Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

amandamath
25. aug 2010

@minus06 take male babetko okrem mliecka nic ine nepotrebuje.

lucka23
25. aug 2010

ahojte. minus a naco potrebujes malemu davat cajik? je kojeny? lebo ak je dieta plne kojene nepotrebuje ine tekutiny. popripade kojenecku vodu prevarenu. aspon tolko viem ja. ja osm cajik davala ale koli trapeniu s bruskom. som si v lekarni kupila fenikel ten vyvarila a to mu davala. a po case som zacala kupovat tie hipp caje popripade normalne sackove ale tie detske. znacku si uz teda nepamätam ale 1 krabicka stala okolo 70 sk.

zuzka tak drzim palce nech to simi od vas nechyti a vy s manzelom nech ste cim skor fit. 😉

janka ako sa pacilo tobimu na agrokomplexe?

kodada
25. aug 2010

Zuzi skore uzdravenie prajeme

Ahoj Miri, ak prijmes radu aj odomna /vzhladom na okolnosti/ ak kojis, maly ma vsetky tekutiny a ine nepotrebuje. Mi Tomimu nedavame vobec caj, len prevarenu vodu. Gratulujem k syncekovi, je krasny.

minus06
25. aug 2010

Dakujem vám za rady 🙂 Ale nie nekojím,mám málo mlieka tak papáme sušené mliečko Nutrilon. Doktorka mi povedala,že mám dávat malému čajík hlavne vtýchto horúčavách. Dávam mu občas aj dojčenskú vodu Lucku ,ale aj z tej zvracká. Dadi dakujem,aj váš je zlatučký.A okonosti,to je už minulost 🙂 Doktorka ma "sprdla",že vela papá a strašne rýchlo a vela priberá. Preto mi kázala dávat aj čajík aby spapal menej mliečka 😒 No ale ked je hladný - Hm no nedaj mu 🙂

jajus
25. aug 2010

Lucka no pre maleho to bol raj 😀 doniesol si plno prospektov, tak nič ine nerobíme len pozerame na akom traktore, kombajne šoferoval 😀 😵

minus ja ti môžem poradiť len to čo už babule, ale z dojčenskej vody by nemal grckať, skus ho dlhšie držať na rukach a ked ho položiš do postielky daj ho trošku vyššie.

minus06
25. aug 2010

Však on si aj 2-3 krát odgrgne,v postielke leží na boku,bojím sa ho aj dávat na chrbátik,že sa zadusí ☹. Uvidím čo mi povie doktorka o 2 týždne,máme íst do poradne,tak sa jej na to ešte raz opýtam,dúfam,že ma neodbije tak ako v minule 😠

zunka
autor
25. aug 2010

@minus06 a kojíš ho? nestačí len mliečko? Ja som nedávala čajík, až neskôr

Mirka, no myslím, že z tých dudiniec sa to všetko vlečie

kodada
26. aug 2010

Miri a mliecko ti negrcia? co znamena ze vela pribera, kolko uz ma?

baby dnes na mna myslite, idem k doktorke, konecne 😖

minus06
26. aug 2010

Dadi grcká mi aj mliečko,po každom papaní,si riadne odgrgne ale niečo aj vygrcká 😒 Už 3 krát sa nám stalo,že grckal prúdom aj z nošteka mu išlo-bolo to niečo strašné ☹ Mali sme íst na sono bruška , ale doktorka skonštatovala,že to neni potrebné,že to má z prejedania. Už máme 5200g a 61 cm. Za týžden pribral 540g a mal by len 250g,to nám povedala doktorka. Ale ani nepapá vela 5-6 krát denne po100ml.Ako kedy. 🙂A vy?Maličký už kolko má? 🙂

lucka23
26. aug 2010

nimus ak grcka aj mlieko tak problem nebude v tom ze ten caj mu nevyhovuje proste treba pricinu hladat inde? byva aj nepokojny a placlivy? ak ano urcite by som trvala na sone. moze odhalit reflux. ale zase ked ti tolko pribera no neviem. 100 ml sa mi zda dost vela na jednu davku. teda uz si presne nepamätam kolko sme my davali ale vzdy som sla podla navodu na krabici max o 30 ml viac dostal aj to nie vzdy. skus mu radsej davas mensie davky a castejsie. mozno to tomu grckaniu pomoze. ale kazdopadne by som asi trvala na tom sone.

dadi drzime palce 😵

minus06
26. aug 2010

Ano býva po každom papaní plačlivý aj nepokojný,ale len po papaní 😒 Bolieva ho bruško,doktorka nám dala aj kvapky infacol ,že ak má koliku,na uvolnenie vetrov. Dala som mu aj trošku feniklového čaju,ale z neho bol strašne zlý,len plakal a kopkal nôžkami kým ho nevygrckal ☹ . Ja som chcela to sono,ale ,že vraj neni potrebné. Práve,že sa riadim podla návodu na krabici,niekedy ked sa mi zdá,že je ešte hladný tak tiež dorobím 30ml. A čo je reflux? 😒

kodada
26. aug 2010

tak doktorka by v prvom rade mala riesit grckanie nie maleho vahu :-/ na tom sone trvaj, pozerala som nas preukaz, aj Tomi mal cca v 1,5 mes. taku vahu.

