Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

strapanik
2. dec 2010

Janka, Natalka sa uz tiez tak dviha. A ked jej dame ruky, tak sa uz pritiahne do sedu a najradsej by tak zostala. Ale zial zatial nemoze.
Ivka, na brusku prestala sermovat rukami niekedy zaciatkom minuleho tyzdna, ale este stale rucicky zatate v past, ked je na brusku.
Dnes ma cely den dobru naladu, je ako slniecko. Uz si zacina davat hracky do pusy, strasne je pri tom podarena. Obcas si namiesto do ust trafi do ocka. 😀 😀

iwuskaaa
2. dec 2010

Mirka, aj Tomáško má ručičky stále zaťaté do pästičiek, keď je na brušku. Príde čas, keď si ich vystrú 🙂 .
Tomáško si objavil ručičku a stále si ju obžúva 😀 . Ale už minule v poradni mi doktorka povedala, že zúbky mu pôjdu veľmi skoro, tak som zvedavá 🙂 . Ja len dúfam, že to bude kľudné obdobie.
Dávidko je chorý 😒 . Začalo sa to v nedeľu - horúčkami...pokračovalo v pondelok hnačkami a zvracaním...v utorok bol útlm, myslela som si, že je to za nami, ale nie...hnačky pokračovali. Dnes opäť horúčka 39,2...zajtra ideme znovu k doktorke. Dosť sa obávam, pretože stolicu má už zelenú ☹ . Ach jaj, keď nie jedno, tak druhé 😢

strapanik
3. dec 2010

Juuuj chudatko Davidko. Daj vediet ako ste dopadli, drzim palce.
Natalka si rucicky obzuva stale, nestiham jej ich vytahovat. A cumlik nechce ani za svet. 😠
Vcera bola po skvelom dni strasna noc. Lahla som si nieco pred jednou. Na 6-ty pokus sa mi ju podarilo podarilo polozit do postielky bez toho, aby sa zobudila. Uz som bola zufala a prsia som mala uplne rozzute. Vcera nas boli pozriet moji kolegovia z prace, tak som si dala asi 4 hlty vermutu, tak neviem, ci to bolo z toho....
So spinkanim je coraz vacsi problem. 😢

jajus
3. dec 2010

Ahojte Ivka tak Davidkovi prajeme skore uzdravenie.
Jakubko si hroooozne rad obžuva ručičky, dokoncka ked ich ma studene dam mu rukavičky aj tak si ich bude obžuvať. 😀 My cumlik chceme ale nie vždy, niekedy si len podudka a potom ho vypluje. My zo spinkanim problem nemame klop klop ale papal by stááááále 😀 cez deň by mu aj stačilo ale večer mu je malo, tak mu davam zasoby čo som odsavala ked bolo mliečka veeeeľa ( naštastie mam zamrazeny jeden šuflik )
Dnes sme sa boli fotiť u Zuzky, bolo super (Jakubko okrstil platno, Zuzka prepač 😅 ), len my sme sa trošku ponahlali, Michal ma v praci zaver roka, tak on sa zabava a ja zabavam deturence, to je spravodlivosť 😒
Mirka a ako zvládla Natalka očkovanie my ideme v utorok

iwuskaaa
3. dec 2010

Mirka, tak my sme tiež mali včerajšiu noc asi najhoršiu od narodenia 😒 . Prvý krát sa Tomáško zobudil o 23.00 a potom to išlo každú hodinku a pol 😠 . Už som bola zúfalá, veru som si už aj ponadávala! Kým papal, teda kým prsník považoval za cumlík, bolo dobre, ticho, ale ako náhle som sa ja otočila s tým, že už konečne tvrdo spí, tak spustil krik 😠 . A takisto cumeľ si nechytí ani za svet 😒 .
Janka, Jakubko prespí celú noc?
Dnes som stretla ocina s Miškou v Lidl 😉 .
No a Dávidko má už aj angínu a ATB 😒 . Takže "super". Už nech je za tým, lebo takto sa trápi od pondelka 😒 . Hnačka utíchla, už je to lepšie. No horúčky má stále.
Janka, veru to nieje spravodlivosť! Aj ja som s deťmi sama, Stanči išiel dohadovať vianočný hokej. My musíme držať hubu a krok 😀 . A tiež mal záver roka dnes v práci, ale keď chcel ísť ešte teraz vonku, tak musel prísť skôr a slušne 😀

