Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

iwuskaaa
3. feb 2009

Lucka - v pondelok o 16.00 😉 . Už som Ťa nahlásila 🙂 .

kodada
3. feb 2009

ja nastastie problemy z dietou nemam, nikdy som ziadnu nedrzala ani by som asi na to nemala nervy, ja jem primerane, neobedam sa a jem vsetko ... sice dnes som sa naobed obzrala, manzel ma pozval na obed tutu k nam do koliby, este teraz ba boli brucho 😝

zunka
autor
3. feb 2009

Dadi 😉

A dieta? Ja teraz doslova žeriem. A zároveň chudnem, to je super obdobie. To sa mi ešte nestalo. Cez tehotenstvo som pribrala nakoniec až 17kg a teraz mi zostali už iba 4kg. A to fakt jem veľa.
Iwka a to sa môže cvičiť, keď kojíš? Neviem kde som čítala, že sa vtedy nesmie, lebo kyselina mliečna, či čo sa to vtedy tvorí, keď cvičíš sa dostane aj do mlieka. No možno som to poplietla. A aj na predpôrodnej príprave nám p.Uhliarová povedala, že cvičiť máme až keď odkojíme. 😕

zunka
autor
3. feb 2009

Dadka, pri tom tvojom grafe som nervozna akoby to bol môj. Úplne si mi pripomenula minuloročné meranie a zepisovanie teplôt.

lucka23
3. feb 2009

zuzka take jemne posilovanie moze. 😉 a uzivaj si toto obdobie chudnutia. ked dokojis bude to horsie 😅 😀

iwuskaaa
3. feb 2009

Zunka, ja iba jemne posilňujem 🙂 , nohy a zadok 😀 ...na bruško brušáky 😀 . Mne poradila cviky aj vo fitku 🙂 . Presne tak ako vraví Lucka...Zunka, užívaj si toto obdobie, keď do seba láduješ a aj tak chudneš 😀 🙂
Lucka, v pondelok Ti môžem doniesť aj cviky na posilňovanie 🙂 . Ja som dnes ráno cvičila a už mám svalovku, tak zrejme sú dobré 😀 . A to boli len dva 😅

lucka23
3. feb 2009

jasneee dones prosim. ja rozmýslam s cim tu posilovnu skombinujem kedze majo vravi ze ist tam raz za týzden nema vyznam. ale ak mi donesies tie cviky mozno sa donutim aj doma cvicit. 😅 u nas v stozku sa cvici 2 krát do týzdna tae bo ale to ma neoslovilo, viac sa mi paci aerobick.

petullia
4. feb 2009

Cawte... Dadka tak ti velmi drzim palceky... dufam, ze sa podarilo a za 9 mesiacov bude malinky kisstok dalsi na svete 😉
Ja som volakedy vela cvicila a davala si velky pzor co dam do ust, bo moj ex mal pocit, ze pokial nemam menej ako 50 kg ta som tucna, a potom som si to nabila do hlavy aj ja 😠 ... ale teraz a vlastne pred porodom a uz aj teraz vazim 54-55kg a zeriem uplne vsetko a velaaa a je mi fajn. ked mam pocit, ze su mi tesne gate upravim stravu na 1 alebo 2 dni a som zase fit... stastny clovek som ja 🙂 ... ale zase cvicim rada, ale len ked mam s kym, samu ma to nebavi.
ta hold na zdravy zivvotny styl 😀

petullia
4. feb 2009

Lucka a ako to, ze ti maleho nexcu zobrat??? 😕 to je na dedine plna skolka akoze? 😨 alebo Luky este nosi plienky, alebo preco?

jajus
4. feb 2009

ahojte no to chudnutie ja osm pred pôrodom mala 52kg počas tehotenstva som pribrala až 27kg hrôza povedať, ale mala som vela plod vody a maly mal 4060 aj placenta čoto zavážila ale po pôrode som to všetko zhodila a teraz mam staru vahu. Ja som nikdy necvičila a nedržala dietu na dedine bolo vždy čo robiť tak som chudla tak pri robote 😀

lucka23
4. feb 2009

peti v skolke maju 19 deti co pre nich znamena nadstav. 😠 😠 😠 serem uz na nich. nech si tu skolku strcia do ... asi pojde na krivan do skolky tam by mi ho mali zobrat. len to bude trocha narocnejsie. ale co uz narobim ked som sa pristahovala do takej "uzasnej diery". leto budem musiet nejak vykryt mozno aj nejaku opatrovatelku si najmem a potom od septembra by mal uz nastupit.

