Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
23. sep 2009

Janka, toto písala jedna mamička, ktorá pracuje na UPSVaR, takže máš šancu na vyšší RP aj Ty:

S tým vyplácaním materského zo soc. poisťovne sme si nie isté, lebo nám matky vždy len donesú potvrdenie zo soc. poist, že či je nárok a ak áno tak dokedy a my podľa toho začneme vyplácať, ale nevieme presne ako je ten ich zákon, ale počas toho čo to vyplácame sme sa s kolegynou zhodli, že sme sa ešte nestretli s prípadom, že na prvé dieťa nárok bol a na druhé nie. Oni to nejako naratávajú, že koľko máš odrobené, ale ja napr. som šla do práce ked mal prvý syn 1,8 roka po 4,5 roku som šla na MD a nárok som mala a napr. švagrinej to vyšlo tak, že medzi dvoma MD odrobila asi 3 týždne a tiež mala nárok a sú samozrejme prípady ked sa spájajú dve MD a tiež to tam vždy vyšlo. Tak na základe toho mi vychádza, že ten zákon bude postavený tak nejako, že ak si splnala podmienku pri prvom, tak asi aj pri druhom, možno len keby si bola po prvej MD nejako dlho nezamestnaná, tak by to mohlo ovplyvniť, ale to si len domýšľam podľa tých príkladov. Bohužiaľ ti to naisto nepotvrdím, treba si zavolať do soc. poisť.

Večer tu asi nebudem, čakáme návštevu, tak Janka ráno sa mi ozvi 🙂

jajus
23. sep 2009

Lucka moja no to ma mrzííííí so spinkaním ☹ , držíme palce aby to bolo lepšie. Lucka pôjdeme asi len vonku, my vstávame okolo 8, kym sa napapáme a kým prideme bude štvrť-pol 10tej a vtedy chodia vonku no a potom o pol 11 chodia už dnu a to Davidko ide hajať a my kym prideme domov tak to potrva.
Ivka no to by bolo super keby to tak bolo no uvidíme, veľ ludí je proti tomuto deleniu a hlavne odborári prečo by sa to malo takto deliť, tak uvidíme🙂 no čo ked chceš babo tak tie 2000sk naviac nehra rolu nie 😀 😵

iwuskaaa
24. sep 2009

Ahojte 😉 ,

Lucka, tak vrátili sme sa zo škôlky. Lukáško bol dobručký, nemá žiadny problém, všetko je bez problémov. Aj sme urobili nejaké fotky, aj ja aj Janka, keď budem mať viac času, pridám na FB 🙂 .
Dávidkovi sa páčilo tiež, nechcel mi ísť ani domov 😀 . Mohla som ho celého do práčky hodiť, taký bol ufúľaný od piesku 😀
Tobiasko bol tiež dobručký, no na začiatku ho vyplašili plačúce detičky 🙂 . Ale potom už bolo dobre, viac si rozumel so staršími detičkami 🙂 .

jajus
24. sep 2009

Ahojte tak ja som ko ta cesta do Krneho je nekonečná 😔 my sme sa rýchlo o pol 12 napapali a šup hajať, spinka ako dudok ani sa mu teda nečudujem 😀
No doteraz Tobinko nemal problem byť v škôli, myslim hrať sa s deťmi ale ako počul gejdovanie pri obuvaní koniec, len domov a domov. Lucka neboj Lukáško neplakal. No potom sme odišli k stredným deťom a malovali sme kriedou (asi nam rastie maly maliar, hrozne ho bavý malovať vydrži aj hodinu) a bolo dobre. No zrejme budeme mať problem adaptovať sa a horšie je to, že ked začne plakať nie a nie ho utíšiť. No ja už viem ako ale kde by mali učiteľky čas a trpezlivosť. Tak som si ho lulkala a bolo fajn

jajus
24. sep 2009

baby ja sa vraciam do školy a povinne vraj baví s ý, no hanbím sa ja neviem 😔 😖

lucka23
24. sep 2009

joj baby dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem ze zreferovanie. uz som aj kukla jankine foto a normalne mam slzi v ociach ked to kukam. zlatko moje male, nejako mi nedochadza ze uz mam skolkara a ked ho tam vidim v tom klbku deti normalne ma to dojima. asi som divna ale nepomozem si 😅 takze vravite ze neplackal? to som stastna prestastna. 😵

jajus
24. sep 2009

lucka nie neplakal a ked sme prišli do miestnosti kde sa prezuvali, hneť nas zbadal usmial sa a ked Tobino spustil plač tak tak na neho sucitne pozrel, zlatučký bol. A ked sa pýtal kakať 😀 nemohla som len chodil okolo učiteľky kaka kaka a ona kym jej došlo, rýchlo vyskočila a utekali no stihli 😀

zunka
autor
24. sep 2009

No to už aj Dávidko chodí do škôlky,....teda to máme šikovné deti 🙂))

