Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
25. okt 2009

halo kde ste sa podeli? ako vikendujete?

kodada
25. okt 2009

ahojky, tak mi sme dnes boli prvy krat vonku 😉

iwuskaaa
26. okt 2009

Ahojte 😉 ,

Lucka víkend tak rýchlo ubehol, že ani neviem, že vôbec nejaký bol 😀 . Ale tak no celkom fajn 🙂 . A Ty ako? Aký bol víkend u Vás? Zajtra ideme? Nezabudni mi prosím Ťa doniesť CD 😉 .
Dadi, včera bolo krásne, určite ste si to vychutnali a Tomáško tiež 🙂

kodada
26. okt 2009

otazocka do plena ... ako sa prejavuje refux? Tomasko mi po kazdom kojeni grcka ... niekedy aj cez kojenie, dnes mu to slo ale prvy krat cez nos ... je to refux?

jajus
26. okt 2009

ahojte, Dadka no ja ti s refluxom neporadim len viem že dietatko je nekludne, plačlive ale kukni toto som našla
Reflux
Všetky bábätká majú čiastočný reflux – sval uzatvárajúci žalúdok sa nie vždy dobre uzavrie a preto po dojčení často grckajú malé množstvá mliečka. To je úplne normálne. Niektoré bábätká však majú vačšie ťažkosti s refluxom - natrávené mieko spolu s kyselinami sa vracia späť do hltana a spôsobuje bolesti. Takéto bábätká môžu často a veľa vracať, alebo aj nemusia vôbec vracať, ak sa mlieko nevráti ďalej ako do hltana (tzv. tichý reflux). Ak má bábätko väčšie problémy s refluxom, môže byť nespokojné v ležatej polohe, odťahovať sa od prsníka pri dojčení a niekedy môže grckať aj 1-2 hodiny po dojčení. Máva aj časté štikútky.

Ak si myslíte, že vaše dieťa má reflux, snažťe sa ho čo najviac držať vo zvislej polohe, môžete používať autosedačku, alebo bábätkovskú stoličku. Pri dojčení ho držte čo najviac zvislo a keď sa odtrhne od prsníka, podržte ho chvíľu vo zvislej polohe a potom skúste znova. Je možné, že nebude chcieť spávať inak ako na brušku alebo na boku. Počas dňa ho môžete nechať spať v autosedačke. Ak je reflux taký silný, že dieťa prestane priberať, lekár môže predpísať potrebné lieky. Reflux sa zvykne zmierniť alebo úplne vyriešiť po 4-6 mesiacoch

jajus
26. okt 2009

kukni aj toto http://mamina.pluska.sk/mamina/deti-a-vyvin/0-a... ale zuzka ti poradí asi najlepšie 😉

lucka23
27. okt 2009

ahojte. dadi to ma mrzi ze mate taketo trapenie? aj je maly nepokojny a zle spinkava?

my sme zase chory. 😠 to je katastrofa. zase mame sopliska ako svet a v noci kasel. takze do skolky sme v pondelok nesli a dnes bol luky iba na doobedie lebo tam mali kuzelnika tak na toho musel ist kuknut. domov doniesol taky malicky diplom lebo si ho kuzelnik vybral aby mu asistoval. tak mame diplom za asistovanie pri magickej produkcii a za mimoriadny výkon v kuzelnickom programe 😀 😀 😀 lukasko je teraz mooooc dolezity a kazdemu sa s tým chvali 😀

ivka ako bolo na zabkach?

