Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
24. jún 2010

zuzi no hocico. a niekto sa chyti 😀 😀 😀

mirka a co dobre vyvaras. ja som dnes za lenivu tak mame polievku od predvcera a spravim cestovinu so syrovo smotanovou omackou. 😀 😀 😀

zvalka
24. jún 2010

lucka, kremovu zemiakovu polievocku, ryza a kuracie prsia v dijonskej horcici a teraz este robim palacinky 😵 dako ma to dnes chytilo 🙂

zunka
autor
24. jún 2010

wau mirka, tak riadne menu máte
no tak ja píšem také hocičo ako mi kázala Lucka: oberala som so Šimíkom červené ríbezlie. Celkom nám to išlo spolu, aj on trhal a dával do misky, potom mi to samozrejme vysypal na trávu. Pozbierala som, očistila, odstonkovala, že si to odnesiem dnu, kde to ešte opláchcen a šup do mrazu. Ale Šimi mi to vysypal druhý krát do piesku a ten sa nadrbal všade, aj som to premyla a aj tak tam škrípe. Tak neviem či to idem hodiť do záchodu ☹ či čo. On to chcel vraj v piesku nabrať na báger. Kúpili sme mu taký veľký traktor s vlečkou, radlicou a hydraulickou rukou, môže na ňom sedieť a pedálovať. No a on to vraj chcel na ten báger nabrať. Iba čo som si umývala ruky vonku pri dome a už robil neplechu 😠 .
No toľko môj dnešný príspevok 😀

iwuskaaa
24. jún 2010

@zvalka nech sa páči Mirka 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18336
To ešte chceš aj piecť? No toto 😀 . Ja tiež varím, ale nie od rána 😀 ...

iwuskaaa
24. jún 2010

Zuzka, Šimonko je šikovný 😀 😀 😀 ...Mne zase pre istotu dnes Davidko vysypal cukor do koberca 😠 , povysávali sme to, ale treba to ešte riadne vybúchať, teda musíme počkať ocka 😝 ...
Mirka, dnešné menu je fajn, mňam.... 😝
Lucka, aj to sa stáva, že sa Ti nechce, tak v pohodičke 😉

lucka23
24. jún 2010

no zuzi pekne cislo je simi. ale urcite to chudacik nemyslel zle 😅

no ako citam tak aj davidko sa dnes cinil 😀 no ja idem o chvilu po mojho svista tak bude mat sancu drzat krok s kamosmi a nieco vysrstit 😀 😀 😀

mirka teda to je uz ake menu. 😵 sikovna.

nam dnes bohate stacili tie cestoviny, aspon mne urcite a majo sa tiez tvari spokojne 😅 😀

lucka23
24. jún 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7896 inak ja robim tieto a su tiez mnam. a to som si myslela ze robievam tie co ivka 😀 😀 😀

lucka23
24. jún 2010

a tieto som tiez robila a su tiez dobre. len to je z listkoveho cesta 🙂 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1293

iwuskaaa
24. jún 2010

No Lucka, tak daj vedieť, čo sa podarí Lukáškovi 😀 .
Ja som tiež už robila aj tie z lístkového cesta, tiež sú fajné 🙂

jajus
24. jún 2010

baby mnam, nerobte mi chute lebo od rana len žerem, My sme mali kremovu hraškovu polievku ( hrášok čerstvučky zo záhradky a od včera zapekane cestoviny ) no ako som vstala teraz na obed nejak som vyhladla tak robim granadir 😝 aby sa ešte najedol aj svokor kym pôjde domov. 😀 dnes popilil skoro všeeeeeeeetko drevo čo sme mali za domom, tak si zasluži 😀

lucka23
24. jún 2010

no tak lukas dlho nezaostaval za kamosmi z partie 😠 😀 bola osm po neho do skolky a uz ked sme sa obuvali tak si spomenul ze si zabudol lizatko. tak znovu zaklopal a rutil sa dnu po lízatko a tam ho stopla ucitelka ze ty si bol dnes zly na preliezkach ty mas zakazane od p. ucitelky anky si ho zobrat. no ten spustil taky rev ze koniec. normalne my ho bolo luto ale zase asi spravil nieco zle tak si zasluzil trest. ☹ no musim sa spytat zajtra co vyviedol. v aute sa priznal ze sa bil s filipom ale neviem ci to bolo vsetko. ach jaj.

