Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
7. feb 2011

Lucka, kľudne príď na moravské koláče, ostalo ich ešte dosť 😉 .
No ja som už popozerala Tvoj bazár, ale ešte si počkám na kraťasy a tričká, my nosíme 98 a pomaly niečo už aj 104, tak niečo aj pre nás popridávaj 🙂 🙂 🙂

strapanik
7. feb 2011

Fiiiha, na tie moravske kolace som aj ja dostala chut.
Lucka, predavas naozaj krasne vecicky. Skoda, ze nemas dievcatko. 😉
Janka, Ivka, ako sa maju vasi drobci? Natalka je riadny sinter. Najradsej by sa cely den prenosila na rukach a obzerala. Uz sa vam pretacaju aj z bruska spat na chrbatik? Natalka sa uz 1,5 mesiaca prevracia na brusko, ale naspat sa jej nechce ani za nic.
V sobotu sme zacali s mrkvickou, to teda boli xichtiky.... 😀

jajus
7. feb 2011

Ahojte, nejak sme sa rozpiekli 🙂) ja som piekla chinois mnaaaaaaaaamm 😝 ale aj moravske kolače by som si dala 😀
No my sme stale na mliečku stale sa kojime, maleho zapieklo od ryžovej kaše ale to sme papali len dva krat.
Vysypal sa bola som aj na kožnom, zjedla som rybaciu pomazanku, tak som nechcela davať nič papať okrem mliečka . Zrejme ho to hrooozne svrbelo, lebo bol v noci hrooozne nervozny. Chudatko moje. Ale už je dobre.
Vy davate drobcom ake kaše, poradte lebo vidno, že by už papal aj niečo ine, v sobotu som jedla žemlu tak mi chytil ruku a šup žemlu do pusinky. Skoro som odpadla 😅
Mužovi chytil pohar s kavou, naštastie pije skoro studenu , a skoro si ju vylial naseba.
Jakubko sa prevracia na bruško už asi mesiac a sem tam sa mu podari aj na chrbatik ale to je len občas. Jakubko keby mohol tak prestoji na nôžkach asi cely deň, len by hopsal. Tiež je rad na rukach a obzera okolie.

strapanik
9. feb 2011

My sme nezacali prikrmy kasou, ale mrkvickou. Mala tu zelenu stolicu, ako som pisala, a kakala 5-6x denne, tak nam Kankova odporucila probioticke kvapky + slaby cajik so Smectou + zacat davat zeleninku. A pomohlo to, uz sa kakanie upravilo. 😎 Aj sme dali vzorku na rozbor, nastastie boli vysledky negativne. Ale zatial som s mrkvickou a zemiacikom velke uspechy nezozala, tvarila sa divne. 😝
Takze Ivka je jedina, co dava kase a ako som videla na FB, tak Tomaskovi chutia. Takze Ivka rad, co mu to davas a kde to kupujes.
A to som mala velke plany, ze vzorne vydrzim len s kojenim takmer do konca 6. mesiaca. Co uz!
Natalku zatial hopsanie nezaujima, ona by sa len nosila, alebo do umoru prevracala na brusko.
Vcera mala dost umrncany den, dnes to zatial vyzera lepsie.
Cas zaspavania sme si posunuli, vacsinou uz zaspinka medzi pol osmou az pol deviatou. Lenze sa zhorsila kvalita spania - aspon mojho. Kojim ju 3-4 razy, ale popritom sa aspon 3x zobudi este pomimo a musim ju tisit, obcas zobrat na ruky a ponosit a nad ranom si ju musim zobrat do postele, aby ma mohla obzuvat. 😖 UZ som ako mrcina.

iwuskaaa
9. feb 2011

Ahojte kočky 😉 ,
po moravských koláčoch už niet ani stopy, takže nabudúce keď napečiem, dám Vám vedieť a prídete na kávičku ku mne a budú aj moravské koláče 🙂 .
Ja stále dávam iba kašu, je to tá prvá kaša od Nestlé, ryžová a celkom mu chutí. My budeme mať v pondelok už 6 mesiacov, takže už budem poctivo dávať aj mrkvičku, plus potom ďalšiu zeleninu pridávať. Doteraz som mu mrkvu dala asi dvakrát, tváril sa pritom dosť divne, takže ešte som s ňou počkala 🙂 .
Tomáško na šťastie nieje naučený na ruky, keď má dobrú náladu, tak pekne vydrží aj v lehátku, prípadne v stoličke. Ale rád aj leží a vedie pri tom dlhé debaty o ničom 😀 . Ešte stále sa nepretočí, dá sa na bok a dosť. Nie a nie sa pretočiť.
Tešíme sa z počasia, zima dúfam už zakývala a sneh dúfam tiež už nenapadne 😝

