Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
25. mar 2009

janka mrzi ma ze to vsetko tak komlikujem tým nasim ekzemom. 😔 nie nemal ziaden vysyp len take cervene fliaciky. a tiez sa zvykol skrabat v okoli plienky na chrbatiku. inde nie. ale zase nie az do krvicky. nam dala na to nejaku mast co nam namiesali v lekarni a fenistil. a preslo to len po okupani sa to stale vyhadze. tak ho kupem len kazdý 2 den. dokonca sam uplne zakazala sprchace a vlhcene utierky. ze to je velka skaza. a hlavne kozmetika johnsons ci ako sa to pise. 😅

lucka23
25. mar 2009

aj ja som chcela piect tie pizza trojuholnicky tak teraz neviem. do kelu uz ste mi zobrali vsetky napady 😀 😀 😀

jajus
25. mar 2009

no mam pocit že mame niečo podobne ja som si myslela že to ma len z plienok ale skušala som ine značky a nič po tomto oilate bolo dobre. My nepoužívame žiadnu kozmetiku pri kupani a ani ho nenatieram, ked sme lezali ako mimi v nemocke tak nam povedali že pokial nema babo suchu pokožku alebo lisaje tak je zbytočne mastit pokožku.
Lucka nehaj tak a nevymýšlaj nič a to vôbec nieje problem s tou tortou vôbec mi to nekomplikuješ čo by som pre lukaška neurobila, pre drobcov urobim bez posýpky niečo ine im tam dam a nam to posypem bude to taka zvláštna krtkova torta 😀

iwuskaaa
25. mar 2009

Ja mám v pláne doniesť tvarohovú a jablkovú štrúdľu, myslím, že to by mohol papať aj Lukáško a ostatné detičky 😵 ...teda nie všetky 😀 .
Ináč baby, my budeme mať tiež asi problém s pokožkou 😢 . Dávidkovi som zbadala asi v troch mesiacoch miestami suchú pokožku, farbu nezmenenú. Tak som vylúčila aj mydlo a mlieko po kúpaní, vlastne som používala a stále používam iba pleťový krém na tváričku Nivea baby...a dnes, keď som si všimla v záhybe kolienka suchú a aj červenú pokožku 😖 . Neviem, čo to môže byť, no napadlo ma, že včera papal hrušku, tak jedine z toho to môže mať. Musím to sledovať a asi pôjdem k Dr. s ním ☹ ...
Lucka ja som počula, že aj aviváž robí veľkú šarapatu s detskou pokožkou 😔

jajus
25. mar 2009

ahoj Ivka to maš pravdu aj avivaž môže mať zle učinky na pokožku ja ked som bola tehotna nemohla som ani prach na pranie ani avivaž a tobiho veci ani teraz neperiem v avivaži ked ma na veciach škvrnu tak to periem v rukach vo vanisi a potom ešte operiem v pračke v lovele. Tak netušim z čoho to môže mať strava no musim to odsledovať hlavne citrusove ovocie. Cokoladu papa len zriedka.

iwuskaaa
25. mar 2009

Ja tiež používam lovelu, no začala som aj aviváž, ale najradšej by som ju teraz vyliala 😖 , lebo robí šarapatu 😠

lucka23
25. mar 2009

Ja som pouzivala avivaz ale tu sensitiv a pre maleho len taku kvapku do prania. ale uz nepouzivam a znova som presla na detský prasok tiez lovelu. aj ked ten sme posledna pouzivali ako 3 emsacní asi. no co uz. Janka no ksus to radsej odsledovat popripade ti donesiem ten papier co mam ja od dr a nastudujes si nieco. ja mam este tusaka ze to moze byt aj s kravskeho mlieka.
ivka kludne to moze byt reakcia na jedlo. ak by to neprechadzalo isto chod radsej k dr. ja som cakala dost dlho a etraz viem ze som mala ist radsej skor.