A videli ste už tieto fotky, paráda
http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

iwuskaaa
24. sep 2009

Zuzi, Ty len zbieraj inšpirácie a hor sa na karíéru fotografky 😉 🙂
Lucka, nie neplakal, vôbec, buď kľudná 😉 . Idem pridať fotky aj ja 🙂

jajus
24. sep 2009

Zuzka náááááááádhera 😎

lucka23
25. sep 2009

dobre ranko. som stastna baby ze ste mi zreferovali take dobre spravy. 😵 este ze vas mam. 😵 dnes rano siel uz uplne v pohode do skolky ani som ho tam nemusela nasilu tlacit. plackal tam jeden chlapcek tak ho isiel hladkat. 🙂 a ja som sa zatial vyparila. 😀

zuzi uzasne su tie fotky a aj tie videa co tam ma su super. joooooj ja sa chceeeeeeeeeem este raz vydavaaaaaaaaat 😅 😀 😀 😀

iwuskaaa
25. sep 2009

Lucka aj Ty? Aj ja 😀 😀 ...
Tak je super, že Lukáško si tak rýchlo zvykol. Super. Už určite bude aj pekne spinkať, myslím, že by mu to po čase začalo chýbať.
Dadi, Tebe chcem povedať, ak by si náhodou porodila skôr a nestihneš sa s nami rozlúčiť pred tou veľkou a krásnou udalosťou, aby si napísala sms 😉 🙂 . Držím palce 🙂

jajus
25. sep 2009

Ahojte, tak my dnes ideme do Hrinovej ku babke a budeme tam aj hajať som zvedavá ako to zvládneme 😀 ešte sme tam nespali.
Dadi aj my držime palce aby všetko dobre dopadlo 😉 a tešíme sa na dalšieho chlapa.
Baby čo sa mne tuto noc snívalo vraj som čakala babu, no a v brušku poriadne natahovala ruky aj nôžky normálne to bolo cez kožu vidno a svokor sa hrooozne tešil že to bude baba. Riadny sen 😀 😀 😅

iwuskaaa
25. sep 2009

Janka to nieje asi možné, mne sa celú noc snívalo, že som tehotná, robila som si test a bol s dvomi // 😀 . Jedna bola normálna a tá druhá hrubá asi dva centimetre 😀 😀 😀 . Ja to nechápem 😀 .
Tak Vám prajeme pokojnú noc v novom prostredí 😉 ...

jajus
25. sep 2009

Ivka tak to neviem niečo bolo vo vetre 😀 😵
Dakujeme, no uvidíme ako bude spať 😅

kodada
25. sep 2009

ahojte babule, dakujem za vase priania ... a Ivka, nie, urcite vam nedam vediet 😀 😀 😀

vcera som bola u dokyho, vsetko je OK ... ale ci to vyzera na porod, neviem ...
doktorove slova ... krcok takmer spotrebovany, hlavicka vo vchode ... ale CS mi nepovedal, len prstami ukazal aky tenky ho uz mam ... prietoky mi nespravil, lebo mu v tej chvili odisiel sonograf tak spravil len sono srdiecka ... vo stvrtok dalsia kontrola

iwuskaaa
25. sep 2009

Dadi dobre tak určite nedaj vedieť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...
Tak to vypadá, že do termínu nejdeš vydržať 🙂 . Myslím, že to bude skôr, podľa mňa porodíš 2.10.2009 🙂 ...chcela som napísať že 2010, ale to asi nie 😅

mimi21
25. sep 2009

ahojte zvolenčanky,
chcela by som sa vás popýtať na plávanie s bábätkami
či ste chodili, kam ste chodili, či Sliač alebo Zvolen a aké ste z toho mali dojmy
vopred diky za infošky 😉 😉 😉

lucka23
26. sep 2009

ahoj jani. 🙂 mas krasnu dcerku, gratulujeeem 😵 ja som chodila s lukaskom na plavanie na sliac. vrelo odporucam. velmi mile zienky to tam maju. voda bola cista a celkovo ta organizacia sa mi pacila. chodi tam vela bab zo zvolena asi aj preto ze to vyslo lacnejsie. ak si dobre pamätam tak zacat mozes od 5 mesiaca

dadi tak aj ja na vas mzslim nech to nas co najskor za sebou a hlavne bez nejakých komplikacii.

