Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucyliu
21. apr 2011

@strapanik ďakujem 😵 jéj, to si mala super dátum 😉 mne sa to pošťastilo na narodky, krpec asi pozbieral sily a dal mi to ako darček, krásne to načasoval 😵 zatiaľ si to užívam, ale som zvedavá, ako to pôjde ďalej 😀
a to ma mrzí, že vy sa stále trápite. kde berieš tú silu?

iwuskaaa
22. apr 2011

Ahojte babule 😉 ,
tak my s Tomáškom sme doma už od stredy, ale nejako som zlenivela, dokonca sa mi nechcel ani notebook zapnúť 😀 .
Na pobyte sme sa mali super, všetko prebiehalo tak hladko, bez problémov, čo sa teším. Všetky procedúry Tomáško zvládal bez problémov, bez plaču, okrem cvičenia, ale to plače každé dieťatko, takže to sa neráta 🙂 . Bol najmladší a myslím, že aj šikovný, podľa personálu. Papal pekne, za dva týždne pribral 300g 🙂 . So spánkom sme problém nemali, toho som sa bála najviac, ako zareaguje na zmenu prostredia. Cez deň potiahol aj tri hodiny, procedúry urobili svoje 🙂 . Večer spinkal už o 19.30 hod.
Uvidíme aké zmeny nastanú, ale v prepúšťacej správe máme napísané, stav zlepšený 😵 .
Boli sme aj super partia, človek si uvedomí, že ten jeho problém vlastne nieje problémom, keď vidí ako sú na tom aj iné detičky.
Horšie sa mal Dávidko s ockom, ale je to za nami a tiež v poriadku, tak sa tešíme. Ak budem mať niekedy viac času, pridám pár fotiek na porovnanie BB verzus MT 🙂 .

@jajus ďakujem, že si podávala o nás informácie 😉 a takisto za sms 😉 .

@lucyliu gratulujem k chlapčekovi 😵 ...takže môj tip vyšiel, idem sa asi živiť veštením 😀

strapanik
23. apr 2011

@jajus Natalka este zdaleka nestvorkuje, momentalne tvrdo pracuje na tom, aby sa dostala hore na kolienka. 🙂 Poriadne sa na nej zabavame. Este ani sama nesedka, bez pridrzania vydrzi len chvilku, potom sa natiahne za hrackou a hned je rozkyvana. Ale nechcem ju do toho tlacit, takze ju neobkladam vankusmi a pod. Ale v kociku uz sedka, lebo inac by sme ani vonku nechodili.

@iwuskaaa To je super, ze sa Tomimu zlepsil, pockaj, o chvilu ti bude behat. 😵 A som rada, ze je Davidko zdravy, chudatko, musel si tam vytrpiet.

Straaasne sa tesim z tohto pocasia, po ranom spanku vybehneme na lazy ku svokre. Natalka je uplne hotova zo psa a sliepok. 😵

jajus
23. apr 2011

@iwuskaaa tak to je super, že ste si to uživali a Tomaškovi to pomohlo. 😵
Tak to krááásne pribral 😀

@strapanik Jakubkovi sme museli už dať dole postielku na najnižšie, lebo sa chytil a posadil sa 😀 tak pre istotu, štvorkovať podla mna ani nebude ( ako Tobino) hrozne nerad je na brušku to sa hneť prevali na chrbatik. Jeho hrooozne zaujimaju nohy a skackanie na nich, takže asi bude skôr behať a snať až potom štvorkovať.

babule kráááásne veľkonočne sviatky 😵 😵

lucka23
23. apr 2011

ahojte zienky moje. najek som sa sem v poslednom case nedostala. mame tu rodinu z nemecka tak sa im venujeme. vcera sme boli na pustom hrade. fuuu kym som tam vysla dobre som sa nafunela. 😀 😀

ani neviem co tu nove, musim docitat.

ivka som strasne rada ze ste sa mali tak super a este viec super je ze tomaskovi to prospelo. 😵 😵 😵 casto som na vas myslela ako to zvladate.

strapanik
25. apr 2011

@jajus Natalka by zase bola len a len na brusku. Kamkolvek ju dam, tak v momente frngne na brusko. Ked ju kojim poleziacky na boku, tak sa popri papani snazi prevratit cezo mna na brusko. Ked sa v noci prebude, hned je na brusku. A o prebalovani ani nehovorim..... Sedenie ju nebavi skoro vobec. To uz tiez radsej podskakuje, ale este ma slabe nozicky.