jajus
3. dec 2010

Ivka u nás mal Tobiasko anginu min. týždeň už ma to štve ked ho dam do škôlky hneť ochorie.
Jakubka okupeme o 19tej a niekedy sa zobudi o 2 niekedy o 4tej, tak kloooop kloooop a dufam, že to tak ostane 😀 cez deň tiež napapa sa a spinka ale ked je na rukach spi aj 2 hodinky ( aj v kočiku spi 2-3 hodinky) ale ked ho položim hneť je hore. Už sa vie krásne porozprávať a poobzerať okolie celkom sa vie zabaviť ale musi niekoho vidieť akonahle sa mu stratime z dohľadu palč. 😀
No aj Michal ma podmienku aby prišiel slušny, tak som zvedava inač bude zle 😅

lucka23
4. dec 2010

ahojte. marodom prajeme skore uzdravenie. 🙂

my mame za sebou prveho mikulasa. toho stozkarskeho. 😀 lukasko aj prvy krat vystupoval kedze este min rok nebol clenom stozkarskej skolky. 😀 pekne to mali pripravene deturence. 😵

strapanik
5. dec 2010

Lucka, tak si sa teda musela na predstaveni vytesit. 😉
Posledne 2 noci sa Natalka zobudila o stvrtej, takze asi skoncili nase prespate noci. A vecerne zaspavanie je hotova katastrofa, vcera som uz mala slzy v ociach. Dnes mi zaspala na prsniku o pol osmej a o osmej bola hore. Posledne dni je navyse aj umrncana, uz sa neprebavi sama ani tolko ako predtym. 😒
Janka, neockovali nas, lebo sme nemali zahojenu ranku po TBC. Mame ist opat tuto stredu, ale stale tam ma vriedok, takze nas asi stale nezaockuje.
Moj Peto ma zaver roka buduci piatok, tak bude doma babinec. 😀

sampo
8. dec 2010

ahojte baby,
prepacte, ze som vam sem tak vtrhla (odporucila mi kodada) - potrebujem totiz radu.
Viete o nejakom dobrom ortopedovi vo Zvolene? potrebujeme k nejakemu ist, ale ZH nam neodporucali a do BB je vraj tazko sa dostat. Ak by ste mi poradili, budem velmi naozaj velmi vdacna. 🙂

jajus
8. dec 2010

sampo asi mysliš deckeho ortopeda, my sme s Tobiaskom boli vo ZV v nemocnici, vchod hneť vedla detskej nemocnice, je to na prizemi. Deti vyšetruju tušim pondelok a piatok 😉

kodada
9. dec 2010

Jani, Dr. Kasubovu som odporucala aj ja, len neviem ci su v ZV aj iny detsky ortopedi, nevies?

annie13
10. dec 2010

@sampo
@kodada v ZV iny detsky ortoped nieje, len ona ma specializaciu aj na deticky ale je to velmi prijemna dr.
len sa tam radsej objednaj resp. nech ti niekto ide pred 7mou po casenku inak sa tam nedostanes ten stroj na vysetrovanie ma istu kapacitu kolko mozu za den vysetrit a viac sestricka nevezme len tym kt. da casenku tusim 12

sampo
10. dec 2010

dakujem baby 🙂
uz sme sa objednali do BB k tomu Khourimu, tak som zvedava 😉 😅
@annie13 nemal by mi kto ist po casenku 😒

annie13
10. dec 2010

@sampo 😉 tak skusite BB len nech je vsetko v poriadku to je jedno kde

strapanik
11. dec 2010

Baby, co kupujete drobcom na Vianoce? Ja neviem, co vymysliet pre Natalku.
Janka, Ivka, aj vam tak padaju vlasy? Ja sa obavam, ze o chvilku budem plesata. 😠 😅
Ja neviem, co urobim s Natalkinym zaspavanim. Horko-tazko ju uspime a pri polozeni do postielky je okamzite hore, a to sa opakuje aj 3-4 krat, cize cele to trva dve az tri hodiny. Ked sa zobudi v noci, tak to trva "len" hodinu a pol.

