Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zunka
autor
19. mar 2009

Baby,
neviemte povedať ako dlho môžem skladovať v mrazničke materské mlieko?
Peťa, ty s tým máš skúsenosti, napíš ako si to robila. Ptom v mikrovlnke zohriať, alebo ako?

petullia
19. mar 2009

Ja som nemrazila, len mi vraveli v porodnici, som sa pytala a kamoska a este som aj citala 😀 ... v zdravotnickych potrebach alebo niektorych lekarnach su tie vrecka na mrazenie mliecka a vydrzi ti 3mesiace, ale baby tu na konovi tvrdi, ze az 6mesiacov, ta neviem... ako xces. ja viem, ze 3m. a dlhsie by som asi neriskovala, alebo skus a uvidis ci bude dobre aj potom 😅 na kazdy sacok si napis datum kedy si ho odsala a zamrazila a minas postupne od najstarsieho... logicky 😀 ... potom rozmrazujes vo vodnom kupeli, nie v mikrovlnke!. bud v ohrievacke na flase, ta je tiez v podsatete vodny kupel alebo v hrnci normalka... som mudra ako radio, co? 😀 😀 😀 len skoda, ze som si nestihla aj ja mliecko pomrazit kym sa dalo 😅 ... nuz co uz.
ozaj Dudi uz papal 3x bananik 😵 .. som sa najskor cudovala, ze co to ten doky trepe, ze ovocie!!! ale tak taky program nam urobil, ta sa ho budem drzat, sak hadam on vie co hovori. ta teraz mame 2 tyzdne papat bananik a potom k nemu primiesat jablcko a tak postupne pomalicky pridavat, to mi este potom neskor naordinuje 🙂 . ale prvy krat ked papal, ta na mna hodil taku smiesnu muj, ze co mu to pcham 😀 , zjedol za lyzicku, pri druhej sa rozplakal.. na dalsi den zdusil pol bananu somalca male a dnes asi stvrtku... uz zacina prichadzat na to ako prehltat a nevypluvat... zlaty je. 😵 ...
dobre kraske moje... bru nocku vam vsetkym!

zunka
autor
20. mar 2009

Ahojte, vyzerá to tak, že aspoň na noc budem musieť prikrmovať. Ale neviem čím. Mangel išiel do mesta, tak bude v lekárni niečo pýtať. Čo ste dávali vy? V noci skoro nespí a stále hľadá prsník, no asi sa mi nestačí tvoriť, lebo on by stále jedol. Tak skúsime na túto noc dať aj UM.

petullia
20. mar 2009

Zuni, ta neprikrmuj UM, ak mas dost cez den, ta si odsaj svoje a das mu to na vecer po kojeni este, nech sa riadne napuka. aj ja som to tak robila kym som mala. bo vecer som nikdy nevykryvala a potom hajkal fajne a kym sa zobudil ta sa mi stihlo v pohode dorobit MM, skus este tak. Mm ti v chladnicke vydrzi 24h.
ale ak xces skusit Um, ta my sme pre istotu kupili sunar1, ten mu velmi chutil a pekne ho papal, len mi z neho nekakal a potom nam doky dal na predpis humanu1 antialergicku a uz kaka pekne.. smradlavo 😀 ... ale lepsie priberal urcite z toho sunaru. z tejto humany nepribral takmer vobec, ale doky povedal, ze to preto, ze uz sa viacej hybe a rast sa spomaluje, ze nemame robit paniku, ze to pribral dobre... nut tak, ked je tak.. 😅 ale viac sa mi pacil ten sunar ak si odmyslim to kakanie... ale nemal tvrde brusko, ani sa nepucil ani nic podobne, len proste nekakal asi 6 dni, potom to riadne nadavkoval, potom zase 4 dni nic a zase vela naraz, ale velmi pekne z neho priberal. Juli by bol najradsej keby papal ten sunar, bo sa lepsie rozpustal vo vode.... a do riti! teraz mi maly zaspal a susedoci zacnu vrtat 😠 ja niekoho zavrazdim!!! 😠 😠 😠 😠

lucka23
20. mar 2009

ahojte. zuzka skus najprv tak ako ti pisala petka, cez dek ak mas viacej odsat dat do chladnicky a v noci ho nakrmit tým. ak to nepojde tak daj radsej to Um ako sa mate obaja trapit. vsak aj tým ze nebudes spavat cele noci sa ti moze mliecko stratit uplne.