iwuskaaa
26. sep 2009

Ahojte tak ako víkendujete? 🙂
Mimi, čo ja viem, tak viac si chvália Sliač. Chodila tam aj sesternica a dokonca aj spolužiačka z BB, veľmi si to pochvaľovali. Ani si nespomínam, že by mi niekto hovoril o ZV. Tak neviem ako je tam.
Lucka má aj osobné skúsenosti, tak asi nieje o čom 🙂 ...
Luci, dokedy si slamená vdova? A ako stavba? 😉

lucka23
26. sep 2009

ivka este asi nejakých 10 dni. ale mne je celkom fajn, nestazujem si. teraz som od piatka u nasich vo zvolene tak si uzivam. 😵 😵 😵 stavba tak ze sa uz malo zacat montovat ale zistili sme ze su zkle spravene zaklady tak sa to este opravovalo a zacinaju teda v pondelok.

iwuskaaa
26. sep 2009

Lucka, tak Ti je super a oddýchneš si konečne 😉 🙂 ...
Základy? Ešteže sa na to prišlo skôr, však? Asi by to bol problém neskôr.

kodada
27. sep 2009

ahoj babule ... no ja som spravila s drocom taku dohodu, ze musi do stvrtka vydrzat v brusku, ak chce mat peknu maminu, idem sa dat ostrihat 😀 😀 😀 idem aj k dokymu, dufam ze bude uz mat sono opravene, lebo vobec neviem aky je drobec velky 😒

jajus
27. sep 2009

Ahojte, Dadi tak držim palce aby maly vydržal 😉
Ivka chcem sa opýtať, malemu si davala diazepam pri teplotách? Nám stúpla teplota po obednom spánku ( dovtedy nič) a mam pocit, že su to opať zubky ☹ stoličky ach. Nema sopliky a ani kašeľ, ale poobede ho prehnalo takže asi zubky. (ten diazepam ak by nepomohol nurofen)

iwuskaaa
27. sep 2009

Janka, diazepam mi poradila Dr. pri teplotách vyšších ako 38,5. To sme my mali iba raz, ale nedala som mu tabletku, radšej som vyskúšala zábal. Pomohol.
Tak držím palce, nech nieje teplota vysoká a nech ustúpi 😉 ...
Dadi, ja som tiež nevedela, aký bude malý veľký, mne to nikdy Dr. nepovedal. Iba povedal, že väčší a figu borovú 😀 ...mal tak akurát 🙂

lucka23
28. sep 2009

ahojte babule po vikende. janka tak tobinko sa opät trapi so zubkami? ☹ joj zlatko nech ma cim skor za tým. my uz mame vsetky zubaky tak o starost menej. 😅 a ten diazepam sa odporuca az pri vyssich teplotach ako pisala ivka.

dadi tak snad tam drobec vydrzi do stvrtku. ale podla mna radsej rodit neostrihana ako prenasat týzden 😀 😀 😀

ivka na tie zaklady sa muselo teraz prist kedze mame montovanu drevostavbu tak zaklady musia byt uplne rovne lebo sa to neda vyrovnat ako pri murovanom dome. ale uz je to oki a dnes nastupuje firma na montaz. jupiiiii. 😵 😵 😵

jajus
28. sep 2009

ahojte no rano a ani v noci teplota nebola tak som nešla k lekárke, no teraz pred spaním mal 37,2 tak uvidím ked vstane. Ak bude mať pôjdem k lekárke zajtra.
My nemavame take vysoke teploty klop klop, ale to len pre istotu som chcela vedieť, ja mu vždy radšej dám paralenový čípok no teraz som nemala.

jajus
28. sep 2009

no o veľkosti mimina viem svoje 😀 kym sme ležali s prietokami a na svadbe Ivky a Stančiho sme mali ešte 3500g a za necele 2 týždne sme narástli na 4060g, práda čo 😀
Ale to som nevedela lebo mi po tych 3500g už nerobili sono. No ked budem čakať druhe, tak určite budem trvať na sone tesne pred pôrodom, aby som vedela čo ma čaká, už nechcem prekvapenie v podobe 4kg dietata. 😀 😵 😵

lucka23
28. sep 2009

jani tak to je super ze teplota nestupala. 😵 snad su to len tie zubky. aj ked teraz je vsade sama choroba

jajus
28. sep 2009

ved práve zase je niečo vo vzduchu, ale my papame betavital na imunitu, aj železo aj tobino aj ja. Je to super bio-zdrave a hlavne prevencia v takomto počasí.
No lucka kukala som stavbu, to už bude len otázka par týždnov a pizzerka bude stáť, super, aj počasie praje.