lucka23
24. jún 2010

janka sikovny svokor. 😉 a tu hraskovu milujeeeeem. uz sme ju dlho nemali tak musim zajtra spravit. 😵

zvalka
24. jún 2010

@zunka to je sikovnicek ten simonko 😅 😀 zlaty je, chcel maminke pomoct 🙂
@iwuskaaa - dakujem za receptik - nieee, dnes uz nevarim, nepeciem 😀 stacilo to, co uz mam - bolo to vyborne - recepty boli z mmb:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7914
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=14510
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5654 - iva som si vsimla, ze si tam dala recenziu, ani ty do nich nepridavas cukor? ja som dala kusok vanilkoveho...
no lucka, aj mne by ho bolo luto, ale asi fakt nieco vyparatil...ale netrap sa, deti su vymyselnici 😉
a ja robim super hraskovu polievocku:

na masle podusit mrazeny hrasok, ked je makky, pridat trosku muky a zaliat vriacou vodou. pridat hubovy bujon, a cibulu celu hodit do toho. ked je hrasok makky uz, tak urobime krupicove halusky (krupica, vajicka, vegeta, kusok mliecka moze byt) a nakoniec smotanu a kuuuusok muskatoveho orieska rychla polievocka a velmi mnamky.

jajus
24. jún 2010

Lucka no tak Lukáško nezaostával 😀 môj ale takto potrestať dieta 😠 . No ja som hroooozne zvedava ako Tobiasko bude zvládať škôlku. 😅 ale asi to treba brať s nadhľadom. 😵

zunka
autor
24. jún 2010

a mám múku vysypanú v skrinke medzi hrncami a oregano medzi príborom a taniermi- švihne ma. Ale dnes to už určite riadiť nejdem. Bol nejak ticho, tak som kukla pod stôl do kuchyne a on už celý od múky a jedol jú, počula som iba také mľaskanie. Kým som tú múku vysávala, tak ju stihol ešte aj medzi hrnce dať. A ešte aby nebolo toho málo, tak zobral otvorený sáčok oregana a mával s ním ako na 1. mája - bohovský bol ako sa tešil. Mala som čo robiť aby som si zachovala vážnu prísnu tvár 😀 . Ešteže nevytiahol nejaké chili 😝
Dnes to bolo asi v ovzduší, keď každému sa niečo podarilo 😀

lucka23
25. jún 2010

zuzka tak simonko vcera jednoznacne viedol 😀 😀 😀 no lukas vcera ako prisiel zo skolky bol enjaky sklesly. asi ho stale trapilo to lizatko. joj bolo mi ho tak luto, mala som 100 chuti mu jedno dat ale tak ak ucitelka uznala ze to bol vhodny trest nechcela som to riesit tak ze ucitelka ti nedala tak ja ti ho dam. 😔 dnes rano je tam anka /tvoja krstna janka/ tak som muzovi nakazala sa popytat co to vysrstil. tak som zvedava s cim pride. ale mas pravdu treba to brat s nadhladom. len vcera mi ten nadhlad chybal. lebo je ine ked si vlastne dieta potrestam ja a ked vam ho pred vasimi ocami tresta cudzi clovek. 😔 ale aj na toto si clovek musi zvyknut. 😀 a zacinam rozmyslat ci lukasa nakoniec predsa nenecham v malej triede aby nemal taky dosah na filipka. 😅

