Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

strapanik
25. okt 2010

Natalka este samozrejme nespi, momentalne krici. 😠 O chvilu jej dam papat a dufam, ze zaspi. Nastastie nam spi v noci krasne, od desiatej do siestej vkuse. Ale odvtedy sa jej musim venovat. Dnes si doma zdriemla tiez tak na 3/4 hod. doobeda a potom poobede 3 a pol hod v kociku vonku. Na balkon ju davat nemozem, lebo nam zatepluju panelak, takze vsade lieta polystyren. 😖
Zuzka, tak to ta teda obdivujem, ze si to vydrzala. Ja som matoha aj takto.
Natalka musi byt prisata aspon polhodinu. Najprv krasne papa, ale ku koncu uz len dudle, ale ked je odpojim skor ako po tych 30 minutach, tak spusti krik. A vecer vydrzi byt pricucnuta aj 45 min.

iwuskaaa
26. okt 2010

Zvalka, je keby som začala cvičiť, tak sa mi od plaču asi aj zájde ☹ . Nenávidí to, neviem prečo 😠 . A tiež máme taký rituál ako vy, zo spálne už nevychádzať, prítmie...musí veľmi jačať, aby som to porušila.
Za nami je asi najhoršia noc 😖 . Síce zaspal tak ako som písala, o 20.45 hod., ale na pol hodinu. Potom reval vkuse do polnoci. Grgal a grckal a pritom stále hľadal prsník, to dieťa asi nemá v sebe mierku 😀 😝 . Proste bol objedený a pritom stále hladný. To je mi ale kombinácia! Povedala som si, že najviac mu dám ťahať 15 min. a dosť!
Vstal o ôsmej, prebalili sme sa, najedli a teraz je na môj podiv ticho v postielke, To tiež sa hocikedy nevidí 😖 . On je proste také nepokojné bábo, ticho je iba v kočíku a na prsníku. Dúfam, že sa to časom zmení, len ten čas nech netrvá dlho a príde čoskoro 🙂 .
Prajem pekný deň, kľudné bábätká a dobré detičky - tie staršie 😉

jajus
26. okt 2010

ahojte, my spinkame tak mam trošku klud. Zvalka my tiež po kupani zo spálne nevychádzame. Masirujem občas pupikom, no neviem či to zabera, nam na vyprdkanie stači dať hore nôžky, my mame skôr problem s kakaním.
Ivka ani Jakubko nema mierku, tiež by stále jedol 62 oblečenie mu už začína byť male. 😅 V noci mam viac mliečka tak mu tiečie prudom tak je spokojný, napr o 1 sa napapal a hneť zaspal ešte som odsala 50. No cez deň by jedol stááááále a ked vidim, že je ešte naozaj veľmi hladný a nestačil prsnik, dam mu to odsate buť striekačkou alebo mam flašu s tvarovaným cumlom ako prsník (inu flašu nechce ani AVENT ) My papame 10min a to hlce akoby nejedol cely deň.

iwuskaaa
26. okt 2010

Včera bola asi najhoršia noc, dnes je asi najhorší deň 😒 . Dúfam, že horší už ani nebude. Teraz som sa vyzliekla z pyžama, nestíhala som 😝 . Od rána ako Tomáško vstal, iba plakal, vôbec neviem, čo sa mu porobilo ☹ . Teraz spia obaja, Tomáško na balkóne. Dúfam, že potiahne aspoň štyri hodiny, veď má čo doháňať. Hladný byť nemôže, pretože dnes som mu dávala iba po 10 minút a vždy mi trošku vygrcol 😒 . Uvidíme, čo bude ďalej. Predtým negrckal vôbec.
Janka, keď vyrastú, všetko im budeme tlmočiť, nebudú nám veriť, aký boli papkáči 😀

jajus
26. okt 2010

Ivka to určite budeme,ja som tobimu ked sa narodil založila knihu a tam som všetko písala teraz sa natom smeje ked to čítame. My sme vstali o pol druhej (dali sme si maleho šlofika) dovtedy bol Jakubko ako med krasne papal potom hneť zaspinka, ako sme vstali je stale hladný prsia mam ako handru a on len jesť ,aj grcol 😒 no ja netušim či je naozaj taky papaj či čo. O týždeň ideme do poradni tak som zvedava

kodada
26. okt 2010

@jajus dakujeme za blahozelanie, aj ked neskor, ale potesilo ... no bude to tym ze vas zanedbavam 😉
oslava dopadla dobre, 2 dni chystania a za 2 hodky bolo po nej 😀 😀 😀 Inak na FB som dala fotky z oslavy, ak chcete kuk, je tam aj moja torta co som Tomimu upiekla

no momentalne mame problemy z vecernym spanim aj mi ... ja sprosta som si ho naucila spavat na hrudi 😒 ale teraz uz asi mesiac praktizujeme zaspavanie v postielke okolo 20,00, ja som pri nom, on sa pekne hra pol hodinku a potom si sam lahne a ide spinkat. Ale uz asi 2 tyzdne je do hodiny je hore a sme hore az do polnoci, niekedy reve, niekedy sa hra, no proste neviem preco. Idu nam horne dvojky, myslite ze to je tym?