zunka
autor
20. mar 2009

Uz asi týždeň nespal skoro vôbec a on bol chudák asi hladný. A od včera akoby uťalo a mlieko mi skoro úplne zmyzlo, zlostí sa pri papaní zlostí, ale ho prikladám. Ráno som zvykla máť prsia ako balóny plné, ale dnes nič - úplne mäkké. Teraz si niečo vytiahol, no neviem dokedy vydrží - išiel so svokrou von. Potom som si odsala 30ml - to je dosť málo z obidvoch prsníkov spolu☹ Nechápem, ako to tak zrazu prišlo. Ale mám susedu tiež s malinkým bábom a ona má mlieka veeeeľa, tak že by mi aj ona dala odsaté, ak by sa mi na večer nenazbieralo. To nevadí, že je to od druhej ženy, však?
Takže po každom papaní, mám odsať ešte čo sa bude dať a na večer pred spaním mu to dať z fľašky + predtým ešte nech si čoto vytiahne z prs.

zunka
autor
20. mar 2009

No tak sme skúsili aj nutrilon, ale nechcel ho vôbec. Moje mlieko z fľašky vypil, ale nutrilon z fľaše nechcel. Som zvedavá čo ideme robiť večer, keď to odsaté som mu dala už teraz.

petullia
20. mar 2009

Zuni ako? papal??? nam doky vravel, ze to bola nahoda riadna, ze sa nam maly chytil hned na prve mlieko, ze sa vela skatul musi postriedat kym prides na to, kt. UM je vyhovujuce. my sme skusali 2 a obe ok... esteze tak.. no Simi budeasi xciet neco ine. a nevadi, ze je od inej zeny, ved nas v porodnii vraj kojili ako prislo 😝 . Zuzi a to sa aj mne stalo, presne ako pises... taky stav som mala asi 2 dni bez mlieka a potom sa znovu zacalo tvorit akoby sa nechumelilo, ale uz sm nikdy nemala tolko kolko treba. par dni sme vykryli bez prikrmu a dost... ale ty to hadam zvladnes lepsie!!! 😉 drzkam palciska a myslim na teba... velmi velmi.
Nas Dudko zaspinkaval so strasnyyym placom a neviem preco. skoro som plakala s nim 😢 dnes mi 2x grckal a vobec nexcel mlieko ani caj, ta siel spat asi hladny... ale papat nexcel... ach!

jajus
20. mar 2009

ahojte bože tak sa takto trapite babenky ☹ zuzka skus pit vela vody možno sa do rana niečo nazbiera a nestresuj aby sa mliečko mohlo tvoriť, neboj ked šimonko nebude mať ine mliečko aj UM mu bude dobre ani tobinko hneť na 1krat nechcel ale ked ine nebolo tak spapal aj UM ja som davala nutrilon od začiatku teraz papa sunarku lebo z kravskeho sme nekakali zapekalo ho a neobsahuje potrebne vitaminy ako umele mlieko a rozdiel v cene tam nieje velky.
Peti a čo niečo papal ked zvrackal?
Dnes u nas bola zvalka aj mužikom urobili sme si take male stretko 😵 bolo super maly sa ukazal aky je papaj a všetko zaradom koštoval 😀

zunka
autor
20. mar 2009

No tak už spí. Môkho mliečka si vytiahol 65ml a samozrejme ešte chcel. Tak som zase urobil nutrilon - potiahol, ale keď zistil, čo to je, tak hneď rev. Dala som ho na prsník - netieklo - rev. Taký sa vyplakal chúďa malé. ANi vôbec ten nutráč nechcel. Potom som si ešte svoje vytlačila horko-ťažko 15ml, ale už ani to nechcel, keď zacítil fľašu v ústach ani necucol. Potom už od únavy zaspal. Idem k nemu, uvidíme koľko vydrží spať. Keby aspoň do nejakej jednej - tak sa mi hádam niečo nazbiera.Dobrú noc!

