Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
1. aug 2010

dadka tak nenapinaj si alebo nie si tehu? takto si z nas utahovat. 😠 😀 😎

ivka a ty s kym ides do metabolickej ambulancie? dufam ze ste oki. a moja dr ja gastroenterologicka to je asi nieco ine.

k tomu kojeniu. mne v porodnici nik neukazal ako na to. a to som teda mlieko ani nemala takze ho navela navela dokrmili UM. mala som pocit ze sa na mna pozeraju akoze kojit nechcem. ale mne sa jednoducho mlieko nespustilo a doteraz mam koli tomu husiu kozu ked si na to spomeniem. Tie vycitky, pohlady a kriciace dieta na to nikdy nezabudnem. pre mna bolo kojenie jeden velky stres. tym ze som mala stale malo mlieka som musela aj dokrmovat ale zase som nikdy nevedela ci ma vela ci malo, kolko este dokrmit a pod. do toho reci rodiny ze mam zle mlieko lebo maly stale place a na druhej strane vycitky "dokonalych" matiek ktorym kojenie islo same od seba. proste jeden velky stres. tak som s tym v 3 mesiacoch sekla a od vtedy som bola spokojna aj ja aj maly. 🙂 Pri druhom si to uz urcite zariadim inak. 😀

kodada
2. aug 2010

som, zatial ale nepotvrdene doktorom 🙂 idem az 26.8

lucka23
2. aug 2010

jej tak super dadi. prajem aby bolo vsetko ok. 😵

jajus
2. aug 2010

ahojte, dadi tak aj ja sa pripajam a prajem všeeetko aby bolo ok 😉
My sme s mužikom od soboty rána sami, svokrovci si prišli po maleho vraj si musi zvykať byť par dni aj bez nás, práve mi volal manžel, že dnes už nevie vydržať a pýta sa domov 😀
Super som si oddýchla (ale mi hrozne chýba ) a urobila som kooopec roboty, končne mame všeeetko pripravene na príchod Jakubka 😵
Mne maleho priložili hneť na sale ked ma šili aby skusili ako sa prisaje, potom mi ho priniesli asi 2 hodinky po pôrode, pomohli priložiť a potom mi ho nosili len na kojenie ☹ kedže maly mal vysoku žltačku nemala som ho pri sebe ale dovolili mi chodiť za nim kedy som chcela a nakoľko som chcela, boli ku mne naozaj všetky zlate. Kedže sme boli často v nemocnici pomaly som prichadzala o mliečko ( a to som ho mala kooooopec aj na rozdávanie) vydržali sme aj s prikrmovanim do 5 mes. No teraz verim, že to bude dlhšie. 😵

strapanik
2. aug 2010

Dadka, gratulujem aj ja! Zacalo tu pribudat tehuliek. 🙂
A vdaka za info ohladne kojenia, dufam, ze to zvladneme. Ja mam vacsie obavy z toho co bude po porode (ci budem vediet s malou manipulovat, ci zvladnem kojenie) ako zo samotneho porodu.
V stredu ideme na predporodnu pripravu do porodnice, tak ma tam snad nieco naucia. 😉

zvalka
2. aug 2010

@iwuskaaa metabolicka poradna zvolen - MUDr. Turaj 045/52 01 250

jajus
2. aug 2010

no tak Tobiasko už spinka vo svojej postieľke 😀 už sa mu cnelo tak ho museli svokrovci doviesť, ale vydržal super, dve noci a dva aj pol dňa 😵

iwuskaaa
2. aug 2010

Ahojte babule 🙂 ,
Janka, tak môžeš povedať, že Tobiasko je už veľký mládenec, keď vydržal toľko bez Vás 😉 . Super!
Strapanik, presne také isté pocity ako máš Ty, som mala aj ja. Viac som sa obávala toho, čo bude po pôrode ako samotného pôrodu. Ale potom Ti to príde všetko také prirodzené, je to v nás matkách, máme to jednoducho dané 🙂 .
Mirka, ďakujem Ti za čísielko, nevieš, či sa delí aj na detskú metabolickú amb., alebo je to iba pre dospelých?

jajus
2. aug 2010

Ivka ano už môžem povedať, že je veľkýýýýý chlap, tuto poslednu noc vraj premaminkoval ale zvládol to 😀
Tak už ho len častejšie dávať a bude to len lepšie. No musi sa trošku odomna odputať.
Inač ako sa máš.
Strapanik presne ako píše Ivka pride to nejak samo, ukažu ti v pôrodnici ako okupať malu, prebaliť a obliecť, kojiť a potom ti to pôjde ani nebudeš vedieť ako. 😵 A ak niečo tak sme tu a poradime ti 😵

zvalka
2. aug 2010

iva,neviem. Skus tam zavolat,povedia ti. To chces pre davidka? A na co tam idete?