iwuskaaa
11. dec 2010

Tri dni nám nešiel internet, už som myslela, že to nevydržím 😀
Mirka, mne vlasy tiež dosť padajú 😒 . Ale ja ich mám stále veľa, tak ma to veľmi netrápi a ani to neriešim 😀 . Ale skúsim sa opýtať kamošky, jej dobre pomohol nejaký prípravok, tak by si mohla vyskúšať aj Ty, ak budeš chcieť 😉 .
Pod stromček sme pre Tomáška kúpili nohavice, vetrovku, plienky, hovoriaceho psíka od Fisher Price a ešte dostane spoločný darček s Dávidkom - stolík so stoličkami do detskej izby 🙂 . Zatiaľ sa tým Mirka veľmi netráp, kým do toho nerozprávajú a neuvedomujú si to, o pár rôčkôv to bude náročnejšie 🙂
So spánkom Ti veľmi neporadím, my na šťastie už máme pokoj. Ale môžeme sa o tom porozprávať. V rámci prechádzky 😉

kodada
11. dec 2010

@annie13 dik Anka, mi sme to riesili objednavanim, kedze sme tam chodili casto, a beru 15 caseniek

kodada
11. dec 2010

@annie13 dik Anka, mi sme to riesili objednavanim, kedze sme tam chodili casto, a beru 15 caseniek

jajus
12. dec 2010

Mirka aj mne hrooozne padaju ale po pôrode je to normálne 😉
Ani ja neporadim so spinkanim Jakubko zaspava cez deň v babyšatke a vnej dokaže spať aj 2 hodinky, večer ho po okupani a napapani uložim do postielky a spinka po pripade ho pohladkam ale už nevyberam z postielky a spinka.

jajus
13. dec 2010

ozaj Mirka a darčeky pre Jakubka no my sme kupili deku na hranie, plienky oblečenie lebo ho nejak vytiahlo, babyšatku. Orok ked bude vnimať viac potom budu aj hračky zatiaľ tonema vyznam. 😉

strapanik
14. dec 2010

U nas nehrozi ulozenie do postielky, zacne strasne plakat a neutisi sa. Zaspinka mi pri papani, este ju ponosim a uplne tvrdu ju polozim do postielky. O 5 az 15 min je vzdy hore. Nasleduje bud opat prilozenie na prsnik, alebo ju manzel nosi (velky plac) a po zaspinkani polozenie do postielky. Vacsinou sa podari zaspanie na 3 az 5-ty krat. Vsade musi byt pozhasinane a uplne ticho, vyrusi ju kazde zaprakanie parkiet. Vcera som si lahla o stvrt na dvanast, a to som sa ju pokusala uspat od deviatej. Uz ani neprespi celu noc, zatial sa budi 1x, tam ju ulozim za nejakych 30 az 45 minut.
No a cez den spinka doobeda prerusovane 1-2 hod. (musim lezat pri nej s pripravenym prsnikom) a poobede 2-3 hod v kociku pri prechadzke.

jajus
14. dec 2010

Mirka tak to mi je luto, že mala takto štrjkuje ale snať je to len prechodne. Ale najdôležitejšie je,že mame zdrave deturence 😉
Jakubko štrajkuje a nechce spavať v kočiku teda nechce byť zababušeny, je dosť velky a ešte ked ho dam do fusaku je tam ako sardinka a to mame vaničku Jane, čo je dooooooooosť veľka vanička. ☹
Max. hodinku spi vonku a potom sa začne hemžiť a plakať dam ho dnu otvorim okno a ešte spinka ale už ho musim dať z fusaka von 😅

iwuskaaa
14. dec 2010

Janka, tak to ste ako my. My sme sa tiež pokazili so spánkom vonku. Niekedy som sa spoliehala aspoň na to, že keď ho vyložím na balkón, tak si pospí aspoň tri hodinky, ale aj dnes bol hore už po hodine 😠 . Ešte keby som sa s ním prechádzala, tak áno, ale chce sa mi v tejto zime?, brrr 😀
Tak cez deň spí celkovo málo, ale aspoň v noci sa pekne vyspíme 🙂 . Ale to isté sme mali aj s Dávidkom, spával najviac 20 minút 3x denne....potom sa to postupne zlepšovalo. V kočíku však dokázal spať aj päť hodín na prechádzke.
Mirka, určite sa zlepší aj u Vás, držíme palce! 😉

