Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
12. okt 2009

Zuzka, presne tak, aj ja úplne cítim tú atmosféru, to boli také krásne chvíle 😵 . Také zvláštne, že všetko čoho som sa obávala (pôrod) je za mnou a všetko krásne predo mnou 😵 ...ako som oddychovala, tešila sa na malého, keď mi ho donesú, prijímala sms-ky, telefonáty, návštevy...ach jaj, úžasný pocit 🙂 ...

Mirka, ja som v tom čase chodila na kúpalisko do Kremnice, bolo leto. Ale teraz odporúčam Sliač, vraj je tam super 😉 .

Lucka, kúpila som Paragrippe, poradili mi v lekárni, snáď zaberie a čoskoro bude Dávidko fit a môžeme si užívať Blavu 😀 ..

zvalka
13. okt 2009

ahojte, Dada mi pisala, ze sa maly narodil 14,45hod. a k porodu mi radsej nepisala, kedze ma to len caka 😅 tak si to viem predstavit 😕 ze vraj typicky porod prvorodicky so vsetkym, co obnasa, tak sa "tesim".
ale je to uzasne, a ja zase tomu nemozem uverit, ze som uz na rade 😕 stale mi to akosi nedochadza...aj vam to tak trvalo?? ja si len chodim s tym bruskom, a ani si neuvedomujem, ze za 6-8tyzdnov pribudne dalsi cloviecik...no som zvedava, kedy mi to dojde 😀 😵

petullia
13. okt 2009

Zuni uz plavate? My sme uz ZV doplavali a xcela by som zacat na tom Sliaci, vies co som ti spominala skrz tie LV len som stratila cislo na tie baby, uz si mi ho raz davala, ale mohla by som ta poprosit este raz 😅 ...
Zvalka, mne to doslo pol roka po porode 😀 ale ty mozno nemas az taky dlhy kabel 😀 😀 😀
Veru mna tiez cely den len tak mravcilo po celom tele, ked som si spomla na Dadku.. a ze som na nu myslela takmer cely den 🙂
A Mirus neboj, porod bude taky aky ma byt... poznam prvorodicky, ktore mali vsetko komplet za dve hodky od prvej kontrakcie a brnkacka 😉 snad to aj tebe tak prebehne... a jedna moja kamoska, exspoluziacka zo strednej mala dokonca taky porod, ze nemala nejake bolesti, len obrovsky tlak, ziadne bolestive kontrakcie... zverina co? zmaknes ako sme aj my zmakli... ved uz niekadial ta princezna musi vyjst na tento svet 😉 😀

iwuskaaa
13. okt 2009

Mirka, máš výhodu v tom, že ideš rodiť prvýkrát a nevieš čo Ťa čaká 😉 . Zbytočne Ti budeme opisovať čo všetko Ťa čaká, aké to bude, aké asi to budú bolesti, koľko to bude trvať...každý pôrod je iný. Ja som bola na izbe s druhorodičkou a povedala, že prvý pôrod bol oveľa ľahší ako ten druhý, takže asi tak...
Ja napr. viem, čo sú to kontrakcie, vytrpela som si ich od 00.00 do 04.45 hod., hneď každých 5 min., ale neviem, čo je to samotný prirodzený pôrod a to, poviem Ti pravdu, mrzí ma to tak trošku. Neviem, čo je to začuť prvý plač svojho bábätka, vôbec neviem, aký je to pocit úľavy, že to máš za sebou a takisto asi by som bola na seba viac hrdá, že som to zvládla prirodzene. Ja stále obdivujem maminky, ktoré to zvládli prirodzenou cestou... 🙂
Takže neboj sa, nevieš do čoho ideš a určite to zvládneš. Mne keď bolo najhoršie, keď som sa bála, povedala som si: "zvládli to iné maminy, zvládnem aj ja" 🙂 ...No ale som sa rozpísala 😀 ...

Lucka ako je Lukáškovi? Už je choroba na ústupe? My sme dnes začali s kašľom, ale urobila som mu med-cibuľu, tak musím poklopať, je to lepšie 🙂 .

