Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zvalka
26. nov 2009

Dakujeme za pochvaly 😵 som na izbe c.4. Inak som velmi spokojna so vsetkym tu.fakt pristup,personal,porod.asistentky,detske sestry,tieto sestricky,lekari. Su super. Jani,drzim palce,nech ma tamarka kamosku emku cim skor 😉 zatial sme malo kojili,ked aj jej dam,hned zaspi.tak uvidime 🙂

kodada
26. nov 2009

ahojte, tak v prvom rade gratulujem Mirke k Tamarke, nech je drobcek hlavne zdravy a mamicke sa rychlo zahoja rany ... som zvedava na podrobnosti o porode, to si mala super ze manzel stihol dojst na cas, urcite by ho to mrzelo keby to zmeskal ... ja som lezala na trojke, som zvedava ci su tam este tie baby na rizikovom, co som s nimi bola ja v nemocke ...
Aj ja sa pridavam k polnocnym rodickam, presne o polnoci som bola na prijme 😉
co za stretko to tu kujete?

iwuskaaa
26. nov 2009

Dadi stretko je v DT, ak Ti to vyhovuje prísť môžeš 😉 . A vlastne všetky ste vítané 😵 😀 ...
Ja som bola na päťke izbe 🙂 .
Ja tiež vravím, že ZV pôrodnica je na super úrovni. Perfektná starostlivosť, prístup a všetko bolo fajn. Ja by som nemenila 🙂 .
Lucka, tak o chvíľu nás čaká kolaudácia, sa teším 🙂 😵 😀 ...

improvizacia
26. nov 2009

Ahojte Zvolenčanky maminy i ostatné,
od pondelka hladám nejakú zdravotnú či rehabilitačnú sestru príp. niekoho, kto má susenosti s opatrovaním starších ľudí. Je mi jedno či si aktuálne na materskej alebo zamestnaná ale neviem si dať rady hlavne teraz, ked som tehula a potrebujem pomoc . Preto skúšam i túto stránku, kde som ako buduca mamina v poslednej dobe stále /len v inej téme/.

žijem v Bratislave ale moju strarkú mám v domove dôchodcov vo Zvolene - Sekier. Starká skoro nevidí a hned zabúda ale je na svoj vek 90r pohyblivá a chodiaca. Po minulotýždnovom páde ju zaradili medzi ležiacich v domove - a kedže tam sa nebude vôbec hýbať, tak ju mi v podstate odpísali

Hladám niekoho kto by si chcel privyrobiť a pritom mi veľmi pomôct.
Viem ponuknut 2,90 Euro na hod (cca. 90 Skk) x 3 hod. denne x 6 dní v týždni.

Potrebujem aby ju niekto 6x do týždna navštevoval, pomasíroval jej preležaniny a posadil ju, príp. prebalil ak to bude nutné a hlavne sa s nou prešiel - proste tak aby aspon 3 hodiny do dňa neležala.
Ak si zdravotná či rehabilitačná sestra je to super ale ak máš len skusenosti s opatrovaním starých ludí z minulosti - tiež je to fajn a určite to zvládneš.

Viem, že materská je finančne náročná pre rodinu a možno toto je šanca ako vieš ty pomôcť mne a ja zase tebe.

Spojím sa s každou s Vás ktorá sa mi ozve do internej pošty a nechá na seba kontakt . pripadne by sme sa vedeli hned i stretnuť. Tuto sobotu idem za starkou do Zvolena aby som ju navštívila.

dakujem

lucka23
27. nov 2009

improvizacia ja ti v tomto nepomozem. ale ak by som si spomenula na niekoho vhodneho ozvem sa ti. pred svadbou som byvala hned pri tom domove dochodcov.

kodada
27. nov 2009

no Ivi, nemyslim ze tohto stretka sa zucastnim 😉
v stredu sme boli v poradni ... drobec uz ma 5200 g a 59 cm - proste krasne pribera z mojho mliecka

improvizacia, pre mna neaktualne, prepac

improvizacia
27. nov 2009

lucka, kodada díky za odpovede,
keby vás nahodou niekto napadol tak mi prosím napíšte.
želám krásne mamičkovanie a budte v tomto chrípkovom čase hlavne zdravé...

iwuskaaa
27. nov 2009

improvizácia: keby to bolo pre mňa aj aktuálne, ja osobne by som si na takú náročnú prácu netrúfla. Podľa mňa je to práca krásna, veď je to práca s ľuďmi, ale určite náročná, či už psychicky alebo aj fyzicky. Verím, že sa Ti podarí nájsť niekoho vhodného, takého ako si pri svojej starkej prestavuješ 😉 . Držím palce 😉 🙂

jajus
29. nov 2009

improvizacia ani ja ti nepomôžem, chcela by som otehotnieť a preto to pre mna nieje možne a ktomu mam maleho sice už je veľky 2 roky ale aj tak som snim od rána do večera kym nepride manžel a večer som rada, že si môžem na pol hodinku sadnúť a oddychnuť. Skus ine temy, tu v tejto je to dosť nepravdepodobne, že by niektora mala popri detoch čas a chuť starať sa o tvoju straku ked je cely deň na nohách 😉 držim palce aby si niekoho našla, kto by sa s láskou postaral o starku, viem čo to je, sami mame doma nevládneho stareho otca 😔
Dadi tak to kráááásne priberáte, len tak dalej

