Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
18. okt 2010

ivka dakujem krasne za lukaska. 😵 a mrzi ma ze mate aj vy trapenie s bruskom. snad to rychlo prejde.

janka a vam sa ako dari. urcite sa to s tym mlieckom este upravi a budes koit. a ak by to ani za svet neslo tak nezufaj dolezitejsie je aby bola maminka aj babo spokojne a bez stresu. 😉 pridaj nejake foto z krstu 😵

strapanik mala je nadherna princezna 😵

sunnydirl s tym ti neporadim. toto som ja riesit nemusela.

jajus
18. okt 2010

Ahojte, Lukáškovi všeeeeeeeetko najlepšie k meninkam 😵
tak krst dopadol super Jakubko bol hore ale neplakal a ked mu lial kaplan svätenu vodu na hlavku tak zaspinkal 😀 ( asi si myslel, že sa kupe, hroooozne rad sa kupe)
No a sme chori Tobinko kašle od min. pondelka, ale on je už dobre , ale chytil kašel Jakubko dnes sme boli u lekara, vraj zo soplikov ☹ no a ani ja som nie celkom fit. Tak ked sa dari, tak sa dari ☹
No a s kojenim, kojim nedokrmujem čo som rada, prikladala som maleho každu hodinku niekedy aj polhodinku tak je ho už asi dosť, uvidime či to nieje len tym, že je chorí. Ale Jakubko je hroooozny žrutko, prsnik na prasknutie a ešte by jedol 😀 .
Fotky pridam, len si musim najsť trošku viac času

iwuskaaa
18. okt 2010

Lucka, verím aj ja, že bruško už dlho trápiť nebude, lebo je to veľké trápenie tak ako pre Tomáška, tak aj pre nás ☹ .
Už ste aj oslavovali? Teším sa na fotky 😉 .
Sunnygirl, tak ja tiež veľmi neporadím, keďže mám dvoch chlapov doma 🙂 😀 .
Janka, super, že je to s mliečkom už lepšie. Aj Tomáš je riadny "papaj", on nemá mieru, keby som mu dovolila papať dve hodiny, tak papá dve hodiny 😀 . V stredu ideme do poradne, som zvedavá na váhu 😵

lucka23
18. okt 2010

janka dakujeme za gratulaciu. a parada ze jakubko krst tak krasne zvladol. a ty si frajerka ze si sa takto pekne dostala z laktacnej krizy. prajem vam skore uzdravenie. a tobiasko v skolke uz aj spinka? ako sa mu tam paci?

ivka ano oslavovali sme s nasimi svokrovcami a lukaskovymi krstnymi. dalsia varka nas este caka 😀 foto pridam len neviem kedy sa k tomu dokopem 😀

jajus
20. okt 2010

ahojte tak ja som pridala par fotiek z krstu.
Lucka Tobiasko bol teraz doma, bol chorý, ale od zajtra ho asi už dam, no stále sme len do obeda, napapa sa a ideme domov spať. No asi to bude teraz s plačom ked tak dlho nebol 😒

lucka23
20. okt 2010

janka pozerala som si foto. tebe to materstvo fakt prospieva. 😵 😵 😵 a pokial ide o skolku tak aj my vzdy ked lukas dlhsie nebol tak to bolo znova s placom. ale nastastie plac trval len pokial sa nezavreli dvere potom uz bolo dobre. v stozkarskej skolke neplakal ani raz a kazdy den sa tam tesi. tak som aj rada ze som sa nakoniec rozhodla tak ako som sa rozhodla. 🙂 a preco ho tam nenechavas spinkat? ci by to zle znasal?

jajus
20. okt 2010

Lucka dakujem, ale som stále ako bomba, nejak tie kila nejdu dole, ostalo na mne dosť veľa. Pri Tobiaskovi som všetko kráááásne zhodila hneť po pôrode a to som pribrala 26kg.
Tak to je super a tiško závidim, že Lukáškovi sa tak veľmi v škôlke páči. No Tobiasko by tam určite nespal a plakal by, a bojim sa, že by potom nechcel chodiť vôbec. Teraz pride večer a už sa pýta kedy bude víkend a či musi isť rano do škôlky. 😒 Už pokrok je, že tam chce papať. 😀 Už sa to celkom lepšilo v škôlke a dotoho ochorel 😠 tak môžeme začínať odznova.

lucka23
20. okt 2010

ty ako bomba. aspon netrep. 😠 co som potom ja? a to anii tehotna som nebola. neboj aj tobiasko si zvykne. my sme cely min rok nikdy nevstali s tym ze chcem ist do skolky ale prave naopak. tiez sa pytal ci tam musi aj ked viem ze neplakal, papal ale proste som videla ze az taky nadseny nie je. a teraz od septembra proste zlom. takze si mysli m ze vsetko chce len cas.