lucka23
25. mar 2009

a baby este raz fakt velka vdaka aj za lukaska. cmuuuuk 🙂

iwuskaaa
25. mar 2009

Lucka, veď ja som tiež dávala "iba" sensitiv a aj tak 😠 ...a periem mu stále v lovele, zvlášť od našich vecí...
cmuuuuk 😉

zunka
autor
26. mar 2009

Ahojte.
Dúfam, že bude v sobotu pekne a budeme môcť byť von. Inak neviem neviem. Asi sa ani neporozprávame. Neviem či je na svete ešte nejaké také dieťa ako naše. Keď nespí (čo je len zriedka) a nieje nalepení na didoch, tak sa len škľabká a mrnčí a plače. Ticho závidím ostatným, ktorý si dajú malé len tak na posteľ a ležia pri ňom a malé sa usmievka a hrajká. Ja keď si vedľa neho ľahnem tak dá na bok hlavu a hľadá cici. A pritom je najedený. No a keď nenajde tak rev. Tak také ležanie sme museli zatrhnúť. Veľmi rád je na prebaľováku a tam sa sním rozprávam, robím srandy, tak je dobre - vtedy je šťastný smejko. Odídem na záchod na 30 sekúnd a hneď rev, ktorý potom utišujem aspoň hodinu. 😒 Takže, ak bude mať takú divokú náladu v sobotu,t ak radšej ani neprídeme. Nepripadá mi , že by ho niečo bolelo, alebo bol hladný - len je taký nervózny, že by ma zavše v zuboch roztrhal. Druhý ho môžu aj neviem ako kolísať a čičíkať, nič nezaberá,...len byť na mne zakvačený. Keď varím, tak je na stole v autosedačke, ale aj to musím aspoň očný kontakt udržiavať a vyspevovať somariny. To sa vtedy dorehoce na mne. No ale tancuj a vykrikuj somariny celý deň. To je aj na koňa veľa.

lucka23
26. mar 2009

joj zuzka moja mas to tazke. ale neboj podla mna to po takých 3 mesiacoch prejde. ja som sa stretla so znamou predvcerom a ma mesacneho chlopa. musela sa aj s mouzom prestahovat k rodicom a brata vyhostili k nej do bytu lebo si uz nevedeli dat rady s malým. presne dieta akoty opisujes. tak su teraz nanho 4 dospelí a striedaju sa v noci lebo skoro vobec nespava. ☹ ktorvie cim to je ze niektote deti sa take nervozne a placlive. aj luciina Leusa bola taketo babo a po zhruba 3 mes. akoby utalo a stalo sa z nej zlate vyskerene babo, ktore dokaze aj same posediet v lehatku popripade pohrat sana hracej deke.
takze zuzka neboj urcite to coskoro prejde a budes si aj ty koencne uzivat matersku. 😉
a dufam ze sa tu sobotu dosatvite. 🙂

zunka
autor
26. mar 2009

Lucka, dnes máme 3 mesiace - takže dnes ide ten veľký zlom. No prišiel, ale k horšiemu, od rána už nevem čo sním. 😢

jajus
26. mar 2009

ahojte zuzka neboj dojdite aspoň sa odreaguješ trošku ja sa ujmem maleho aby si si trošku oddýchla 😵 jupi počičikam si babo 😀. Možno aj jemu trošku prospeje zmena a ak tak môžeme ho dať von na terasu alebo zapriahnem segru ta rada pokočikuje už mi pilila uši či pride dake mimino čo by pokočikovala 😀
No zuzka michalova krstna mama ( čiže michalove sesternice) obe nespavali vôbec ani cez deň ani v noci striedali sa pri nich obaja rodicia. Nervozne plačlive to bolo jedno či boli najedene či hladne či sa snimi niekto hral najlepšie bolo von v kočiku. No zrejme su aj taketo miminka ktore su temperamentnejšie.