iwuskaaa
27. okt 2009

Lucka, to ma mrzí, že Lukáškovi sa choroba znovu vrátila 😒 . To ak aj mňa čakajú takéto trampoty pri nástupe do škôlky, tak na to sa teda vôbec neteším 😖 .
No super a Lukáško nám aj nejakú kúzlo ukáže? 😀
Dadi, držím palce, nech to nieje reflux!
Na žabkách bolo super ako vždy. Dnes nás bolo menej ako minule, ale aj tak sme sa museli rozdeliť na dve skupiny. Teda mamičky, ktoré budú chodiť v utorok doobeda a poobede. Keďže bolo na poobedie zapísaných už viac mamičiek, musela som sa hodiť na doobeda, čo mne je v podstate jedno, no nevyhovuje mi to preto, že Tebe sa Lucka doobeda nebude dať 😖 . Takže sa nebudeme stretávať 😒 .
Ale CVČ vraj bude rozbiehať viac takých akcií, kde budú môcť chodiť mamičky s detičkami 🙂, tak sa teším 🙂 . Lebo v zime celý deň doma, keď bude nie pekné počasie, tak to teda bude hrozné 😀 ...

zvalka
27. okt 2009

Ahojte babulky.ja som dnes zehlila male vecicky oprate 😵
povedzte mi,co su to tie zabky?? Stale o nich hovorite,ale netusim 😀
nasa mala je otocena uz! 😵 takze sme hlavickou 🙂

jajus
27. okt 2009

Lucka tak super tešime sa na kúzla, snáť niečo Lukáško odkukal 😀 prajeme rýchle uzdravenie.
Ivka a ked chcem isť na žabky od novembra tak to budeme ráno či poobede?
Končne sa niečo deje aj v tejto detve pre mamičky a detičky.
Mirka tak super že je mala otočená hlavičkou, tak nech to tak aj ostane. Zabky Ivka to asi lepšie opíše 😵

lucka23
27. okt 2009

joj ivka to nieeeee. samu ma tam nebude bavit chodit kedze som tam nikoho nepoznala 😒 ☹

mirka super ze sa malicka otocila. 😵 a vesele zabky je taky kruzok pre deti od 1-3 rokov. hraju sa tam rozne hry.

kuzla neviem ci nejake ukazeme ale vie super napodobnovat toho kuzelnika. idem sa na nom postat ked mava tými rukami abraka dabra. 😀 😀 😀

iwuskaaa
27. okt 2009

Mirka tak super, to si na tom podobne ako aj ja, malý sa otočil na poslednú chvíľu 🙂 .
Veselé žabky Ti správne opísala Lucka 😉 .
Lucka, zoznámiš sa, ja som poznala dve kamošky, teraz už poznám viac a chodím tam 3 týždne 😉 ...tak prečo by si nešla, hm?
Janka, no neviem, ja sa opýtam, ak chceš, hm?

jajus
27. okt 2009

opýtaj sa Ivka, a okoľkej presne to býva doobeda.

iwuskaaa
27. okt 2009

O desiatej 😉

jajus
27. okt 2009

aha no opýtaj sa prosím a uvidíme 😉 dakujem

jajus
28. okt 2009

No Ivka ja neviem či my pôjdeme vôbec na tie žabky maly by sa len bil 😅, dnes sme sa stavili v škôlke pozrieť Lukáška a deti no maly Tobino by ich tam mlatil hlava nehlava musela som ho držať. Ja chcem aby tato faza už bola zanami prosiiiiiiiiiimmmmmmm ☹ Lucka aj Lukáška to tak dlho trvalo my to mame od augusta hrôza ked vidi deti tak ich chce len uštipnúť a udreť, potom ho to mrzí a ospravedlní sa ale zase mu niečo v hlavičke pepne a opať buch buch. Tak preto asi tam chodiť nebudeme ja seba hlavne jeho nebudem trápiť počkáme kým ho to neprejde. Aj učiteľky sa nanom smiali aký malý a už by sa bil 😀 no vraj je to len taka fáza hovorili, tak ja dufam že čoskoro prejde. ☹