Zuzka, včera som si konečne kúpila Maminu, dostala som sa k nej dnes. A Šimonko je nádherný 😉 🙂

zunka
autor
13. okt 2009

Tak dnes som volala Dadke. Maly je dobrucku anjelik. Akurat hovorila, ze uz 4 hodiny v kuse spi. Ale potom sa uz zobudila pocula som ho aj trosku plackat.
Vtedy vecer, ked pisala, ze sa citi nejak blbo, tak o pol noci boli uz na prijme. Dufam, ze to nepopletiem. A od polnoci dovtedy kym sa nenarodil mala silne kontrakcie kazde 3 minutky. Takze to musela byt riadna pecka. Ale je statocna a zvladla to. Nie je na nadstandardke, ale je sama na izbe. A ze ak bude tak spinkat ako doteraz, ze si ho necha aj cez noc. Pekne sa chyta Tomasko cuckat, kolostrum uz tecie,...............takze asi tolkoto viem.
Mam Vas pozdravit vsetky.

Peta, ano uz plavame. Je to tam fajn. Maly je spokojny, tak som aj ja. To cislo na instruktorku Janku Bejticovu je 0903155672

iwuskaaa
13. okt 2009

Zuzi, ďakujeme za informácie 😉 . Dadku obdivujem, je veľmi silná 🙂 .
A ktorého Dr. chytila? Nevieš?

zvalka
13. okt 2009

no Peta 😀 by si sa cudovala, ale v tomto mam kabel dlhy az az 😀 takze aj to je mozne?? ze mi to polroka po porode dojde?? 😅 ja sa uz tak tesim aj na Vianoce, ako tam pribudne maly cloviecik 😵 jeden nam tento rok ubudol, jeden ho nahradil, aspon ze tak, nebude tak smutno 😔 😵
dakujem vam za povzbudenia. ale hovorim, mne to este nijako nedochadza, ja porod neriesim, tak sa ani nebojim. lebo viem, ze kazdy je uplne iny a naco sa stresovat, ak nahodou budem ja ta stastna, ze to pojde rychlo a hladko?? 😉 🙂

zvalka
13. okt 2009

z coho mam jedine obavy je, ze ak to bude KP, ze ma nechaju normalne, a neviem ako ste na tom boli vy - povedzte, aj vy ste to chceli mat za sebou uz, aby ste videli babatko, ze je cele, zive, zdrave? toto by som uz chcela mat 100%tne - ze je zdravunka a v poriadku. toto ma tak trosicku sem tam mata

iwuskaaa
13. okt 2009

Mirka, ja stále tvrdím, že tehotenstvo je úžasné a krásne obdobie, ale náročné na psychiku, pretože sa nonstop sleduješ, ako maličké kope, či sa hýbe, či sa hýbe dostatočne a tak podobne....ale ak si mala doteraz dobré výsledky, nemáš sa čoho obávať 😉 .

jajus
13. okt 2009

ahojte Zuzka daaakujem za informácie, juj super to zvládla Dadka a kto ju odrodil? Mirka to je normálne aj ja som tužila mať maleho prisebe a hlavne v posledných mesiacoch a vidieť, že je v poriadku.

zvalka
13. okt 2009

presne si to vystihla iwka, je to krasne, ale niekedy stresujuce - ja som sa dost bala prvy trimester, ale potom to uz bolo super. vysledky mam vsetky v poriadku, tak verim, ze to tak aj bude 😉
no tak som rada, ze sa nestrachujem len ja, ale je to normalne u vsetkych 😉

lucka23
14. okt 2009

ahojte. ivka choroba neviem ci ustupuje ale kasel mame desny stale. ☹ ale teploty uz nema.

tak dadka nemala najlahsi porod ale tak zvladla to a teraz uz ju caka len to krasne, aj ked niekedy dost narocne 😅 😀

iwuskaaa
14. okt 2009

Lucka a aký sirup mu Dr. predpísala na kašeľ? Ja som začala malému včera dávať ten med s cibuľou a musím poklopať, je po kašli. Nechcel to síce, dosť sa bránil, ale nabrala som si to do nurofenovej striekačky a šup šup, ani kvapka na zmar 😀 . My sme tiež od nedele neboli vonku, už to vidieť aj na malom, že má toho dosť, ale zajtra by sme chceli vyjsť aspoň na polhodinku vonku 🙂 .