jajus
25. jún 2010

ahojte, Lucka presne ako hovoriš, mamine to veľmi ťažko padne ked jej dieťa potresta niekto cudzí. 😔 Toto budem aj ja veľmi ťažko znášať. Ale urobila si dobre, že si mu to lízatko nedala, prinutilo ho to rozmýšlať čo urobil zle. Mna maly minule udrel ( stalo sa to prvý krát) po líci, zato, že som ho vadila, že trha kvety a ani na opakovane upozornenie nepočuvol a ked som mu dohovarala, tak mi capol po lícach. Nahnevala som sa, vzala ho dnu najskôr som ho nehala sameho ale kričal že sa boji, tak som šla dnu aj ja a akože si riadim. Ale von už nešiel, prišiel aj sa mi ospravedlnil aj povedal, že to už viac neurobi ale von už nešiel. Vysvetlila som mu, že maminu biť nemôže a že neposluchal a tak ostal dnu a ked sa to bude opakovať tak zase pôjde dnu a nebude sa môcť hrať von. Tak uvidime dokedy vydrži. 😀

iwuskaaa
25. jún 2010

Zuzka, ja odpadnem z toho Vášho Šimonka 😀 😀 😀 ...musel to byť krásny pohľad za to 😀 . A ešte keď si napísala, že mával s tým ako na prvého mája, no viem si to živo predstaviť 😀 ...tie deti sú fakt riadny výmyselníci 🙂 .

Lucka, ja si tiež myslím, že si urobila dobre, keď si mu to lízatko nedala. Určite ho potom mrzelo jeho správanie a takto si to aspoň uvedomil, čo urobil a druhý krát bude určite už lepší 🙂 . Netreba pri deťoch povoliť, oni sú veľmi uvedomelé a mohli by to neskôr zneužívať. Teba si stáť za slovom 🙂 . Týmto som nechcela nikoho poúčať, to je môj názor 😉 .

Mirka, ja robievam palacinky iba podľa tohto receptu, naozaj odjakživa a veľmi nám chutia 🙂 . Myslím, že cukor dávam, sú tak lepšie 🙂 .
Ja dnes nevarím, mám navarené od včera, šošovicovú kyslú a pečené kuracie stehienka s ryžou 🙂 .
Čo idete variť v nedeľu? Dajte nejaký tip 😉

jajus
25. jún 2010

no mam pocit ,že ty naši chalani sa teda nedaju zahanbiť 😀 už sa pridava aj Šimonko a Davidko to bude partia 😀
Simonko musel byť bohovsky s tym oreganom 😀

Ivka no ja varim teraz pre dvoch tak zajtra palacinky a na nedelu kuracie závitky so syrom, šunkou a špenatom uvidim či ich zapačiem alebo len tak vo vlastnej štave udusim a zemiaky.

Lucka tak to bude potom Lukáško s Tobiaskom to bude dvojica 😀 no možno nas prekvapia 😀

jajus
28. jún 2010

ahojte babule, tak my mame sono za sebou, všetko je v poriadku 😵 aj otočeny je Jakubko dole hlavičkou, len nam znovu posunul termin na 29.8 😅 sme vačší važime 1730g 😀 znovu asi budem rodiť valibuka pomoooc 😀

lucka23
28. jún 2010

jankaaa super ze je vsetko oki. a to ze bude valibuk by som nestresovala. a aj keby bol tak uz to mas predsa vyskusane ake to je a zvladnes porodit a valibuka. len nech je zdravucky 😵

iwuskaaa
28. jún 2010

Janka, no super 🙂 . Ja som tiež zvedavá na váhu nášho drobca a tiež som zvedavá, ako je otočený, naposledy bol KP.
Je to možné, že to bude tiež valibuk, ale ako píše Lucka, skúsenosti už máš, si pripravená aj to 😉 . Zvládneš to, neboj sa 😉 . To akože ma ideš predbehnúť a nejdeme spolu rodiť? 😀