lucka23
30. nov 2009

ahojte. janka ivka posielala som vam sms. uz ma z toho ide porazit. 😠 😢 ja neviem preco su niektore matky take nezodpovedne. ked som bola v piatok po lukaska v skolke a videla ake soplave deti tam mali tak som uz vedela co ma caka. a presne lukas v nedelu zacal soplit a strasne kaslal. dnes rano uz sice celkom fajn ale nedala som ho radsej do skolky. tak dufam ze budeme rýchlo fit a budeme sa moct s vami konecne stretnut. mrzi ma toooooo ☹

iwuskaaa
30. nov 2009

Lucka, dôležitejšie je Lukáškove zdravie, stretko môže byť hocikedy 😉 . Držte sa a nech ste čoskoro zdravučkí 🙂 . Mohli by sme sa stretnúť o týždeň na Mikulášovi v DK AS, videla som už aj plagáty, začína sa to o 16tej, predpredaj balíčkov je o 15tej. My ak budeme zdraví, tak pôjdeme 🙂 .
Janka, tešíme sa na Vašu návštevu a hlavne na Tobinka, toho som už dávno nevidela. Dúfam, že si s Davidkom budú rozumieť 😀 .
Prajem Vám pekný dník. Ja som si už urobila vianočnú výzdobu, zamiesila na medovníčky a vianočne sa naladila 😵

jajus
30. nov 2009

lucka presne ako píše Ivka, nech Lukáško vyzdravie,stretneme sa hocikedy. My tiež pôjdeme na mikuláša do klubu, tak sa tam môžeme stretnúť 😉
Ivka aj my sa tešíme, určite si budu rozumieť, dufam že nebudeme mať buchaci deň 😀 trošku nas to prechádza 😀
Ja pomôžem mamine s medovníkmi ja a ani michal ich moc nemame radi, tak len tak na ozdobu a malemu. Ine čo budete piecť?

lucka23
30. nov 2009

jasne ivka najdolezitejsie je aby sa lukasko vyliecil ale taaaaak som vas uz chcela vidiet a zase nic. ale majo mi volal ze sa ma o moc lepsie ze uz skoro ani nekasle. nechapem lebo vcera sa ani nezastavil a dnes nic. asi zabrala ta cibula s medom co som do neho vcera cely den pchala. chuda moje 😅 no ja na toho mikulasa nepojdem lebo budeme mat mikulasa v skolke, v stozku a vo stvrtok ideme na detske predstavenie do divadla a aj tam si mezem doniest balicek a mikulas mu ho da. tak este aj tento v dt by uz bolo asi moc. 😅 to neratam ze balicek dostane u oboch starkovcou, doma a aj u krstnej. 😅
jej tak ty uz vianocujes? mne treba najprv vyriadit a az potom mozem robit vyzdobu. 😀 lebo v tom mojom bordely by ju ani vidiet nebolo 😀 😀 😀

jajus
30. nov 2009

lucka tak to mate poriadneho mikuláša 😀
ja som zdobila domček v sobotu tak toto už mám za sebou 😵 ešte chcem robiť stromček jankovi na hrob, taky ten z čačiny do tvaru kužela. A pomáham miške na vianočne trhy, tak už kretivnu prácu nechcem vidieť pár mesiacov. 😀

arimzv
30. nov 2009

ahojte.
Lucka, na ktore predstavenie vo stvrtok idete? my o 16.30

jajus
30. nov 2009

Mirka ahooooj ako sa mate? Ako Natka? Ako práca no toľko otázok naraz čo 😅 😀

lucka23
30. nov 2009

mirka aj myyyyyyyyyyyyyy. vraj si mame doniest vlastne balicky a nejaky mikulas im ich rozda. a kedze väcsina deti balicek dostane asi by som tazko lukasovi vysvetlovala ze precoon nie tak musim spravit aj jemu. ale co nestihne do nedele pojest mu zabalim znova aby mal aj doma balicek. lebo uz je nastelovany ze bude cistit cizmy a da ich do okna a do rana ak bol bude dobry pride mikulas a donesie mu nieco 😀

arimzv
1. dec 2009

mne pani v divadle ked som kupovala listky, tak mi nic nehovorila o balickoch. ja jej asi robit nebudem, ja budem rada, ked to tam vobec vydrzi, prinajhorsom ak bude vyzadovat sladkost, tak jej zoberiem do tasky kinderko.
janka diky za opytanie, my sa mame dobre, aj natka v skolke, dneska ju ucitelka pochvalila, ze pozna znacky na skrinkach vsetkych deti, ze to este ani ona nevie 🙂
ja som od dnes zacala robit na plny uvazok, takze z domu za tmy a domov za tmy, ale vydrzime, hlavne ze je robotka,
este pekny vecer prajem 🙂