jajus
21. mar 2009

ahojte no my sme mali zlu noc malemu ide von štrta stolička ☹ tak som akoby ma niekto zbil. O pol jednej sa zobudil s hrozným plačom sadol si a ukazoval na zubok chuda moje male tak po dlllllhom plači ked nič nepomahalo dala som nurofen akoby utalo bolo dobre. No hemžil sa raz si lahol ku mne raz k ocovi potom spal pri našich nohach tak ani neviem kedy zaspal 😅 no a teraz ešte stale spinka asi dospava, som zvedava ako bude spať cez obed 🙄

kika22
22. mar 2009

zunka a neskusila si sa tu na fore poradit s annag? ona vie o kojeni vela myslim, ze je laktacna sestra...mozno ti poradi...

arimzv
22. mar 2009

ahojte babenky.
mam dolelzitu technicku otazku.
to stretko mame v sobotu alebo v nedelu?
lebo som si kukala spätne diskusiu a janka tam napisala, ze sobotu 29,3, ale kukala som kalendar a 29,3 je nedela. tak teraz neviem ako, chcela by som sa podla toho zariadit. 🙂

jajus
22. mar 2009

ahojte mirka super poznamka 😉 v sobotu ja som zle kukla, teda mne je jedno ak vam je lepšia nedela môže byť aj nedela.

zunka
autor
23. mar 2009

Dadka, tak už máš po dnešnej návšteve doktora ako vidím. Aj krááásnu fotočku si pridala. No je to celá mamina - riadna babizňa z nej bude 😀

zunka
autor
23. mar 2009

Alebo sú tam dve babizne? 😕

kodada
23. mar 2009

mozem sa pridat na stretko? lebo sme sa o tom nejak nebavili a aj som na to uplne zabudla 😀

a inak
bola som dnes u dokyho, vsetko je ako ma byt, spustili nas trochu z krvi, poriadne popozerali, mame 11 + 4 tt, meriame 44,4 mm a bude to urcite nase dieta, po otcovi neobsedi a po mne sa nechce dat fotit, ale fotocku mame 😀 😀 😀

lucka23
23. mar 2009

dadi strasne sa tesim ze je vsetko ok. a nadherna fotocka. 😵

mne viac vyhovuje sobota kedze nedela ma nas tatik futbalove 😠

inak vcera som popridavala pare veci na MMB a dnes budem pokracovat. len mi bolo az do placu ked som sa mala s tými vecami rozlucit. 😅asi som divna. ale manzel ma ubezpecil ze pri druhom si budem moct zase zavislacit na nakupoch tak mi hned bolo lepsie. 😀

zunka
autor
23. mar 2009

Lucka, už som Ti na MMB napísala čo chceme. Pekné vecičky predávaš. Ešte pridaj aj ostatné a mohla by si mi to potom priniesť na stretko. Niektoré vecičky, ktoré tam máš sú nám už asi malé, .....škoda.
Jóóój, ešte tam pridaj niečo 😀 , aspoň to nebudeš mať ďaleko a budeš sa môcť prísť ku nám na tie vecičky popozerať. 😉

lucka23
23. mar 2009

zuzka pocikam sa z tebaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 otvaram mail a tam 7 sprav a z toho 5 od teba 😀 dohodneme sa tak ze to co si si vybrala donesiem na stretko a vyskusat to malemu. tu zltu kosielku sme nosili asi ako 3-4 mes. ale radsej ju donesiem a vyskusas. a s tou zirafkovou supravou sa dohodneme tak ze ak ti vam tato uz bude mala /co zrejme bude alebo tak akurat/ tak mam este jednu vo velkosti 6-9. tu som povodne nechcela predavat ale tak ak by sa ti pacila dam ti ju. vsak popripade ju potom odkupim ja od teba 😀 😀 😀 alebo ak by si chcela tak ti ju "len" poziciam a ked vam bude uz mala vratis mi ju. vsak nejak sa uz dohodneme 😉

