Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
2. jún 2010

My sa tiež prikláňame k dátumu 19. 🙂
Zuzka, super nápad 😀 .

snezienka77
2. jún 2010

Ahojte "staré" zvolenské páky 🙂 Rada si pozerám túto stránku a teší ma, že si takto babenky môžu navzájom pomáhať s rozličnými problémami alebo sa jednoducho len tak vyžalovať. Ja som od včera na materskej dovolenke a konečne som si našla čas sa zaregistrovať, takže som vlastne nová 😉 O nejakých tých 6 týždnikov by mal prísť na tento svet náš malý Adamko, na ktorého sa veľmi tešíme a ja by som sa Vás chcela opýtať na skúsenosti so zvolenskou pôrodnicou, personálom, atď., nakoľko som sa rozhodla rodiť v tejto nemocnici. Bývam vo Zvolene a tak si myslím, že je to najrozumnejšie. Teším sa na Vaše odpovede a aj na ďalšie budúce "pokecy". Díky a prajem Vám pekný deň.

iwuskaaa
2. jún 2010

Vitaj medzi nami snezienka 😉 . Teraz môžeš doma oddychovať a pripravovať sa na príchod Adamka 😉 .
Myslím, že si sa rozhodla správne, keď si si vybrala pôrodnicu vo Zvolene. My sme tam rodili všetky a myslím, že každá jedna sme boli spokojná 🙂 . Ja určite!
Je tu aj téma o pôrodnici vo ZV, ak budeš mať čas, môžeš si to všetko preštudovať, ale je toho dosť.
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-zvolen/
Ak ťa niečo napadne, čo by si chcela vedieť, kľudne napíš a my ti radi odpovieme na všetky otázky 😉

zvalka
2. jún 2010

vitaj snezienka 😉
tak v tejto teme mame asi vacsina dobre skusenosti so ZV porodnicou 🙂
ja som tam bola spokojna s personalom aj s pristupom. su tam dobri lekari, mile sestricky 🙂 nemusis sa obavat. a porodne asistentky su uuuzasne, tie ti urcite velmi pomozu pri porode 🙂 takze ja ZV porodnicu odporucam 😉

zvalka
2. jún 2010

iwa - sme jej dali takmer podobne odpovede 😀 no ale je to tak, spokojnost bola 😵
a veru snezienka, ked sa budes chciet na nieco opytat, rady odpovieme a poradime 🙂

arimzv
2. jún 2010

Zuzka, Petka dakujeme krasne 🙂
snezienka vitaj 🙂

snezienka77
2. jún 2010

Ahojte kočky. Ste zlaté, ďakujem za privítanie i odpovede. Hneď som si klikla na ten link 🙂 a čítala som až doteraz, ale už to vzdávam, lebo je tam toho naozaj veľa 😀 Hlavné je a pre mňa veľmi dôležité, že máte všetky dobré skúsenosti a hneď som pokojnejšia. Chcela by som sa aj tak ešte opýtať, že koľko mamičiek je na štandardnej izbe a či ste mali svoje ratolesti od začiatku pri sebe. Koľko dní po pôrode ste boli "prepustené"? Mohli návštevy prísť kedykoľvek za Vami a priamo na izbu alebo bola nejaká miestnosť vyhradená pre návštevy? Mám totiž 9 ročnú dcérku, ktorú som porodila v Leviciach, lebo som tam v tom čase bývala, a tam boli návštevy zakázané.
Idem na budúci týždeň na tú Psycho-fyzickú prípravu na pôrod, tak som veľmi zvedavá...... Nechystáte sa niektoré rodiť v polovici júla? 🙂 Boli by super sa s niekým na to pripravovať 😀 Fakt ste zlatučké a teším sa na Vaše odpovede. Držte sa. Dobrú nocku

zvalka
2. jún 2010

snezienka:
na izbach sme boli po 3 mamicky, nadstandard si sama 🙂
ratolest mi doniesli nasledujuci den na izbu. porodila som rano o 7mej a prvu noc som ju nemala pri sebe, az od dalsieho rana.
prepusta sa na 4-ty den. ja som rodila v stredu rano, a v nedelu som isla domov. ak je zltacka,zvykne sa pobudnut o den dlhsie.
na izbu navstevy nesmu - pretoze su tam aj ine maminky a potrebuju sukromie
je tam jedna navstevna miestnost 😉
a na tej priprave som bola aj ja - mne to dalo vela, bolo to super 🙂
mame tu tehulky, co sa chystaju rodit v auguste a septembri 🙂
dobru nocku 😉

zvalka
2. jún 2010

to prepustenie, na 4ty den, ale nerata sa den porodu 😉

strapanik
3. jún 2010

Ahoj snezienka, ja budem rodit koncom augusta, je to nase prve babo, takze skusenosti nemam ziadne. Ale dufam, ze to bude bez problemov.
Byvas priamo v ZV?