@lucyliu Tak to ti dal drobcek naozaj pekny darcek. 🙂 A dieta zvladne kazda, kazda mame nieco. Ivka chodi s Tomaskom po doktoroch + ma Davidka, Janka ma tiez 2 deturence a este aj dom (to by sa mi nechcelo upratovat), ja mam svoju Natalku, ktora splna takmer vsetky charakteristiky narocneho dietata. A ty budes v Nemecku takmer bez rodiny a aj tak to babo zvladnes. A nebudes sa nad tym vobec zamyslat. 🙂

kodada
25. apr 2011

ahojky babule, ako ste sviatkovali? mi sme boli na nasej chate, pocasie nam nastastie vyslo 😉
inak vsetko OK, Tomi je zdravy, Sisi je obcas anjel, obcas cert ako dnes, nechcela vobec spat, takze mam na dnes dost 😎 zajtra mame mesiac, rychlo to uslo
tak sa majte, ja sa zas niekedy stavim

lucka23
25. apr 2011

ahojte. my sme teraz len dosli. od rana sa muz s lukasom niekde tarali tak na posledu navstevu som sla s nimi a vratili sme sa teraz. som to ja ale za matku takto ponocovat s dietatom. 😅 😀 ale pekne sa s kaosom hrali tak sme mohli v klude pokecat.

dadi vy sa uz snazite o 3? fiha 😀 a veru strasne to leti, neskutocne ze uz budete mat mesiac

lucyliu
26. apr 2011

ahojte, tak ako sviatky? my sme tu mali taký kľud, kvôli tomuto na veľkú noc nikdy nechodíme na slovensko 😀 ale manžel si uplietol korbáčik a trošku ma vyšibal, nech sme obaja zdraví a dostal kinderko 😀

@iwuskaaa mala by si si založiť živnosť 😉 kľudne mi pošli faktúru 😀 som rada, že tvoji chlapčekovia sa majú fajn a nech ich už naozaj choroby obchádzajú.
mám pre teba ale jednu zlú správu, pobehala som všetky lekárne a v jednej bola taká ochotná pani a tá mi povedala, že ten liek stiahla sama firma a že to nebolo celkom homeo, lebo že to obsahovalo aj trošku aspirínu - dúfam, že som dobre rozumela a dobre si zapamätala. tak sa bojím, že už to asi ani nikde nezoženieš...

@strapanik veru, veľmi ma potešil. a teraz sa krúti často, už to cítim stále lepšie a lepšie. v sobotu sme boli v zoo, tak tam sa mu očividne páčilo 😀 tiež sa niekedy bojím, ako to tu zvládnem, ale tak aj tak budeme v budúcnosti bývať niekde v okolí BA kvôli mužovej robote a budem to mať od rodiny ďaleko, nie tak ako teraz, ale nebudem to mať ako mamina - starká bývala 50 m. od nás a každú chvíľku robila babysitting. a v niečom je to možno aj lepšie, ktovie... 😉

kodada
26. apr 2011

@lucka23 neblazni ze 3, to len pas zblbol 😀 pri dvoch koncime ... dnes sme boli so Simi v poradni, mame 4100 g a 53 cm

lucka23
26. apr 2011

@kodada uz som sa zlakla ze sa ti to rodenie nejak zapacilo 😀 😀 😀

iwuskaaa
26. apr 2011

Ahojte kočky 😉 ,
my sme sviatkovali dobre, vychutnávali sme si pekné počasie, okrem toho pondelka a vychutnávali sme si jeden druhého, keďže sme neboli dlho spolu 😀 .

