Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
11. jan 2011

Lucka, ďakujeme 😉
Janka, tak teda dúfam, že prídete 😵 . Naposledy sme boli na takej poriadnej reči v nemocnici, keď ste ma boli pozrieť a to je už dávno 🙂

bobesko
11. jan 2011

ahoj...som tu nova,mam dve deticky,6r.chlapca a 10mes.slecnu....
chcem sa len spytat,ci sa aj stretavate niekde vo ZV,lebo ja som tu ,,nova"(vo ZV) a rada by som sa pozoznamovala 🙂
tak ako to tu funguje?

petullia
12. jan 2011

Ahoj Bobesko... funguje to tu tak, ze sa sem tam stretneme ked sa zadari, ale castejsie sme spolu virtualne 😀 teda na konovi v tejto teme. A kde si sa pristahovala?

iwuskaaa
12. jan 2011

Bobesko, presne tak ako Ti odpovedala Peťka 😉 . Sme tu poväčšine baby nie priamo zo Zvolene, ale skôr z jeho okolia, najviac asi z Detvy a z okolia 😀 . My sa vlastne poznáme už zo Mojasvadba.sk, preto sme si dali do témy "zvolenské páky" 😀 ...
Stretávame sa čím ďalej tým menej, vo Zvolene sme mali stretko asi len raz, aj to pred dvomi rokmi. Viac sa stretávame u babách doma, tie čo majú domy - Ďakujem baby 🙂 😵
A ináč vitaj medzi nami 😉 . Odkiaľ si sa prisťahovala do Zvolena?

bobesko
13. jan 2011

no caute,som zo Sebechlieb a teraz byvam na Zlatom potoku...som myslela,ze ak chodite kocikovat tak,ze by som sa pridala...no ked nie,skoda...
preco tu nic take nie je?
napr.detske centrum?

zojec
14. jan 2011

@bobesko skus ist do temy porodnica zvolen, tam je vela bab zo zlataku 😉 MC v ZV nie je... veru hanba ☹

petullia
14. jan 2011

akoze nie a ten na zapade uz nefunguje?

zojec
14. jan 2011

@petullia nie, bohuzial nefunguje

bobesko
14. jan 2011

dakujem baby,ste zlate...skusim kuknut...a veru,je to hanba ☹

jajus
17. jan 2011

ahojteeeeeeeeee no v škôlke je len 6 deti 😒 som zvedava kedy ochorie aj Tobinko 😖 ešte minuly tyždeň ich bolo 17 ku koncu tyždna 12 a dnes už len 6. Kurnik aj s počasim 😠
Lucka Lukáško da drží?

lucka23
17. jan 2011

ahojte. janka zatial sa drzi. klop klop klop. dnes sme mali karneval. jedno dievcatko tam malo masku smrtky ale teda dost strasne. a lukas sa tak bal ze normalne hysak chytal. len sa hodil na mna triaslo ho a srdce mu skoro z hrude vybehlo. 😖 ach jaj niektorych ludi nepochopim. 😔 ked si tu masku dala dole z hlavy tak bolo ok ale stalu to dievcatko sledoval a karneval sme si teda ani neuzili co bol taky napäty. ked odisla domov bol to zase stary lukas ako ho pozname. 😀
v sobotu se boli plesat na rodicovskom plese. bolo uzasne super sme sa zabavili a co to zarobili aj pre skolku. 🙂

jajus
18. jan 2011

fiha lucka tak ste sa vyplesali. Viem si Lukaška živo predstaviť ako sa bál 😀
Ivka, Mirka aku mate ranku po TBC. Jakubko ma taky rožovo - červeny kružok a v strede bielu chrastu. Dnes ho 2krat očkovali a ani mu to lekarka nepozrela a ja trubka som ju neupozornila aby mu to skontrolovala. 😔
Inač važime 7850g za 6tyždnov pribral 1kg. No myslela som si, že priberie viac a kazala nam už davať ryžovu kašu. a o 3 tyždne polievočku.