jajus
28. jún 2010

ved to je hlavne, že je zdravučky a aby bol, kopal teda poriadne asi sa rozcvičoval na zápas Slovensko- Holansko ( či skym sme to hrali)
No nieje to sranda rodiť valibuka, to je poriadna fuška ale da sa to zvládnuť, len aby sa nezasekol ako Tobino to už je pruser a poriadna fuška ale my to zvládneme 😀

jajus
28. jún 2010

Ivka no neviem kde sa drobec ponáhľa ale lekrari aj tak beru sono z 13 tt a to mam ako ty na 11.9 potom beru do uvahy, že je maly vačší a teda zrelši a môže isť von aj skôr. Tak uvidime ale v nemocke beru podľa menštruacie a to by som mala potom 4.9. No proste uvidime kedy sa rozhodne Jakubko isť von ale už sa neviem dočkať 😵 😵
Som zvedava ako vy na sone 😵 no ak by sme sa nestretli na sale budem ti zahrievať nadštandardnu izbu Ivka 😀

lucka23
28. jún 2010

janka to ti verim ze to nie je sranda. lukas mal "len" 3300 g a kym som ho vytlacila ... asi najtazsia cast porodu 😀 ale urcite to zvladnes, musis. 😉

ivka tak dufam ze aj ty nam po sone napises same dobre spravy. 🙂

jajus
28. jún 2010

babule, chcem sa opýtať, mate skusenosti so zavinovačkou s kokosovou vložkou? Ci je to take pevne ako všade píšu. Tu v DT ju nikde nemali, chcela som to osobne pozrieť.

iwuskaaa
28. jún 2010

Janka, ja som o tom nepočula teda ani. A v DT to ani nenájdeš určite 😀 ...
Lucka, dúfam aj ja, že budú iba dobré správy 😉

lucka23
28. jún 2010

janka ja osm o tom pocula ale tiez osobne nevidela

strapanik
29. jún 2010

Jajus, mozno sa napokon v porodnici stretneme my dve. Ja mam termin podla menzesu 26.8., podľa sona v 13-tom týždni 23.8. Na sone v 30-tom týždni sme vážili cca 1500 gramov. Tvoj Jakubko asi bude naozaj kus chlapa 😉 . Hlavne nech je zdravučký. Moja malá sa zatiaľ stále neotočila dolu hlavičkou. Každý večer necvičuje nejakú spartakiádu, dobre sa na tom bavíme. Bruško mi len tak tancuje.

Iwka, teraz som zvedavá na správičky od teba, ako dopadlo sono.

Jajus, tu zavinovačku s kokosovou vložkou majú tuším v Drobčeku, ak sa mi dobre marí. Keď ju ohmatáš, je na chrbátiku pevnejšia. Dnes sa tam chcem zastaviť, tak sa na to ešte pozriem, tiež si ju chcem kúpiť.

V sobotu by sme chceli skočiť do Blavy, navštíviť kamošky a čo-to pokúpiť, už sa na to teším!!! Včera som si ukončila PN-ku a čerpám si dovolenku, tak sa môžem volnejšie hýbať a nemusím len sedieť doma.

jajus
29. jún 2010

ahojte, strapanik tak sa kukni či ju tam maju a prosim kukni aj vzor, ja by som skôr chcela niečo jednofarebne po prípade kombinacia farieb ale nie tie zo zebrami a mackami...pačia sa mi DREWEX
Tak si užite BA aj my pôjdeme no neviem či nie buduci víkend, konečne po kočik a aj na nakup, Tobiaskovi chceme kupiť posteľ, Jakubkovi vecičky H@M, C@a....
Dnes nas dojde pozrieť bývala spolužiačka z výšky Adka, už sa hrooooooooozne tešim bude u nas aj spinkať, aspoň mi bude veselšie ked Michal nieje doma.
No nakoniec sa naozaj možno skôr stretnem so strapanikom v pôrodnici ako s Ivkou. No uvidime, všetko je teraz v rukách našich drobcov 😀 😵