Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
24. sep 2010

annie dakujeme 😉

zunka
autor
26. sep 2010

dnes som si pozerala video, keď ste boli u nás v lete.....Janka s Ivkou s bruškami 🙂))

lucka23
27. sep 2010

ahojte zienky. tu je nejak ticho. 😅 my sme konecne dokoncili malemu izbicku a dnes v nej premierovo spinka. tak som zvedava o kolkej pribehne k nam 😀

co mate vy nove? janka ivka ako sa vam dari?

strapanik
29. sep 2010

My sme dnes mali narocny den, dookola sme sa len prezliekali - Natalka sa nam 2x precikala a 2x poriadne prekakala a teraz sa na zaver dna paradne pogrckala. Dufam, ze uz teraz vydrzi aspon do rana v tom, co ma oblecene.
Dnes sme boli na sone klbikov - nastastie je vsetko v poriadku, tak sa uz nemusime balit nasiroko.

Lucka, drzim palce nech Lukasko spinka v izbicke do rana.

dari3
30. sep 2010

ahojte žienky, určite viete o petícii proti zníženiu RP. ak by ste niektoré chceli, môžme hodiť stretko na námestí alebo kde to bude vyhovovať a podpísať ju. ja ju už mám doma. 😉

lucka23
3. okt 2010

strapanik super ze uz sa nemusite balit na siroko. bola to otrava. teda aspon pre mna 😅 😀

lukasko kazdy vecer zaspi vo svojej novej izbicke ale v noci okolo 4 prebehne k nam. uz len pocujem ako tapka po podlahe a zrazu sa niekto supne pod moju perinu. 😀

lucka23
3. okt 2010

inak uz by to tu mohlo troska ozit. kde ste vsetkyyyyy???

strapanik
3. okt 2010

Suhlasim s tebou Lucka. 🙂
Ale pravdu povediac, dostanem sa sem raz za 3-4 dni.
Dufam, ze bude tento tyzden pekne, aby sme si uzili prechadzky.
V nedelu ideme krstit, takze budem mat cez tyzden plno prace. Neveim si predstavit, ako pojdeme v stredu na naucenstvo na faru, kedze nas drobcek si intenzivne vyzaduje nasu pozornost.

iwuskaaa
4. okt 2010

Ahojte kočky 😉 ,
ja sem chodím, len keď nikto nepíše, tak nepíšem ani ja 😀 .
Lucka, super, že si Lukáško zvykol na novú izbičku. To je presne ako u nás, Davidko zaspí vo svojej izbe a v noci ho už počujem cupotať k nám 🙂 .
Strapanik, vy budete krstiť na omši? My sme krstili túto sobotu, zvládli sme to dobre 🙂 .
A vonku je už poriadna zima, už by som bola najradšej, aby bola jar, ale to chcem asi veľa, čo? 😀

zunka
autor
4. okt 2010

ahojte, no aj ja sem chodím, len tiež nepíšem keď nikto iný 🙂
Lucka, tak čo? skúšala si robiť tie ružičky na tortu?
Šimi sa naučil na trojkolke sám chodiť, tak teraz je to veľmi zaujímavé pre neho a veľmi ho to baví. Alebo detskou pílkou píliť na dvore polystyrén, alebo čítať knižky to je jeho, časopisy a hočo, aj kuchárske knihy. Aj vnoci 😒 , ale mu nezapálim svetlo, tak si trochu poplače a potom to vzdá a spí ďalej. Dnes som ho nechala bez plienky, ýe aby sa pýtal keď bude chcieť cikať. Tak múdro sa mi pozeral do očí a hovoril bude šimi bude (akože sa bude pýtať). Ja pyšná na seba..... a o chvíľu už behal s mokrým fľakom na zadku. 😀

jajus
5. okt 2010

Ahojte no ja sem nejak nestiham chodiť 😒 rano odviesť Tobiaska no to je fuška Jakubkovi pustit kaku, obliecť Tobiho a stihnuť ho polulkať dať papať a ešte nachovať aj Jakubka a to všetko za hodinku 😅 nadludsky vkon. Potom o pol 12 isť po Tobiaska , tak nejak nestiham sem nazrieť. Cez deň Jakubko toho veľa nanaspinka tak musim kolo neho a aj okolo Tobiaska. My budeme krstiť 16teho doleti braško s Veronikou tak sa tešiiiiiiiiiime.
Zuzka Simonko už musi byť poriadny chlapisko 😵