jajus
10. feb 2011

Ivka aj ja som hrooooooooooooooooooooozne rada počasiu a dufam,že zime odzvonilo
Tu kašu davam aj ja len ju miešam s mliečkom. Dnes sme mali hrooooznu noc a hrooooozny den jakubko toho nenaspal vela ani v noci ani cez deň. Ja neviem vždy ked mu skusim dať kašu mame hroooznu noc,či je to len nahoda, ale dam mu ju o 15tej tak do večerneho papania o 19tej mu musi stroviť. Ja už neviem.
Ešte u nas v posteli ako tak spal ale v posielke vobec, zasranko. Som KO.

iwuskaaa
10. feb 2011

No neviem neviem, či sa netešíme skoro, pretože už na víkend hlásia mínusové teploty 😖 . Ale tieto dni, čo boli doteraz mi plne vyhovujú, človek má hneď lepšiu náladu 😵 .
Janka, nebude to len náhoda? Ja si tiež myslím, že kaša musí Jakubkovi do večera stroviť a pritom určite jej nespapá veľa, či? My dávame kašu okolo tej 18tej, o 19tej ho ešte nakojím a papá tak akoby pred hodinou nejedol 😀 . Ale neviem, kde sa to v ňom tratí 😀 .
A ja som rozdiel v spánku a v nočnom papaní nespozorovala ako mu dávam kašu, takže asi tak 🙂 .

jajus
11. feb 2011

Ivka včera som mu kašu nedala, bola som zvedava ako bude spinkať. No šeherezada sa večer nekonala 🙂 musela som si isť ku nemu lahnuť, ( plakal) akonahle som si ku nemu lahla spal ako dudok. Samozrejme jedol ako vždy každe 3 hodinky ale aspon hneť po papani zaspinkal. Takže kaša nebola na pričine, on je presne ako Tobino lulo.
To počasie ma ubija, ja chcem jaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr

strapanik
11. feb 2011

Janka, ja mozem pri Natalke lezat kolko len chcem, pokial mi nevisi na prsniku, tak nezaspi. 😒 Najnovsie zacala strajkovat aj v kociku, po hodine sa mi uz zobudi. ☹ Dnes opat velmi malo spala, takze teraz je totalne bez nalady, zase bude vesely vecer.

lucka23
12. feb 2011

ahojte podoplnala som zase nejake veci na MMB tak mozete kuk. 😉 zvysok kratkych triciek a gati este doplnim 😀
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=10265

lucka23
12. feb 2011

ivka vcerajsok bol supeeeeeeeeeeeeeeer, dakujem krasne za pozvanie. 😵 😵 😵 uzasne som sa citila a chalani su perfektni. 😵

jajus
12. feb 2011

Mirka to mala možno len zly deň, ja som Jakubkovi začala davať mrkvičku krááásne papal včera spapal kašičku z dvoch a dnes z troch mrkvičiek 😀 ešte že som si v lete zamrazila, asi mu viac vyhovuje obedik ako kašička na večer. Bol spokojnejši.
My mame choreho ocina tak som na chalanov sama, uf, to je zaberak, hlavne pri večernom kupani, jeden mrnči, že už chce jesť a druhy, že chce rozpravku 😖

iwuskaaa
13. feb 2011

Lucka, my zase ďakujeme za návštevu, konečne sme sa po dlhom čase videli 😵 . Lukáško je strašne zlatý 🙂 😵 .
Janka, vy kedy chcete prísť? Ja som Ťa už sto rokov nevidela, ak nerátam to, keď Ťa vidím z okna 😀 .
Tak Michalovi prajeme skoré uzdravenie, aby Ťa odbremenil trošku a pomohol 😉 .
Mirka, akoby som čítala o sebe. Tomáško tiež nezaspí len tak, keď pri ňom ležím. Musí mať v ústach cumeľ a tým cumľom som ja 😀 . Na šťastie večer si to nevyžaduje a zaspinká sám 😵 .