strapanik
19. jan 2011

Natalka nam vcera zaspala o osmej!!!!! 😲 😀 Buduci tyzden bude mat 5 mesiacov a prvykrat nam zaspala takto skoro. Tak sme sa od samej radosti pobrali o pol deviatej za nou.
Lucka, tak to je teda fakt sila, niektory rodicia asi naozaj nevedia, co by od radosti urobili.
Janka, mame ju taku cerveno-bordovu s chrastickou. Nam to pozerala, lebo my sme kvoli pliecku odkladali ockovanie. Ale pozreli jej to tak, ze jej to rozpitvali do masa, ci tam nie je hnis. Ako zvladol Jakubko ockovanie? Nam v noci vyskocila teplota na 38,2, takze sme davali Nurofen. Na tej nozicke, ke jej pichali hexavakcinu mala za 2 dni modrinku a trosku hrcku.
Neviem kolko Natalka presne vazi teraz, lebo posledne nas vazili v tretom mesiaci a do poradne mame prist az 1.marca. Ale ked som sa s nou vazila doma, tak mi vyslo 7,2 kg.
Mne uz tiez rozpravala o prikrmoch, ze mozem niekedy v polke piateho mesiaca zacat, ale ja mam v plane az niekedy koncom piateho mesiaca. Ak teda dovtedy vydrzime, lebo Natalka nam ukrutne zavidi nase jedlo, visi na kazdom suste, co si davam do ust.

jajus
19. jan 2011

fiha Mirka tak nech to spinkanie malej ostane. 😉
bože to ju museli dotrapiť 😒 nam tompre istotu ani nepozrela 😠
Jakubko zvladol obe očkovania bez teploty a vedlajšich učinkov (na rozdiel od Tobiho, ten teplotoval skoro tyždeň)
Presne aj Jakubko pozera a hadže sa akoby chcel jesť s nami 😅 ja mu dam na konci 5mes ryžovu kašu nemliečnu(lebo v noci papame každe 2 hodinky, tak asi mu už nestači papať len mliečko) no a v polovici 6 mes. začnem polievočkami.

iwuskaaa
19. jan 2011

Janka, Tomáško má tiež takú tú jazvu ako opisuješ Ty, vôbec neviem, či je to dobré, alebo nie. Nás ešte ani neočkovali, lebo bol chorý, tak snáď budúci týždeň to čaká aj nás 🙂 .
Tiež neviem, koľko váži, ale asi priberá pekne, lebo má také plné líca a dvojitú bradu 😀 .
My sme sa pokazili v spánku, budí sa každé dve hodiny, od soboty, teda odvtedy ako mu prešlo päť mesiacov! Na večer tiež dávame ryžovú kašu, nemliečnu a v nedeľu mu chcem dať prvý krát už aj mrkvičku 😵 .
Janka a ako papá Jakubko? Teda ako sa pritom tvári? 😀
Tomáško už lepšie, ale prvý krát, to bola katastrofa 😀 😀 😀 .
Lucka, to vážne taká maska sa objavila na karnevale? Ako fakt, ale čo to je za matku? 😕 Naháňať strach iným deťom 😖 . Koľko bolo na plese ľudí? Je vidieť, že bolo super, bola si kočica 😵
Mirka, nech Natálke teda to zaspávanie naďalej vydrží, držím palce 😉

jajus
19. jan 2011

Ivka ešte som mu nedala kašu, len sa chystam koncom týždna alebo až buduci tyždeň.
Lucka mala aj supeeeeer učes, no kočica bola🙂

jajus
19. jan 2011

no ako som predpokladala Tobino chytil poooriadnu nadchu ☹ chudatko, teraz spinka a Jakubko kedže vonku prši a Tobinko spi v spalni spinka namne v obyvačke, už mi odumiera ruka 😀

