Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zunka
autor
10. mar 2010

Ahojte.
všetko som si prečítala, ale neviem komu mám skôr čo napísať 😀
Odkedy mal Šimonko tie horúčky, tak sa mu v hlavičke asi z tej teploty vypálili mozgové bunky, ktorým sa nechcelo spávať a teraz nechápem koľko dokáže prespať. V noci sa zobudí už iba 1-2x a cez deň potiehne aj 3 hodiny. To je neskutočné. Alebo sí cez deň 2x po 2 hodky -no rozprávkové je to.
Ale ináč sa nezmenil, stále robí nejaké somarinky(ako každé dieťa) - vyberá zem z kvetináčov, poskrýva ovládačky, mobily do jeho bedni s hračkami, polovicu kuchynského náradia pohádže do vani a piškóty napchá do každej dierky čo doma najde, a nehovorím o popísaných stenách a tak 😀

jajus
10. mar 2010

zuzka tak to je super, že takto spávate no nam ide posledna stolička tak sme mali trošku teplotu. v piatok nam pride tatoooooooooooooooo 😵
luka čo papa lukaško pred spanim, lebo my stale mlieko s košou a asi už mu je to malo lebo sa mi skoro zobudi na hlad o 5tej a potom rano potiahne dosť dlho. Dnes chcem skusiť chleba s mliekom a ak bude chceť tak potom mu skusim ponuknuť flašku uvidime.

zvalka
10. mar 2010

zuzka - tak to sa velmi tesim, ze Simonko ti takto krasne spi 😵 😵 😵 je to super, ze si sa dockala aj trosku oddychu 😉 tak nech mu to vydrzi co najdlhsie 😉

iwuskaaa
10. mar 2010

Zuzi, tak konečne si dočkala a vieš, čo je to dlhší spánok ako 20 minút 😉 . Prajem Vám, nech Vám to takto vydrží čo najdlhšie 🙂 .
Janka, ja si myslím, že Tobinkovi môžeš kľudne dať chlebík napr. so syrokrémom, určite ho to zasýti viac. Ja tiež tak zvyknem dávať, okolo tej šiestej a potom ešte o siedmej papá mliečko, keď ide spinkať. Niekedy vydrží do rána do šiestej, niekedy aj do ôsmej. Mne po kaši spával ešte horšie, bol nepokojný a budil sa. Aj som niekde čítala, že po kaši rýchlo troví a detičky sú rýchlejšie hladné. Tak určite vyskúšaj 😉 .

lucka23
10. mar 2010

ahojte.

zuzka ani neviem aku radost mam aj za teba ze simonko konecne pochopil ze vyspinkat sa je super.len nech mu to dlhoooo vydrzi. 😵 😵 😵

janka my mavame normalnu veceru uz asi rok. mlieko z flase uz ani nahodou. vlastne v roku a pol ked mi zacal odmietat mlieko tak asi od vtedy. teraz sem tam mu dam na zapitie vecer pohar mlieka ale inak veceria bud chleba s niecim alebo jogurt alebo ovocnu presnidavku s piskotami alebo nieco z obeda. proste co si povie. ja to stravovanie uz dost flakam a vobec uz nepapava 5 krat denne ako kedysi. proste uz v tom nemame taky rezim. niekedy veceriame o 8 a niekedy sa napapa o 6 a potom uz nepapa pred spanim. uz to nechavam na neho.

jajus
11. mar 2010

ahojte no tak my sme mali teplotu 38,5 tak mi nevečeral papal až o pol 4 rano. No my papame okolo 18tej buť krumpliky (lebo ja musim mať taku teplu predvečeru 😀 ) alebo chleba no a o pol 20tej mliečko s kašou ale kaši len 3- 4kavove lyžičky. My by sme nemohli isť spať bez mlieka to po novom papame aj o 4tej v noci mlieko aj rano o 8 mlieko 😅 ale podla mna mu to musi stačiť ked o 18 alebo pol 19 papa tuhu stravu no kazi sa režim 😕
Niekedy ked sa mi hroooooooozne nechce vstať o tej 4 tak ho neham a nedam mu tak zaspinka no potom je hore znovu okolo pol 6 a to sa mi nechce byť už hore 😅 a ked zaspi tak spime aj do pol 9 a potom je zase problem s obednym spánkom. No budeme si musieť najsť cestu ako to vyriešiť ale asi najlepšie bude ostať pri tej tuhej strave o pol 19tej a potom trošku neskôr mlieko o tej 20tej.

