😉

lucka23
1. júl 2010

no ivka ved preto som sa pytala ze som kukala tvoj pas tak ci sa nieco nezmenilo 😀 😀 😀 a vidim nie e-eee. vsak do porodu je este casu dost 😅 😀 no ja mam o program na vikend postarane. pride kamoska zo sale aj s muzom a detmi. v sobotu ideme na rozpravkovy les tu u nas a v nedelu na donovaly na tie habakuky. 😵

tami712
1. júl 2010
jajus
1. júl 2010

Ivka super, že je všetko ok aj na sone tak prekvapenie sa nekonalo 😀 . Ja som mala isť tiež s výsledkami no taaaaaaak sa mi nechcelo a musela som dospať teraz na obed, čo sme s Adou preklabosili. 😀
Ivka no ja som doma sama kludne dojdite, napustime chalanom bazen, niečo si dobre môžeme ugrilovať. Davidko tu môže aj spať. 😵
No najlepšie je naozaj v tieni aj to sa hroooozne ťažko dýcha tak ja som nasačkovana dnu, tuje prijemne 😵

zvalka
1. júl 2010

jajus,aj my tak na spinkanie musela byt poviazana do 6,5mes. Iva,super,ze je vsetko ok.my vikend stretko konikarky v podhajskej.asi 18babatiek 😵

zunka
autor
2. júl 2010

a máme straaaašnú modrinu na hlave ☹

lucka23
2. júl 2010

a co ste zuzka robili? ☹ my mame zase skvaru v oboch kolenach. boli sme vcera v cirkuse a maly spadol na tej skvare a obe kolena doskrete. a nechce si to dat vybrat tak bude mat krasne nohy 😠

annie13
2. júl 2010

@lucka23 prosim ta kukala som na MMB ze si kupila Lukaskovi traktor

aky prosim s lyzicou a ako si s nim spokojna, chcem ho aj ja kupit od nich a portrebujem nejaku referenciu
dakujem 😉

lucka23
2. júl 2010

ano kupila som ho na mmb a som spokojna. a hlavne maly je spokojny. 😀 ja som kupovala traktor nie bager cize nema ziadnu lyzicu iba vlecku 😉

zunka
autor
2. júl 2010

Spadol ani neviem ako. Stál pri mne, v oboch rukách mal hračky a zrazu bum a nechytal sa rukami ale rovno hlavou na zem. Ale aj Luky mal ako vidím úraz 😒
Anka, už si kúpila traktor však? A aký ten s lyžicou? Mohla si si vtedy aj u nás pozrieť ten Šimonkov, má radlicu, vlečku, hydraulickú ruku.

lucka23
2. júl 2010

joj chudacik simonko. tak nech sa mu bolacka rychlo zahoji. 🙂

iwuskaaa
2. júl 2010

Janka, ďakujeme za pozvanie 😉 . Si zlatá. No nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme k nám na chalupu a ideme si užívať leto tam 🙂 . Pôjdeme iba my traja a pobudneme tam buď do nedele alebo do pondelka 🙂 . Zoberieme bazén, tak sa môže Dávidko do sýta vyšantiť, my budeme grilovať a oddychovať.
Zuzka a Lucka, drobcom prajeme, nech sa odreninky a modrinky čo najskôr zahoja 😉 .
Mirka, super víkend, užite si to 😉 .
Mirka, aj Tebe ďakujem za tip, keby nebolo také teplo aké je, možno by sme sa na koníky vybrali aj my, Davidko ich zbožňuje 🙂 .
Tak všetkých pekný víkend 😉

annie13
2. júl 2010

@lucka23 dakujem uz ho mam rezerve a potom som ta nasla v hodnoteni tak sa spytam mame uz od nich auticko na dilakove pre rodicov to BMW ale maly na tom este nevie a chceme slapaci je podobny tomuto ci nie
@zunka to mi je luto ze simonko spadol dufam ze nic vazne cudacik , no mohla ale co ked lialo ako z krhly a mala vo vajicku, podobny tomuto je ten vas ci nie ?

jajus
2. júl 2010

ahojte, Ivka nič, ja som dala len navrh 😉 my sa tiež len člapkame a malemu som kupila striekaciu pištoľ, tak sa nahaname okolo domu a striekame 😀
Šimonkovi a Kukaškovi nech sa bolačky rýchlo zahoja, no aj to patri k detstvu, bože ja si pametam ako sa moja mamina hnevala, že mam nohy dobite ako chalan 😀

annie13
2. júl 2010

@lucka23 a este som sa chcela spytat na ten rozpravkovy les mu mam dat dlhe gate ci kratke ide sa tam vysokou travou ze sandalky asi nie

lucka23
3. júl 2010

@annie13 no ja by som mu dala asi kratke ide sa hlavne lesom. a bude poriadny vypek dneska. a sandalka asi nie sor nieco pevnejsie. aj ked na prezutie do peny mozu byt aj sandalky 😀 😀 😀
ten traktor to je skoro ako nas len nema tu vidlicu. som netusila ze aj traktory maju vidlice 😅 😀 inak je uplne ako nas, len my nemame pedale. ja som slapaci nechcela lebo aj tak sa na väcsine neda pedalovat

ivka aj vam pekny vikend na chate, uzite si to tam a pekne si oddychnite. 😉 😉

vlastne vsetkym pekny teply vikend 🙂

zunka
autor
3. júl 2010

náš je tiež skoro taký, len má ešte medzi sedlom a vlečkou tú hydraulickú ruku. Šimiho som odfotila mobilom na ňom, tak pridám možno foto na FB,....aj hrču mu musím odfotiť, nech má pamiatku.

annie13
3. júl 2010

@lucka23 cakali sme v rade od 10tej do 13tej 😲 😲 😲 potom sme to vzdali a sli domov takze nic

zvalka
3. júl 2010

fuuuha, tak to bolo tolko deticiek na rozpravkovom lese?? 😕 😕
no my mame po krasnom vikende s babatkami ☹ mm je chory a to by nic nebolo, ale tamarka dostala teplotky 39, tak sme nemohli ist nikam 😔 a tak som sa tesila 😒 neviem, z coho ma tu teplotku, mozno to bude siesta choroba, no uvidime... 😖

strapanik
4. júl 2010

hmm Zvlaka, zelam skore uzdravenie - aj manzelovi a hlavne malej Tamarke.

Ja som uz 3 tyzdne nic nepribrala, je to normalne?

Aku znacku detskej kozmetiky pouzivate? Neviem, co mam kupit.