zunka
autor
3. jún 2010

snezienka, ja som bola nadstandardke a aj druhý krát by som tam išla. Ja som mala malého skoro celý deň tam a na noc si ho brali setričky. Až poslednú bol so mnou. A Som ich poprosila, že sa chcem trošku vyspať ešte kým sa dá a oni boli zlaté tie sestričky , že žiadny problém. Máš tam svoju sprchu a wc. A návštevy celý deň neobmedzene a aj v noci tam môže byť niekto s Tebou.

annie13
3. jún 2010

snezienka aj ja som bola teraz pri Vikinke na nadstandarde a sla by som znova, aj ked ta postel by aj na nadstandarde chcela uz vymenit ale zase s tou na izbe sa to neda porovnat, a hlavne sprcha vlastna sprcha po porode je na nezaplatenie, MM s malym za mnou chodili kazdy den, a maly cez obed spaval pri mne na posteli, kedze som rodila CR bola som tyzden tam
-kamoska ma odhovarala od tej izby ze sestricky z novorodeneckeho na nu zabudali a tak ale ja sa nemozem stazovat naozaj sa o mna aj o Vikinu ukazkovo starali, v noci ked som s nou isla mala velke krce tak ju vymasirovala prezliekla dala nutrilon kedze ja som mliecko po CR mala neskor a to boli dve hodiny a ochotne na to je vraj tam mi povedala
- cena je dost vysoka 20 eur za noc ak tam chce byt aj manzel dalsich 10 noc ale stoji to zato
- jedlo taktiez na izbu a ochotne mi ho sanitarky doniesli kedze po cr som lezala

jajus
3. jún 2010

ahojte, snezienka ja som chcela nadštandardnu izbu ale prave bola obsadena, ale teraz ak bude voľna určite chcem isť tam, sukromie aj pri návštevách, vlastná spracha kedykoľvek voľna..... ja by som mala rodiť začiatkom septembra tak snať bude voľna lebo v tomto mesiaci je vraj natresk 😀 (je veľa septembroviek)
My sme boli dlhšie v pôrodnici kvôli žltačke až 6 dni (dietatko by malo byť v pôrodnici pozorovanie plných 5 dni) a potom sme šli do detskej nemocnice, maly chytal zápal močových ciest ☹ . Tak pevne dufam, že teraz pôjdeme domkov načas 😵

zunka
autor
3. jún 2010

Janka, ty sa tam budeš ale deliť s Iwkou 😀 , však rodíte naraz a kamošky sa podelia 😉 .

jajus
3. jún 2010

zuzka jasnačka s Ivkou budeme spolu 😀 len neviem ako sa potalčime v posteli 😀nieje bohvieako veľka , budeme sa musieť nejako dohodnúť 😀

iwuskaaa
4. jún 2010

Celkom dobrá debata sa tu zvrhla 😀 , teším sa 🙂 .
Snezienka, ja ti už odpovedať na otázky nebudem, bolo tu povedané asi všetko 😉 . Ja som bola v pôrodnici 7 dní, mala som sekciu. Ale dalo sa to vydržať, bolo super, normálne mi bolo ľúto, že idem domov 😀 . Mala som super spolubývajúcu, dobre sme si rozumeli, deň nám ubehol veľmi rýchlo, vkuse sme kecali 🙂 . Ona bola druhorodička, tak ak som niečo nevedela, bola ochotná mi poradiť. Takisto, keď som išla do sprchy, na obed alebo kdekoľvek, malého mi vždy postrážila.
Sestričky boli tiež úplne super. Keď som si chcela oddýchnuť, vždy som ich poprosila, či mi malého zoberú a nebol problém 🙂 .
Akurát tie postele, to bolo najväčšie utrpenie 😒 a zvlásť pre mňa, po sekcii 😖 .
Janka, potlačíme sa, neboj nič 😀 😀 😀

jajus
4. jún 2010

Ivka ok 😀 😀
ja som mala na izbe jednu zo slat. lazov, ľudia to som sa nasmiala ked mi opisovala pôrod a ako sa chcela zhodiť zo schodov, ked jej nechceli dať epi 😀 a potom oproti na nadštandardke bola babula a ked sa nudila tak ma prišla pozrieť ( čo bolo skoro stále) 😀 tieto izby maju výhodu, že mate s kým pokecať, na nadštardnej len keď pride niekto na návštevu, ale teraz by som určite chcela nadštandardnu izbu.