stastne to zeny co nemusia drzat diety.

petullia
4. feb 2009

19??? tak to maju este volne miesta... ci maju malo stliciek? 😕 😀 kasli im na to teda, ked maju takyto pristup 🙄

iwuskaaa
4. feb 2009

Lucka, tak ak sa to Majovi, môžeme chodiť do fitka aj dvakrát do týždňa 😀 . No ja som bola na tae-be asi dvakrát a tiež ma to nezaujalo 😖 . Ja si dám tieto cviky každý deň a posnažím sa nepapať po piatej 😝 , no zatiaľ sa mi to nedarí 😀

iwuskaaa
4. feb 2009

Lucka... a Majo ide do roboty, keď vybavuješ škôlku?
Ja už teraz vypisujem prihlášku do škôlky, aby mi ho zobrali o 2,5 roka do škôlky, do ktorej chcem.

Majovi....nepáči 😀 (zabudla som napísať v predošlom príspevku)

sunny6
4. feb 2009

baby neviete mi poradit ako si mam vybavit obciansky? platnost mi skoncila v sept.2008,a potrebujem si aj zmenit meno,viem ze si musim overit sobasny list a dat to prelozit,ale neviem co s trvalym pobytom?Kde ho mam?Ako si mam zadovazit doklad o trvalom pobyte? please help

petullia
4. feb 2009

Iwus to co mas za lukrativnu skolku??? 😀 az tolko dopredu? sice tieto rocniky su silne, ta sa treba poistit... 😝 Sunny, trvaly pobyt mas v UK, nie? tak si to musis riesit asi tam... alebo este na SR? ale ja som to riesila tak... isla som na obecny urad kde som nahlasovala trvaly pobyt, tam som sa prihlasila... tam ti daju vsetky potrebne dokumenty a pojdes si dat novy OP... s tlacivom od obecneho... myslim 😅

sunny6
4. feb 2009

peti a to sa mam zas prihlasit ze trvaly mam na slovensku a zijem tam?
ja som s toho vazne jelen 🙄

mina84
4. feb 2009

ahojte zienky,
teeeeeeeeda ja som tu nebola sto rokov ... teda nepisala som, z casu na cas si vas precitam, ked mam trosku casu, lebo pri mojom zivom striebre sa to velmi neda... a okrem toho si robim kadernicky rekvalifikacny kurz takze kazdy den som doobeda v kadernictve a poobede si nohy nedobieham, ale inac sa mame fajn, stale byvame u nasich aj ked na jar by sme chceli zacat stavat v Travnici(odtial pochadza manzel .... dominika, je uz velka zena 😉 ale z casu na cas pridam par foto takze ste si to asi aj vsimli ... vidim ze sa to tu riadne rozrastlo, takze dodatocne blahozelam zunke ....
dadi, a co ty???ako sa mas ... snazilkovanie pokracuje???
zvalka a ty???? 😉
petka, kedy vas uvidim, stale byvas na dubku???
lucka, ako v praci??? inac od septembra uvazujem aj ja o nejakej...uvidim ako to dopadne so stavanim domu
sunny, a kde mas vlastne trvaly pobyt???

