Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
3. mar 2009

Zunka, krásne fotky má malý Zunkoš 😵 . Ty ani ku Gabike nemusíš ísť 😉 , fotky si urobíš aj sama krásne 😉 .
No a čo variť, piecť, prichystať? Stále dookola 😀 ...veď návštevy sa aj tak striedajú 🙂 . Napr. jednohubky, pizza, obložená misa, chlebíky, dobroty z lístkového cesta 😝 ...

lucka23
4. mar 2009

zuzi nadherneeee foto, malý je uzasný. 😵 😵 😵

ja som vzdy chystala klasiku, misu, zeleninový salat alebo cestovinový, porpipade nejaku natierku /najcastejsie robim krabiu a syrovocesnakovu/ a jednohubky. teraz sa nuekedy chystam na slanu tortu. na MMB je ich kopec a krasne. kamoska ju robila a ze je to super. inak na MMB je celkovo kopec dobrých receptov. aspon ja sa tam inspirujem dost casto hlavne co sa týka kolacov. 😀

lucka23
4. mar 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=709 toto som nahodne nasla a urciteto nabuduce budem robit. 😉

petullia
4. mar 2009

jaaaaj, a hadam aj varit tu zacneme... to hadam nie. 😀 Zuni, ja nic speci nepripravujem. mam bar plny cipsov a keksov od vymyslu sveta a daky alko a nealko a to je vsetko... mam co robit aj bez tocenia sa v kuchyni 😅 😀 ... ale dakedy ma bavilo stvarat kadejake jednohubky a kamosom som torty robila slane aj sladke, ale uz ee 😔

petullia
4. mar 2009

nooo Lucka... mnam , to vtedy ked prideme my na navstevu??? 😕 😀 😀 😀

lucka23
4. mar 2009

jasne peti vtedy 😀 😀 😀
mna to zase bavi chystat pre navstevy. 😅 hlavne ma chytilo pecenie. este ze je tlko inspiracie a nemusim zakazdým piect to iste ako. 😀

kodada
4. mar 2009

ja dnes hlasim prve tehu grckanie ;-/
zuzi simonko je riadny fasacisko, vydrzal tolke prezliekanie? ta cervena teplakova je ta, co si sa nas pytala na nazor, ci ju kupit z MMB? v tej je riadny fesak
lucka a na moju stranku zabudas, ze 😢

lucka23
4. mar 2009

dadi priznavam bez mucenia ze ano 😅 😔 🤐 pjepaaaaaaaaaaaaac. ale slubujem ze sa polepsim a budem jej pravidelným navstevnikom. zabudam na nuasi preto ze neviem jej adresu, nemam ju ulozenu a ked hladam recept cez google tak ma mozno aj hodi na nu ale neviem o tom. 😅 😀
a to drckanie nezavidim ale aspon vies ze je vse ok. 😉

iwuskaaa
4. mar 2009

Dadi, ja som minule odtiaľ robila šalátik z čínskej kapusty 🙂 ...
Lucka, tak to Ťa obdivujem, mňa si pečenie nechytí nikdy 😀
Tá misa je super 🙂 ...a tá krabia nátierka je u nás veľmi obľúbená, Lucka recept od Teba 😉

zunka
autor
4. mar 2009

Lucka, že "drckanie" 😀

Navštevy sa menia, to hej, ..ale čo ostane,t ak dojedáme my doma. A už mám toho istého plné zuby.
Nam tou slanou tortou som už rozmýšľala, mám aj zopár obrázkov už vytlačených. No to by som musela mať čas na to. Zase sa trochu vraciame naspäť do nespavých čias. V noci vydrží spať do tej 2-3hod a potom už nespí, a cez deň také 5minutovky. Idem ho dať asi svokre, nech ho nejak utrasie v koči. Ráno tu bola, že si ho zoberie, ale akurát papal.

iwuskaaa
4. mar 2009

Zunka, veď to, keby bolo času 😖 . Ja tiež veľmi nestíham robiť také "špeciality", lebo my tiež doma nespíme...takže iba ak je vonku malý sa môžem pustiť do niečoho takého 😒 ...
Ozaj, drckanie 😀

zunka
autor
4. mar 2009

Lucka, hoď sem recpet na tu krabiu nátierku. Ja robievam šalát z krab.tučiniek, ale už mi lezie hore krkom.