@lucyliu tak teraz máš to moje veštenie odomňa grátis, ale nabudúce to už bude platené 😀 .
To je škoda, že ten liek stiahli, ale čo už, budem si musieť poradiť aj bez neho 🙂

lucka23
26. apr 2011

@iwuskaaa super ze ste si po dlhsej dobe uzili spolocne chvile. davidko je uz uplne fit?

a aj mne vyvestis? 😀

iwuskaaa
26. apr 2011

@lucka23 jasné, že vyveštím ako by to bolo 😉 😀 .
Dávidko je fit, ešte sme čakali na výsledky z krvi, tie boli len minulý týždeň, robili mu asi komplet rozbor, všetko je negatívne, tak sa teším 😵 .
Ešte pôjdeme na kontrolu na neurológiu, tak dúfam, že aj to bude ok.

lucka23
26. apr 2011

@iwuskaaa joj moja tak sa strasne tesim ze je uplne v poriadku bobak maly. 😵 😵 😵 a ako to uzavreli? mal ten rotavirus?

strapanik
27. apr 2011

Janka, Ivka, kolko vam spia deturence cez den? alka mi spi posledne dni len 2x po polhodinke a je to potom na nevydrzanie.

Uz sa krasne plazi a je aj poriadne rychla. Stpjacu lampu sme museli odstranit, lebo jej nedala pokoj. Poriadne sa na nej zabavam. 😀

Ivka, som rada, ze je Davidko zdravy. Nech vam to co najdlhsie vydrzi. A vsetkym ostatnym tiez zelam hlavne vela zdravicka.

iwuskaaa
27. apr 2011

Mirka, mne Tomáško najnovšie spáva cez deň doobeda cca 2 hodiny a ešte poobede si zvykne podriemať tú hodinku. My sme mali pred pobytom také spánky ako vy teraz, čiže 2 x po polhodine. Tiež to bolo na nevydržanie, bol mrzutý, umrnčaný, ja som si nič neporobila. Teraz sa to dostalo do normálu, tak verím, že to ostane takto čo najdlhšie 🙂 .
Ďakujeme 😉 .
No my si na to plazenie budeme musieť ešte počkať, dúfam, že nás nenechá Tomáško dlho čakať.

strapanik
28. apr 2011

No ja tiez dufam, ze sa nam tie spanky zlepsia. Inac je teraz v pohode, velmi ju tesi, ze sa vie presuvat, akm chce, tak objavuje a objavuje..... 😀 Ivka, o chvilu vam aj Tomasko bude robit v byte inventuru.
Janka, asi min. tyzden som pisala, ze ma Natalka pri kojeni nehryzie. Predvcerom ma tak uhryzla, ze som videla vsetky hviezdicky a mala som otlacene oba zubky. 😅

jajus
28. apr 2011

Ahojte babule 😵 Ivka super, že Davidko ma všetky výsledky ok 😵 My spavame stale do obeda hodinku cez obed ako kedy hodinku niekedy aj viac a po obede 45 min. 😵 No keby spal aj v noci lepšie bola by som spokojna, no asi nemôžem chcieť všetko 😅 ( jednu noc spi suprovo kojime sa len 2krat, a potom 3-4 noci katastrofa kojime sa aj 5krat)

@strapanik vidiš vidiš 😀 Jakuvko si po novom z bradavky robi gumovi cukrik, natahuje ju a ked sa snim vadim tak ma z toho hroooznu srandu 😀

iwuskaaa
28. apr 2011

Baby o kojení zubatých detí mi ani nevravte 😠 😀 . Mňa Tomáš uhryzol asi pred týždňom tak, že mi až krv tiekla z bradavky, auuu... 😕 ...no dostal po zadku, tak si to asi zapamätal, že urobil zle, lebo odvtedy mám pokoj 🙂 .
My už máme šesť zubov, tak to bolo riadne turbo, ešte teraz mám hmlu pred očami 😀

lucka23
28. apr 2011

ahojte. juj babule nezavidim vam to hryzenie musi to byt ina bolest. 🤐 ja toto nepoznam kedze sme sda kojili len do 3 mesiacov.

iwuskaaa
28. apr 2011

Lucka, teraz ma napadlo, že Lukáško ide mať narodeniny, takže predpokladám, že prípravy sú u Vás v plnom prúde, ako ťa poznám 🙂 . Už sa teším na fotky, budem sa inšpirovať na august 😉 😀

lucka23
28. apr 2011

no ivka veru v nedelu mame oslavu. zajtr ama caka nakup a pecenie torty, v sobotu ju ozdobim. tentoraz nechystam nic speci misy, salaty, kolac kinder bueno, pizza tycinky a tu tortu. 😀

