Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
9. aug 2010

tak to je super, ved tam ma kooopec rovesnikov kamošov. A aj vy to budete mať poruke. No toto moje dieta neviem čo ma dnes za deň, cely by len preležal v posteli, prezliekali sme sa o pol 11tej trošku sme sa pohrali a o štvrť na 1 sme šli spať a teraz vstal a nie isť z postele. 😀 spachtoš v škôlke to budeme mať tažke 😀

lucka23
9. aug 2010

janka aby ta neprekvapil ako moj spachtos ktory v skolke nespaval alebo teda len vynimocne. a to dovtedy doma potiaholaj 3 hodky. my naopak dnes vobec nespime, behaju tu kombajny tak nema chudak cas. toto je pre neho vrchol leta. 😀 😀 😀 😀

jajus
9. aug 2010

Lucka presne toho sa bojim,ked si mi povedala, že nespava v škôlke a viem že Lukaško bol spachtoš, tak som sa toho začala báť, no uvidíme.
Aj vy kombajnujete aj my a dedo mu kupil kombajn boli na Lome na pretekoch traktorov, a 19teho ide s ocom na agrokomplex už sa nevie dočkať 😀 no chalani sa nezapru 😵

jajus
9. aug 2010

Lucka očkovali vas na prehliadke v 3 rokoch?

iwuskaaa
9. aug 2010

Ahojte kočky 😉 ,

Mirka, nemáš zač, keď budeš niečo potrebovať, neboj sa na mňa obrátiť, lebo už vidím, že máš z toho strach 😀 😀 ...veď, mám ti čo vracať aj ja 😉 ...
Ja to fakt s tým mliekom nechápem, dávam a budem ho dávať aj ďalej. Veď keď mu chutí a pýta si ho, čo mu mám povedať?! Nie, nedám ti! Dnes sme boli u svojej Dr., tak povedala, že ho mám kľudne dávať, ale takú hodinku pred spaním, aby mu stihlo stroviť, proste aby nezaspával s fľaškou, ale to aj kvôli zúbkom.
Lucka, my sme išli na ortopédiu na moju žiadosť, lebo sa mi nepáčila chôdza. Ale museli sme mať výmenný lístok od detskej lekárky. Boli sme u Dr. Kašubovej, tá si vyžiadala aj krvné testy. Takisto nám dala obuv na predpis, takže sme sa dostali do "Orthivo". Tam mu všetko detailne premerali a čakali sme na topánky asi tri týždne.
Takže ak sa ti nepozdáva Lukáškova chôdza, kľudne sa pýtaj na ortopédiu a uvidíš. Teraz má veľa detí problémy.
A Orthivo je za múrami, v takej novšej bytovke. Ty to poznať určite budeš 😉

iwuskaaa
9. aug 2010

Janka, v troch rokoch sa už vraj neočkuje, už iba v 6.

jajus
9. aug 2010

ahojko, Ivka už je lepšie Dávidkovi? Aj my sme boli u Kašubovej, rano v piatok som si šla pýtať k obvodnej výmenny lístok a šli sme do ZV, najskôr ku Chlupisovej a potom ku Kašubovej tak mal Tobiasko toho dosť. Zajtra preventívka u Kankovej, pýtala som sa preto lebo v piatok hrôza čo dorabal ked mu brala krv. Tak neviem ako by sme zvládli dalšie injekcie. 😅
Aj som si myslela, že už nebudu v 3 rokoch očkovať iba ak chcem proti rotavirusom ale to si musim poriadne premyslieť či ho dám zaočkovať.

iwuskaaa
9. aug 2010

Janka, áno už je lepšie, ale tie nepekné vyrážky má stále, ale vidieť, že prechádzajú aj tie 🙂 . Tak ste nemali ani časenku, alebo ste boli objednaní ku Kašubovej? Kedy máte ísť na kontrolu?

jajus
9. aug 2010

Mamina sa pozna so sestričkou tak nas hneť brala ako sme prišli. Tobiaskovi sa hrooozne pačili miminka ( v piatok ma miminka nožičky) 😀 na kontrolu mame isť o pol roka, ak sa nam začal sťažovať na bolesť tak aj skôr.

zvalka
9. aug 2010

@iwuskaaa ten, co sme mali u zunky, to je golfac 🙂 ale nakoniec uz nejdem riesit kocik, aj tak neviem, ktory by som vybrala, tak vydrzim s tym, co mam 🙂
a az dnes som si citala konika - tak prajem skore uzdravenie davidkovi, a aj julkovi 🙂 chudatka, takto si vytrpeli ☹ hlavne, ze je im uz lepsie. 😵

iwuskaaa
10. aug 2010

Ahojte,
Mirka, už mám v tom jasno. To bol pekný ten golfáč 🙂 . A ďakujeme 🙂 ...
Ináč Mirka, Ty si raz robila tú tortu - korytnačku, môžeš mi poslať do IP recept, prípadne aj nejakú fotku mi hodíš, ak máš? Ďakujem!