lucka23
11. mar 2010

janka ak to mliecko vecer vyzaduje tak nie je dovod mu ho brat. a na spinkanie mate este plienku? lebo my ano a neviem ako mu ju vziat. a hlavne ked sa vecer este naloga mlieka tak potom ma uplne mokru plienku rano. a budit ho v noci a nosit na zachod sa mi zrovna nechce a ani to moc nechcem takto praktizovat. len neviem ako inak na to. pri kazdom novom baliku plienok si hovorim otto je isto uz posledny a prdlajs. 😀 😀 😀

lucka23
14. mar 2010

halooo kde ste tolko??? 😠 😒 😖 ☹ 🙄 😨 🤐 😅 😕 😔 😀

kodada
15. mar 2010

ahojte :o)

iwuskaaa
15. mar 2010

Lucka 😀 😀 😀 ...no predsa tu 😉
Ako sa máte? My sme sa ráno zobudili s teplotou 38 stupňov. Bez kašľa a soplíkov, takže to pripisujem očným zúbkom, mám pocit, že sa mu tlačia obidva horné naraz. Ináč, čudujem sa, Dávidkovi rastú vždy po dva zúbky 🙂 . To je sranda...
Tak dúfam, že nenastane kašeľ a soplíky 😒 .
A čo máte nové Vy ostatné? 😉

jajus
15. mar 2010

No ahojte tak ja som trošku nachladnuta 😠 uživame si ocka zajtra už odchádza a pride len pred veľkou nocou. My už mame poslednu stoličku von naštastie. Tak Davidkovi prajeme skore uzdravenie. 😉

lucka23
15. mar 2010

no konecne niekto 😀 aj my sme chori. od piatka lukas opät nechodi so skolky. ale uz je lepsie. nastastie je to bez teplot len sopliky a kasel. ale kaslisko ma teda poriadny. ale zaujimave je ze len v noci. ale to ma aj take 3 hod zachvaty ze len kasle a nadrapuje ho. ☹ ale tato noc bola ovela lepsia tak som rada. najhorsie bolo hadam zo soboty na nedelu. to lukaska chytil zachvat okolo pol 10 vecer a o 10 sme mali telefonat z dola, ze mu mame dat nejaky zabal z masti. a o chvilu znova ze mu mame dat napit nejakeho bylinkoveho caju. 🙄 🙄 🙄 ti moji svokrovci su uz fakt j...... ine slovo na nich nemam. akoby osm sa nevedel ao vlaste nedcko postarat. boha ze som si nedala nejaku poriadnu zvukovu izolaciu. 🙄 joj baby tak ma to rozculilo tie ich telefonaty a samozrejme muzova reakcia ze som normalne myslela ze ma vykoti. zacalo sa mi tazko dychat a normalne ma pichalo pri srdci. ti ... ma aj do hrobu privedu. 😔 s majom samozrejme od vtedy ticha domacnost 😠 ach jaj musela som sa vykecat 😅 😀

davidkovi skore vyzdravenie, nech su to len tie zubky.

kodada
15. mar 2010

Lucka tak preto si nas zhanala, potrebovala si ulavit srdiecku 😉 v sobotu bolo asi nieco vo vzduchu, mna vytocil manzel 🙄
Mi od soboty prikrmujeme kasickou, Tomi zacal v noci velmi zle spavat, budil sa kazde 2 hodiny, ani ten prvy spanok co maval 4-5 hod. uz nebol. Bola som vycerpana, maly mrzuty od hladu. Ale ten prvy prikrm bol horor, spapal par lyziciek, s placom, s napinanim ... manzelovymi blbymi pripomienkami, ale zvladli sme to. A vcera, Tomi ako vymeneny, spapal skoro 1/3 predpisanej davky (spravila som len 1/3), bez placu, otvaral usta ako vrabcek, ako keby to bolo u neho uplne normalne. A spinkal skoro 5 hod. vkuse 😎