lucka23
28. okt 2009

janka neboj urcite to prejde len to chce cas. my sme mali stastie ze sme tuto fazu mali ked mal 10 mes a trvalo to asi do tých 2 rokov ale postupne to zoslabovalo. 😅 a tým ze bol este maly si nedal povedat a nechapal co od neho chcem, pre neho to bol isty sposob ako nadviazat kontakt. 😅 teraz ked je uz rozumnejsi tak chape co mu vravim. ale doteraz patrime k tým dominantnejsim detom, nie tým co stoja v uzadi. ale to uz nezmenim to je proste jeho povaha. podla mna je tobiasko vo faze vzdoru a kedze vie ze toto ta vzdy vytoci tak to robi. oni si proste vzdy najdu nieco o com vedia ze to nemozu a na to sa potom zameraju. lukas mal teraz zase fazu ze sa normalne pokadil do slipov alebo hocikde a potom cakal ako idem reagovat. vedel ze dostane ale aj tak to robil, proste aby ma vytocil a skusal pokial az zajdem. tak som to zacala ignorovat /aj ked vo mne vrelo/ a ono to zazracne prestalo. 😅 😀 teraz cakam cim ma prekvapi najblizsie. 😀 a urcite by som neprestavala chodit medzi deti, tým to nevyriesis. viem ze je to neprijemne vkuse ho sledovat aby niekomu neublizil a tiez sledovat tie reakcie mamiciek. ☹ k nam mozete chodit kludne aspon sa lukaskovi vrati to co on robil iným. 😀

a lukasko co robil, posluchal v skolke? 🙂

jajus
28. okt 2009

lucka lukáško bol zlatučký akurát si umývali ručky prišli z vonku. aj pusu mi dal 😀 😵 No bol trošku vylakaný z Tobina a ten len ho udreť a udreť. ach. Prišli aj ostatné deti a tie sa chceli s Tobinom hrať, no ten mal amok.
Ja len dufam, že to rýchlo prejde lebo važne ked ho hrešim tak sa usmeje a aj tak dalej bije deti. Nie a nie mu to vysvetliť už som všelijako možne vysvetlovala, že sa to nerobí že to detičky boli. No najhoršie je ked som dnes stretla kamošku, ta to nechape jej mala to nerobila a nerobí tak tak smiešne ktomu pristupovala mam ta ja udreť ( ako Tobimu hovorila ) ako by sa to tebe páčilo. No dobre že sa naneho nevrhla krepa.

lucka23
28. okt 2009

janka no lukaskovi ked niekto ukaze ze je silnejsi tak cuvne. comu som v podstate rada lebo konecne ziskal aky taky respekt. 😀 mne tiez vzdy bolo strasne smutno z niektorých znamych ako na to reagovali. ale viem ze pokial to nezaziju nepochopia. nepoviem keby videli ze na maleho kaslem a dovolim mu robit cokolvek ale ja som sa fakt snazila vzdy vysvetlit a niekedy aj dostal co ma uz vytocil ale z vlastných skusenosti ti vravim ziadne vysvetlovanie nepomoze. ale tiez viem pochopit tu druhu stranu ze im to moze vadit. kazda sme citliva na svoje vlastne dieta. my amme doteraz jedneho kamosa co lukas popri nom neprejde bez povsimnutia. 😔 ale zistila som ze to je koli tomu ze ten malý ma starsiu sestru ktoru ma lukasko rad a stale chce byt s nou a ma toho tomaska ziarli lebo ten ma silvinku doma. 😅 😀 nastastie je toto uz len jediný pripad kedy sa nas drahy syn takto prejavuje.

iwuskaaa
28. okt 2009

Janka, tak to má Tobinko fakt riadnu slabosť na bitky 😀 . Ja som si myslela, že je to iba občas, ale no asi nie. Myslíš, že bude dobre, keď ho budeš izolovať od ostatných deti? Ja neviem, nemám s tým skúsenosti, ale neviem, či je to dobre, ak ho budeš izolovať. Neviem aký bude Dávidko, tak nechcem byť múdra, uvidíme čo čaká nás 😝 .

Ja som tu mala včera kamošku, malý má presne tak ako Lukáško, narodený sú v jeden deň a on tiež nič mu nechcel požičať, čo mal Dávidko v rukách, všetko mu bral. Dávidko ten nechápal, iba sa pozeral na neho a zobral si ďalšiu hračku, ktorú mu kamoš opäť zobral 😀 ...