lucka23
30. apr 2011

ahojte babule,. tak torta je hotova, myslim ze lukasko bude spokojny. hlavne poziadavky aby tam bola sopka s lavou a dino su splnene. 😀 ale poviem vam mam fakt dost, popri tom som stihla este kolac a riadenie. teraz konecne sedim a uz ma asi len zeriavom postavia. 😀

iwuskaaa
30. apr 2011

Lucka, už som zvedavá na Tvoju tortu, určite bude krásna, aspoň popisu 🙂 . Obdivujem Tvoju snahu a šikovnosť, ja neviem, či niekedy nájdem odvahu upiecť tortu. Možno, keď budú chlapci starší a budem mať viac času a priestoru, ale ani to nieje isté 😀 . Koláč Kinder Bueno je fantastický, ja som ho už piekla a teda zožal úspech 🙂 .
A vraj nič špeciálne nejdeš pripravovať, Ty si teda humoristka 😉 . Nezdá sa Ti toho stále dosť? 🙂 .
No v každom prípade sa teším na fotky 😵 .
My sme dnes tiež mali oslavu, oslavovali sme Stančiho 30tku. Boli sme na chalupe, varil sa guľáš, grilovalo sa. Počasie vyšlo, tak bolo super, ale som rada, že to máme za sebou 😀 . Ono je to všetko náročnejšie s dvomi malými deťmi 😝 😀 .
Tak Lucka, prajem Vám vydarenú oslavu, nech všetko dobre dopadne a Lukáško nech si svoj deň užije do sýta 😉 .

strapanik
1. máj 2011

Lucka, tvoje oslavy teda musia stat za to 😵 . Poprosim recept na bolac Kinder Bueno. Ja urcite NIKDY neupeciem tortu so sopkou, lavou a dinom. 😲 Nemam tolko trpezlivosti. Hod sem nejaku foto.
Ivka, 6 zubov!!!!!!!!!! Tomasko to zvladal v pohode? My cakame na horne dvojky, ale stale nie a nie vykuknut. A jednotky su uplne v nedohladne.
Janka, Natalka mi bradavku bezne natahuje na pol metra. Ja ju musim kojit v uplnom klude, nikto nemoze byt pri nas, lebo ju vseeeetko zaujima a hned mykne hlavickou, samozrejme s bradavkou v ustach. Na to, ze ma pri kojeni kope, driape a stipe som si uz zvykla.

iwuskaaa
1. máj 2011

Mirka, zvládol to úplne v pohode, jemu totiž vyšli všetky naraz, v priebehu jedného týždňa pomaličky rástli 🙂 . Tak verím, že takto bez problémov vyjdú aj všetky ostatné.
Tak s Natálkou je kojenie zaujímavé podľa Tvojho opisu, niet Ti čo závidieť vravíš?
Niekedy by sme mohli spáchať tú kávu 😉 .
Keď nájdem recept na Kinder Bueno, pošlem Ti ho, teraz poviem pravdu, nechce sa mi ho hľadať.

lucka23
1. máj 2011

mirka paci sa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=38092

tak mame po oslave, som znicena ako kon ale stastna. 😀 maly sa vytesoval z torty aj darcekov tak co si viac mozem priat. vsak som to vsetko robila pre neho. 🙂 foto dam mozno zajtra dnes uz na to nemam sil. 😀

jajus
1. máj 2011

@lucka23 no si teda šikulka a lukaškovi prajeme všeeeeeeeeeetko najlepšie cmuuuuukkk 😵

@strapanik presne takto papa aj Jakubko škriabe, natahuje bradavku ked sa za všetkym možnym otača, tiež musime mať klud, ani Tobiasko sa nemôže ukazať, akonáhle ho počuje koniec už nepapa ale sa otača a hlada ho.
Jakubko dnes krááásne hovoril skomolene mama sem tam mam-mama-mam a tak no keby tak vedel čo gagoce 😀 ale super pocit 😵 😵
Už sme sa aj postavili v postielke, posadil sa a zaprel si nôžky o tyčky na postielke a šup už bol hore ale podarilo sa mu to len raz 😅

lucka23
2. máj 2011

dakujeme janka 😵 to ani pravda nie je ze uz mam doma velkeho 4 rocneho chlapa. 😅 kde je to moje miminkooooooo 😀 😀 😀 strasne rychlo to vsetko nejak uteka. 😒