Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

petullia
25. júl 2009

Babyyy... nemate dobry recept na kremovu polievocku cuketovu??? 😕 🙂 ja by som si dala, ale este sme nerobili a xcem fajny overeny receptik... 😝

iwuskaaa
25. júl 2009

Peti, neviem či je to ešte aktuálne, keďže je už dosť neskoro, ale napíšem Ti ten môj 🙂 . Ja som varila včera a je fakt super - ľahká, rýchla a chuťovo perfektná, môjmu drahému tiež veľmi chutí 😵 .
Cuketu si nakrájaš na kocky, dáš variť, pridáš odmerku soli, trochu vegety, syrokrém alebo syr v črievku - ja som dala Karičku...uvaríš do mäkka, rozmixuješ, pridáš kyslú smotanu, necháš prevrieť a opäť rozmixuješ. Do taniera si pridáš buď opečený chlebík alebo krutóniky 🙂 . HOTOVO 😀
Vyskúšaj, stojí za to 😉

iwuskaaa
25. júl 2009

Mirka, receptík aj pre Teba som písala 🙂
Zunka, pýtaj sa a preberieme to postupne aj tu, alebo dáme ďalšie stretko, máme aspoň dôvod 😀

arimzv
25. júl 2009

ivka vdaka uz mam odpisane 🙂 ked sa minu navarene zasoby v chladnicke, tak to urobim

iwuskaaa
26. júl 2009

Mirka 😉 ...potom mi daj vedieť ako si bola spokojná 🙂 ...

arimzv
26. júl 2009

jasne, dam vediet 🙂 mam to chapat tak ze to syrove crievko sa vari normalne v tej vode s cukinou? ja som neni nejako dobra kucharka, tak sa radsej opytam
ja som akurat upiekla bublaninu, ma dost segra s frajerom, tak nech ich mam cim pohostit 🙂

zunka
autor
26. júl 2009

No Ahojte.
Takže ideme preberať:
1.Ideme kúpiť autosedačku, lebo vajíčko je už malé. Môže byť podľa Vás toto?:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5762963
2.Dnes som robila malému grís v obyčajnom polotučnom mlieku. Viaceré kamošky a aj Peťa to deťom dávajú. No mne Šimonko od rána (asi z toho) zvracia a je taký o ničom umrnčaný. Môže to byť z toho nového mlieka a grísu?
Ďalej pokračujem neskôr 😉

iwuskaaa
26. júl 2009

Mirka, mne to tiež prišlo divné, že sa varí črievko s cukinou, ale keď tak písali, vyskúšala som a bolo to fajné 😉 ...

Zuzka, my nemáme autosedačku značkovú, je to iba obyčajná, ale my čo nechodíme na dlhé trasy, tak nám úplne stačí a sme spokojní 🙂 . Myslím, že toto bude na Tvoje vlastné uváženie, bude tu myslím viac názorov a budú sa líšiť 🙂 .
A myslím si, že Šimonkovi asi nezapasoval grís. Ja sa chystám na grís už dlhšie, no nejdem sa ku tomu nejak dostať, možno aj preto, že Dávidko spinká v noci pekne, takže hladný asi nieje a kým mu stačí MM, tak si to uľahčím a mám bez roboty 😀

arimzv
26. júl 2009

ivka diky, vyskusam coskoro 🙂
Zuzka
1. je polohovatelna, co je super, je to Dema, co z hladiska znaciek nie je najznackovejsia, taka stred.
ja by som si ju hodila do googla, ze co je o nej na webe, ci aj nejake ine hodnotenia ako od zakaznicok tejto predavajucej, ci nahodou nepresla aj nejakym autotestom.
ale myslim, ze na kratsie cesty staci.
2. asi bolo normalne mlieko na Simonka este priskoro, nie kazde male babo normalne mlieko dobre prijme, pockaj aspon do roka a teraz ho zopar dni sleduj

petullia
27. júl 2009

caooo...
Zuni ja mu davam plnotucne, teda davam... raz som mu dala do kasi a raz do bananoveho koktailu 😝 ale v pohodicke mi to prijal... ale zase, ja nekojim uz 4 mesiace, ta Dudov zaludok ma trochen iny vycvik ako kojene babo 😅 , ta asi radsej este pockaj.. na vseetko mate cas, ked mas dost mliecka. 😉
Tu autosedacku som aj ja zvazovala, ale napokon som sa rozhodla, ze predsa len zainvestujem do niecoho mozno bezpecnejsieho, bo my mame dlhe trasy.. levice, zvolen muran... to su take cez 100km ta koli tomu, ale keby sme chodili len plavaren, doktor a dom, ta by som ju asi kupila.