lucka23
19. jan 2011

ahojte. juj dakujem babulky za pochvaly. konecne som o rokoch bola spokojna uplne so vsetkym - uces,saty, aj make-up. 🙂
boze zeny vsak len nedavno ste rodili a uz riesite prikrmy. to ani pravda nie je ako to leti. marodom skore vyzdravenie prajem. a natalke len nech takto krasne zaspava aj nadalej.
tu masku uz radsej ani nekomentujem. vraj ju s dcerkou vyberal ocino a takto to dopadlo. no co uz o rok snad bude lepsie. 😅

lucka23
19. jan 2011

a na plese nas bolo 58. min rok bolo 108 ludi ale teraz to bolo ovela lepsie, viac meista na vsetko. len aj vytazok na skolku bol nizsi ale co uz.

iwuskaaa
22. jan 2011

Janka, tak veľa šťastia a hlavne dobrú chuť Jakubkovi pri prvej kašičke prajeme 😉 .
Lucka a kto Ťa tak pekne vystrojil? Myslím účes, líčenie a šaty si mala odkiaľ? Jasné, že musíš byť spokojná, veď si bola kočka 😉 .

lucka23
23. jan 2011

ivka uces som si dala robit u jednej pani v dt. cese doma a aj cena ej neskutocna 😀 . licila ma kamoska co sa tym terar zivi, neviem ci poznas timeu konopkovu, mali butik v baumse. a saty som mala z pozicovne z velkeho krtisa. toť k mojmu vyzoru 😀 😀 😀
ako sa inak drzite?

jajus
24. jan 2011

lucka Lukaško bol aka maska na karnevale? Tobino si vybral poriadnu hruznicu 😖 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7832780&tab=3 vraj aby mohol všetkych strašiť 😅

iwuskaaa
24. jan 2011

@jajus to mu zakáááááž 😀 😀 😀

@lucka23 jasné, že ju poznám 🙂 . Ak budem niečo potrebovať, obrátim sa na Teba 🙂 . A to si sa ako prosím Ťa dostala do VK? 😀

lucka23
24. jan 2011

janka presne tejto masky sa lukas tak bal a boji doteraz ze zo sna vykrkuje nezmysly. doteraz sa z toho nejak nespamätal a stale to spomina. podla mna taketo masky na detsky karneval nepatria. ☹ ☹ ☹

ivka no takym sposobom ze kamoskin manzel tam na kamosa co ma ten salon tak sme sa tam vybrali ze si obe vyberieme saty. ale skoncilo to tak ze ja som si saty zajednala ona nie. 😅

lucka23
24. jan 2011

a lukasko bol hasic lebo mal sekeru 😀 😀 😀 aj ked cely karneval sa dzadoval pistole alebo meca co mali ine deti. asi by sa citil pri tej otrasnej maske bezpecnejsie 😅

lucka23
24. jan 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7862873 janka od tejto baby sme ju mali pozicanu.

jajus
24. jan 2011

jasne že mu tu masku nekupim je hrooozna presne na karneval nepatri ale som sa zdesila ked su ju vybral asi bude čertik 😀

lucka23
24. jan 2011

no aj lukas si prvotne vybral taku hroznu smrtku potom upira. nakoniec bol hasic. buduci rok ze chce byt drak. 😀 certik bol minuly rok. kedy mate karneval?

iwuskaaa
24. jan 2011

Už sa teším, keď budeme masky riešiť my 🙂 . Janka, masky za super cenu, tuším cca 4 Eur požičiava aj v sekáči hore v DT, vedľa Keltu...skús tam pozrieť...Lucka, Ty budeš vedieť nabudúce 😉

lucka23
24. jan 2011

ivka ja o tom viem. boli sme tam min rok ale nemali nic pre nas. take krajsie masky su az pre väcsie deti tak som to tento aj minuly rok riesila cez MMB. a co vy? davidko nastupuje od septembra do skolky?