No máš pravdu, niekedy dosť náročné 😝 . Teda nechcela by som byť slobodná mamička 😀

lucka23
14. okt 2009

ivka predpisal nam mucosolvan na vykasliavanie. ale ten nezaberal tak som mu dala teraz stodal. no asi vyskusam aj ja est eraz tu cibulu aj ked som uz 2 varky robila zbytocne a vyhadzovala ich. no lukas ma uz dost sily a mam co robit aby som ho udrzala aj ked na nom sedim. on mi to aj tak vypluval aj ked som mu to dala striekackou. som mu nestihala zatvorit usta a normalne som sa bala ze ho zadusim. tak som to vzdala. on sa dokazal vyhecovat do takeho amoku ze potom sme sa hodinu ukludnovali. ☹ my sme neboli vonka uz od stvrtka a poviem ti je to uz na nevydrzanie. joj nech uz moze ist do skolky lebo sa tu vsetci zblazdnime. 😅 😀 a k tej slobodnej mamicke. ja ked som bola teraz 3 týzdne sama tak mi bolo normalne lepsie. nemusela som varit, tým padom ani riad umývat, upratovat ten vecný bordel po muzovi a bola som v klude. takze pre mna to bolo normalne lahsie ako teraz. 😀

arimzv
14. okt 2009

ahojte.
moj osobny nazor - radsej sama s dietatom a v klude, ako s chlapom a s nervami v prdeli 🙂 a viem o com hovorim.
ucitelky v skolke na zajtra naplanovali branecku vychadzku, dufam, ze ich to v tomto pocasi prejde 🙂

jajus
14. okt 2009

ahojte, no prejem skore uzdravenie chorobám 😉
No nam tato hrooooooooozne chýbal, ale pravda je, že su prípady kedy je fakt lepšie byť slobodnou mamičkou a skladám klobuk pred takouto maminou, že to zvládne sama.
Mirka skladam klobuk zvládaš to užastne 😎
Ivka ked si zapisovala do pasu maleho potrebovala si formulár. Mali sme tam ist dnes no michal bol dlhšie v praci, tak sme to nestihli.

iwuskaaa
14. okt 2009

Lucka, to máš pravdu, že Lukáško je už silný a vie sa brániť. Keby si to dali tie naše detičky vysvetliť, že my im chceme len dobre 🙂 .
Tak teda držím palce, nech kašeľ pominie. Tak Vy ste na tom ešte horšie, keď ste od štvrtku doma zavretí 😖 . Ja sa normálne teším na zajtra, volala mi kamoška, že mám prísť doobeda na kávu, tak sa vytešujem ako malá 😀 😀 😀 , že konečne vypadnem! 😵 😵 😵
Tak s tým varením a riadom a poriadkom súhlasím 😉 . Ja tiež keď som bola sama, mala som vždy poriadok, ako som si nechala poriadok keď som išla vonku, tak som ho aj našla 😀 . A s varením detto. Varila som polievky, aby mal aj Dávidko a to husté...raz tam som jedla, raz tam 😀 😀 ...
Ale zase neviem si predstaviť, že by som bola 24 hodín na 100% s malým. Niekedy sa teším, kedy sa vráti mužík z práce a trochu si vydýchnem 😝 ...aj keď ostanem doma, to je jasné, ale potrebujem vypnúť, prevaliť sa a iba tak ich sledovať ako sa spolu hrajú 😵 , no ja ostávam v pozadí 😀

Mirka a to pôjdu v tomto počasí? 🙂 ...a verím, že teraz si šťastná 😉 🙂

arimzv
14. okt 2009

Janka dakujem.
teraz som sa dozvedela, ze zajtra mozem ostat doma, tak som este vacsmi happy, konecne s natkou budem cely den, tak sa tesim na spolocne hranie.
som bola navyknuta na 24 a teraz ked neviem co je s nou 8 hodin v skolke, aj ked ucitelky su vyborne a k jednej ma natka naozaj velmi blizky vztah, tak si neviem zvyknut na to 🙂 ale to je len otazka casu 🙂
Lucka uf, od stvrtka doma, tak to drzim palce, nech sa vam co najskor polepsi

iwuskaaa
14. okt 2009

Janka, my sme ho dávali zapisovať pri vybavení našich pasov, takže sme potrebovali iba RL 🙂