Tehulky vy mate co nove?
Aby som nezabudla, Zuzka super ze Simonko tak krasne spava 😉

jajus
15. mar 2010

Ahojte Lucka tak to by aj mna naštvalo a teda poriadne 🙄 no kašli nato svokrovcov už nezmeniš. Tak nech Lukáško rýchlo vyzdravie.
Dadi tak gratulujeme k prvemu prikrmu nech malemu ostane take dobre papanie, bože to tak rýchlo ubehlo a už mate 5 mesiacov to nieje pravda. 😵 😵
Ja sa mam dobre som trošku nachladnuta ale dá sa, už sa mi zda, že som citila male ale len ked som si držala ruku bruškutak take hemženie, inak nič ine necitim.

iwuskaaa
15. mar 2010

Tak dnes celý deň s takou istou teplotou ako ráno, keď som dala Nurofen, klesla na 37,8. Teraz večer bol dosť horúci, no teplotu som mu už nemerala, bol už veľmi mrzutý a nechcela som ho trápiť viac, tak sme mu dali Paralen čípok. Dúfam, že zaberie...

Lucka, viem, že to nepadne dobre, keď Ti svokrovci dávajú "múdre" rady, ale ako píše Janka, už ich nezmeníš 😒 . Tiež sa niekedy nedá "jedným uchom dnu, druhým von"...no nejako to vydrž 😉 .
A chlapi jasné, že nebudú stáť na strane svojej polovičky 😠 .

Dadi, super, že Tomáškovi chutí 😉

Janka, ale nám to letí, už 15 tt 😵 . Ja sa cítim dobre, všetko je ok, 25. marca idem na Tripple testy. Vo štvrtok v poradni som mala vyšší tlak, 150/70, ale doma mávam dobrý, tak neviem prečo tak vyskočil. Schudla som 2 kg, neviem akým zázrakom 😀 ...ale ja to dobehnem raz dva 😀

jajus
16. mar 2010

Ivka no čo už je lepšie malemu?
No leti to neskutočne a celkom sa aj tešim, že to tak uteka aspoň to rychlo ubehne a budeme mať drobcov doma 😀 😵 Ja idem 23.marca na Tripple testy a potom budeme spať u svokrovcov vo ZV, tak sa aj tešim na zmenu. Ja som pribrala 1kg 😀 a to som zvracala sranda. Už sa neviem dočkať dalšieho sona 😅 dufam že ta hnusna cysta tam nebude. Ale nebude ja to viem. 😀 😵

iwuskaaa
16. mar 2010

Janka, áno už je lepšie, celú noc ešte teplotoval, o druhej sme mu dávali ešte Paralen čípok a ten už konečne zabral. Pospali sme si do pol deviatej, taký bol unavený z toho...
No už mu pekne trčia horné očné zúbky, tak aspoň viem, z čoho to mal 🙂 .
Tak Ty ideš trošku skôr na testy 🙂 . Neboj sa, cysta tam určite nebude 😉 🙂 . Držím palce!

zvalka
16. mar 2010

Ahojte 🙂
iwa,pocula som,ze po druhom tehu alebo porode,neviem presne zvykne prejst migrena 😉 tak hadam to bude tvoj pripad 😉
drzim palce na tripple 🙂
lucka,nenervuj sa 😉 ber to tak,ze ho maju radi,a chceli mu dobre. Tak sa na to pozeraj 🙂
dadi,uz prikrmujete? A stale kojis? Ja planujem od ukonc.6 mesiaca. A aj my sme sa pokazili v spinkani. Ze nema ani ten prvy dlhy spanok,ale je 3hod. A potom aj kazde dve..ach jaj...ale hadam sa to zase polepsi 😉

lucka23
16. mar 2010

dadi nie preto som vas zhanala. ani som nemala v plane to sem pisat 😉 zhanala som vas preto ze tu uz par dni nik nebol.