zvalka
3. aug 2010

@iwuskaaa ty si mala aky model x-lander pri davidkovi? nebola si spokojna?

strapanik
3. aug 2010

Dakujem za podporu. 😀
Iwka, meno ste uz vybrali?
My sme vcera poskladali postielku a dnes mm vyzdvihne kocik v BA a mame vsetko, Bambulka sa moze vyklut. 😀 😀 😀

zvalka
3. aug 2010

@strapanik aky kocik ste kupili? Daj link,ak mozes.

strapanik
3. aug 2010
iwuskaaa
3. aug 2010

Zvalka, mali sme X1, bola som spokojná.
Strapanik, pekný kočík ste vybrali. V DT taký ešte nemá asi nikto 🙂 . Meno? No nie ešte celkom 😀 .
Dnes som bola v poradni, všetko je v poriadku, drobec sa ešte nepýta ani náhodou na svet, kontrola už o týždeň. Teraz tam budem chodiť trošku častejšie, ale nevadí, budem si istejšia 🙂 .
Budúci týždeň predoperačné vyšetrenia, kontrola prietokov, poradňa...no je toho dosť 😝 .
My tiež už máme pripravené všetko, akurát pripraviť veci pre maličkého, čo mi donesie manžel do pôrodnice na odchod domov 🙂 .

lucka23
3. aug 2010

ahojte. janka super ze tobiasko zvladol prazdniny u starkovcov. urcite to bude len lepsie a lepsie a o chvilu sa ani nenazdas a budes ho z tade tahat nasilu. 😀 😀

ivka veru je toho dost ale aspon budes mat istotu ze je vsetko oki. 😉 a ides nakoniec cisarskym rodit?

strapanik pekny kocik. 😉 ivka ty si nakoniec aky kocik vybrala? neviesm ci si to pisala a zabudla som. 😅

jajus
3. aug 2010

ahojte, strapanik kočik je super 😉
Ivka aspoň budeš mať istotu, že je všetko ok, ja mam poradnu až 19 teho 😒 dosť neskoro, a to tuto noc som mala poplach ale všetko je ok, asi to boli falošne kontrakcie lebo trvali len chvilu a boli nepravidelne.

iwuskaaa
3. aug 2010

Lucka, ak bude pôrod dobre postupovať, budem rodiť prirodzene, ak nie, tak ma berú na sekciu. Mám to šťastie, že vyvolávačku nemôžem dostať 🙂 . Tak uvidím, ako sa drobec rozhodne. Preto musím mať urobené aj predoperačné vyšetrenie.
My sme kúpili Casuaplay S4 🙂 Fotodokumentácia nižšie 😀

lucka23
3. aug 2010

jeeeeeeeeeej ivka ten je krasny. 😵 uplne uzasna farba. 😵 a s davidkom to mate vyriesene ako? kupujes nejake pridavne zariadenie na kocik alebo bude chodit na peso?
a s tym porodom som zvedava ako dopadnes. ci to bude opät sekcia alebo normalny porod. ty by si co radsej?

lucka23
3. aug 2010

baby citajte. http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...
parada. zase raz zrusia nieco co bolo dobre. 😠 😠 😠 a to som p. Mihala mala tak rada 😀

jajus
3. aug 2010

Lucka toto som už dávnejšie počula aj ja skoro ma porazilo, ale dufam, že nas to nezastihne a dostaneme ten jednorazovy príplatok. Lebo ja neviem či mam nárok na vyšši rod. príspevok ( čakam na vyrozumenie) ale dufam, že ked som to splnala pri Tobiaskovi tak splnam aj teraz a nezaleži ako dlho som na materskej 😒

lucka23
3. aug 2010

janka ak mas teraz pri druhom narok na matersku tak mas urcite narok aj na zvyseny rodicak. 😉

no tebe ten prispevok vyplateny bude ale co my co 2 babo este len planujeme? 😅 do kelu a tak som mala toho mihala rada. ako tu na MK babam radil ako zo statu vytlct co majviac a teraz takyto podraz. 😠 😖 ☹

zvalka
3. aug 2010

no pekne... Tak snad to nezrusia. To je sila... @strapanik akurat vcera som robila prieskum v mojej teme kocikov a jedna,ze keby mala kupit teraz,ze ten tvoj by kupila. Vcera som o nom pocula prvykrat. Bude asi paradny.
Iva,aj tvoj je krasny.presne ako ma kamca. Velmi sa mi paci. A xlander mal nejake negativa? Rozmyslam nad sportakom a pri druhom dokupit vanicku.... Len ci vyuzijem...hadam sa bude chciet tamarka vozit este dlho.