jajus
6. okt 2010

Natálkam všeeeeetko najlepšie aby rastli do krásy 😵

strapanik
6. okt 2010

Dakujeme za prianie. 🙂
Iwka, my ideme krstit po velkej omsi. Dohosli sme si osobitny termin, lebo v sobotu rano by to krstni rodicia nestihali, a to by bol asi problem. 😉 Dufam, ze to aj my zvladneme v pohode. Dnes ideme na naucenstvo (snad to netrva dlho) a mali by sme ist aj na spoved (nebola som od svadby). Dufam, ze to vecer Natalka vydrzi so starymi rodicmi (alebo oni s nou? 😎 ). NIekde nam prechladla, tak teraz soplikuje, chudatko moje. Uz 2 noci som nespala, co davam pozor ako dycha.
Janka, ja by som to za hodinu urcite nestihla, lebo Upirik-Natalka je na mne prisata vzdy polhodinu. Potom sa snazime odgrgnut, takze cely proces prebalenia a papania nam zaberie cca 45min. A aj napriek tomu, ze si krasne odgrgne, tak sa mi casto pogrcka aj 1-2 hodiny po napapani. Takze sa potom casto prezliekame a musim stale prat a zehlit (najhorsia domaca praca!). Pisala si, ze Jakubkovi pustas kaku?????
Zuzka, Simi ta pekne dobehol s cikanim. 😀 Uz sa tesim, ked k tebe pojdeme nafotit nasho drobca, len nam musi este trosku narast.

arimzv
6. okt 2010

Janka velmi krásne dakujeme 🙂

lucka23
6. okt 2010

ahojte. ja len narychlo natalkam vsetko naj naj naj. 😵 😵 😵 😵 😵 ja peciem tortu k starkinej 90-tke. prvy krat potahovanu 2 poschodovu tak som zvedava na vysledok. 😅 😀

arimzv
6. okt 2010

Lucka dakujem krasne 🙂
ja studujem temu o marcipanovych tortach tu na konovi, dala som si za ciel urobit natke na 4.narodky potahovanu
potom hod fotku na FB

jajus
7. okt 2010

ahojte tak my sme dnes boli v poradni ekarka nas sfukla, že Jakubko veľmi pribera za 2 týždne kilo 😅 inač všetko v poriadku, až na koliku 😔 čo ho trápi chudatko moje male ☹
Ivka vy sa ako mate, hostinu ste mali doma?
Mirka naučenstvo pred krstom je len na jednom sedeni, neviem ako teraz ale ked sme krstili Tobiho mali sme len jedno sedenie ( aj to bol len Michal)

strapanik
8. okt 2010

Tak Jakubkovi chutí mliečko. 😀 My ideme do poradne v utorok, dúfam, že tiež bude všetko OK. Na náučenstve sme boli obaja, malú zatiaľ zabávali starí rodičia.
Hostinu po krste budeme robiť doma, takže zajtra nás čaká príprava stolov, varenie, upratovanie. Zapojím celú rodinu. 😉 😀

lucka23
11. okt 2010

ahojte baby. tak ja mam konecne trocha volno. 3 dni som sa babrala s tou potahovanou tortou. myslim ze to bola moja prva a asi aj posledna torta. 😀 klobuk dole pred zenami co sa tym zivia 😀 😀 😀 vysledok si mozete kuknut na FB, pridala som nejake foto z oslavy.

v sobotu sme boli v ministry na latino party tak som sa vysantila paradne. po dlhej dome som niekam vypadla a fakt bolo uzasne. 😵

janka tak to mas paradne mliecko ze sa z neho takto pribera. super 😵

iwuskaaa
11. okt 2010

Ahojte kočky, nejako veľa ste toho popísali, kým som tu nebola. Ja si aj PC zapnem, aj surfujem, ale občas zabudnem sem nakuknúť, keď sa tu už menej píše 🙂 .
My sa máme dobre, priberáme vraj podľa tabuľky, tak sa tešíme 🙂 . Cez deň tiež toho veľa Tomáško nenaspí, doma sa nejako nejde uložiť, ale za to v kočíku by prespal aj päť hodín vkuse. Aj teraz som ho dala do kočíka, ale je na balkóne, tak si sladko odfukuje 🙂 😀 .
Strapanik, ako dopadol krst? Tak my sme na tom rovnako, kým sa Tomáško dosýta napapá trvá to aj polhodinu.
Janka a ako Tobiasko v škôlke? Kedy pôjde na celý deň?
Nás tiež trápia koliky, takže tiež často používame rektálku a po jej použití je Tomáško takýýý spokojný 🙂 . Ináč mu pomôcť neviem.
Lucka, idem kuk fotky 😉.
No a oneskorene prajeme Natálkam veľa veľa zdravíčka a spokojnosti 😉

strapanik
13. okt 2010

Vcera sme boli v poradni, od narodenia pribrala Natalka kilo, to je vraj akurat. 😀 😀 Dost aj narastla, o chvilu sa nam nevojde do zavinovacky. Oblecenie c.62 je jej na dlzku akurat. Obavam sa, ze bude vysoka po nas. Dufala som, ze bude nizsia ako ja. 😒 Krst dopadol OK, Natalka to super zvladla, trosku plakala, ked jej pooblieval svatenou vodou (nalial jej az do uska). S hostinou vydatne pomohli rodicia , takze tiez OK. My rektalku nepouzivame, prdiky nam idu, kaka takmer do kazdej plienky, brusko nemava nafuknute. Vecerny plac sa uz zlepsil, uz sa vie zabavit na sledovani hraciek alebo nas, tak sa velmi tesime. A spinkat vydrzi od desiatej vecer do siestej rano.
Iwka, to je super, ze ti Tomasko spinka aj na balkone, tajne zavidime. 😀 😀 Kde vlastne byvas, v panelaku ci v dome? A drzim palce, aby nadalej tabulkovo priberal.
Lucka, na latino party by som si isla zatrsat aj ja. A do potahovanej torty by som nemala odvahu pustit sa.