My máme teraz takú fázu, že Dávidko robí rád, čo nemôže, pri tom vie, že sa to nesmie. Tapeta v detskej izbe, už nieje poriadne tapeta 😠 . Trhá ju. Urobím nonono a to ako keby som mu povedala, trhaj ju 😀 . A just to urobím. Už som skúsila aj po zadku mu dať, po rukách aj keď to by sa nemalo, ak krikom a prísnym pohľadom to riešiť, no nezaberá nič. Ide si k ockovi a myslí si, že ten ho bude ľutovať. No má smolu, nepochodí ani u neho 😔 .
Ako ste to riešili Vy?

jajus
28. okt 2009

Nie nechcem ho izolovať od detí to by nebolo dobre,musime prejisť touto fázou , ale na žabky pôjdeme len budem viac v strehu.
Ivka aj ja som si myslela, že nas toto všetko bude obchádzať(ked sme to videli u Lukáška ten je živší a my sme boli kludnejši, tak som si myslela, že toto nam nehrozí) ale asi tym musia prejsť všetky deti. My ked sme doma je ako med počúva ani napriek mi nerobí to nepoznám, že ked mu poviem aby to nerobil tak počúvne. Ja sa nemusim báť nehať ho stáť pred domom a rýchlo isť niečo zobrať. Najdem ho tam kde som mu kázala.No možno to len príde uvidíme.Ale ked prideme do kolektívu koniec.
Ja aj u Tobiho bratrancov beriem ich reakcie deti su deti a musia prejisť fazami vývoja a viem že tym čim prešiel Leo ten ma 4 roky prejdeme aj my. Ivka tak určite aj teba bude čakať branie detom hračky možno aj bitie bude tomu sa neubrániš.

lucka23
28. okt 2009

ivka tak to iste by davidko zazival aj s lukasom. ale aj toto sa uz lepsi a napr na zabkach sa ekne delil o hracky. v tomto je super chodit medzi deti a vidiet ko to funguje. ty pozicias nieco mne a potom zase ja tebe. som tam bola na neho pysna ako sa pekne delil o tu udicu na rybky 😀 😀 😀 ja som si nastudovala kopec clankou ako reagovat v takých chvilach ked dieta vzdoruje a snazi sa presadit svoje. a v kazdom bolo pisanie nieco v tom zmysle ze nic dietatu nezakazovat neprikazovat ale skor pozitivnym sposobom ho naviest k tomu aby to nerobil. bolo to tam vysvetlene na jednom priklade ako mama svojmu synovi kazala upratat izbu a on ani za svet. vyhrazala sa mu, zakazovala, prikazovala. bojovali spolu 3 dni a uz to bol boj kto z koho ani on ani ona nechceli ustupit. a potom prisiel k synovi jej muz apovedal mu ze ak nechce tak si tu izbu nemusi upratat ale potom sa oni s nim v tej izbe nebudu hrat ani mu tam nebudu citamani s nim spinkat lebo ze oni maju radi poriadok. proste dal tomu dietatu na vyber a nic mu neprikazoval. tak sa to snazim aplikovat aj u nas aj ked je to niekedy dost tazke ale fakt to funguje. nevravim ze vzdy ale väcsinou ano. len podla mna je davidko este maly abysi taketo veci uvedomoval. u neho este nejde o vzdor ale o nieco ine. on tu tapetu berie ako hru a urcite si este nemysli ze ak ju bude sklbat tak sa mama vytoci a jeho to potesi.

lucka23
28. okt 2009

inak janka teraz ma este napadlo ze nam fakt pomahalo ak napomenul lukaska niekto iny ako ja. vtedy spozornel a normalne sa zahambil.

