Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
4. jan 2011

ahojte, ved prave , tie vyskumy su znovu posunute dopredu, preto som sa pytala, či už niečo davate drobcom. Ja tiež chcem počkať, zatiaľ sme plne kojený. Pri Tobiaskovi som začala už v 5 mesiaci, kedže som ho prikrmovala.
My sme sa na sone stretli s Ivkou, my mame jadierka dobre a nemusime chodiť. Ja som si poriadne ani nevšimla Jakubkov pluzgierik na ručke, taaaaaaak rychlo sa mu to zahojilo.

zvalka
4. jan 2011

Babule, ak mozem poradit, akurat, ked som ja mala zaviest lepok tak sa velmi roznili nazory, jedna strana, ze skor, druha, ze sa nesmie skor, tak som studovala okolo toho kopec 🙂 a nakoniec som si nejako urobila v tom jasno, a zaviedla tak, ako to nakoniec vyslo aj v tom novom vydani mama a ja, co vyslo teraz. 😉
a to - ak su plne kojeni, tak by sa mal lepok zaviest tusim pred ukoncenim 7 mesiaca - ja som presne tak zaviedla - tyzden pred. cize, ked mala tami 6 mes. + 3 tyzdne. pointa je v tom, ze treba zaviest lepok este v case dojcenia, to su deticky este chranene materskym mlieckom. cize, ak zena uz aj prikrmuje, odporuca sa skor, asi aj v tom 5.mes., pretoze ma este nejake mm popri um. a idealne je dojcit este aj PO zavedeni lepku
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=dojcenie...

iwuskaaa
4. jan 2011

Mirka, ďakujem za článok, presne toto som si potrebovala preštudovať 😉 . Takže určite sa nejdem s lepkom a ani s inými príkrmami ponáhľať, budem postupovať tak ako pri Dávidkovi.

zvalka
5. jan 2011

@iwuskaaa Iva, pod nim mas este rozne podobne clanky, tak si to kukni 😉
ja som tusim v 5 mes. dala tami parkrat kasicku, a ked mala 5,5 mes. cize nie ukonceny 6.mesiac, tak som zacala zeleninkou na obed. myslim si, ze dobre je zacat skor, ako je ukonceny 6.mes. aby si lahsie zvykalo babo. to aj tak trva, kym sa davky zvysuju, kym sa nauci prezuvat a pod. a aj ako to vidite na dietatku. ak uz vam pozera do taniera a vidite na nom, ze by uz aj ono si dalo, tak podla mna zacat aj takto v 5,5 mes. ak je spokojne, staci mu mm a nechce viac, tak kludne ukonceny 6.mes. 🙂

jajus
5. jan 2011

Mirka daaaaaaaaaakujem aj ja, zase som o niečo mudrejšia 😉 Jakubko tak smutne a žiadostivo pozera ked niekto je, normalne mam niekedy chuť mu dať ochutnať. No my mame ešte čas ale zrejme budem musieť v 5,5 mes začať so zeleninkou je hrooooozny papaj.

jajus
5. jan 2011

my mame dnes podla tyždnov, 17týždeň booooooooooože to uteka

strapanik
5. jan 2011

Mirka, velmi zaujimave clanky, niektore som si aj vytlacila (co kedy zavadzat). Potvrdilo sa mi, co som vedela, ze prikrmy je najlepsie davat po siestom mesiaci. Nastastie mliecka mam zatial dost. Dokonca v drvivej vacsine jej staci jeden prsnik.
Natalka ma tiez stale sleduje, ked jem a tvari sa, ze by chcela aj ona. 😀 Pozoruje, kazde susto, ktore si davam do ust.

Jani, a Natalka je o 10 dni starsia ako Jakubko, naozaj to neskutocne rychlo uteka. Velmi ma fascinuje, ako rychlo sa Natali meni, kazdy den skusa nieco nove, zavadza do praxe kadejake nove finty. Manzel je tento tyzden este doma, tak si ju spolocne uzivame.Skoda, ze nemoze byt na materskej so mnou. 😀

zvalka
5. jan 2011

nemate za co 😉 ja som sa tym natrapila, ze co a ako, a to akurat vysli tieto novinky tak som bola dost mimo. ale ta nova priloha o papani Mama a ja, tam to je vsetko krasne vysvetlene a tak to tam pisu, ze plne kojene dietatko by malo prijat lepok PRED ukonc. 7.mes. 😉

iwuskaaa
5. jan 2011

Mirka, ja som si prečítala viac článkov, veľmi poučné sú 🙂 . Ako mohli niekedy maminky existovať bez internetu? 😀
Mirka, my sme starší od Vás o 13 dní a od Jakubka potom o 23 dní 🙂 ...ale som múdra, čo? 😀

iwuskaaa
5. jan 2011

Janka, MIrka...! Ako to je s našou materskou dovolenkou? Už ideme podľa nového zákona, to znamená, že budeme poberať dlhšie materskú alebo ideme podľa starého? Lebo ako podľa starého, tak mi treba ísť na sociálnu poisťovňu pre potvrdenie o výške materskej a následne na to na UPSVaR....

zvalka
5. jan 2011

@iwuskaaa http://blog.etrend.sk/mihalblog/2010/12/19/rodi... 😉
iva, ak si stale na materskej, tak myslim, ze ides podla noveho 😉 precitaj si clanok 😉

jajus
5. jan 2011

Ivka ja som to pochopila tak, že tym matkam čo už začali poberať vyššiu matersku tak to ostava a ostatne maju po novom.