zvalka
3. aug 2010

no pekne... Tak snad to nezrusia. To je sila... @strapanik akurat vcera som robila prieskum v mojej teme kocikov a jedna,ze keby mala kupit teraz,ze ten tvoj by kupila. Vcera som o nom pocula prvykrat. Bude asi paradny.
Iva,aj tvoj je krasny.presne ako ma kamca. Velmi sa mi paci. A xlander mal nejake negativa? Rozmyslam nad sportakom a pri druhom dokupit vanicku.... Len ci vyuzijem...hadam sa bude chciet tamarka vozit este dlho.

strapanik
3. aug 2010

Naozaj perspektivna rodinna politika - zrusenie priplatku k prispevku a aj zvyseneho rodicovskeho. Tym, ze zvysi rodicovsky o 20 az 30 EUR velmi nepodpori porodnost. Keby aspon zaviedol rodicovsky pre vsetkych na urovni terajsieho zvyseneho rodicovskeho. Hlavne, ze pocas kampane sa ohanali rocnou materskou vo vyske platu a teraz v podstate same skrty. Ja som pravicovy volic, chapem, ze v rezorte nema vela penazi, ale ze ide v prvom kole setrit na mladych rodinach, tak to je sila!!! ...som sa rozculila. 😠

Dufam, ze ten kocik splni nase ocakavania, lebo cena je teda dooost vysoka. Uz o hodinku by mal mm dorazit, musim mu bezat uvarit veceru.

Iwka, ten vas kocik ma uplne uuuuzasnu farbu. Tiez som zvazovala S4.

iwuskaaa
4. aug 2010

Lucka, ja som to tiež včera našla na nete a iba som sa rozčúlila 😠 😠 😠 . Niečo dobré pre mladé rodiny sa vymyslelo a už to idú škrtať, fakt super 😠 . Už mi je riadne nepríjemný Mihál a to mal tiež moje sympatie!
Ja len dúfam, že to nebude platné od septembra, to by bola iná smola 😀 .
Ďakujem za pochvaly na kočík 🙂 .
Mirka, taký istý okrem farby 😀 .
Ja som nebola so šporťákom veľmi spokojná, preto sme ho predali. Ale hlboký bol super....

jajus
4. aug 2010

ved tie zákony menia každy rok, človek ma z toho gulaš. Nech sa len pekne krásne snaži nájisť tie peniaze a nie hneť rušiť a škrtať zákony. Ved nato tam je, začo berie taky plat. 😠

iwuskaaa
4. aug 2010

Janka, ale komu zoberie, keď nie deťom?! 😠 Som zvedavá, čo idú ďalej dokazovať, toto je iba začiatok 😝

lucka23
4. aug 2010

ach jaj baby. je to fakt des. a to som si chcela zacat platit DNP aby som mala narok na max. amtersku. no teraz vobec neviem co robit. ak by som pri nasej momentalnej fin situacii mala este do luftu vyhodit cca 50 € mesacne asi by ma jeb... 😠 ja sa asi jednoducho k tomu druhemu dietatu nedostanem. 😔 min rok som to musela odlozit koli pizzerke a tento rok mi to zase znemozni nova vlada. 😒
ale hlavne je ze pani poslanci budu mat svoje uzasne platy a na tie nesiahnu an bohovy, naco sa budu uskromnovat ked mozu obrat mamicky aj o to malo.
joj len som sa znova rozculila 😅

iwuskaaa
4. aug 2010

Lucka moja reč!
A aj tak si myslím, že by si nemala istotu, keby si si to začala platiť, nechcú dokonca stopnúť aj to? 😔

lucka23
4. aug 2010

ivka chcu stopnut zatial len to ze si to nebude moct platit pracujuca zena a tym si zvysovat narok na matersku. ale o nezamestnanych som sa zatial nic nedocitala. ale aj tak teraz neviem co mam robit. ak si to totiz platit nebudem mat nebudem mat narok na ziadnu matersku. a ak si to zavnem platit a potom to zrusia tak by ma asi ... dalsia alternativa je nemat druhe dieta.