lucka23
10. aug 2010

baby tak vdaka za info. 🙂 🙂

janka v 3 rokoch sa uz neockuje ako pise ivka. presunuli to na 6 rocnu prehliadku.

ivka co uz sa pripravujete na oslavu? davala si piect tortu aj k danke trnke? a co idete davidkovi kupovat.

iwuskaaa
10. aug 2010

Lucka, pomaly by som sa mala začať aj pripravovať, tak zatiaľ iba recepty zháňam 🙂 . Nie danke trnke sme nedávali piecť teraz, ale bude tortička iná, uvidíš 😉 .
Dávidko už najväčší darček dostal, má svoju detskú izbu a teraz už iba také drobnosti, čo potrebuje...knihy, tepláčiky, topánočky....

jajus
10. aug 2010

ahojte, tak my sme dnes rano absolvovali preventivku. Maly ju zvládol super len s menšim amokom, prave mame obdobie vzdoru a teda plieska to snim poriadne. Ked chyti amok nespoznávam ho. Najlepšie je ho odignorovať a o par minut je ok.
Babule mne nejak tvrdne brucho 😠 vstala som na bolesť v podbrušku a celom lavom boku, tak som si dala magnezko. 😔

lucka23
10. aug 2010

ivka tak sa uz tesim na foto z davidkovej oslavy. a darcek dostal veru krasny. 😵

janka my prechadzame tiez tymto obdobym. nie je to sice nic strasne a mozno by som sa ani nemala stazovat lebo sa mi nehadze o zem a pod veci ale je totalne hluchy. teda ked mu ieco vravim tvari sa ze ma nevidi nepocuje ze proste neexistujem. 😠 ale to ani neviem ci pripisovat vzdoru. skor on bude taka tvrdohlava palica. vzdy si spravi po svojom.
a s tym tvrdnutim a bolestou nesranduj. este mas chvilu cas. nech si jakubko este pekne uziva v brusku. 😵

jajus
10. aug 2010

Lucka ved to, že ešte mame čas ale magnezium pomohlo a je dobre 😎 podla menštruacie som v 37tt tak nejaky týždeň vydržať.
My sa naštastie tiež nehadžeme o zem, ale z ničoho nič, chyti amok a začne plakať a v plači niekedy až zuri, toto som u neho nikdy nezažila.

lucka23
10. aug 2010

janka tak to fakt ti staci uz len nejaky tyzden potiahnut a mozete ist na to. 😀 joj drzim vam palce. no u nas to nikdy nie je z nicoho nic. väcsinou zacne plakat ked mu nieco zakazem. a tiez sa niekedy dokaze pekne vyhecovat a precvicit hlasivky, 😅 😀

jajus
10. aug 2010

Tobino ma rešpekt pred ocom ten ked skríkne tak hneť skrotne, ja sa môžem roztrhať. 😠
Lucka a ako ste dopadli na sone s tym mechurom, je všetko ok? Kamoška ma tiež s malym takyto problem.
Juj už kombajnuju aj u nas Tobino teraz vstal, tak ideme kuknuť ak sa tam doplazim 😀

lucka23
10. aug 2010

lukas tiez mna pocuva hadam najmenej. 😅 na to sone tak ze dr nevidela ziaden problem. proste nevidi dovod preco mu tam ten moc ostava. chcela nas poslat do BB ale ze tam az od 4 rokov zvyknu nieco riesit. takze teraz vlastne cakame. moc mal cisty takze ziadna bakteria tam nie je.

no nas syn vcera do pol 10 vecer kombajnoval. od obeda. no okolo 16-tej bol uz taky unaveny ze ujovi v kombajne zaspal 😀 😀 😀 😀 som skoro odpadla ked som ho tam uvidela. ale ked ho vykladali tak sa prebral a znova fical v plnej sile. 😀 proste mal zazitok na cely zivot. 😀

iwuskaaa
10. aug 2010

Janka, ešte vydrž, ešte máš chvíľku čas 🙂 . Jakubko nech si to ešte v brušku užíva 😉 .
Tak Lucka, ja tiež dôverne poznám hluchotu nášho Davidka 😀 😀 😀 ...najviac ma vie vytočiť, keď sa niekde chystáme, už ho chcem obliekať a on si leží v našich posteliach akoby sa nič nedialo, ani sa neunúva ozvať sa nám 😠 😀 ...to môžeme byť radi, že sa nehádžu o zem...a keby to robili ešte na ulici, tak vitaj. Nás to možno ešte len čaká, ale verím, že sa tomu úspešne vyhneme 🙂 ...
Lucka, pofotíme, pofotíme 😀