strapanik
26. okt 2010

My trosku cvicime nozickami takmer pri kazdom prebalovani. Masirovat sme ju prestali, lebo najnovsie hned ako ju vytiahnem z vody, tak zacne strasne kricat, takze sa musime co najskor poobliekt a dat papat. Pritom vo vodicke sa tvari maximalne blazene. 😀 Natalka grcka casto, podbradnik ma takmer stale, lebo ona grcne aj 1-2 hod po napapani.
Posledne dni mala hnacky, casto sa mi uplne prekakala. Asi musim vylucit zo stravy jablka, mam pocit, ze je to z nich.
Ivka, dufam, ze uz budete mat len lepsie dni a noci. 😎
Poriadne ma zacina boliet hrdlo, snad nechytim nejaku anginu. 😖

miskazv
27. okt 2010

ahojte kočky..prepáčte,že vstupujem do vašej diskusie,len som nevedela do ktorej sa skôr zaradiť..keďže sa táto téma týka Zvolenčaniek,tak som sa rozhodla do tejto..ak keď medzi"staré páky" 🙂 sa ešte osobne neradím..(myslené v dobrom) ako sa majú vaši miláčikovia najkrajší??my zajtra máme svoj PRVÝ mesiačik, a naše slniečko rastie ako z vody..strašne rýchlo to beží. 😨 nestíham sa diviť..každý deň niečo nové,furt s ničím milým prekvapí..samé pokroky na to,že máme "len"mesiac

janica81
29. okt 2010

@jajus ahoj Ty si septembrovka?? 🙂 v teme som Ta nevidela...fajn, ze som Vas Zvolencanky nasla 🙂

janica81
29. okt 2010

@miskazv Kedy ste sa presne narodili??? aj ja chcem byt ak mozem v tejto teme, ked uz sme z jedneho kraja 🙂

janica81
29. okt 2010

@strapanik ahoj 🙂 vidim ze mas dievcatko..kojite sa??? ked tolko spi v noci, nemas problem s mlieckom???

zunka
autor
29. okt 2010

vitajte nové maminky!
tak ste sa tu naschádzali s približne rovnakými maličkými bábätkami,....môžte si jedna druhej radiť 😉

Šimi mal dnes prvú časť oslavy, dostal motorovú pílu 😎 ,...ťažký frajer je teraz. Všetko už máme popílené od dreva, po tortu. 😵
Baby, ak by ste sa chceli prísť odfotiť ešte tento rok, tak čím skôr mi to dajte vedieť, lebo sa mi to nejak zapĺňa a už to nebudem stíhať do vianoc.

miskazv
30. okt 2010

@janica81 narodili sme sa 28.9.,ale mali sme sa 15.10.. 😅

lucka23
30. okt 2010

ahojte. aj ja vitam nove kocky. snad tu bude teraz troska zivsie. 🙂 aj ked priznavam ze aj ja som to teraz dost flakala ale prechadzam takym zlozitym obdobim tak ani moc nie je chut. ☹
dufam ze sa maju vsetci drobcekovia fajn a uzivate si pekne slnecne dni. 🙂

fiha zuzi tak mas teraz toho asi dost ze? ale ty si sikulka a vsetko krasen zvladnes. este ze sme sa uz teda nahlasili. 😵

a simonkovi vsetko naj naj naj k meninkam nech je zdravy a ma stale dovod na usmev. posielame boztek 😵

strapanik
30. okt 2010

@janica81 ano mam dievcatko. Kojim ju, mliecka mam nastastie dost. Cez den si pyta kazde 2 hodiny, iba ked je vonku, tak vydrzi aj 4 hodky. A v noci nam nastastie krasne spinka, od desiatej vecer do cca siestej rano vkuse. Takze vtedy mi mlieko tecie a tecie, davam si po dve prsne vlozky a aj tak mam vacsinou mokre pyzamo. 😒
@miskazv My sme mali vo stvrtok 2 mesiace, takze moja Natalka je presne o mesiac starsia.
@zunka Zuzi, tak to by som si mala premysliet termin, lebo rada by som ju do Vianoc sfotila. Ale najskor o mesiac, najradsej niekedy zaciatkom decembra. Mas tam este volne terminy? A Simimu vsetko naj a nech nepopili aj vas.
Lucka, snad to nie je nejake vazne. Nech ti vsetky problemy co najskor pominu.

jajus
30. okt 2010

Šimonko všeeeeeeeeetko najlepšie k meninkám. cmuuuuuuuuuuuuukkkkkkk Zuzka rataj aj snami ale datum upresnim, ale nejak začiatkom decembra ak sa ti bude dať.
janica my sme sa narodili 8.9 v septembrovkách som nebola, pretože som nemala čas, mam doma ešte 3 ročneho syna.