lucka23
4. jún 2010

ahojte babulky moje. prisla som vas pozriet v prestavke medzi pranim zehlenim a balenim 😀 ja mam pocit ze sa tam stahujeme natrvalo podla mnozstva batoziny. ale nejak sa mi to neda zredukovat. 😅 😀

ja som bola s porodnicou tiez max. spokojna az na stravu.a le tu mi nosili kazdy den z domu takze sa dalo. ale teda ja som sa uz nevedela dockat toho ked z tade odidem domov. pre mna je nemocnica ten najväcsi trest a strasne mi tam chybalo sukromie. hlavne v noci ked maly v kuse reval a ked konecne zaspal ozyvalo sa dalsie babo. 😅 to bolo na nervy. ale kedze nadstandard nebol volny musela som to vydrzat. mozno keby moj maly byval kludny a pekne spinkal tak to inak vnimam ale kedze lukas v kuse reval od hladu tak to bolo pre mna strasne na psychiku. mala som vycitky ked mi v noci reval aby som nebudila spolubyvajuce tak som chodila po chodbe kde som zase mala strach aby som nepobudila celu chodbu 😅 😀 snad pri druhom to budem znasat nejak lepsie.

lucka23
4. jún 2010

inak ivka alebo janka nechystate sa nahodou dnes na tu cestu rozpravkovým lesom v cvc? ja cakam na telefonat od svokry ci to ide byt a ak ano asi tam skocime sa trocha vyvetrat 🙂

snezienka77
4. jún 2010

Ahojte baby. Uff, fakt sa tu zvrhla dobrá debata 🙂 Ospravedlňujem sa, že som sa neozvala včera, ale urobila som si nákupný deň - posledný (dúfam) drobčekovský pred pôrodom. Ach, po toľkých rokoch zase držať také drobnučké vecičky..... Až v obchode som videla, čo všetko ešte nemám a oplieskala som tam slušné prachy 🙂 a poriadne ma to aj vyčerpalo, tak som večer rýchlo zapadla do postielky 🙂 Som si vedomá toho, že si to ešte teraz môžem dovoliť 🙂 bo onedlho sa môj režim prispôsobí Adamkovi. Tešíme sa už veľmi na neho a naozaj by som to už rada mala za sebou, ale na druhej strane keď už viem, čo ma čaká, tak mám aj trochu obavy ☹ Ale to je asi normálny feeling pred pôrodom. Musím myslieť pozitívne! Nejako som sa rozkecala a ešte sa Vám všetkým nepoďakovala za vyčerpávajúce odpovede, ktoré ma dosť dobre dostali "do obrazu", čo ma čaká. Verím, že všetko bude v našom prípade OK a nezdržíme sa tam dlho. A vidím, že sa so mnou akosi nikto nechystá rodiť v júli 🙂 Vy sa tam však naozaj podaktoré stretnete v septembri, to je super. Dáme potom stretko, nie?
A babuky, máte strašne zlatých drobčekov (súdiac podľa fotiek), gratulujem Vám ku Vašim ratolestiam. Aj ja sem dám potom nejakú tú našu fotku. Ako staré máte detičky? Lebo napr. iwuskaaa a jajus Vy tam máte fotky dosť malých detičiek a čakáte ďalšie - to bude asi dobrý zaberák 😕
Strapanik - áno, som som priamo zo ZV, Sekier. A neboj, verím, že to všetko dobre dopadne, veď ideme rodiť vo ZV 🙂
Prajem Vám všetkým pekný večer.

lucka23
4. jún 2010

snezienka presne treba mysliet pozitivne a potom pojde vsetko lahsie. ja som nikdy nestresovala pred porodom ze by to mohlo dopadnut aj inak ako dobre a veru to aj tak bolo. ale to zavisi aj od povahy ja si nikdy nic nepripustam a nestresujem. 😀 a potom si niekedy pripadam ako nezodpovedna. 😅 😀
inak ak si mysl prilozis na foto iektorej z nas uvidis tam vyplneny pas a teda aj vek dietata. 😉
ty byvas na sekieri? ja som zo zahonku hoci po svadbe som sa prestahovala do stozku.

snezienka77
4. jún 2010

Ahaaaa, zase som o niečo múdrejšia 😉 Ďakujem, to som si nikdy nevšimla, že aj takéto niečo sa dá - no vidieť, som tu nová, mám sa čo učiť 🙂 Musím si tam aj ja dať viac info o sebe.
A myslím pozitívne (lebo ja som veľký optimista), len ako sa blíži termín, tak ma chytá aj trošku panika ☹
Nechýba ti to tu? Ako často chodíš do ZV? Jedna moja kamoška sa presťahovala na dedinu do domu a teraz tam plače, že chce ísť späť na Sekier ☹ Ja som sekierčanka len 3 roky, ale sme tu veľmi spokojní.