jajus
10. aug 2010

Ivka dohovaram malemu stále aby ešte vydržal, uvidime čo si zmysli dufam,že do 38tt vydržime potom môže isť von.
Lucka tak to mal naozaj super zážitok 😵 to ako Tobino v zime na ratraku´, ešte aj teraz v lete onom hovori.
Ivka ty budeš piecť tortu? Ja dam piecť tete, ma hrozne dobre torty mnam 😝 a navrch mu kupim, chcela som kombajn ten mu už kupil dedo, tak asi nejake lietadielka alebo morotky aby sa mohol snimi potom hrať.

iwuskaaa
10. aug 2010

Janka, keď ukončíme 36 tt., už bude dobre 🙂 . Teda ja končím dnes 😀 , zajtra začínam 37tt. 😵 . Mám kontrolné prietoky, takže držte palce!
No piecť nie, to je nepečená tú čo chcem recept od Zvalky 🙂 .
A druhá by mala byť autíčko, ak to vydá a budem vládna všetky veci zariadiť a doriadiť 😀 .
Idem už do postele, bolí ma hlava, ale na šťastie migréna to nieje 🙂 . Dobrú noc 😉

zunka
autor
10. aug 2010

Bóže, to už ozaj idete o chvíľočku rodiť všetky. Strapánik mala byť prvá, no Janka možno predbehne.
Ani neviem na čo mám reagovať.

iwuskaaa
11. aug 2010

Zunka 😀 😀 😀 no veru tak, čo iné nám ostáva?
Už som po kontrole, všetko je v poriadku, tak sa teším 😵 .
Strapanik sa dosť dlho neozvala, neporodila už?

lucka23
11. aug 2010

ivka super ze kontrola je oki. ja som bola dnes tiez na sone. prvy krat v dt u szedeliho. celkom fajn dr sa mi zdalo. vsetko mi pekne vysvetlil poukazoval na co od galada teda nie som zvyknuta. a hlavne necakala som viac ako 5 min. cize za 20 nim som bola naspät doma co je az neuveritelne. 😀 😀 😀

iwuskaaa
11. aug 2010

Lucka, tak to si bola Ty tá s Tvojim priezviskom 😀 😀 😀 ...videl som, videla 🙂 .
On je super Dr., ja som sa tiež dnes niečo opýtala, tak to skončilo pri 5 minútovej prednáške, fakt do detailu všetko vysvetlí a aj niečo viem z toho, tak polopatisticky 😵 😀 .
Druhá super vec je tá, že nemusíš čakať, ide to pekne podľa plánu, ako vravíš 🙂 .
A nenašiel v brušku fazuľku? 😕 😵 😉

lucka23
11. aug 2010

hej hej ivka to som bola ja. fazulku nenasiel ale zato nasiel vraj nejaky pociatok miomu. 🤐 ze pockame co sa z toho vyvinie. sestricka je zo stozku tak sa ma pytala ci neplanujeme surodenca lukaskovi. a dr hned ze by mi to odporucal co najskor.

petullia
11. aug 2010

Caooo... ta Szedelly sa zamiloval ci co? 😕 ze je taky uzasny... 😀 bo ked bol vo ZV, ta ma inak do rozstepu daval... som si nie raz koli nemu poplakala, ked som dosla zo sona tehotna... ale tak... to boli asi aj hormoniky trosku 😅 ale mala som ho pri porode potom, ked som ho tam videla na chodbe, som myslela, ze ujdem, ale napodiv bol uuuplne v pohode 🙂
Babulky drzim vam palceky pri porodoch a tesim sa na dobre spravy 😉

lucka23
11. aug 2010

peti ale ja vravim o starom szedellym. ten chodi tiez k porodom? ja som rodila pri mladom a bol v pohode. no mozno to bolo aj tym ze som tam mala pri sebe krstnu ktora robi na chirurgii. 😅

iwuskaaa
11. aug 2010

Lucka, tak vidíš, šup šup zaobstarať sestričku Lukáškovi 🙂 .
Neboj, všetko bude ok, nevyvinie sa nič, všetko bude preč 😉 . Nemysli na to 😉 .
Peťka, ďakujeme 😉 ...Szedelly st. k pôrodom nechodí. Mladého si veľmi chvália, uvidím na koho natrafím ja 😕 .