jajus
30. okt 2010

MIrka a ked pridete z vonku nieje hrooozne pehladnuta, my sme dnes prišli z vonku ( pritom bol Jakubko napapný až až) a ked sme došli po 2 hod. dnu šiel ma zjesť a nestačili mu ani dva prsniky, dala som mu odsate čo som mala v chladničke. Ja už neviem je hroznýýýý papaj, aj včera večer mal malo, pritom cely deň bol ukažkovy krasne papal a spinkal a večer spapal z oboch prsníkov a bolo mu malo. 😠

jajus
30. okt 2010

Lucka moja čo sa deje? Nech to rýchlo prejde a všetko ide podla tvojich predstáv 😵

miskazv
30. okt 2010

@strapanik jeeeeeeeej..ti je riadne zlatunké🙂)tak Vám teda gratulujem a hlavne veľa zdravíčka a radosti 😉

strapanik
30. okt 2010

Janka, no je riadne zahladnuta! Vonku spinka a spinka, ale ked sa potom dnu zobudi, tak spusti strasne gajdy. V tvaricke je bordova-fialova, place az sa ide zajst, kotulaju sa jej riadne slzicky. A v tvaricke ma poriadne vycitavy pohlad. Ja ju stale kojim len z jedneho prsnika, a netvari sa, ze by jej bolo malo. Ale potom niekedy pyta uz po 1,5 hod, cize kojim skoro stale, lebo u nas jedno kojenie trva polhodinu. Mam jej skusit dat v polovici papania druhy prsnik, aby vydrzala dlhsie? Len mam obavy, ci potom poriadne vytiahne ten prvy.
Cim zvyknete zabavit svojich drobcov, ked su hore? Nam uz dochadza fantazia.

iwuskaaa
30. okt 2010

Ahojte kočky 😉
Šimonkovi prajeme k dnešným meninám hlavne veľa zdravíčka a nech sa mu v živote darí 😉 . Dobre to oslávte Zuzka 🙂 .
Lucka, čo sa deje? Nech je to čokoľvek, prajem Ti, nech to čím skôr pominie, aby si sa viac netrápila 😉 . Hlavu hore, mysli pozitívne, aj keď niekedy je to určite ťažké.
Mirka, tak to by som rada vedela aj ja, ako najlepšie zabaviť drobcov. My striedame hrazdičku, lehátko, fit loptu a ak je veľmi zle, tak pustím vysávač a povysávam celý byt, čo iné mi ostáva? 😀 Ale on naozaj stíchne a také okále vyvaľuje 😀
A vítam nové maminky, bude nám tu veselšie a hlavne si môžeme navzájom radiť, keďže detičky máme približne rovnako staré 🙂

zunka
autor
31. okt 2010

Ahojte, ďakujeme za gratulácie. 😉
Janka, Mirka takže niekedy začiatkom decembra 😉

kodada
31. okt 2010

ahojte, vitam nove mamicky 🙂
Simonkovi dodatocne vsetko NAJ k meninkam, vcera sme boli hore v Ziline, tak som nestihala
mi uz mame fotenie uspesne za sebou, kuk na FB ak mate chut
Lucka snad to rychlo prehrmi, neboj, bude dobre

lucka23
31. okt 2010

ahojte babulky. radsej to tu nejdem rozoberat takto verejne. 😔 ale dakujem za podporu, ste zlate. ja vam tak zavidim /samozrejme v dobrom/ tie slasti aj strasti s malymi babulkami. 😵 no ja sa bohuzial k vam nepridam. 😔

dadi fotky som prebehla narychlo a su uzasneeeeee. vlastne nic ine som ani necakala. 😵 a uz sa aj ja neviem dockat ked pride rada aj na nas. 😀

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajus
2. nov 2010

ahojte, tak my sme dnes boli v poradni. Všetko je v poriadku (len budeme musieť isť na krv, lebo ma stále slabšiu žltačku)Jakubko rastie ako z vody už važi 5850g pribral za necely mesiac 1kg. 😵 😵
Dadi fotky su užasneeeeeeeeeeeeeee
Lucka neboj čoskoro určite budete mať aj vy male babuliatko 😵

strapanik
3. nov 2010

My ideme do poradne dnes, tak si potom porovname vahu. 😉 Ale Natalka este asi nebude mat tolko. Manzel dnes odchadza na sluzobku do Rakuska, tak budeme 2 vecery same; neviem si to predstavit. 😔
Lucka, urcite sa male baby casom podari. 😉

lucka23
3. nov 2010

janka teda riadny chlapisko je jakubko. 😵 super ze tak prospieva.

strapanik nic neboj 2 noci ubehnu ani nebudes vediet ako. 🙂

kazdovci
3. nov 2010

hojte kocky, prepacte ze skacem len tak do fora, hladam overeneho homeopata pre moju malu princeznu, trapime sa uz 3 mesiace s ekzemom....kortikoidy nezaberaju, dermatologicka skusa...rada by som vyskusala homeopatiu. dakujem!

lucka23
3. nov 2010

@kazdovci my sme s ekzemom boli u jednej hoeopatky v lucenci. je fakt perfektnaaa. po 2 mesiacoch bolo po ekzeme akle urcite k tomu prispelo aj more. 🙂 vecer ti poslem cislo do IP, musi prist muz ten ho ma.