Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
13. jan 2009

babenky neviete mi poradiť dnes sme boli v poradni a doktorka mi kázala odsledovať či malemu klesaju gulky do mieška lebo ich tam nemal mal ich vybehnute niekde hore. Neviete kedy teda v akom veku dietata maju už byť gulky klesnute v miešku?
No stále mame rozrobene s tým pindurom.
Inak vážime 11,5kg ale len len že sme ho odvážili, len sme vošli do ambulancie už reval a počuvanie a injekcia to som ho musela držať na rukách, no dal nám drobec poriadne zabrať. 😀
Zuzka davaj ho na bruško nech si poprdká a ked bude aj tak plakať tak mu strč do prdelky rektalku. My sme sa tiež trápili s kakaním a pomáhalo to. Aj lekárka mi tu rektalku odporučila (neboj maly si na to nezvykne) ja som môjmu davala dosť často a kaka pekne sám.

jajus
13. jan 2009

ten sab simplex som davala aj ja ale najistejšie je aby sa poriadne vyprdkal a vygrgal a tosa mu najlepšie podarí na brušku. No musiš ho kontrolovať aby si negrcol pretože on ešte nema ten reflex že si otoči hlavičku mohol by grcku vdýchnuť.
Ja som si na stravu aspoň prve 3 mesiace dávala pozor ale u každeho miminka je to ine, ked som niečo nevhodne spapala hneť som videla že maly je nekludný. Na mliečko vela pi.
Neboj po tretom mesiaci sa malemu už vyvinie zvierač a bude po kolikách 😉

lucka23
13. jan 2009

zuzi presne ako janka vravi. týmto trapenim sme si presla asi kazda. teda myslim ze ivka to nemala az take strasne. ale aj u nas prve 2 mesiace to bola bieda s kakanim. ale u nas to bolo o to horsie ze som dokrmovala. tiez som pouzivala kamosku rektalku a aj kvapky. mala som aj sab simplex aj espumisan. a celkom nam opmahali aj teple obklady na brusko. ale moze sa stat ze vam nic nezaberie ako Lucii Zosiakovej a proste malý 3 mes len prereve a nebude vobec spat. ale pozitivum je ze to trva zvycajne do 3 mes a potom to pominie. 😅

janka v tomto ti neporadim. my to uz mame v poriadku a zda sa mi ze uz aj na rocnej prehliadke to mal ok. ale mame zase problem s tým ze mu pindurika nepretiahneme celeho ma tam nieco zrastene a na silu to nechcem. tak vraj ak mu to nepojde budeme musiet na urologiu. boze same problemy s tými pindurmi 😠 😀

a s tžm hysakom to doverne poznam. v roku a pol ho ledva zaockovali a to sme ho drzali 4 a mali sme co robit. o vazeni sme mohli sniovat a tak isto o popocuvani a pozreti ust. ten co tam vyvadzal to bola katastrofa. som vysla spotena akoby som si odbehla niekolko kilometrov. 😀

zunka
autor
14. jan 2009

A to ho mám napapaného dať na bruško?
Večer sme mu dali trošku fenikl.čajíku po lyžičkách a potom začať tak prdkať, že som sa normálne čudovala ako taá malá riťka može prdieť. A potom spal 3 hodky - náš rekord.

jajus
14. jan 2009

zuzka trošku ho povaruj na rukách nie hneť na bruško aby ho to netažilo a negrckal ale po takych 10 min kludne môžeš dať na bruško. Ja som tiež malemu davala feniklový čajík.
Lucka nato bol operovaný Tobinko jemu sa tam vytvoril maz a potom sa tam držala ta bakteria, jeto balanitida či ako vačšim chalapcom to robia ambulantne.

lucka23
15. jan 2009

no jankasnad nas to minie lebo si ho neviem predstavit ako by som ho udrzala u tej dr. 😅

my sme tiez davali feniklový cajik alebo potom v lekarni som kupila taký ze svätojanksy caj to je tiez na brusko ale taký sackový a do toho som mu zarabala UM. aby ho tak nezapekalo. a fakt to pomahalo.

