Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

kodada
11. feb 2009

kedy si popasieme jazyky spolocne 😉

hava77
11. feb 2009

caute kocky, chcela by som sa vas opytat na detsku doktorku. my by sme mali chodit podla obvodu do zvolenksej slatiny, ale ja chcem chodit do zvolena. neviete nejaku dobru doktorku? pocula som chvaly na cvejkusovu a hudobovu....poradte mi prosim 🙂

lucka23
11. feb 2009

dadi ja by som rada hocikedy ale nejak sa nevieme dohodnut na termine. 😅 😀

hava ja mam dr. ciernu. na ordinaciu oproti cvejkusovej. k nej by som nesla ma strasne vela deti. cierna je zaroven aj detska gastroenterologicka tak by si mala 2v1. 😀 ja som s nou max. spokojna.

arimzv
11. feb 2009

ahojte.
Hava my chodime k dr. Chlupisovej, ma ordinaciu vo witmane obchodnom dome pri divadle. je velmi mila. robi aj endokrinologiu.
no ozaj by sme sa uz mohli na nejakom termine dohodnut 🙂

hava77
11. feb 2009

lucka23 pri tej dr. co pises zomrela mojej kamaratke dcera /hrinova 2008/ tak voci nej by som asi mala
vyhrady 😔

zunka
autor
11. feb 2009

Ahojte.
Hava, my máme Dr. Kalmarovu - a zatial sa mi zda OK a je velmi mila. Ale aj na tu vo ZV Slatine som pocula chvaly.

lucka23
11. feb 2009

ja na nu nemozem povedat jedine krive slovo. 🙂

zunka
autor
11. feb 2009

Pridala som foto ako sa mi včera na gauči "pokakušal" alebo presnejšie "posr..." 😀
Iwka, ďakujem - ešte počkáme aspoň týždeň a uvidím, lebo sa mi zdá že sa trošku polepšil..........no nechcem to ani povedať aby som nezakríkla.

lucka23
11. feb 2009

fuuu zuzi teda mala si co riadit. 😀 😀 😀 vidim ze aj muzik sa aktívne zapaja do prebalovania. to je super. 😵 ale tie foto na modrej osuske enmaju chybu. nadhernýýýýýýýýýý je tam 😵 😵 😵

kodada
12. feb 2009

joj zuzi, to tam poriadne nalozil 😉

lucka23
12. feb 2009

ahojte. tak my sme dnes absolvovali ockovanie a nastastie to malý zvladol v celku v pohode. 😅 😀 kým nastartoval svoj rev uz sme aj vychadzali von 😀 u dr sme stiahli len gate po kolena polozili pichli a bolo. ani bundu som nevyzliekala zbytocne. 😀 😀 😀

dadi ako sa citis?

kodada
12. feb 2009

lucka to bol rychly prosces, Luky sa ani nestihol spamatat
citim sa normalne, len som nejaka unavena

jajus
12. feb 2009

ahojte tak my narozdiel od lukáška hrôza, v čakarni pohoda kurizoval babam akonáhle sa otvorili dvere koniec, rev až kým sme nenasadli do auta tam akoby utalo. Zato u babky trhol rekord spal 3a pol hodinky 😵 dospával asi rano museli sme ho zobudiť aby sme prišli načas k lekárke a to o pol 8 je pre neho skoro kedže spime do pol 9.

anickaajanko
12. feb 2009

ahojte babenky, chcem sa len spytat ci nemate skusenosti so zubarkou Wagnerovou na zeleznicnej, chcem zmenit zubara a odporucali mi ju, dakujem

zunka
autor
12. feb 2009

anicka - netuším kto to je 😒

A mne budete vedieť poradiť - mne teliatku?
Z roboty mi poslali Potvrdenie o prijmoch fyz. osob zo zavislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zražkou z týchto prijmov a o daňovom bonuse na vyživované deti (daňový bonus) za obdobie 2008 - no taký dlhý názov to má. No a keďže som teliatko tak neviem kam s tým.

lucka23
12. feb 2009

anicka ani ja ti neporadim. nepoznam ju.

zuzi ten papier ti sluzi k danovemu priznaniu. manzel si na teba moze uplatnic znizenie danoveho zakladu ak si nezarobila v min roku viac ako cca 89 tis. /neviem presne tu cifru/. ak si tolko nezarobila tak mu budu vracat nejake peniaze. sice je tam este hranica do kolko mohol zarobit on ale to myslim ze v dnesnej dobe splna malokto. a dokoncca ak si aj ty nezarobila viac ako 89 tis /rata sa tam prijem zo zamestnania+materske/ tak ked si podas dan priznanie vratia ti celu dan co si odviedla statu. aspon mne tak min rok vracali a este majo si uplatnoval na mna znizenie svojho dan. zakladu tak nam to vysla pekna suma.

zunka
autor
12. feb 2009

Lucka a do kedy to treba urobiť? To si mám akože ja podať daňové priznanie? Do riti.
Aj mangel je SZČO aj vtedy to platí?