jajus
28. okt 2009

Ivka presne to napísala Lucka on si to ešte neuvedomuje, len ta tapeta je farebna a jemu sa to páči ale vidíš uvedomuje si že mamina ho capla a skuša u ocka či ho polutuje.
Lucka aj ja presne takto idem na maleho, že každa hračka ma svoj domček v ktorom bude spinkať ako on vo svojej postieľky tak krásne ukladáme hračky. My s upratovaním nemame problem Tobino hrozne rád upratuje aj vysáva aj prach utiera, hrozne rád somnou upratuje, ja som ho odmala zapájala iked mam potom viac práce ale to nevadí ,je bohovský aky je naseba hrdý ako upratal. Ale tobiho treba stále veľa chváliť, proste si to vyžaduje 😀
Ale ja si myslím že znamenie tiež dosť deti ovplyvnuje.

iwuskaaa
28. okt 2009

Lucka, mne sa tiež páči tento prístup, len určite to potrebuje aj hodnú dávku trpezlivosti. Ale zase čo neurobíme pre naše detičky, no nie? 🙂
Čerpala si z literatúry alebo viac menej z internetu? 🙂
Janka, ja som nenapísala, že Dávidko taký nebude. Ja viem, že bude, veď tým predsa musí prejsť každé jedno dieťa. Ja som len chcela napísať to, že on tomu ešte nechápe a nebráni sa, ustúpi..zoberie si inú hračku...veď čo iné mu ostáva? 😀

lucka23
28. okt 2009

ivka z netu. je skusta clankov o vychove. lenmas pravdu je je strasne tazke vychovavat podla toho. ja nie som moc trpezlivy clovek a uz vbec nie kludny a dokaze ma hocico rozculit tak sa musim aj ja ucit a vychovavat ked to vyzadujem od lukasa. ale je to fuska 😀 😀 😀 ja mam asi najväcsi strach v zivote o to ao maleho vychovam. 😅 😀

iwuskaaa
28. okt 2009

Tak to máš čistú pravdu, výchova dieťaťa je najťažšia v živote a je ťažké vychovávať v dnešnej dobe....príde škola, rovesnícke skupiny...ale to ešte ďaleko, tak radšej žime teraz 😀 ...óóó aké premúdre slová 😀
Ideme vonku, pekný deň prajem 😉

jajus
28. okt 2009

preto schvalujem taku dlhu matersku mamina da malemu toho najviac. Aj ked ide dieta do škôlky v 2 rokoch ale ako naši rodičia materska 6 mesiacov a dosť, to je hrozne málo. Ale zase dieta sa veľa nauči aj v kolektíve no niečo dobre a niečo aj zle, preto mu doma treba dať dobrý základ.
Lucka ja som tiež toho veľa prečítala a je to fakt náročné, držať sa toho. My sme sa začali pocikávať ked prišlo chladnejšie počasie zo začiatku som to tak nebrala ale ked som ho vpriebehu hodinky prezliakala 5 krát už som penila. Ale čim viac som ho hrešila a priznam sa aj parkrát capla nemalo to účinok. Teraz mu pripomeniem, že Kikuška sa mu bude smiať tak sa pýta. ( chce to čas a trpezlivosť) Alebo unás funguje ked ho pochválim, ked sa pýta musim ho chváliť doneba a potom sa krásne pýtacelý deň 😀

jajus
28. okt 2009

Lucka chcem sa ta opýtať ked pride aj švagrina s malym Alexom ( je o pol roka mladší od Tobiho) tak tobino capka ponom ( ale aj alex tobimu capne a švagrina to nerieši) ja to nejak nedokážem ignorovať a myslim, že nieje dobre ignorovať to ale vysvetliť tobimu, že to deti boli a nesmie sa to (aj ked to nema žiadny účinok ale asi lepšie ako nehať to tak nie?) čitala som práve hroooozne veľa článkov a skoro všade to treba prečkať je to proste obdobie prejavu dietata, ale je vraj dobre to stále riešiť v okamihu ked niekoho udrie a vysvetliť že sa to nesmie. Ty maš ake skusenosti?