zuzi tak 3 hodky su rekord? fuha moja. ale neboj ono to bude len lepsie a lepsie. 😉

sunny6
15. jan 2009

Ahojte kocky,tak vy ste sa prestahovali? No ale ja som vas nala 😀
Zunka prepac ze neskoro ,ale velmi gratulujem k Simonkovi,je krasne babetko.Boze ako to rychlo ubehlo,si pamatam ked som si s vami zacala pisat ked sa maly narodil a to je uz pred 3 rokimi,a teraz skoro vsetky mate deticky.... 🙂
Citam,ze sa vela nevyspis,no je pravda ze treba byt trpezliva on ta raz necha vyspat 😉

lucka23
15. jan 2009

jej sunny ahoj. ako sa mate? dlho si sa neozvala. pozerala som vase fotocky. malý je uz fakt veliký. a mas pravu strasne to leti. nedavno sme tu rzoberali aku fotografku a saty na svadbu a teraz sme uz skoro vsetky maminy. boze ved sa ani nenazdam a budem na dohodku. nieeeeeeee 😀 😀 😀

arimzv
15. jan 2009

ahojte
aj ja suhalsim s Luckinym nazorom, ze bude len lepsie a lepsie, aj my sme si toho uz na zaciatku uzili a teraz je to uz suprove.
natka uz vie povedat okrem ineho aj voda, kava, caj, pivo, vino, palenka, strik, chrumky, tycinky, cokolada, takze ja si uz kludne po materskej mozem otvorit bufet a natku ako brigadnicku uz mam vybavenu 🙂
Lucka uz si zacala riesit pre Lukaska skolku?

anjelik85
15. jan 2009

avojte, ani nečítam všetko. spravím to neskôr. hrooooooooozne bolí zuuuub 😢 😢 😢

juj, dnes mi napísala jedna pani zo zv, že od marca dáva do prenájmu veľký 1i byt, tak som sa potešila. ešte musíme všetko zvážiť, lebo mám strach, kto mi bude po malú do škôlky chodiť, ked sa mi smena prekryje s mužovou. 😝

petullia
16. jan 2009

Dari budes si musiet najat daku brigadnicku studacku a zadaky smiesne euro ti ju dovedie a postrazi 😀 ... dobre som ja? 😝 😀

sunny6
16. jan 2009

no veru leti to Lucka,myslim ze najrychlejsie to islo ked sa maly narodil ,dni len tak lietali ,moj maly uz vyse 3 rokov...inak rozmyslame nad druhym.....chceli sme zacal po februari po dovolenke,ale muz prisiel s napadom ist do Canady,tak asi budeme cakat.Musi sa tam vela veci vybavovat aby sme vedeli ci sme vhodni vycestovat,a ak hej tak jupiiii...ale na povolenie sa caka od 12 do 36 mes. a je mozne ze ho nedostaneme...takze neviem.
Muz sa rozhodol pre Canadu lebo sa tam rozprava po angl. a to obaja vieme,kebyze ideme na SK bol by strateny a odkazany na mne.Tiez je tam take iste podnebie ako na Slovensku cize idealne.No nerobim zatial ziadne plany,uvidime ako sa to vyvinie,aby sme potom neboli sklamani.