lucka23
4. mar 2009

baby myslim ze ste inteligentne a viete ze to malo byt grckanie 😀 😀 😀 😀 😀

ono to ani nie je recept. uvaris v slanej vode asi 5 min krabie tycky, ja niekedy ani tolko icj nevarim, potom rozmixujes cibulu pridas krabie tycky majolku a ja davam aj pazitku posedne susenu a samozrejme cesnak. ten ja davam vsade, 😅 😀

zunka
autor
4. mar 2009

Lucka, ja keď robím šalát z tých krab.tyč., tak ich vôbec nevarím a zatiaľ sa nám nič nestalo 😕
Lucka, ja som mala niekedy knižku "Lízočka a Drcko z Kamenice" - bolo to o kozičkách 😀 - ma to teraz napadlo pri tom drckaní

lucka23
4. mar 2009

😀 😀 😀 zuzi

ono ide o to ze ja ked ich vyberiem z mrazaku tak v tom momente ich potrebujem ak preto povarit trocha. ten recept asi pamäta na ludi ako ja. 😅 😀

baby mam na vas prosbu, nevie niektora o nejakom velkosklade s latkami? idem dat segre sit navleky na stolicky ktore sa potom vyuziju v pizzreke tak potrebujeme kopeeeeeeeec latky. a v normalnom obchode to vyjde asi o dost drahsie. poradte pls. 🙂

alda
4. mar 2009

ahojte baby, ja som tiez zvolencanka, ale nie dlho, minuly rok sme sa sem pristahovali.
sorry, ze som vam sem takto vtrhla, ale od koho ineho by som si mala pytat radu ak nie od starych zvolenskych pak. zaujimal by ma vas nazor na mudr. brathovu. nedavno som bola u nej na prevent. prehliadke a dnes som sa informovala ohladom cyto. sestricka mi povedala, ze je vsetko v poriadku, ale ze mam prist o pol roka na dalsie stery. myslela som si, ze sa to robi len raz za rok, ked je vsetko v poriadku. vobec mi nechcela povedat hodnotu pap, vraj sa to uz dva roky nepouziva. je mi to dost cudne, pretoze mojej kolegyni to sestricka vzdy povie, aj vnutorny aj vonkajsi ster. stretli ste sa aj vy s takymto niecim? dakujem

jajus
4. mar 2009

ahojte no ja pri malom toho vela nestiham nakrajam klobasku salamku .... a prosto všetko čo mame a dam na misu. Piecť no len nejake slane pečivo, alebo ja milujem kremešku a krtkovu tortu ale tiež ma nejak chyta pečenie len keby som mala čas.
No chcem sa opytať neviete kde by som zohnala ramik klik čo je v ikei no na tie obrazy večer pridam na MK do albumu rozmer 28x25 alebo aj vačší to nevadi

petullia
4. mar 2009

Alda... aj ja mam chodit k dokimu kazdy polrok... uz sa tak chodi na preventivy. a k tvojej dokine chodi moja kmotrusa a je s nou velmi spokojna a este som nic na nu zle nepocula. 😉

zvalka
4. mar 2009

ahojte dievcata, dlho som tu nebola, tak som len mrkla, o com ste tu kecali 😉

lucka: dam ti do IP link na stranku 😉 svokra si odtial nakupila kraaasne latky pasikave a usila si z toho zavesy a tiez obliecky na vankusiky a rozne farebne pasikave a vyzera to super. Majitelka je velmi mila teta, taka priatelska a vdacna. Ma aj super ceny. btw. tento rok vraj vyhrala podnikatelku roka 🙂 to sme o nej az potom citali v novinach. A bola VELMI ochotna, ked s nou svokra vybavovala objednavku. Dosla na nu tak, ze niekde v Priore Piestanoch videla tieto latky, ale nemali dostupne tie farebne kombinacie pasikov, ktore chcela ona, tak jej dali kontakt na dodavatela- cize tuto milu pani a ceny este ovela nizsie samozrejme boli ako tam 🙂

janka: chces tie ramiky klik z ikey? ked pojdeme domov, mozem sa tam zastavit a prinesiem ti 😉 ci nechces ikeacke? 😅

zunka - krasne fotocky, riadna fotografka si ty veru

kodada: drzim palce, nech pekne babatko rastie, a nech ti nebyva az tak velmi zle ;

arimzv
4. mar 2009

ahojte.
joj, Zuzka sikovna fotografka si 🙂
Lucka mna napadaju akcie v Jysku na latky, vyzera to ze maju aj celkom dobre ceny ked je akcia.
alebo potom Kapex pri vysokej skole, medzi VS a kauflandom za zidovskym cintorinom.
Peta Ty neplanujes v najblizsom case plavanie s Julkom? lebo mam este 4 kusy tych jednorazovych plaviek babylove najmensiu velkost, tak by som Ti ich mohla doniest na stretko.