iwuskaaa
13. feb 2009

Zunka, no mňa by tiež mohli pekne obťať, keďže je som do týchto vecí tiež debilko 😖 😀 . Ja som podpisovala nejaký papier, poslali mi to z roboty a daňové mi urobí zamestnávateľ. Takisto aj môjmu manželovi. Ešte ku tomu som prikladala potvrdenie, ktoré mi poslala poisťovňa, že si platíme poistku - životnú.
No ale neviem, či budú niečo vracať 😕 , Lucka, myslíš, že áno, keďže som od júna na MD? 😕
Janka, tak Tobinko hádže rekordy 😉 v spánku 😵 .
Ja si teraz vravím, že stará dobrá polhodinka spánku, lebo Dávidkovi už stačí len takých 20 minút a je vybuvaný 🙄 .
Včera som bola v posteli o ôsmej aj ja, aby som si trošku oddýchla 🙂 . No v noci o tretej už som bola čerstvá zase 😠 😀
Pekný trinásty piatok prajem 😉 , ja som si vsugerovala, že bude šťastný, tak nech je!!! 😀

kodada
13. feb 2009

bre ranko babulky, ja som bola tiez vecer o 20,00 v posteli, precitala 10 stran z knihy, a bola som mrtva do rana ...

aly
13. feb 2009

Babenky, nepoužívate niektorá pokrač. mlieko Hami 2? Lebo mám dve krabice a my nepotrebujeme

jajus
13. feb 2009

zuzka s tou zubarkou nepoadím a tie papiere dobre poradila lucka treba to do konca tohoto mesiaca. A to že je tvoj muž živnostnik tak to neviem ako treba postupovať skusim zistiť. 😉
Ivka ja viem že si už o 20tej spala ja som totiž volala s tvojim manželom 😀 neboj nič take riešili sme odvoz mojej starkej ved vieš vraj sa s vami stretla.
Zajtra mame akciu vo ZV bratranec tobinkov ma rôčik

lucka23
13. feb 2009

zuzka ak je szco tak je to trocha inak ale to uz neviem ako. ale kazdopadne ty si danove podat mozes a ak si nemala vyssi ten prijem tak by ti mali vratit tu dan.
ivka ak ti aj nevznikne nahodou preplatok aspon za tu poistku ti budu vracat urcitu cast lebo ta ti znizuje dan. zaklad cize v konecnom dosledku si odviedla statu viac ako si mala a preto ti to vratia. ale treba si spocitat kolko si zarobila v práci za min rok + materska a ak to neprevýsilo tých 89 tis tak si manzel moze poziadat este o znizenie dan. zakladu na manzelku.

zvolovci
13. feb 2009

ahojte maminy, chcem sa opytat, ci niektora nahodou nepozivate Hami2 al Hami3 Junior, ci Hami3 Banan, lebo mam 3 kupony na zlavu pri ich kupe v DM po 40,- Sk /1,33/. Tak ak by ste nahodou niektora potrebovali, ozvite sa, darujem Vam ich, mne ich netreba.

zunka
autor
13. feb 2009

Aly, Zvolovci - našťastie kojím, takže nepotrebujem.

Lucka a to je povinné, že to musím urobiť? Alebo je to len pre moje dobro, ale žiadny postih nebude, ak to neurobím? A tých 89 tis to je v hrubom?

zunka
autor
13. feb 2009

Už som to z tým daňovým poriešila, zavolala som kamoške, ktorá s tým robí a ona mi to všetko urobí. 😉 Aspoň niečo mám z krku.

iwuskaaa
13. feb 2009

Zunka, no vidíš, takto sa veci riešia 😀
Janka, len aby, len aby 😀 bol v tom ten odvoz 😀 .
My zajtra tiež ideme na oslavu, starká má 80. narodeniny, tak ideme trošku zabaviť 😵 🙂

petullia
14. feb 2009

Caooo.. ta mi uz mame malinkeho krestana domka 🙂 ... dnes sme krstili, potom taky slavnostnejsi obedik na Kolibe a som taka unavena akoby som orala cely den. 😅

zunka
autor
14. feb 2009

Peta, tak malému kresťankovi teda gratulujem,... či čo sa má vtedy povedať 😅

My sa máme tak o ničom. Malý sa nevie dojesť. A večer vyvádza a vyvádza - zdá sa mi že mám večer menej mlieka.
A keď je teda stále hladný, ale na objem si vytiahne dosť (máme váhu), tak nemôže byť moje mlieko nejaké slabé alebo riedke alebo čo? Že ho je dosť, ale je málo "silné"?

lucka23
15. feb 2009

peti super ze ste krstiny pekne zvladli. ja spominam na týzden po krstinach ako na najhorsi v lukaskovom zivote. to bolo desne co vtedy vyvadzal som myslela ze to uz nevydrzim. nastastie to trvalo "len" týzden.

zuzi slabe mlieko neexistuje. ak si na objem vytiahne dost tak to nebude mliekom. proste si asi vecer vybera svoju chvulku. my sme to mali tiez tak ze cez den bol lukasko ako anjel ale od 7 do 8 my vzdy niekto vymenil dieta. trvalo to asi 2 mesiace. proste vtedy na jeho plac nezaberalo absolutne nic.

iwuskaaa
15. feb 2009

Peknú nedeľu prajem 😉 ,
Peti, tak super, že ste to zvládli 🙂 . Náš Dávidko krst prespal, no potom večer vyvádzal poriadne 😒 , už sme nevedeli čo s ním.
Zunka, tak ako píše Lucka...slabé mlieko neexistuje. Ani redšie, ani hustejšie...to bolo asi prvé, na čo ma upozornila sestrička v pôrodnici. My máme zase takú slabšiu chvíľku od 18tej do 19tej, už asi čaká na kupkanie vtedy 🙂 .
My sme boli včera na tej oslave, malý to zvládol dobre 😵 .
Lucka, zajtra ideme? 🙂