iwuskaaa
5. jún 2010

Lucka prajem Vám super dovolenku, nech Vám všetko vyjde tak ako si prajete, nech Vám po celý čas svieti slniečko, hlavne si oddýchnite a načerpajte nové sily 😉 .
To balenie Ti teda nezávidím a viem, že sa to už viac zredukovať nedá 😀 . To sme my, typické ženy, všetko sa určite zíde 😀 .
Snezienka, ja budem mať rozdiel medzi detičkami dva roky. Uvidím ako to budeme zvládať, dúfam, že dobre. Budeme musieť to zvládať 🙂 .
Ja sa pôrodu zatiaľ nebojím vôbec, aj keď som to už zažila, takže viem, čo ma čaká. Aj keď som mala sekciu, päť hodín kontrakcií som si vytrpela aj ja, ale už som na to zabudla 🙂 . Nevravím, že som to všetko zvládla úplne super, boli aj chvíle, keď mi bolo všetko jedno čo so mnou (s nami) bude, ale nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂 . A fakt personál urobí veľa, sú veľmi milí.

lucka23
5. jún 2010

ivka dakujem krasne. 😵 neviem preco ale mam nejaku nervozitu z letu. nikdy som sa lietania nebala ale cim som starsia tak mam voci tomu nejaky respekt ci co. asi to bude aj tym ze uz mam maleho a ten strach je o to väcsi.

tak sa mi tu majte krasne babulky, tehulky nech sa pekne opatruju a tesim sa na vas o týzden. paaa 🙂

jajus
6. jún 2010

Lucka vy ste už zrejme v lietadle ale aj tak ešte raz, kráááásanu dovolenku plnu slniečka a teplej vody 😵 😀 už sa teraz tešim na fotočky 😵

strapanik
7. jún 2010

par dni som tu nebola a vidim, ze ste dost popisali. 😀 Lucke zavidim (ale v dobrom!) dovolenku pri mori, hned by som isla aj ja. 😎 Velmi mi chyba plavanie. Na plavaren sa bojim ist, aby som tam nieco neschytala.
Tento vikend som bola na chate s babami z vysky - stretavame sa kazdy rok vzdy v nejakom inom kute Slovenska. Tento rok sme boli pri Turcianskych Tepliciach, lebo tam jedna z nas byva a ma teraz malu 3-mesacnu Barborku. Ja ako tehulka som travila vacsinu casu s nou a uzivala som si malicku. Veeelmi sa uz tesim na nasu bambulku. 😀 😀 😀 Ale este musim min 2,5 mesiaca vydrzat.
Vecer sme si s manzelikom uzili prijemne chvilky 😉 , ale potom ma zacalo trosku pichat v podbrusku a citim to aj teraz rano ked chodim, sadam si a vstavam. 🤐 Stava sa to aj vam?
Uz sa mi straaaasne nechce chodit do prace! Musim nejako vydrzat do konca juna (t.j. este 3,5 tyzdna), potom si beriem dovolenku a potom materska.

jajus
7. jún 2010

ahoj strapanik, tak to si mala krááásny víkend. My sa tiež stretávame a tiež vždy u niekoho ineho ale vačšinou sa prispôdobia mne kedže jedina mam dietatko 😀 teraz pred mesiacom boli u nás a nejak v juli ideme my do BA (a prevezmeme si kočik čo nam kupili 😵 )
No ja som pri Tobiaskovi mala sexik zakazaný lebo som v 18tt krvácala a teraz ma tiež bolelo hrozne podbruško tak mi lekar odporučil davať si pozor, no to som nemala hovoriť mužikovy lebo sa doľakal a nechce mať sexik lebo sa boji 😅 no a ja mávam teraz divoke sny 😀 ako dnes, normalne ma potom začalo boleť podbruško a musela som si dať magnezium 😅
Ked pôjdeš do poradne poraď sa s lekárom ale nemusiš sa báť aj mna potom bolelo podbruško.

jajus
7. jún 2010

babule tak čo stým stretkom aby som si vedela naplávnovať dovolenku 😉

zvalka
8. jún 2010

ja som za 19teho juna. lebo potom tie dalsie tri vikendy nemozem, az najblizsie treti julovy

zunka
autor
8. jún 2010

ja som tiež za 19-teho, potom mám pár víkendov plných