Ozaj Lucka uz sa aj do roboty chystas?Ci este ostavas na druhej materskej ? 😀
Zunka ako sa dari s drobcom? Uz ti lepsie spinkal?
Som sa zasmiala ked som si citala tvoj pribeh z maleho prdelkou 😀 .....nemusis si davat make up 😀

anjelik85
16. jan 2009

peťuš, hlásiš sa na vyzdvihovanie? 😀 neviem, či by si na to mala nervy. aj keď by to bolo asi len raz do týždňa. 😉

petullia
16. jan 2009

Dari ved som ucitelka... deti su ok 😉 .. len si netrufam, kedze panom mojho casu je skorcek moj a ak si on zmysli vyvadzat alebo by sa nebodaj cosi zomlelo a ja by som po nu nemohla ist tak by ma utlo 😖 ... budes si musiet najat nejaku studacku... taketo brigadicky sme aj my robili pocas studia... ze vyvencit psa a pod. 🙂 kamoska sa starala o babo po skole, tam si aj ulohy porobila a naucila sa kym spalo... esteze to bolo take dobrucke dietko. 😅

lucka23
16. jan 2009

ahojte babulky. hlasim sa vam z vysokých tatier. je tu nadherne ako v rozpravke vsetko biele. práve sme prisli z vonka a chystame sa do bazena. neskor si vas precitam. 🙂

zunka
autor
17. jan 2009

No my sme zase pri starom režime - spíme tak 20 min potom plače a je hore tak 2 hodky. A stále kojím a prebalujem. Le keby tak neplakal. ☹

petullia
19. jan 2009

ved to s tym placom 😔 ... nech je hore aj cely den, len nech neplace. ja som si uz par krat poplakala s nim 😀 ... ale nepomohlo... skus inu taktiku 😉 😀

angel11
19. jan 2009

ahojte ,
ako pozeram tak zvolencaniek je tu celkom dost. ja som pristahovalec z DT, ale byvam tu uz nieco cez 2 roky. Mame malu dcerku Hanku, ma 8 m... a celkom si to s nou uzivam....
aj ked, neviete mi poradit? stale sa kojime co je asi dobre, ale malicka okrem toho papa straaasne malicko. len obed, par lyziciek, normalne oslavujem ked spapa 40 g, a potom este na veceru zje kasu ale aj to robime s 90ml vody a polovicu dojedam ja. no a neviem ako ju trosicku nastartovt aby papala aj nieco ine.lebo my sa kojime ako ked bola este malicka...
dik

gerda
19. jan 2009

ahojte,
najdu sa tu aj mamicky zo Sliaca? malemu Vlastikovi by si zisiel nejaky kamos alebo malema kamoska a mamine niekto na pokec alebo na spolocne prechadzky hmmmmmm? 🙂

sunny6
19. jan 2009

jaj zunka,ten prvy mesiac je najtazsi...musis byt len trpezliva,moj spal pekne od 2 tyzdnoch aj 6 hodin vkuse,ale kazde baby je ine,urcite sa to napravi......
Hned ho beres na ruky ked zaplace? Mozno ho chvilku nechaj ci sa aj sam neukludni....a ma cumel? Mozno aj to by pomohlo ......a kojis? maly si dost vytiahne?staci mu to? neni hladny?
Dufam,ze sa ti coskoro bude pekne spinkat,lebo ten spanok fakt potrebujes na normalne fungovanie,a na prechadzku s nim chod,cerstvy vzduch mu dobre padne,pekne ho zababus a aspon na pol hodku ci je zima a ci dazd,mozno ti aj potom bude lepsie spinkat.Drzim palce x

lucka23
20. jan 2009

ahoje. vítam nove baby.

my sme mali super vikend aj ked som zazila dost velký sok. zrazilo ma aj s kamoskou auto. dostal smyk na zladovatenej ceste a napalil to do nas. nastastie sa chlapi s kocikmi stihli uhnut. ja mam len poriadne narazený chrbat inak ok. ale z toho soku som sa od btedy poriadne nevyspala. 🙄 poviem vam uz presne viem co to znamena byt v nespravnom case na nespravnom mieste. ani si nechcem predstavit co by sa stalo keby sme malých tahali na sankach a nie v kocikoch. ☹ brrr. inak ak chcete kuk foto tak tu je link
http://www.facebook.com/album.php?aid=2012028&l...