jajus
20. okt 2010

lucka tak to si ma nevidela v reale a na vahu radšej nejdem, lebo veľa toho zomna nespadlo. Ved ty si vôbec nie silna netaraj, ved na tej fotke čo ste boli na svadbe si poriadna kočica.
Tak to si ma potešila, tak budem čakať aj na naš zlom, dufam, že pride čoskoro 😅 😀

lucka23
20. okt 2010

no ono to bude tym ze clovek nikdy nie je spokojny sam so sebou. 😅 neboj ty nemas nejaku preddispoziciu byt tucna takze tie kila u teba pojdu dole ani sa nenazdas. 😉 a drzim palce nech si tobinko zvykne v skolke co najskor. 🙂

iwuskaaa
21. okt 2010

Ahojte 😉 ,
Janka pozerala som fotky, ste krásna rodinka 😉 . Jakubko tiež pekne narástol, je milučký 😵 .
My sme mali včera poradňu, za dva týždne sme pribrali 400g, teraz vážime 4010g, nieje to veľa, ale na Tomáška dosť, keďže mal po príchode z nemocnice 2770g.
Dnes mám nejaký blbý deň, mám také zmiešané pocity zo všetkého, okrem toho je Tomáško ako čert, neviem čo sa mu porobilo. Vkuse by iba jedol a keď sa aj napapá, tak iba vreští 😠 . Dúfam, že to nič zlé neveští a má iba zlý deň ☹ .

strapanik
21. okt 2010

Ivka, urcite ma len zly den, Natalka tiez take obcas mava (napr. vcera vecer). 400g za 2 tyzdne je tak akurat. My sme boli v poradni minuly utorok a Natalka mala 4670g, takze je to poriadne baba. 😉 Ale vobec nie je tucnucka.
Janka, ja som ta predtym nepoznala, ale teraz si podla mna kocka, nemas sa preco stresovat s nejakymi kilami. 😎
Prave sme sa vratili z 3-hodinovej prechadzky. Fuj, vonku je neskutocna zima.

jajus
21. okt 2010

Ahojte, Ivka neboj Tomáško ma prosto len zly deň, aj Jakubko mava take občas. Krásne priberate, my mame 4850g a do poradne ideme 2.11 tak som hrooozne zvedava.
Mirka dakujem 😉 ale nejake to kilečko by mohlo isť dole, no ked Jakubko začne behať tak pôjdu dole aspoň dufam 😀 (aspoň to koleso čo mi ostalo na bruchu 😀 )
To ano dnes bola poriadna zima k večeru, ja chcem letoooooo 😎, tešim sa na vianoce ale potom chcem hneť jar, ale to by som chcela asi veľa 😅
Ozaj už viete ake darčeky pokupite?

zvalka
22. okt 2010

@jajus - fakt ti to pristane, som ti to pisala na fb 😉
no darceky, uz nieco mame premyslene pre rodinu, dala som urobit v HF aj kalendare z fotiek od Zunky 😵
a Tami dostane na Vianoce kuchynku s vybavenim od nas. a od svokrovcov dostane takuto tabulku s magnetkami od FP
a este na rocik knizocku tuto a tu stavebnicu magneticku 😉
a este jeden tip mam pre vas:
http://www.alza.sk/magcube/v2726.htm - toto asi kupim sestre 🙂
a inak - este asi nejake magnetky s fotkou tami pre babky 🙂
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=158292 - jasne ze kitty motiv 😀

lucka23
22. okt 2010

ahojte. ivka snad ma tomasko uz lepsie dni a je znova spokojnucky. 🙂 pribera pekne. 😵

k darcekom. my kupujeme malemu lyze, korcule, taky bicykel ale bez pedalov aby sme na jar uz mohli bez pomocnych na bicykli jazdit, cd-prehravac do detskej cars, a este nieco vymyslime.

