Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
3. nov 2010

lucka už ho mam čo držať na rukách 😀 kukala som Tobiho knižku presne toľko važil aj on ked mal 2 mesiace. 😵
Mirka neboj zvládnete to, ubehne to rýchlo( my sme na jar boli bez ocka skoro 2 mesiace, ale mala som dosť)
kazdovci aj Šalinga tu v DT si chvália, ale čislo na neho neviem , ale pracuje na chirurgii tu v DT

strapanik
4. nov 2010

Takze Natalka vazi 5150g, podla doktorky je to tak akurat. 😀 Nabuduce ju uz budu ockovat. ☹
Jani, to ti verim, ze ta bolia ruky, mne uplne staci moja Natalka. Ale je mi jasne, ze o chvilocku bude mat tiez taku hmotnost. A potom este viac a viac.... 😲 😀 😝
Prvu noc sme zvladli v pohode, este nas caka cely dnesny den a pride tato....

iwuskaaa
4. nov 2010

Ahojte 😉 ,
my sme boli v poradni včera a vážime dosť málo oproti Vašim drobcom, ale zase sme mali nízku pôrodnú hmotnosť, teraz máme 4300g. Ale Dr. chváli, vraj priberá tak ako má, takže vôbec nestresujem 🙂 .
Nás zase čím ďalej tým viac trápia koliky, zajtra dokonca ideme aj na sono bruška, či je všetko v poriadku, pretože včera ho zhodou okolností "chytilo bruško" v poradni a Dr. len krútila hlavou, že to nieje možné takto plakať ☹ .
Len neviem, prečo to nieje skôr na ústupe, veď ideme mať už tri mesiace!
Kazdovci, ja som tiež chodila k homeopatke do LC - Dr. Balková, odporúčam. Mne veľmi pomohla a uvažujem nad tým, že k nej pôjdem aj s Tomáškom.

jajus
4. nov 2010

Ivka ved nádherne priberat, my sme aj pri narodeni boli velký, tak ta hmotnosť je adekvátna. Ivka tak držim palce aby bolo všetko OK. Na nete som čítala, že dobre na koliku zabera BIOGAYA probiotikum, ja by som ho chcela skusiť na to naše kakanie. Ale teraz mu davam glukozu na tu žltačku, vraj aj ta môže zabrať na kakanie tak uvidim.

jajus
4. nov 2010

Ivka už Tomaška očkovali?

iwuskaaa
4. nov 2010

Janka, zatiaľ nás neočkovali. Chcem s tým počkať dokedy to bude možné, nejako sa toho obávam. Nevieš, do koľkého mesiaca najpozdejšie sa musí očkovať?
O tej Biogayi som čítala aj ja, uvidím čo nám povedia zajtra na sone a podľa toho sa zariadim. A Jakubko má aj bolesti, alebo sa iba nevie vykakať sám?

janica81
4. nov 2010

@iwuskaaa Ahoj 🙂 mozem sa opytat kedy si presne rodila??? ja mam dcerku 6tt tak ktovie ci sme neboli spolu v porodnici 🙂

iwuskaaa
5. nov 2010

@janica81 ahoj, ja som rodila 15. 8., myslím, že spolu sme byť nemohli, my sme o mesiac starší 🙂

janica81
5. nov 2010

@iwuskaaa zle som kukla.... sa mi zdalo ze mesiac a 2tt 😀

iwuskaaa
5. nov 2010

@janica81 nevadí, to sa stáva 😀 😉

jajus
5. nov 2010

Ahojte Ivka tak ako ste dopadli? My sa nevieme bez rektalky vykakať.