lucka23
27. júl 2009

ahojte. zuzi takze pridavam aj ja svoj nazor.
1. ja osobne by som sedacku 0-18 nekupovala a citala som vela diskusii ze radsej kupit 9-25 kg ako tuto. lebo z nej rýchlo vyrastie. a potom budes musiet kupovat dalsiu. a tiez mi v nej chyba ten taký vynkusik na hlavu ktorý tlmí narazy.
2. kravkse mlieko by som tiez urcite este nedavala. je velmi tazko stravitelne pre take male babo a moze sa ti to vypomstit. ako pise peta ak by nebol simi kojený tak mozno by ho inak prijal ale ani moj luky nebol kojený od 3 mesiacov a kravske plnotucne som davala az ked mal rok aj 2 mesiace. ak chces davat nejaké kase tak radsej kupuj tie Hami alebo nestle alebo Nutrilon. maju aj mlieko a su fajnucke. ja som ich tiez davala asi od 6 mesiacov na veceru. 😉

iwuskaaa
27. júl 2009

Zuzka, pripájam sa k Lucke, pre Šimonka by som volila radšej kaše. Vo Vašom prípade mliečne, tie obsahujú mlieko, teda zarábajú sa do vody. My máme radi Hipp, ale mali sme už aj Hami, Nestlé...veľký výber majú v DM drogerie alebo v Hypernove 🙂 ...My sme ich začali dávať od 7 mesiaca...

jajus
27. júl 2009

ahojte zuzka presne ako písala lucka radšej vačšiu autosedačku 9-25kg šimonko je dosť veľký a uvidíš ako rýchlo budete musieť opať kupovať novu autosedačku. Tiež ako píše lucka ten vankúčik je super aj ked ti maličky zaspinka môže si oprieť hlávku nebude mu lietať a my máme polohovatelnu tiež odporučam pretože ked ti maly zaspinka krásne si ho dáš skoro do lahu. Ale jeto všetko na vašom zvážení my, ale ja sa bojim aj na krátkej vzdialenosti ta môže niekto odpáliť ani nevieš ako a opatrnosti nieje nikdy dosť. Tisícka naviac nezabje. Toť môj názor.
A čo sa týka mlieka dáva sa plnotučné a určite mu nezapasoval gris skus mu dávať kaše su aj take čo sa miešaju z mliekom aj take čo s vodou. Ja malemu urobim večer mlieko a dám dotoho kašu aby to mal hustejšie. 😉

kodada
27. júl 2009

dnes varim cukinovu polievku podla tvojho receptu Ivi 😉
Zuzi, k sedacke sa neviem vyjadrit 😀

zunka
autor
27. júl 2009

Takže sedačku som už objednala inú drahšiu, tiež polohovateľnú s vankúšikom,...
Kaše mu dávam také kupenské . aj mliečne a aj nmliečne (mám mlieko v mrazničke), ale všetci mi bili do hlavy, že načo také drahé kaše kupujem, že mu mám uvariť grís, všetky deti dakedy už od 3 mes pili grís- to tvrdila svokra a prespali celú noc. Tak som zase poslúchla starších skúsenejších 😠 , no a Šimi si to chúďa odskákal. Aj dnes ešte celý deň grgá a čapne sa mu do pusy. Ale už nezvracia a aj náladu mal dobrú a pekne si cez deň pospinkal.

arimzv
27. júl 2009

no vidis Zuzi ako Ti tu vieme pekne poradit 🙂
viem ze je to tazke byvat so svokrou a pocuvat ako to bolo ked ich generacia mala deti, ale ber to jednym uchom dnu a druhym von
Simonkovi proste staci menej spanku. natka ma 25 mesaicov a celu noc prespi asi tak 3 tyzdne, aj to okolo 23 hod. vymysla ze chce ist cikat do zachoda, takze sa na par minut preberie.

jajus
27. júl 2009

To som rada že je šimonkovi už lepšie, ono kym muto strový.
zuzka to aj mne stále hovorili všetci okolo, nechovaj ho sunarom ,ale kup mu normálne kravske mlieko, no a potom sme nekakali týždeň, chudák taky bol naduty, ale furt niekto z rodiny mudroval. No tak to už býva, ja teraz len prikývnem a aj tak si urobím podla svojho.

iwuskaaa
27. júl 2009

Dadi a ako chutí polievka? 🙂
Zuzka a Šimonkovi zapasovali kaše? Ako reagoval na tie?