lucka23
2. dec 2009

mirka gratulujem k robotke. tesim sa s tebou. natuska je sikulka. snad sa ten stvrtok stretneme. 😵 u nas v skolke dnes zdobia stromcek. a ja som lukaska presviedcala ze stromcek nam ozdobi jezisko tak ako to mam ja zafixovane z detstva ked po nociach zdobili strom rodicia a nam povedali rano ze to jezisko. vecer sme mu spolocne nechystali ozdoby a rano sme mali v obyvke obrovsku zivu borovicu. chcela som to mat aj ja tak teraz doma, len neviem ako mu vysvetlim ze v skolke si ho zdobia sami a doma nam ho zdobi jezisko 😀 😀 😀 asi vymyslim vyhovorku typu ze jezisko to vsetko nestiha a kedze su v skolke sikovne deti poveril ich tým aby mu pomohli. 😀 len sa musim pripravit na kopeeeeeeec zvedavých otazok 😅 😀

janinka25
2. dec 2009

ahoj luckaa23 prosim ta nemas číslo na tu dr. čiernu? dakujem

lucka23
2. dec 2009

jaj prepac janinka ja som ti zabudla odpisat a bola som v tom ze som ti pisala 😅 😔 . cislo priamo na nu nemam ale ked si zavolas spojovatela do nemocky a budes si pytat dr. ciernu tak ta prepoji. ja to tak robievam 😉

janinka25
3. dec 2009

diky lucka, len sa chcem spytat ako to tam u nej funguje, lebo som tam volala a hovorila mi niečo o dvoch ambulanciach, a že maju aj inak ordinačne hodiny, že ak mi to bude vyhovovat, ale nič podrobnejsie mi nepovedala. tak teraz neviem, môžes mi napisať trosku viac

lucka23
3. dec 2009

no ona kedze je aj gastroenterologicka tak tým myslela asi tu druhu ambulanciu. do poradne sa k nej chodi v utorok od 13-15. vtedy su tam len dedicky co maju poradnu. a jeden den urcite hodiny ma tu druhu ambulanciu ale to uz neviem kedy.

janinka25
3. dec 2009

aha ta to zas nie je take zle, super diky 😉

lucka23
3. dec 2009

nie je zaco. dufam ze budes spokojna tak ako ja. 😉

iwuskaaa
3. dec 2009

Ahojte kočky,

tak my sme boli s Dávidkom chorí, malí sme črevnú virózu. Neprajem nikomu a keď som videla ako malý zvracia, tak ja by som radšej nonstop za neho ako on chudáčik 😢 . No a dnes to pre zmenu chytil Stanči, taký priebeh ako u mňa. Niečo ide asi vzduchom 😖 .
Medovníčky som upiekla včera, na šťastie sa vydarili aspoň tie 🙂 . Ešte chcem robiť rafaello, linecké a neviem čo ešte. Ja som nie veľká pekárka, takže aj toto bude úspech 😀 .
Mirka, gratulujem k práci 😉 .
Aké vianočné výzdoby si robíte samé doma? Myslím Hand made? 😀 ...niečo by som aj ja mohla 😕

lucka23
3. dec 2009

fuha ivka tak ste si prezili svoje. ☹ tak drzim palce nech ste rýchlo cela rodinka fit. snad sa to tým vzduchom nedostane aj do stozku lebo mame dost chorob aj bez tej crevnej virozy. 😅 ja budem piect linecke, karamelove kosiky, marlenku a este nieco ale neviem co. 😀 vyzdobu doma sama nerobim, ja na take nemam nadanie. 😀 ale vcera ked som prisla z prace som povytahovala to co mam z mon rokov a vyzdobila byt. este by to sice nieco chcelo ale uz asi nic nejdem kupovat kedze stale nemame vyplatu uz skoro za 3 mesiace. 😠

iwuskaaa
3. dec 2009

Lucka, ďakujeme 😉 . No snáď to teda do Stožku nepríde, treba veriť, že chrípka nevie, kde Stožok je 😀 .
Ja som práve našla od Zunky tie stromčeky čo robila, tak asi niečo také urobím, to sa mi páči a vypadá to jednoduché aj pre mňa, ja som tiež nie na to 😀 .
Marlenku? Pošleš mi prosím receptík, to ja môžem tiež 🙂 😵 také dobroty 😀
To vážne? Zase mešká výplata? Nech sa uvedomia dotyční, že sú tri týždne pred Vianocami 😕

lucka23
3. dec 2009

ivka poslem recept mam ho doma. ja si to ale zlahcim a nakupim medove platy a len to naplnim. 😅 😀
ivka oni sa uz asi neuvedomia. ale co uz. snad to neako zvladneme. 🙂

iwuskaaa
3. dec 2009

Lucka, nezabudni na mňa 😉 . Už sa teším na marlenku 😵 .
Myslíš, že nie? 😒 No mali by sa, ale človek nieje istý ničím v tejto dobe 😠 . No čo sa bude dať robiť?!