lucka23
26. mar 2009

nemate 3 mesiace az prveho? joj zuzka rada by som ti nejako pomohla ale nemam ako. aje hrozne ze ta nema ani kto vystriedat ked nikoho ineho nechce. ☹

arimzv
26. mar 2009

Zuzka ved dojdi, urcite ostatne deticky Simonkovi dohovoria, aby viacej buvkal, hlavne Lukasko, ten je na dlhy spanok (ktory som Ti vzdycky uprimne zavidela ) odbornik, vsak Lucka 🙂

jajus
26. mar 2009

akurat kukam damsky magazín davaju o detskom refluxe

arimzv
26. mar 2009

aj ja to kukavam
Zuzka chcem sa opytat ze ake vysetrenia uz absolvoval Simonko, myslim, ze ci mu uz napriklad zistovali reflux, alebo ine, ked je tak velmi nespavy. ci lekar vylucil nejake moznosti toho, preco Simonko tak malo spinka.

lucka23
26. mar 2009

jasne kazda popestujeme maleho a zuzka si oddýchne. a teda dohovorim lukaskovi aby dal simonkovi skolenie ako treba spinkavat. 😉 sice to bude skolenie v cinstine ale tak snad simonko pochopi 😀 zuziiiiiiiiiiiiiiiiiii dojdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.

lucka23
26. mar 2009

inak myslim ze ten reflux je pricinou takýchto stavov u velmi vela deti. 😒

zunka
autor
26. mar 2009

Moja dr. len tvrdí, že je to všetko v norme, že keď pekne priberá, tak je všetko v poriadku.
Pozerala som o tom refluxe. Presne všetky príznaky máme. Zajtra nabehnem ku doktorke a už sa nedám odbiť.

arimzv
26. mar 2009

Zuzka super, budem na Teba zajtra mysliet. 🙂

lucka23
26. mar 2009

zuzi presne nedaj sa odbit. niektore dr. maju tendenciu si namyslat ze matky su precitlivene a vymyslaju si. 😠 takze si trvaj na svojom aby vas poslala na nejake vysetrenia. Ziadne dieta nie je placlive taku dlhu dobu len tak bez dovodu. drzime zajtra palce 😉

iwuskaaa
27. mar 2009

Ahojte dievčatá 😉 ,
my sme práve vrátili od Dr., Dávidko je chorý 😒 ☹ . Takže zajtrajšieho stretka u Janky sa my nezúčastníme 😢 , čo ma veľmi mrzí 😔 . Dúfam, že sa čím skôr dostane z toho...zajtra si to užite, ja som sa taaak veľmi tešila...

lucka23
27. mar 2009

joj ivkaaaaaa to ma mrziiiiiiiii ☹ ☹ ☹ 😢 . tak prajeme davidkovi skore uzdravenie.

petullia
27. mar 2009

Iwus, ta sa zase nestretneme 😢 ... ale hlavne nech sa Davidko cim skor uzdravy 😔

arimzv
27. mar 2009

juj iwka skoda, ☹ dufam, ze je to jedina zla sprava ohladne zajtrajsieho stretka.

jajus
27. mar 2009

ahojte Ivka tak to ma mrzí nech

jajus
27. mar 2009

no tobinko mi tu trieska po klavesnici tak to dopíšem nech sa Davidko rýchlo vylieči a čo mate? To toto počasie raz je tak poto zase tak no snať sa rýchlo zlepši. Neboj ved ešte nejake stretko zorganizujeme 😉 môžeme aj ked bude teplučko to bude super sedieť na terase a kukať na drobcov v kočiku a na dalšich ako sa hraju v pieskovisku 😵 😵

iwuskaaa
27. mar 2009

Keby sme bývali v domčeku, budúce stretko zorganizujem ja u nás doma 🙂. Janka, snáď sa to podarí a bude tak ako vravíš 😉 .
Má dosť veľký kašeľ, no nie suchý, tak zahlienený a už mu aj soplíky nabehli, mal zvýšenú teplotu 😒 .
Možno by som dobehla aj sama pozrieť, aspoň na polhodinku sa odreagovať, ak mi to malý dovolí 🙂

lucka23
27. mar 2009

jej ivka to som ti presne chcela navrhnut aby si aspon ty dosla na chvilu. 😵 joj chudatko male tak snad cho choroba nebude dlho trapit.