mina84
4. feb 2009

jeee dadi, az teraz som sa docitala, ze mozno sa uz zadarilo.... taaaaaak silno drzim palce

iwuskaaa
4. feb 2009

Sunny, ja sa nejako neviem z Tvojej situácie vysomáriť 😕 😕 😀
Peti, no lukratívnu, veru! 😀 . Hneď za našim panelákom, aby som drobca mohla vyslať samého do škôlky 😀 .
No vážne, zapisujú tam polročné detičky 🙂 . Super učiteľky učiteľky, dobrá kuchyňa, rôzne aktivitky a čo ja viem čo ešte 🙂

jajus
4. feb 2009

ahojte sunny ani ja sa nejak neviem zorientovať, 😅 trvaly pobyt rieš tam kde si si ho nahlasila teda SR ak si si ho nezmenila na anglicko. OP som ja riešila na policii spolu s trvalym pobytom a aj sobašnym listom. Moj nazor ak maš trvaly pobyt na SR tak nemusiš nič prekladať, lebo OP vybavuješ tu na SR donesieš sob. list a trvaly pobyt a jeto. Podla mna by si v anglicku mohla niečo vybavovať až ked maš občianstvo.

iwuskaaa
4. feb 2009

Ahoj Janka, už spinkáte? 🙂

zunka
autor
4. feb 2009

Sunny, povedz tvojej mamine, nech zavolá alebo osobne ide na políciu - tam kde robia občianske. Tam jej to asi najlepšie vysvetlia.

jajus
4. feb 2009

Ivka ano už spime, vy asi tiež čo? Co porabate?

iwuskaaa
4. feb 2009

Ja tu pacoším 😀 , lebo Stanči si išiel zahrať hokej, tak sa ventilujem 😀
Áno, Dávidko spí od pol ôsmej, lebo dnes toho naspal veľmi veľa....doobeda 9 minút a poobede 20 minút

zvalka
4. feb 2009

ahoj Mirka 🙂 no som kukala fotky malej Dominiky, je to uz velkaaa slecna 😵 ale ten cas bezi 🙂

kodada
4. feb 2009

ahojte babulky, blbol mi net a vidim ze do tejto temy mi nepridalo prispevok 😠 baby som tehuuuuuu ... strasne sa tesim ... viem ze tento pokus bude uspesny 😉
ahoj Miri, ty si sa naozaj sto rokov neozvala, mame sa fajn, Dominika je uz velka slecna

iwuskaaa
4. feb 2009

Dadi...gratulujeeeeeeeem 😵 . Tak Ti prajem, aby ste došli do úspešného konca 😉 😉 😉

sunny6
4. feb 2009

Dakujem babule,ja sa s toho tiez neviem vysomarit,sama neviem kde mam trvaly pobyt,myslim ze som ho mala na SK,ale minuly rok ma mama dotlacila na metsky urad ze nech napisem ze na slovensku uz nezijem,ze ona za mna smeti platit nebude 😀 ....tak som bez trvaleho bydliska 🙄 ......a urcite jej poviem nech to pozistuje,len zas moj sobasny je len po anglicky,to budem musiet dat asi prekladat a opeciatkovat,co su dalsie stresy,no a neviem kde zacat......som si to zanedbala,tak to mam teraz tazke.

Dadi velmi gratulujem a tesim sa s vami,nech to pekne ide a ste obaja s babetkom zdravucky 🙂

petullia
5. feb 2009

Jeej Dadka, super!!! gratulujem... a setri sa! 🙂
OOOOO Mina... ahoooj... tak ty si tu ozaj nebola ani nespomeniem... 😀 Nie, uz sme vo ZV, na Dube sme boli asi mesiac a kustok, kym mala maminka dovolenku, nech sa vysanti a ja oddychnem 😝 😀 ... ale uz si valcime pekne vo ZV.. no a neviem kedy nas dojdete kuknut 😉 ... nalozte s Majom a Domcou aj Radka s Monikou a dovejte. Hm? 😝
Sunny niekde musis mat trvaly pobyt... 😕 ale takyto chaos som zazivala pred pol rokom asi... som mala vsade trvale pobyty 😀 a este stale je to domotane kadejako. trvaly pobyt mam v LV a byvam vo ZV, vlastne donedavna u nasich 😀 no chaos a ked sa ma pytali na TP, tak som sa vzdy musela spytat na co to xcu, aby som im vedela povedat... uradne LV, realne ZV (alebo Dubakovo 😀 )... no sama to nechapem ako som to tu teraz domotala, ale uz to nejdem opravovat 😀