strapanik
13. okt 2010

pridala som zopar fotiek do albumu

iwuskaaa
13. okt 2010

Ahojte,
Strapanik, Natálka je nádherná 😉 . Tak super, že s večerným plačom je to už lepšie a vychutnávate si to 🙂 . Keď je spokojné bábätko, je spokojná aj maminka a naopak 🙂 .
Bývame v paneláku, dom si postavíme, keď budeme veľkí ako hovorí 😀 .
My tiež budeme pomaly zavinovačky vyraďovať, Dávidko už v tomto čase bol bez nej.

jajus
13. okt 2010

ahojte, tak my mame sono klbov zasebou a všetko je v poriadku tak nemusime baliť naširoko 😵 😵
Dnes sme stretli aj Natalku s Mirkou mala je prekrásna 😉
Ja som si už našla krabicu a pomaly vyradujem vecičky čo su nam male, Jakubko za Tobiaskom ani trošku nezaostava tiež je valibuk 😵 😀
V dnes sme boli na fare v sobotu krstime, joj ale 7.15 nejak skoro som zvedava ako to Jakubko zvládne kedže o takomto čase sa trapime s kakanim 😒

strapanik
14. okt 2010

Detvianski farari by si mali vyskusat, ake je to dostat sa s babatkom do kostola na 7:15 rano. My sme si nastastie dohodli iny termin a o 11:30 to bolo uplne v pohodicke.
My uz tiez vyradujeme vecicky, niektore dokonca Natalka ani nemala na sebe (asi 2 dupacky), lebo jej boli hned kratke, a pritom to bola velkost 56.
Och, zisla by sa mi nejaka masaz.

jajus
14. okt 2010

Mirka ani nehovor aj ja chcem masaž. No my mame laktačnu krízu 😢 😢 už 2 deň maly niečo cucne a po polhodinke-hodinke chce znovu, dnes som chodila ako mátoha, unavena hore som bola od 4tej.
Večer plač preukrutný nestačilo mu čo si vytiahol z prsnika tak nam neostávalo nič ine len ho dokrmiť nutrilonom
😔 A to som si hovorila, že budem všetko robiť preto aby som čo najdlhšie kojila. 😢 😢

iwuskaaa
14. okt 2010

Pekný večer 😉 ,
Janka, neboj sa, je to možno iba chvíľkové a budeš kojiť dlho. Ja mám tiež miestami taký pocit, ale neskôr je to lepšie a poviem si, že sa mi to možno iba zdalo 🙂 . Tomáško tiež kým nespí a nemá cici v puse tak ticho veľmi nieje, ale priberá pekne, tak mlieka mám snáď dosť. A som alergická na otázku typu: "a nieje ešte hladný"?! pritom som ho možno iba pred polhohidou odomňa odtrhla 😒 .
My sa tiež trápime s bruškom, tento týždeň je rektálka naša veľká pomocníčka 😒 . A to kaká naozaj asi do každej plienky, aj napriek tomu má kŕče ☹ .
Strapanik, súhlasím...stačil by im jeden deň a hneď by bola hodina krstu iná 😠 😀 . Nooo, o masáži snívam aj ja každý deň, zatiaľ iba snívam 😝 🙂

iwuskaaa
18. okt 2010

Lucka, Lukáškovi k dnešným meninám prajeme veľa zdravíčka, šťastia a škôlkarskych úspechov 🙂 😵 . Posielame pusinky 😉
Janka ako dopadol krst?

strapanik
18. okt 2010

Janka, snad je to s mlieckom lepsie. skus vydrzat a prikladat si ho co najcastejsie, aby sa prdukcia mliecka zvysila. Drzim palce! Musi to byt poriadny hladosko. 😲 😀 A ako dopadol krst? Hostili ste sa doma?
Natalka kaka cca do polovice plienok. Dnes rano narobila take fukoty do plienky, ze si zakakala aj overal, aj kabatik a ja som si musela prezliekat dokonca aj podprsenku 😝 (mala som ju akurat opretu o seba). Takze nasledovalo velke umyvanie a hned som aj pustala pracku.
Skoda, ze sa skoncilo babie leto 😒 , vonku byvalo fantasticky, kocikovali sme aj 4 hod. denne.

sunnygirl
18. okt 2010

Ahojte dievčatá,
prepáčte, že som sa nanominovala do vašej témy, ale potrebujem poradiť. Chcela by som dať Lenke prepichnúť ušká, ale neviem, kde to vo Zvolene robia, prosím poraďte mi. &moja detská lekárka to nerobí. A ešte sa chcem opýtať, či ste dali náušničky na 24 hodín do liehu a či to môže byť ten 60% lieh z lekárne.
Pekný dník, pa 😉