strapanik
14. feb 2011

Janka, nebol to len zly den, to su zuby. Uz sa jej predral prvy - ale hore a nejako naboku, nie vpredu 😲 . Tak som zvedava, co to bude. A dolu vykuknu o chvilocku asi tiez, lebo ma podrazdene dasienko. Opat som mala doobeda problem ju uspat, plakala a plakala, a to predtym nezvykla.
Ivka, ja som tiez aj flaska, aj cumel, aj hracka, aj vsetko. Najnovsie ju velmi bavi sklbat mi vlasy. Ja som zvyknuta aj doma chodit s rozpustenymi vlasmi (vsak ich mam pomerne kratke), ale kedze mi ich zacala sklbat, tak som si ich vcera zapla. Pozrela na mna a rozplakala sa. 😢 Baby, poviem vam, ze to bol sakra neprijemny pocit. Takze rychlo som stipec vyberala von z vlasov.
Ja som cez vikend skusila kasu a ide sa za nou potrhat. Dobre sme sa na nej zabavili. 😀

iwuskaaa
15. feb 2011

Mirka, tak gratulujem k prvému zúbku 🙂 . My zatiaľ nemáme ani jeden, aj keď ich už má na spadnutie asi dva mesiace 🙂 .
Od nedele papáme mrkvičku, veľmi mu chutí, veľmi pekne ju papká, tak som taká šťastná 😵 . Od zajtra by som pridala do nej aj zemiačik. Uvidíme, či to bude mať tiež úspech.
A dnes máme už polroka, neskutočne to letí. Veď len teraz sa narodil...Ani sa nenazdáme a budeme pre naše drobce chystať narodeninovú oslavu 😵 .
Mirka a ako cez deň uspávaš Natálku?

strapanik
15. feb 2011

Gratulujeme k prvemu polroku! Tomasko je uz teda velky chlap.
Doobeda zaspava najlahsie, zaspinka pri kojeni a len ju prenesiem do postielky a schrupne si 40min az hodinu, pokial ju nevyrusi nejaky hluk. Naobed zaspinka v kociku a musim s nou chodit aspon 2 hodiny (ale niekdy sa zabudi uz po hodine). Podvecer mi zaspi pri kojeni, ale to ju uz nesmiem ani polozit, cize ju mam 20-30 min na rukach. A vecer mi tiez zaspava na prsniku, ak je velmi zle, tak ju manzel ukolise na rukach.

jajus
15. feb 2011

Mirka tak to aj my grtulujeme k prvemu zubku 🙂
Ivka gratulujeme k polroku 😵
Ivka tak super, že malemu chuti mrkvička. Mirka dnes sme vas videli ked ste šli von 😵

strapanik
15. feb 2011

Jani, a kde si bola?
Asi preto, ze som sa rano chvalila, ze doobeda mi pekne spinka, tak dnes spala 5 minut a uz sa na mna krasne vyskierala a potom uz zaspat doma ani za nic. Tak som musela bezat von. A este raz pojdeme. Naburala tym cely nas denny rezim, som zvedava, ako vecer zaspi.

jajus
15. feb 2011

My sme akurat išli autom okolo vašho panelaku a vychadzali ste z vchodu. Bola som s Jakubkom na kožnom na kontrole.

iwuskaaa
15. feb 2011

Tomáško ďakuje za gratulácie 😵 .
Mirka, ja som si zvykla už deti nechváliť (aj keď niekedy to poruším 😀 ), pretože sa mi často, teda vždy stal opak 😖 . Naozaj existuje zákon schválnosti?! 😀
My zase najhoršie zaspávame doobeda. U nás je to pravý opak. Doobeda najhoršie, na obed lepšie, poobede dobre a večer super 😀 . A zase chválim 😝 😀 .
Janka ako dopadla kontrola? To ste boli kvôli čomu? Spomínala si? 🙂

jajus
16. feb 2011

Ivka vyhadzal sa (po rybacej pomazanke a na laktoch mal suche flaky) a ja som tento vikend zjedla brokolicovu polievku a tiež sa vyhadzal. 😖 Ale ubezpečila maže všetko je ok a že niektore detičky takto reaguje, vraj si tvoria takto imunitu. Vraj nemam stresovať a ked sa vyhadže natret to (dala mi taku vodičku a kvapky proti svrbeniu)
Presne ani ja nechvalim, vždy sa to potom zhorši 😀 Jakubko najlešie spi ked spi pri mne v noci, drži ma za prst aby som nahodou neutiekla 😀 cez deň je to fajn 🙂

kodada
18. feb 2011

aaaaaaaaaahojte 🙂
len hlasim ze zijem, nejak ma nebavi chodit na MK, tak vzdy len precitam co napisete 🙂 V utorok som bola na prietokoch, vsetko OK. Uz sa mi to poriadne krati a velmi sa tesime na drobca.