iwuskaaa
4. mar 2009

Janka, také rámiky robia aj na Kapustniciach v sklenárstve, rôzne rozmery, na požiadanie 😉 . Práve včera som tam bola pre naše, tak preto to viem 😀 .
Lucka a ozvala si sa Monike? Ak nemáš kontakt, tak Ti ho môžem zohnať, veď som Ti spomínala 🙂 .
Peti a to Ti kto povedal, že máš chodiť každý polrok? To sa má? 😕

lucka23
5. mar 2009

ahojte. zvalka dakujem za tip ale to tam maju len tie latky co maju na www stranke? lebo ja potrebujem nieco uplne obycajne nekrcive biele. a hlavne lacne. 😅

ivka kontakt nemam a nevim ci b mi monika poradila ked v tom podnika. 😅

skusim mrknut este ten kapex popripade jisk.

petullia
5. mar 2009

Iwus, vsak doky povedal... 😀
Mirka planujem, este som tam sice nevolala, ale uz sa to chyli do zaverecnej fazy priprav a hadam, ze sa tam aj vyberieme 😅

kodada
5. mar 2009

ahojte babule, tak ja hodin na cytologiu pravidelne kazdeho pol roka, koli tomu ze som mala chlamydie ...

iwuskaaa
5. mar 2009

Lucka, čo Ty vieš 😀
Peti, jááááááj 😅 , to ma nenapadlo 😀 😀 😀 ...ale nie...
Chcem sa spýtať, odkedy môžem začať dávať malému ovocie? Napr. jabĺčko? Mám síce tú prilohu z Mama a ja, ale lenivá som tam nazrieť 😀 . Už papal zemiak, mrkvu, karfiol, petržlen, dnes bude kaleráb...

jajus
5. mar 2009

Lucka skus aj UTEX je vo zvolene na namesti nad ALEXOM kukich web je tam aj mapa ja som tam kupila malemu na zastenu latku. Možno ti tam niečo padne do oka.

zunka
autor
5. mar 2009

Lucka, lacné látky som nakupovala v LC na fiľakovskej ceste u taliana. Ale neviem či to tam ešte je. Bol to ako veľkosklad. Skús sa opýtať Lučenčaniek. Aj vo ZV bol taký obchod ale už nie je.
V Jysku som tiež už kupovala látky a sú tam OK ceny.
Ale, keď ich budete šiť, tak už by ste mali vedieť aké stoličky budete mať v pizzerke, aby vam to potom tam posovalo.
Janka, euroklipy máme aj u nás v robote, vmetre, v kleme - ale väčšinou sú rozmery 20x30, 30x40, 40x60

lucka23
5. mar 2009

jej dakujem babulky za tipy. ste zlate.
zuzka je taký strih / vraj/ a to je akoby univerzalny. priblizne viem ake stolicky budu v pizzerke takze sa to hadam bude sat sklbit so stolickami v centrume. 😅
ivka ja som dala najprv zeleninu potom mäso a az potom ovocie. ale ty si zvol postup aký uznas za vhodne ja som sa drzala svojej dr a tej prilohy mama a ja. ovocie sme dali asi zaciatkom 6 mes. ale my sme prikrmovali od ukonceneho 4.

iwuskaaa
5. mar 2009

Lucka, už som si aj naštudovala prílohu. Tam tiež doporučujú zeleninu, mäso a až potom ovocie. Ja neviem, dnes malý papal mrkvičku s kalerábom a zdá sa mi, že zo dňa na deň je to horšie. Dám mu do pusy dávku a ústa nie a nie zatvoriť, nie to ešte prehltnúť 😒 . A tak čudne sa pri tom tvári. Mám pocit, že mrkvičku papal celkom rád, ale zase stále papať iba to, nieje tiež bohviečo 😖 . Neviem, čo idem vymyslieť zajtra. Pri tom to má pekne vymixované, nieje to husté, nie sú tam hrčky....poraďte ako ho okabátiť...alebo mu mám skúsiť dať mäso? No neviem, či je to výhra...už papal mrkvu, zemiak, karfiol, petržlen...mám pocit, že tým sa to všetko začalo...pridám fotky ako sa tváril pri dnešnom obede 🙂 .

petullia
5. mar 2009

Iwus... zlatyyyy 😵 😀 ... xsichtosko! Ja ti v tomto este neporadim, ale rada si precitam nazory ostrielanych mamcii 🙂