jajus
27. júl 2009

Ivka ja som varila tuto polievku v nedelu a bola fantastická, maly ohrnal nos ale spapal no a starý otec zpucoval 4 taniere 😀
Ostali ste nakoniec u rytiera ked sme my zdupkali? Mrzí ma to Ivka, ale kech chlapi vymýšlaju tak to stojí zato. 🙄

zunka
autor
27. júl 2009

Iwka, kašičky mu chutia a nerobia neplechu, tie sú OK.

lucka23
28. júl 2009

dobre ranko babulky. zuzka a aku sedacku si nakoniec kupila. ten vankusik urcite ocenis. 😉 a s tymi radami od starsich skusenejsich sa musis nejak vyrovnat. hoci ja som mala nasich a svokrovcov vycvicených a vedeli ze so mnou nepohnu. isla som si podla seba a nech si kazdý vravi kto chce co chce. 🙂 hoci ma jedna "znama" v stozku nazvala mestankou ln preto ze som nedavala malemu kr. mlieko /podotýkam domace/ od 3 mesiace a nechovala ho hurkou.

zuzka dakujem za fotky. vcera som ich posielala do happyfota o 23:40. stihl asom to ltt. 😀 ale to je tak ked si to necham na posledny den 😀

ZVALKAAAA ty si bola cez viked v stozku? nenechala si mi nahodou to dvd-cko u vasich? 😅

kodada
28. júl 2009

polievka bola vynikajuca, este zostalo aj na dnes 😉

babule ja vas zacnem za chvilu asi otravovat z vecickami pre babo, co vsrtko treba ked sa narodi, aku kozmetiku a tak ...

zunka
autor
28. júl 2009

Dada, som rada, že nebudem len ja "vypytovačka"

zunka
autor
28. júl 2009

A čo už máte pripravené? O chvíľu si už zbaľ aj tašku

jajus
28. júl 2009

zuzka chcem sa opýtať ked chcem zdobiť tortu tak na pláty dam marcipán a ten potom cukrárskou farbou farbím. ( už uvažujem nad tortou pre maleho na narodeniny, no neviem či by som si trufla sama 😅 )

iwuskaaa
28. júl 2009

Janka, jasné, že sa nehnevám, my sme boli u Rytiera, malý tam pooral lúku a išli sme domov 😀 ...a jasné, sme aj pivko dali 😵 ...
Zuzka, tak som rada, že kašičky chutia 😉
Dadi, tašku si zbaľ veru už aj hneď 🙂 a ostatné Ti vysvetlíme, všetko čo len chceš 🙂 😵 😀 Ty už máš 30 tt??? 😕, to ale letííííí 🙂
Lucka, Ty mešťanka jedna, prečo si nedávala kravské mlieko už od narodenia???? haaaa???? 😀 😀 😀

kodada
28. júl 2009

no zuzi musim sa popytat vas, budem to mat s prvej ruky ... aj tasku? nie je este skoro?
no mame kocik, postielku, prenosnu postielku, 14 ks latkovych plienok, odsavacku na mlieko ... to ma napadlo takt narychlo, drobnosti ako flaska, cumel ... ale z kozmetiky nic

iwuskaaa
28. júl 2009

Tašku by som si zbalila, ja som mala zbalenú asi tri mesiace dopredu 😀 ...tak mi kázali, tak som počúvla 😀 ...ale ešte keď som odchádzala do pôrodnice, to boli tri hodiny v noci, tak som ju vyhádzala a prekontrolovala ešte raz 😀 ...ale vidíš, stihla som 😀 ...

Základ máš, kozmetiku Ti stačí aj neskôr, prípadne nič sa nestane, ak si ju kúpiš cestou z pôrodnice. Ja som mala síce pripravenú, ale ešte som si dokúpila, keď som išla domov 🙂 ...
A mala som pripravenú túto kozmetiku (hygienu): Sudocrem - super masť na všetko, detské mydlo, detský olej, detské mlieko, vatové tyčinky, gázu na čistenie pupčeka, pampersky, kefku na vlásky...hm, už ma nič nenapadne? 😕 ...ja som mala super zoznam od Lucky, ktorý som iba fajkala 😀 ...

arimzv
28. júl 2009

ivka este navlhcene utierky na prdelku 🙂

iwuskaaa
28. júl 2009

Mirka, tak na tie som úplne zabudla 🙂 ...aj keď ju určite detská lekárka upozorní, aby ich nepoužívala 😒 ...teda aspoň moja tak upozornila.