iwuskaaa
6. nov 2010

Janka, dopadli sme dobre. Teda dobre až na prístup Dr. Keď sa spýtala, či spinká v kočíku a či spinká v noci a odpovedala som áno, tak mi povedala, čo vlastne chcem! Že dieťa nemôže byť ticho 24 hodín vkuse, že musí aj plakať. Len škoda, že ona ten Tomáškov plač nepočula. Lebo niekedy je to taký boľavý plač, že sa ide chudáčik zájsť ☹ . Takže asi tak...ináč bruško má v poriadku, až na plynatosť a takisto v poriadku sú aj obličky, takže som kľudnejšia po tejto stránke 🙂 .
No ale dnes sme boli na pohotovosti, Tomáško ráno vstal so soplíkmi a strašným kašľom, až sme sa vyľakali, či to nieje laringytída. No na šťastie nieje, ale máme ATB ☹ . A vraj môžeme byť radi, že mu soplíky "neudreli" na ušká 😒 . Tak sa trápime, ach jaj 😢

jajus
6. nov 2010

Moja tak sa držkajte, aj Jakubko mal kašel naštastie to mal zo soplikov a ked som mu ich odsavala tak to prešlo po 3 dnoch no mali sme aj sirup na kašel.
Aspoň môžete byť kludní, že je všetko v poriadku. Skus tu biogayu, my sme v pondelok a aj dnes kakali sami juuuuuj či som hrozne rada ale o 3 tej som mu musela pomôcť rektalkou ale o 8 sa sam. No uvidim ak sa to nezlepši skusim Biogayu su to probiotika uškodiť mu nemôžu. Ktora bola lekarka Turajova? 😉
Tak sa liečte moji.

lucka23
6. nov 2010

ivka moja mrzi ma ze mate taketo trapenie. a kedze som ten tomaskov plac pocula moc moc moc vam drzim palce aby to co najskor preslo. fakt to bol taky zalostny plac ako ked ho nieco bolka. 😢 joj zlatinko male. 😢 a reci lekarov tipu vsak dieta sa potrebuje aj vyplakat mi doslovy dvihaju tlak. vsak sme matky a dokazeme rozpoznat kedy dieta place len tak a kedy ho naozaj nieco trapi.

janka a vam tiez prajem aby to bolo s tym kakanim uz len lepsie a lepsie. 🙂

kodada
9. nov 2010

joj Ivi, to ma mrzi ... a taky pristup lekara 😠 Tak uz ma Tomasko aj prve ATB, drobec maly, zelam skore uzdravenie.
Jani snad tie probiotika pomozu aspon upravit mikrofloru
Lucka a ty sa ako drzis? Luky je zdravy?

jajus
9. nov 2010

ahojte,
Dadi bože ty si už v 21tt ako to leti, čo chvíla budeš aj ty 2násobna mamina. 😎 Ako sa cítiš?
No uvidime, dnes sme kupili probiotika, snať zaberu.
Lucka Lukáško ma na noc ešte plienku? My sa jej nevieme zbaviť, ráno ju ma hrooozne pocikanu. Je to asi aj tym, že mlieko je močopudne a my ešte na noc pijeme mlieko, nechce isť spať bez mliečka.

lucka23
9. nov 2010

dadi mame sa v celku fajn. na par veci... lukasko sa drzi klop klop klop, zatial bol chory len raz aj to preslo bez liekov. 🙂

janka zbavili sme sa jej v juli ked bol na tom zakroku s pindurom. ale tiez ju mal dovtedy rano total mokru. takze to riesime tak ze vecer ked idem ja spat to je okolo pol noci ho davam este cikat a vecer uz väcsinou nic nepije. ak chce mlieko tak o takej pol 7 sa napije naje a finito. ale aj tak sa nam este stane ked to pitie neustrazim ze sa mi pocika ale to je fakt vynimocne. u nas je problem v tom ze sa mu nevypradznuje mechur. ☹ takze chodi cikat ovela castejsie ako ine deti. a on spi tak tuho ze sa mi ani nezobudi na to ze je pocikany. proste ako drevo.

iwuskaaa
11. nov 2010

@lucka23 , kde robili Lukáškovi zákrok? To som ani nevedela.

jajus
11. nov 2010

Lucka tak Lukáško je poriadny šikulo ked tak rýchlo prestal plienkovať. Neboj ved on z toho cikania vyrastie, ešte sa mu vyvíja mechur, neboj. A čo mu robili obriezku?
Ivka ako sa ma Tomáško, už je lepšie?
Jakubko sa mi akurat smeje a taaaaaaaaak by sa chcel rozprávať 😀 😵

lucka23
11. nov 2010

@iwuskaaa no lukas mal zlepenu tu kozku tak mu to na urologii nasilu stiahli. joj nic horsie som nezazila. ☹ ☹ ☹ ☹ to bol taky plac ze koniec. a hlavne ta liecba potom ked mi nedovolil sa toho ani dotknut a museli sme to macat v kadecom a pretahovat kazdy vecer. to bol fakt des a som rada ze mame za tym 🙂

jajus
11. nov 2010

juj Lucka tak to muselo byť naozaj strašne, takymto velkym to robia asi takto. Tobimu kedže bol miminko tak to rezali, ale aj tak sme si tiež vytrpeli. Teraz to ma skoro každy druhý chalan.