iwuskaaa
15. okt 2009

Ahojte 😉 ,
tak dnes som konečne vytiahla päty z domu, ale aká zima je, brrrr 😝 ...
Idem si dať teplý čajík s medom asi 😝 😀 ...ak má byť taká zima, môže už aj snežiť rovno, nech si to užijeme, no nie? 😵 😵 😵 ...
Lucka, tak na žabky dnes asi nejdete, hm? 😖 Nevadí, len sa liečte, aby ste v utorok mohli prísť už aj Vy. A dobrá správa je, že budú bývať hodinku 😵

lucka23
15. okt 2009

ahojte. ivka no nejdeme. vy ano? ja dufam ze uz od pondelka bude moct maly do skolky lebo v nedelu am meniny tak ho nechcem ukratit o to ze bude dietickam rozdavat brumiky. uz sa na to tesi tak dufam ze bude fit. 🙂

janka formular nepotrebujes ta pani tam nieco vypise na mieste. potrebujes len RL. a kolok 😉

mirka tak si s natkou uzite pekny den vo dvojici. 😉

jajus
15. okt 2009

ahojte, dakujem za radu, tupci policajti ked som tam volala, tak nevedeli nič povedať resp. trepli uplnu hluposť ako to, že sa do pasu dieta už nezapisuje.
Dnes nam odchádza krstný oco 😢 😢

arimzv
15. okt 2009

Janka ja mam take info, ze do piatich rokov veku moze byt dieta zapisane v pase rodica, od 5 rokov veku musi mat dieta svoj vlastny pas. viem ze to tak isto bolo v case ked som odchadzala na matersku, lebo sme to v praci riesili.

lucka23
15. okt 2009

janka my sme maleho zapisovali asi 2 dni pred dovolenkou cize ku koncu augusta. urcite sa to od vtedy nezmenilo

jajus
15. okt 2009

ved som to aj na nete čítala, no ten idiot na policii mi povedal, že potrebuje maly pas, že nezapisujú. Juj ideme na víkend do BA jupiiiii taaaak sa teším, pokecáme s exspolužiakmi z výšky, IKEA, juj či sa tešííííím

lucka23
16. okt 2009

jej janka super. 😵 aj ja by som rada skocila do BA na nejake nakupy. 😀

ivka bola si na zabkach?

jajus
16. okt 2009

lucka tak poť 😀 no ja sa tiež tešim konečne niekam pôjdeme a odreagujeme sa, dobre to padne aj malemu. Inač babule Tobinko je prihlásený v sutaži zlatickoroka tak hlasuuuuuuuuuujjteeeeeeee 😀 http://lesk.cas.sk/zlatickoroka/?action=profil&...

zunka
autor
16. okt 2009

Janka už som 😉

kodada
16. okt 2009

ahojte
Tak dnes nas pustili domov, maly je proste nadherny ... som nesmierne stastna, pomaly radsej zabudam na porod...

Porod v "skratke":
1) cely den ma pobolievalo brucho, vecer horduca vana; okolo 22,00 zacali kontrakcie, 23,30 su pravidelne, kazdych 10 min. (tak mi kazali), odisla mi hlienova zatka - vyrazame do nemocky, 24,00 prijem - nasleduje monitor a sono, dr. ma pozrel, otvorena na spicku prsta; od 2,00 - 7,00 na izbe kontrakcie kazdych 5 min., nasleduje prehliadka, monitor, otvorena na 3 prsty, zostavam uz na cakacke

2) 8,00 - klyzma (klystýr), sprcha; 9,00 - monitor, kontrakcie kazdych 5 min.; 10,00 - otvorena na 5-6 prstov, prepichnuta voda; 11,00 - monitor kontrakcie kazde 3-4 min.; 12,00 - infuzka, injekcia na rychlejsie otvaranie, 12,00-14,30 - kontrakcie kazde 1-2 min., len nechcela povolit branka, tak sme sa poriadne vytrapili

3) 12.10.2009, cas 14,45 - maly je na svete, 3470 g a 53 cm

a rodil ma Taufer

kodada
16. okt 2009

dakujem krasne vsetkym ze ste na mna mysleli 😉