petullia
20. jan 2009

angel v tomto ti este velmi neporadim. 😅
a cawte cawte nove holciny! a aj vy stare moje pakule 😀
lucka pre pana!!! 😕 no, esteze to dopadlo, tak ako to dopadlo! strasne!!! ☹

petullia
20. jan 2009

Juuuu.. aky paradny vikendik ste si zrobili... malinky sa vysantil poriadne, co? 🙂 Ci rodicia este viac 😝 idem ticho zavidiet 😔

arimzv
20. jan 2009

ahojte.
uf lucka mi normalne zle prislo ked som si to precitala s tym autom ☹ hlavne ze si ok, teda az na ten chrbat.
pekne ste sa mali 🙂

zunka
autor
20. jan 2009

Ahojte. Túto noc spal 44 hosiny v kuse!!!!! Som normálne išla otvoriť šampus.
Sunny, neberiem ho veľa na ruky, až keď chytá takú bordovú farbu. On si poplačká a aj sám zvykne prestať, no už keď je toho dosť, tak ho zoberiem na ruky a keď prestane, tak ho hneď dávam naspäť. Kojím cca každú 1 a pol hodky až 2 hodky. Vytiahne si v priemere 50ml. Kaká, prdká dobre, no grgá málokedy.
A začalo sa mu páčiť kúpanie. Taký je spokojný a šťastný vtedy.

Lucka, tak ste mali šťastie v nešťastí. A to v tatrách sa vám stalo? Alebo na stožku?

sunny6
20. jan 2009

zunka to kolko spal? to som asi nepochopila ....
no som rada ze sa to uz lepsi,s tym grganim...mi sme vzdy maleho dali ces plece a suchali chrbat a vzdy sa dobre vygrgal.Tak len nech je to lepsie a lepsie drzim palce.

Lucka no to bolo stastie,fakt to mohlo aj inak skoncit,radsej na to ani nemyslit.Inak som pozerala fotky,boze ako krasne tam snezilo,ja som tento rok sneh nevidela,teda pred mesiacom tak trosku popadal,ale hned sa topil a to bolo vse.Vy ste to mali ako v rozpravke.No mi sa chystame vo februari domov,to uz asi nebude snezit,aspon nech su suche cesty ked pojdeme z letiska,uz sa neviem dockat,naposledy som bola v auguste tak uz som home sick 😝 Muz tam akurat oslavuje narodky,tak chceme ist na veceru s nasimi aj s kamaratmi,tak sa tesim,len to zas rychlo ubehne ☹ ......

zunka
autor
20. jan 2009

Sunny, to z tej únavy píšem kokosiny. To malo byť 4 hodiny v kuse.

sunny6
20. jan 2009

aaaaa no sa mi to zdalo dost ze 44 hod. 😀 ...tak gratulujem k 4 hodkam,aj to je supis a nech to je coskoro krasnych 6 😉

jajus
20. jan 2009

Zuzka tak super len tak dalej, krásne spinkal. 😉 Inak ako sa mávate? Ty sa ako cítiš.
My sme mali v piatok návštevu kamoška s dcerami bola u nás lucka ma 16mes a terezka 9rokov no tobinko sa hral ( pokušal a škriekal lepšie povedane 🙂 ) len s tou staršou terezkou lucka akoby u nas ani nebola. 😅
Asi bude na staršie baby 😀 potom v sobotu spinkal maly u našich a my sme si šli s kamošmi zahrať bouling a v nedelu sme šli na 2 hodinky lyžovať bolo suuuuuuuuuuper hrozne dobre mi to padlo.
Prerábame stále tu decku už nech to máme skrku 😝
Lucka super fotky no ani nevieme ako sa môže rýchlo stať zle ale hlavne že ste v poriadku

zunka
autor
20. jan 2009

Janka, ako sa cítim? Neviem. Ani si to nejak neuvedomujem pre tú únavu. Teraz sme boli na chviločku vonku, ale fúka studený vietor, tak sme prišli po polhodke dnu. Pridám jednu foto z kúpania . aký je tam kľudný a spokojný.