tak Mirka tak to aj my gratulujeme k prvemu zubku
Ivka opozdene gratulujeme k polroku

iwuskaaa
18. feb 2011

Ahojte 😉 ,
Janka, tak Jakubko má citlivejšiu pokožku potom, však? Môj bubáčik, nech to všetko časom prejde 🙂 .
Dadi, pekné od teba, že si sa ozvala 😀 . Ďakujeme za gratuláciu 😉 . Kráti sa ti to veru poriadne, potom nás hneď informuj, budeme totiž zvedavé 😵 .
Dnes sa Tomáško konečne prvý krát pretočil z chrbátika na bruško 😵 😵 😵 , tak sa teším. Takže keď si odrátam tie tri týždne, čo sa narodil skôr, je ešte šikovnejší ako Dávidko, o týždeň 🙂 .
Pekný víkend všetkým prajem, užite si to 🙂 😉

zvalka
19. feb 2011

@kodada fiha,pomaly To pride! ake mate mena nachystane? drzime palce.

strapanik
19. feb 2011

@kodada tiez zelam uspesne dokoncenie "misie". 😉 Uz to mas za par.

@iwuskaaa Vidis, aky je Tomasko sikovnik!

Janka, Ivka, ked date drocom mrkvicku, v akom stave vyjde von? Lebo Natalka ju vykaka za 3-4 hodiny a vyzera uplne rovnako, ako ked ju spaala. Akoby ju vobec nestravila.

jajus
19. feb 2011

ahojte babule, Mirka ja som davala mrkvičku na začiatku 3 dni a tiež ju vykakal ( no nie za 4 hodinky ale na druhy deň rano a tiež su kusočky mrkvičky v stolici), ale to sa nemusiš bať kym si črievka zvyknú na takuto stravu, chvíľu to potrva. Ja som potom dala cuketu so zemiačikom, brokolicu nedam kedže sa vyhadzal ked som ju zjedla ja. A zajtra chcem zaradiť karfiol. Zatial papame len 6 deň a ja zbožne čakam, že už začne kakať konečne sam ☹
A ked daš inu zeleninku, tiež ju vykaka tak rychlo ?

Dadi joooj držim palce, ako rychlo to ubehlo. Som zvedava čo to bude, či bude mať Tomaško bračeka alebo sestričku. 😵

jajus
19. feb 2011

Ivka Tomaško je šikulko, to plavanie sa mu pači?

iwuskaaa
19. feb 2011

Ahojte 😉 ,
Mirka, práve dnes som mala túto otázku, čo Ty, na jazyku aj ja 🙂 . Tomáško sa tiež zvykne vykakať cca po 4 hodinách od papania. A konzistencia? Ako to napísať, také niečo ako krém, teda trošku hustejšie ako to, čo do seba prijme. Dnes mal na obed brokolicu, tak tiež konzistencia rovnaká, len farba zelená 😀 . Takže ja neviem, či je to dobre, že to hneď vykakajú 😕 .
Janka, áno veľmi sa mu páči a mne tiež 😀 . Myslím, že ho to pekne uvoľní, keďže ja sa tiež cítim rovnako uvoľnená a to ja dokopy nič nerobím na rozdiel od neho.

jajus
19. feb 2011

Jakubko ma stolicu ako ked zo špricni davate krem na tortu "sližik" 😀 farba tiež podla toho čo spapa. No my mame stale problem s kakanim. ☹ takže neviem, ale myslim si že je to normalen, kedže doteraz pili len mliečko, musia si zvyknuť.
Baby poradte mi niečo na padanie vlasov, kurnik ja budem o chvilu plešata. Ak viete niečo overene, viem je koooopec šamponov a kondicionerov , mam doma niečo ale nezabera.

lucka23
20. feb 2011

ahojte. ja len na rychlo. som nejaka chora tak sa liecim. janka kup si v lekarmi vitaminy nejake. len uz neviem nazov ale isto ti poradia. aj mne strasne padali vlasy ale az tak ze sommala kuty normalne plesate aj v okoli cela mi vypadali. potom to v pohode dorastlo ale trvalo to dlhooo. kadernicka ked ma videla tak skoro odpadla. 😀 😀 😀 ale tie vitaminy ti urcite pomozu.