anickaajanko
23. mar 2009

ahojte baby
neviete mi poradit prosim

potrebujem uhradit na takyto ucet
520700-4200586139/8360

cez IB a neviem ako to mam dat do tej kolonky
to predcislie sa vynechava ci ako
lebo s pomlckou mi to tam neda

kodada
23. mar 2009

no zuzi pozeram ze si bola sikovnejsia a babulkam to oznamila skor ... drobcek je tam jeden, to to len tak vyzera, mohol spravit take krasne fotky a ked sa nachystal ze ide fotit, male sa zacalo schovavat, no proste bude po mne 😀 😀 😀

anicka nemas to nejaky dlhy ucet?
lucka daj link na vecicky ... aj ja kuknem

zunka
autor
23. mar 2009

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=10265
Dadi, ale nie že mi všetko vykúpiš! 😠 ..... 😀
Lucka, ty to všetko dones na stretko, doma poprilepuj cenovky a urobíme burzu.

Aničkajanko,.....neviem Ti poradiť. Vo volnej diskusii nie je taká nejaká téma? 😕

kodada
23. mar 2009

zuzi ja zatial len pozeram, neboj 😀

arimzv
23. mar 2009

ahojte.
baby tak ako sobota alebo nedela? 🙂 vyjadrite sa.
ja som skor za sobotu po obednom spanku, tak cca 14-15. ale prisposobime sa aj na nedelu.
peti ten odvoz stale plati? aj Ty napis, ze ako vy spavate, ako by sa Tebe dalo ist.
ak odvoz neplati, tak daj vediet nech si kuknem vlaky.

zunka
autor
23. mar 2009

Ja som za sobotu. A čas to je jedno. My nespávame 😒

kodada
23. mar 2009

zuzi este stale ta Simonko trapi ??? mneje to jedno, ale radsej tiez sobotu, Miri ak ta Peta nebude brat, mozes ist s nami

lucka23
23. mar 2009

takze baby vidim ze vyhovuje viac sobota. my spavame do take 15-tej ale ak ho dam uz okolo 11 tak vstaneme aj o druhej. takze na tu 15 nam to tiez vyhovuje. len nech sa este janka vyjadri ako tobinko spinkava.

anicka ani ja ti asi moc neporadim ja by som to zadala vsetko do cisla uctu aj s tým predcislim ale bez pomlcky.

no zuzi to co si si rezervovala donesiem. 😉

zunka
autor
24. mar 2009

Lucka, OK.
Dadka, no máme to také pestré. Nechápem, čo som robila, keď sme ho ešte nemali. Som sa musela bohovsky nudiť. Včera sme boli očkovať do obidvoch nožičiek. Tam sa vyplakal. ale potom doma skoro celý deň prespal. A noc bola taká normálne nespavá ako vždy.
A s mliekom to máme tak, že vždy po kojení odsajem, aby som mala na večer ak bude málo. No stačí mu z prsníka , tak to odsaté dávam do mrazničky. Lucka, ale tou tvojou odsávačkou mi to nejde. Bradavku mi to vtiahne dobreženie do fľašky 😀 (auuu) a mlieko nič. Tak si to vytláčať ručne stručne.

petullia
24. mar 2009

Cao cao... ta nas maly spinka ako xce, hocijako, ta ja neviem este ze co... ta ked poviete o 15:00 ta sa pokusim na 15:00, ale ak by ml spachtosivy den, ta by sme daku polhodku mozno meskali... prepacite??? 😅 😀 Mirka jasne, plati to stale, napis mi telefonik tvoj do ip, este ti zavolam a dohodneme sa presne... dobre? 🙂 ci uz ho mam 😕 ja uz ani neviem.. som nemozna 😔 akosi mi pamät zlihava mam toho akosi nad hlavu...
zuni ta ockovanie mate uz za sebou, super! ani my sme nemali ziadne reakcie.. nastastie, akurat dobre pospal.. ako pises.. 🙂