iwuskaaa
5. jan 2011

Takže máme nárok na vyššiu materskú, tých 60%, ale po novom budeme dostávať RP už iba 190 Eur 😖 . Takže sme všetky tri tesne minuli výšku 256 Eur, smola 😠

lucka23
5. jan 2011

ahojte. ivka malo by to byt tak ze tie ktore mali tu vyssiu matersku tym ostane a zvysok zien ide podla noveho. teda tie co poberali nizsiu a tie co nastupia po 1.januari. takze je to tak ako pisala janka. 😉

lucka23
5. jan 2011

blbost som napisala nie matersku ale rodicak

lucka23
5. jan 2011

takze je to tak ze od 1.1 ti vypocitaju matersku 60% a budes ju dostavat dlhsie ale rodicak uz budes mat len 190 € 🙂

strapanik
6. jan 2011

je to presne tak, ako napisala Lucka. Cize celkovo sme prisli o celkom pekny balik, pretoze ten kratky cas, co budeme poberat zvysenu a dlhsiu matersku, nam nevykonpenzuje stratu znizeneho rodicovskeho. 😠 😖

jajus
6. jan 2011

no super prave som to dočitala 😔 už ma štvu, že to menia ako to im pasuje. 😠

iwuskaaa
7. jan 2011

Áno áno, ja som tiež tak pochopila, že budeme dostávať len 190 Eur ale vyššiu materskú...ale ja sa na to môžem, keďže mi pomaly končí 😠

lucka23
7. jan 2011

no baby zle veru obidete. ale tak co uz. hlavne ze mozete ist pracovat popri rodicaku 🙄 len nik nepovedal kam dat deti v tom case.

lucka23
7. jan 2011

strapanik ako satka? uz si ju skusala?

iwuskaaa
8. jan 2011

Lucka, presne tak ako vravíš, o tom reč nebola 😠

lucka23
8. jan 2011

zase to pomoze hlavne maminam z BA. tam je moznost ziskat nejaku brigadu alebo pracu na ciastocny väcsia. 😒

strapanik
8. jan 2011

Lucka, vsetko je vzdy viac prisposobene pre Blavakov. Co uz!
Nie je to satka, je to babyvak, to je vhodnejsie pre mensie deticky. Skusali sme, ale zatial to velky uspech nezozalo, chcela odtial vyskocit, je strasne akcna. 😀 Ale budeme este urcite skusat.
Ivka, este ma napadlo nieco k tym prikrmom. Sa mi zda, ze som niekde citala, ze trosku skor narodene deticky by mali skor zacat s prikrmami, lebo si nestihli ulozit taku zasobu zeleza ako donosene deti. A z materskeho mlieka vela zeleza neziskaju. Skus si to niekde popozerat alebo sa popytaj doktorky.
Baby, prebalujete deturence pri nocnom krmeni? Natalka ma rano maximalne plnu plienku, dokonca sa uz aj 2x precikala. Lenze ked ju v noci prebalujem, tak spusti stasny vresk a prilis sa preberie a uspavam ju hodinu.

lucka23
8. jan 2011

strapanik 😀 😀 😀 satka, babyvak mne to nic nevravi ja som sa o tieto veci nikdy nezaujimala. 😅 ani toto sme ani raz nepouzili ako mi to kamoska dala tak som to mala v perinaci ulozene. 😀 a lukaska si v tom tiez neviem púredstavit pri jeho pohyblivosti od narodenia. ale zase jeho ked som dala do hojdacieho kresla tak tam si dokazal kopat nohami a hojdat sa aj 3 hodiny v kuse. dokonca sa tam par krat takto aj sam uspal. 😀 sice tym ako stale hybal nohami totalne zodral ten potal ale nevadi.
a inak to vino si nemala posielat. keby som to sla tvojmu muzovi zaniest ja tak to ani nezoberiem. 🙂 kazdopadne diky.

iwuskaaa
10. jan 2011

Lucka, to som aj ja povedala, že je to pre matky z BA 😠 . Ale mali to zhodnotiť celoplošne a nie iba Bratislavu!
Mirka, ďakujem 😉 . Tomáškovi brali krv, všetko mal dobré, aj železo, tak sa skúsim ešte aj jej popýtať.
Ja neprebaľujem, ani som neprebaľovala nikdy. Nechcem, aby sa mi prebral a to môže vydržať do rána 😀

jajus
10. jan 2011

ahojte babule neviete či tetnot tyždeň ordinuje Kankova, mam zaniesť Jakubkov moč na kontrolu.
Ja prebaluje v noci, no nie zakaždym, iba ked dlhšie spinka, po 6 hodinach ho prebalim, zatiaľ nemal problem so zaspanim.
Ivka už je lepšie chalanom?

iwuskaaa
10. jan 2011

No Janka, ohľadom Kankovej Ti ja nepodarím, ale predpokladám, že áno, už je dávno po sviatkoch 🙂 .
Dávidkovi je už lepšie, ale sople má stále, neviem, kde sa ich toľko berie 😠 . A Tomáškovi je tak nejako stále rovnako, ani lepšie ani horšie 😖 . V stredu ideme na kontrolu, tak sa uvidí.
Vy sa ako držíte? Tobiasko už chodí do škôlky?

jajus
11. jan 2011

Ivka mala mať dovolenku, len si nepamatam kedy. Tak sa držkajte, nech ste skoro zdraví. Aby sme vas mohli prisť pozrieť 😵
Ano Tobiasko už chodi do škôlky a celkom aj chce, uvidime dokedy 😅 zatiaľ sme zdraví klop-klop

lucka23
11. jan 2011

ahojte. ivka chalanom skore uzdravenie prajem nech sopliky rychlo prejdu. 😉

janka super ze tobiasko po dlhsej dobe nastup do skolky zvladol v pohode. aj lukasko sa uz tesil po mesiaci za kamosmi.