lucka23
11. nov 2010

janka no jemu to nemuseli rezat lebo on to mal len na jednej strane prilepene. takze mu to takto nasilu stiahli. ako ten zakrok trval asi 5 sek ale hrozne bolo to co nasledovalo potom. ani chodit sa mu chudakovi nedalo. ☹ ale chvala bohu je to za nami. 🙂

zunka
autor
11. nov 2010

Bože, mám husiu kožu keď čítam o tých pinďúroch :(

Nemali ste niektorá tie riekanky? Neviem či to kúpiť, či je to dobré. A či ho to bude baviť, lebo knižky ho strašne bavia aveľa "číta".
http://www.babybazar.sk/Ucime-sa-riekanky-fisch...

iwuskaaa
11. nov 2010

Janka, áno je mu už lepšie, chvalabohu 🙂 . A vy sa ako máte? Bruško už tak netrápi? 😉
Lucka, keď som si prečítala tvoje riadky, až mi zimomriavky nabiehali 😖 . A Lukáško to mal tak od narodenia? Pretože my sme to vždy Dávidkovi kontrolovali, takisto aj Dr., bolo všetko v poriadku a práve včera sme si všimli, že na jednej strane to má "zlepené" a nejde mu to pretiahnuť 😒 . Tak mám obavy, či to isté čo Vás, nečaká aj nás ☹ .
Potom ho už naozaj nedostanem k žiadnemu lekárovi ☹ ...

strapanik
12. nov 2010

Ivka, berie Tomasko este ATB? Dufam, ze je uz v poriadku. O chvilku mate 3 mesiace. tak snad kolikove problemy zmiznu a budete mat vesele babatko.
Ide ma porazit z toho zateplovania panelaka. Kazdy den neskutocny hluk, nemoze mi poriadne spinkat, uz mame uplne rozhadzany denny rezim. Snazim sa byt co najmenej doma. Urcite to budu robit az do mrazov a na jar budu pokracovat.

lucka23
15. nov 2010

ahojte. tak my sme chori. lukas berie ATB. vcera zacal dost kaslet a v noci to vyvrcholilo az som chcela bezat na pohotovost. ale nakoniec sme vydrzali do rana. pekne sme sa vysedeli u dr 3 hodky, vyfasovali liekov a teraz zacina boj ako ich do neho dostat. tak snad to vsetci v zdravy zvladneme. 😅

lucka23
15. nov 2010

zuzka ta knizka riekanok je super. fakt odporucam 😵

jajus
15. nov 2010

Lucka tak skore uzdravenie Lukáškovi 😉
Zuzka ta kniha je určite super, my ešte teraz hroooozne radi čitame riekanky 😵 niektore už vie naspamať
My ideme vo štvrtok na krv, kvôli žltačke držte palce nech už je to konečne vporiadku, dame sa prevažiť som zvedava 😀

zunka
autor
15. nov 2010

Tak ste ma presvedčili, ...kúpime riekanky.

iwuskaaa
15. nov 2010

Lucka, Lukáškovi prajeme skoré uzdravenie, nech pekne papá liečiky, aby bol rýchlo fit 😉 .
Janka, držíme palce a som zvedavá na vašu váhu, Jakubko je krásny chlapisko 🙂 .
Strapanik, ATB už Tomáško nepapá, v sobotu sme mali poslednú dávku. Ale tie nepodarené soplíky mu ešte trošku ostali 😒 . Počujem ich niekde "vzadu", ako som Ti vravela.
Áno, áno, dnes máme tri mesiace, ale zatiaľ som zmenu nepocítila 😀 . Ten čas strašne letí, je to neuveriteľné, že sú tomu už tri mesiace 🙂 .