jajus
22. okt 2010

No ja vôbec netušim maly ma toho toľko že to nemame kam davať a to ma obrovsku detsku, no a nakoniec sa poriadne sničim nehra. Najoblubenejšia hra je puzzle cesta s budovami,parkom,školou a obchodmi, jazdi tade s autami. Od krstnych dostane taku velku tabulu kde sa da pisať z jednej strany fixami a na druhu kriedou a je tam aj stolička na sedenie. No a my netušim čo kupime, vraj chce traktor ale ma ich 9 😅 no načo mu budu dalšie 😒

jajus
22. okt 2010

dadi ja som Vam negratulovala k rôčiku, tak dodatočne Tomaškovi všeeeeeeeeeeeetko najlepšie nech maminka a ocko počuvaju 😉

lucka23
22. okt 2010

jani my to mame ulahcene troska kedze mame doma sportovca. 😅 😀 takze jemu radsej ako hracky nieco v com sa mmoze pohybovat. uz sa tesim ako ho budeme cez zimu ucit lyzovat a korculovat. 😵

jajus
22. okt 2010

nam Tobino minuly rok na lyžovačke tvrdil,že mu nefunguju lyže 😀 asi nebude športovec. skôr nejaky poslanec lebo okolo všetkeho ma reči ako koza bobkov 😀
No Lukáško bude mať bohateho Ježiška 😎

zunka
autor
24. okt 2010

Ahojte, pripravujete sa na lyžovačku? Aj Šimonko má dvoje lzže, tak aspoň jednz dúfam bude chcieť. Lebo on keď si povie, že nie, tak s ním nepohne nikto.

iwuskaaa
24. okt 2010

Ahojte kočky 😉 ,
aká pekná diskusia sa tu rozbehla, o Vianočných darčekoch 😵 . Juj, už sa tešíme aj my na Vianoce 🙂 .
Tiež začíname riešiť darčeky, čo to už mám aj kúpené. No problém máme s Dávidkom, pretože pre neho ešte nikto nevymyslel žiadnu hračku, ktorá by vyhovovala jeho veku 😀 . Totiž, jeho najobľúbenejšia hračka je ockov "vercajch" 😀 a nič iné ho nezaujíma. My sme už zúfalí 😀 . Keď sa ho spýtame, čo by chcel pod stromček, tak ukáže prštekami že šroubovák 😀 . On chodí po byte a vyhľadáva, kde je matka, ktorú môže vykrútiť, no je to zaujímavé ho sledovať 😀 😀 .

Janka a Strapanik...ako a kedy večer zaspávajú Jakubko a Natálka?
Pretože u nás sú to niekedy hororové scény ☹ . Je pekne okúpaný, napapaný a nie a nie zaspať. Ani na rukách, ani v postielke, ani v našej posteli...niekedy nám to trvá aj hodinu-dve kým zaspí ☹ . Je úplne iný ako Dávidko, on s tým problém nemal a tak si nás pekne rozmaznal! Preto mi dajte nejaké tipy, triky ako na neho 🙂

zunka
autor
24. okt 2010

Iwka, nám pri zaspávaní nepomáhalo nič, ale vôôôbec nič ☹

iwuskaaa
24. okt 2010

Zuzka moja, ja si asi každý večer na teba spomeniem a poviem si, ako to mohla tá Zuzka zvládnuť?! Dá sa to vôbec?! A tak si poviem, že na to všetko mám ešte dobré dieťa 🙂 . Ja ťa fakt obdivujem! 😉

strapanik
25. okt 2010

Ivka, u nas je zaspavanie kapitola sama o sebe. Vecerny ritual zaciname okolo piatej-siestej a zaspavame o desiatej. Cas kupania na nu nema vobec ziadny vplyv. Za tie 4-5 hodin absolvujeme 3 papania. Po prvom papani je to este fajn, je vesela a da sa pekne zabavit prihovaranim a mavanim hraciek. Po druhom papani je uz ocividne unavena a nepaci sa jej nic. Ale nadalej skusame hracky, utisi sa aj pri noseni na pleci (nam idu odpadnut ruky), celkom dobre zabera Repete a kyvanie sa do rytmu hudby. Napokon je uz len velky krik. Pri tretom papani bud zadrieme na prsniku (stastnejsi variant, ale ide mi ho pritom rozzuzlat), alebo ju musime unosit na rukach za velkeho kriku a za asistencie Repete alebo detskych pesniciek (musim aj spievat). Vcelku pomaha aj hupanie sa na fit lopte. Vcera mala besny den, ulozila som ju o stvrt na dvanast.
Zuzka, vy ste ako zaspavali? Uz som predtym citala nejake naznaky, ze to asi bolo narocne.
Janka, pneumatika okolo pasa stve strasne aj mna!!!

strapanik
25. okt 2010

Ivka a cez den ti ako spinka? Natalka bud na rukach alebo v kociku. Pri polozeni do postielky sa obvykle zobudi.

Bola som v piatok na masazi v tom Relax centre v Spodniakovej budove. Bola som naozaj spokojna, odporucam.