kodada
26. aug 2010

no a moja kontrola bola dnes rychlovka, doktorka nema ani sono v ordinacii, tak idem 6. ku Galadovi, to sa zas nacakam ☹ Dnes mi len prehmatala brucho, ze maternicu mam priblizne zvacsenu zodpovedajucemu tyzdnu. A mam zas nejaku mykozu, vrrr 😠

tami712
26. aug 2010

@kodada ona sono pri tehu nikdy nerobí, vždy posiela o poschodie nižšie. A to ti ona povedala že nemá sono ? však ja som bola u nej pred týždňom na preventívke a normálne mi robila sono ako vždy 😅

kodada
26. aug 2010

som sa zle vyjadrila, ma sono, ale poslala ma o poschodie nizsie 🙂 ale inak prijemna doktorka
Miri ako to chodi o poschodie nizsie, byva tam vela ludi?

minus06
26. aug 2010

K doktorke ideme 6 sep. do poradne,tak sa na to sono opýtam. 😒 Dadi chodíš k Brathovej? Aj ja som knej chodila,ale prestúpila som k inému dr Šimo. Bola som snou nespokojná a to čakanie a presne to sono o poschodie nižšie dalšie dlhé nekonečné čakanie. A niekedy ani nezoberie,musíš sa objednat. Už od šiestej rána som stála v rade aby som bola medzi prvými -hrozné 😠 K Šimovi prídem na určenú hodinu a hned ma vezme -nečakám 🙂 To je dobre,že on ordinuje len poobede a vybavenie má nové a kompletné 🙂 aj pôrod som mala u neho - maximálna spokojnost 🙂 🙂

petullia
26. aug 2010

Cawteeee.... nemam neeet 😕 nieco strasne... Minus ahoj 😵 malinky sa trapi? 😢 riadne dup na doktorku, ze xces ist na sono a hotovo a neodid z ordinacie, kym ta tam neposle a basta! 😅 a Sima si velmi chvalia, ze k svojim pacientkam je perfektny a dokonca minuly rok ziskal titul gyndos roka na SR 😎 keby som bola vo ZV isto chodim k nemu... skvely vyber 😉
Dadka ta ste podovolenkovali suuper... 😵
Babulky uz porodili, ci? 😕 dufam, z to hned vycapite na sklo... taketo dobre spravy draheeee 🙂

tami712
26. aug 2010

no tam na sone býva veeeľa ľudí, ale tak v podstate keď si objednaná tak sa dočkáš, ide to podľa poradia, ale nie raz som zažila, že doktor operoval a meškal aj hodinu 😠
ja som s Brathovou spokojná 🙂
a Galád nebýva veľmi zhovorčivý na sone 😕 tak sa ho kľudne popýtaj všetko čo chceš 😉

zvalka
26. aug 2010

@petullia ivka uz porodila Tomaska 😉 janka a strapanik este cakaju 😉

petullia
27. aug 2010

aha aha... no tak Iwusik gratulujem :-**** a kedy? miery, secky podrobnosti... kde je polstranovy clanok o porode??? 😕
Iwkaaaaaa 😀

minus06
27. aug 2010

Ahoj Peti 🙂 no trošku sa trápime, s bruškom máme problém. Ale inak v pohode. 🙂 Ja som so Šimom úplne spokojná,aj ked sa o nom narozpráva kadečo 😉 Pri nom som rodila,zobral ma prednostne,aby som sa netrápila dlho,tak mi pichol urychlovák..a bolo 😀 Ostatné žienky čo tam skôr čakali na čakačke tak ich tam nechali trápit celý den aj celú noc v bolestich - hrozné ☹

jajus
27. aug 2010

Davidkovi prajeme všeeeeeeeeeeeetko najlepšie k dnešným 2 rôčkom veľa zdravia, štastia,lásky a nech ho maminka-ocko- braček počuvaju cmuuuuuuuuukkkkkkkkkkkkkkkkkkkk 😵

arimzv
27. aug 2010

aj my prajeme Davidkovi vsetko krásne k narodeninkám, nech je stále stastným dietatom 🙂

zvalka
27. aug 2010

Este stiham 🙂 vsetko najlepsie Davidkovi k narodeninkam! 🙂

strapanik
28. aug 2010

Vsetko naj Davidkovi a nech sa tesi z braceka.

zvalka
28. aug 2010

@strapanik ahoj mirka. Este cakas na bambulku? 🙂 asi chce byt septembrova 😉 drzim palce,nech to prebehne hladko 🙂 aj jajus 🙂

strapanik
28. aug 2010

Bambulka sa asi rozhodla, ze bude predsa len augustova. Zacala mi odtekat voda, takze asi pomaly pojdeme do porodnice. Ale kontrakcie mam slabe, interval asi 15 min, takze ma tam len supnu na izbu a manzela poslu domov.

Ale na bambulku sa uz tesiiiiiiim!!!! Snad to stihne este dnes, 28.8. je celkom pekny datum. 😀

zunka
autor
28. aug 2010

Mirka, tak držím palce, nech to máš čím skôr zasebou 😉 ,.....teším sa a možno je Natálka na svete už 😕

zvalka
28. aug 2010

@strapanik jeeej,drzime palceee! O chvilku budes mat babiku pri sebe,ak aj uz nemas 😵 vychutnaj si tie krasne chvile 🙂

lucka23
28. aug 2010

strapanik drzim palce aby si to mala co najskor a hlavne bezproblemovo za sebou. 😵 😵 😵