tehulky drzim palce na testy. 😉

mirka chcem vidiet toho samovraha co by to bral tak ako si pisala. ale kto nezazil nepochopi. 😔

arimzv
17. mar 2010

ahojte
Lucka, Janka, chcela som sa opytat, ze ci ste kontaktovali toho chlapa kvoli tomu webu?

jajus
17. mar 2010

ahojte, mirka ja som dala ten kontakt tej známej a dalej neviem ako to riešila, či cez neho alebo niekoho ineho. 😉
Lucka malemu je už lepšie? Ste vo ZV? Ja sa do ZV chystam buduci týždeň nech sa dedo povenuje vnukovi 😀 aspoň mi prejde čas a aj si oddýchnem. Dufam 😀

lucka23
17. mar 2010

mirka ja este nie. majo ma nieco rozjednane tak ak to padne tak ho oslovim.

zvalka
17. mar 2010

ahojte, neviem, ci kupujete v lekarni, alebo na mmb, ale toto je super cena 😉
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7712132
ja som si objednala 🙂 u nas stoji skoro 12 eur, tu je za 5 😉
lucka, ja viem, len som ta chcela utesit, aby si si to tak nebrala k srdcu 😔 nabuduce uz nezavolaju, neboj 😉

iwuskaaa
17. mar 2010

Mirka, ja už neverím, že mi migréna prejde len tak...mne sa to práve vyostrilo po pôrode, takže po druhom neviem, či by sama od seba odišla. Ale teraz mi zaberá cukor + citrón, je to super, nemusím ani tbl. 😵

Lucka 😀 😀 😀
Ďakujeme 😉

Janka, tak tak, treba využiť služby starých rodičov 😉 😀

lucka23
17. mar 2010

mirka oni to budu robit stale. oni su chori ludia podla mna. 😠 lebo normalny clovek by davno pochopil ze ked sa koli nim vkuse s majom hadame tak by s tym mali prestat ale oni nie. ale uz je to jedno. mam cely dom a jej obyvatelov na haku. debatim uz len s lukaskom 😀

ivka davidko uz neteplotuje?

iwuskaaa
19. mar 2010

Tak kočky, čo hovoríte na nového koníka? Mne sa nepáči, neviem sa tu zorientovať 😀 .
Mirka, vďaka za link, my ho používame stále a aj dlho ešte budeme 🙂 . Hodila si to sem v pravý čas, mám ešte na týždeň používania, takže si ho idem hneď objednať 🙂 .
Lucka, nie, už neteplotuje, ale boli sme dnes u Dr., lebo má taký kašeľ, že ho ide zadusiť. A keďže ide víkend, nechcela som to nechať na náhodu, pre istotu som išla.
Včera večer sme mali dosť perný, vypil mliečko, už mal ísť spinkať a v tom začal z kašľa zvracať. Najprv si to hodil na mňa a potom prúdom všetko na podlahu, ja neviem, kde sa to v ňom všetko bralo 😖 . Nechápal čo sa s ním deje, ale na šťastie pekne zaspal, spal do tretej a potom som ho dala k nám, no už sa budil častejšie, kašeľ mu nedal spať 😒 . Teraz som mu dala Zodac, tak snáď bude lepšie!

zvalka
20. mar 2010

Iwa,ja som objednala rovno 2ks sebe tie 250g.je to do roku 2014,tak pohoda. A aj kamoskam som 2 zobrala 🙂 tinka si myslela,ze to je 125g za 5e.lebo taky kupila za 7.
A co je davidkovi? Priedusky ma chytene? ☹ tak skore uzdravenie 😉
novy konik,no...dako sa horsie orientujem,chce to cas 🙂

jajus
22. mar 2010

ahojteeeeeeeeee to je dnes krááááááááááásne 😎

lucka23
22. mar 2010

janka to teda je. uplna nadhera. no ved konecne tu je jar. 😵

zunka
autor
23. mar 2010

ahojte, neviete či sa v Poľsku dá kúpiť niečo takéto?
http://superhracky.mimishop.sk/detail.php?zbozi...
Chceme to pre Šimonka, že to Ľubo urobí, ale ak sa to dá kúpiť hotové za dobrú cenu, tak by sme to aj kúpili.