Vcera sme boli v BB, ja som bleskovo obehla Europu, lebo potrebujem pohodlne teple cizmy a vetrovku. Nakoniec som si kupila len cizmicky a 2 ciapky. 😠 A tu v DT asi vetrovku nezozeniem, hlavne nie na moje dlhe ruky. 😠 😠 😠

zunka
autor
25. okt 2010

Strapaník, že ako sme zaspávali my? No to bola sodoma gomora a niekedy proste nezaspal. Až na druhý deň niekedy okolo obeda na hodinku. Po cca 6 mesiacoch sa to postupne začalo zlepšovať, že v noci spal tak 5-6 hodín ale nie v kuse, tak s 10 prestávkami. Nestihla som zaspať a už bol hore a vždy strašným plačom. Sama nechápem ale vydržala som. Po 14 mesiacoch začal spávať cez deň 2 hodky a v noci sa budí už iba tak 2-3 krát.
Ale dosť ho ukľudňovala fit lopta a spievanie.

jajus
25. okt 2010

ahojte, no my začiname kupanie o 18tej lebo hladoš nevie vydržať, ak by som mu dala papať a že okupeme neskôr zobudil by sa okolo polnoci, takže by sme boli bez kupania. Ked sa okupeme a poriadne sa napapame tak zaspinka tak do 5 min ako ho položim do postielky, takže stýmto problem nemame spime do pol 1. potom sme hore o 3 a rano 6.( no a rano mame o tej 3 - 4 kakaciu hodinku) My mame skôr problem spať cez deň, ked Jakubko by stále papal, ked sa napapa po polhodinke by ešte chcel /nie vždy ale vačšinou), neplače len dudle a dudle, spuča sa. 😒
Ivka ja cez deň ked už mam naozaj dosť dam ho do toho pruteneho koša a vozim ho, včera som sedela a položila som si ho na kolena tak že mal hlavku opretu o moje prsia a aj on sedel a krásne spal 2 hodinky. Inač ked už nič nepomaha nam zaberie ked si knemu lahnem a pritulim si ho alebo na rukach si ho pritulim a pusinkujem mu čelo. 😀

iwuskaaa
25. okt 2010

Tak baby, mne sa zdá, že máme podobné detičky 😀 . A ja som už bola zúfalá z toho, že taký "náročný" je iba náš Tomáško.
Ja musím poklopať a som rada, že aspoň noci sú u nás dobré. Keď už po dlhom boji zaspí, tak pekne spinká do rána, do tej deviatej, zobudí sa asi tak dvakrát, napr. túto noc bol hore o pol jednej a o šiestej. Zaspal po hodine, nepomáhalo ani nosenie na rukách, tak som to vzdala a položila som ho do postielky, že húkať môže aj tam 😠 . Zaspal. No a dnes od pol piatej iba plakal, plakal a plakal. Myslela som si, že je hladný, ale figu borovú, bol objedený 😠 . Zaspal pred desiatimi minútami. Dúfam, že pospí dlhšie.
A cez deň to tiež nieje žiadna výhra. Dnes napr. zaspal o 11.00, ale o 45 min. už bol hore. Ešte ako tak spí v kočíku, ale už prekukol aj to, že ho dávam iba na balkón, kde nemá žiadne drganie 😀 😀 😀. Takže asi tak. Ale musím nafúkať tú našu fit loptu, keď vravíte, že zaberá 🙂.
A ešte som sa chcela spýtať, koľko nechávate Vaše detičky papať? Ja sa snažím cca 20 minút, čo je podľa mňa dosť a on sa tvári akoby bol iba v polovici 😝

iwuskaaa
25. okt 2010

Janka a Strapanik, celkom zaujímavý článok: http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

zvalka
25. okt 2010

no taketo obdobie sme mali aj my. my sme zacali cvicit kazdy vecer - ika tika gymnastika.... 😎 rucickami, nozickami, na brusko dat, a tak sa unavila, tak potom lepsie a lahsie zaspinkala... aj ked jedno obdobie okolo tych 1 - 2 mes. nam tiez nesla vecer zaspat, ale az okolo tej 23.00 hod. 😒 ale to cvicenie tomu asi pomohlo - a ritual - ze po kupkani uz isla do spalne, tak bolo pritmie a uz sa odtial nevychadzalo. proste, uz sa po cviceni, kupkani, (pripadnej masazi - ak nerevela ako tur - co tiez mala take asi cca 2 tyzdne - ze tak plakala vzdy hned po kupani, ze bola bordova, cela vypnuta - ledva som ju obliekla, nie to este masaz 😅 ) a napapkani zo spalne nevychadzalo.... cvicite aj vy s babatkami???