strapanik
17. dec 2010

Veru, hlavne, ze su zdrave. Vcera sa mi ju podarilo ulozit na prvy pokus, to sa za posledne tyzdne nestalo. V noci sa zobudila 2x, ale ulozila som ju do 20 min, takze OK. V kociku spi aj 3 hod, ale ja coskoro zamrznem. 😝 Kazdy den sa chodim zohriat do Tesca, uz sa tam musia zo mna smiat. Ja uz chcem jar!!!!!!!!!!
Tesim sa na to zlepsenie, co mi slubujete. 😀 😀 😀

jajus
17. dec 2010

jooooj Michal je dnes posledny deň v tomto roku v praci jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, čaka ma troooošku oddychu dufam 😅 Tobiasko mi prestal cez obed spavať ☹ tak som večer KO
Mirka neboj určite sa to zlepši 😀 my sme boli vonka aj dnes hodinku, akonahle som kočik odstavila na terase bol Jakubko hore 😔
Predvčerom sme s Tobiaskom piekli medovniky Jakubko tiež asistoval v babyšatke 😀 potom som 2 hodiny riadila kuchynu 😀 no musela som Tobiho nejako zamestnať polhodinu miesil cesto 😀
dlho však nevdržali, už je skoro po medovnikoch skoro všetky už zjedol 😀 takže ma čaka dalšie pečenie 😅

iwuskaaa
17. dec 2010

Mirka, moja reč, chcem jaaaaaar.....nemám rada takú mrazivú zimu, brrr. Ja ani vonku radšej nechodím, vždy niekoho zamestnám 😀
Janka, to si viem prestaviť tú kuchyňu po medovníkoch 😀 . My už tiež máme napečené, ale piekla mamina a ja som jej iba pomáhala a bratsky sa podelíme 😀 .
Stanči ide do práce ešte aj 23. ☹ Ale medzi sviatkami je doma, jupíííí 😵
Pekný víkend prajem 😉

strapanik
18. dec 2010

Ja piect nestiham, moooozno si trufnem na jeden kolacik, ale som si ista, ze mama a svokra ma bez kolacikov nenechaju. 😀 😀 😀
Nuz a ja chodim vonku kazdy den, aj v dazdi a metelici. Naberam kondicku. 😝 Dokonca mi uz konecne zacali zliezat aj kilecka, ale velmi pomaly. Systematicky som totiz zlikvidovala svoj mega Mikulassky balicek, zozrala som aj ten akoze Natalkin a teraz vyzieram zbytky z Petovho. Ale mozno je to zmiznute kilecko vysledok padania vlasov. 😠
Peto by mal koncit v praci mozno uz 22. a nastup si planuje az po Troch kraloch, ale ja tomu nejako neverim. Urcite bude musiet ist nieco urgentne riesit.

strapanik
26. dec 2010

Ahojte babule, zelam vam krasne a stastne Vianoce (aj ked je uz pomaly po nich).

jajus
26. dec 2010

Mirka aj tebe krásne vianoce a všeeeeeeeeeetko dobre do roku 2011 vlastne všeeeeeeeeeeetkym Vam babule a vašim rodinkam 😵

iwuskaaa
26. dec 2010

Tak tak baby, do Nového roka si poprajme všetko dobré, hlavne to zdravie pre naše detičky ale aj pre všetkých blízkych 🙂 . Nech je plný lásky a príjemných prekvapení 😵 . ...a zas sme o rok staršie... 😀
No ale aký bol Ježiško? Spokojné? 😉

lucka23
26. dec 2010

ahojte. aj ja vam babulky moje prajem aby ten nastavajuci rok bol este lepsi ak ten predchadzajuci. 🙂

vianoce si lukasko uzil ako sa patri. doteraz mi tu sedel v lyziarkach a prilbe. 😀 dostal tolko darcekov ze ani neviem kam to ideme davat. 😀 ale tak za tu radost v jeho ockach to vsetko stalo. 😵