Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

strapanik
3. máj 2011

Aj ja gratulujem Lukimu ku 4 rockom, hlavne nech mu sluzi zdravicko a nech ho poslucha mamina aj tatino. 😀

@jajus Natalka uz dlhsie dzavoce mama, tata, baba, dnes sa jej podarilo aj lala 🙂 Ale v postielke sa este sama neposadi a uz toboz nepostavi. Po obyvacke vsak uz lieta ako sip, uz sme museli porobit dalsie upravy (napr. odstanit kvet) a musime uz aj kupit poistku proti otvaraniu zasuviek. Ratam, ze do nejakych cca 2 tyzdnov by mohla zacat stvorkovat.
Moja obyvacka zrazu vyzera uuuuplne inak, ktovie, ci este bude niekedy v povodnom stave. 😅

@iwuskaaa Ivka, to uz teda musime! Dohadujeme sa aspon 3-4 mesiace. Ved je to uz hanba! Tento tyzden mam doobeda volny uz len stvrtok a buduci kedykolvek.

jajus
3. máj 2011

@strapanik no tak Natalka je šikulka ked už takto keca 😎 však krasny pocit, ked take male mimi povie mama 😵
No na pôvodny stav obývačky si ešte počkate 😀

@lucka23 neskutočne rychlo to uteka, o par mesiacov aj Tobik bude mať 4 a Jakubko rôčik a len nedavno boli v brušku

iwuskaaa
3. máj 2011

Ahojte,
tak my už spíme a kým začne hokej, tak som sem nazrela 🙂 .
Mirka, mne to teraz veľmi doobeda nevyhovuje, lebo Tomáško celé doobedie prespí 😀 . Dnes zaspal o 8.15 a zobudil sa o 11.15 hod., tak jedine môžem dobehnúť tak akurát sama 😀 .
Aký režim máte teraz Vy? Vy už na obed chodíte vonku, však?
Janka, to máš pravdu, že to strašne rýchlo letí, veď čoskoro je tu august a čas osláv 🙂 . My sme sa práve dnes rozprávali, že v auguste budeme musieť urobiť nejakú mega party aj s kmotríkovcami, pretože oslavuje kmotrička narodeniny, Tomáško, Dávidko a Lucasko narodeniny a Nicolka meniny. Takže august je poriadne nabitý oslavami a tak vymyslíme niečo spoločné, to bude najlepšie riešenie 🙂 .
Ani sa nenazdáme a všetky tri - Janka, Mirka a ja sa stretneme spoločne v škôlke, kde budeme šikovať naše deťúrence 🙂 😵 .
Tak my zatiaľ také opatrenia ako vy, nemusíme robiť, náš Tomáško je viac menej na tom istom mieste, ale ďalší pokrok je v tom, že sa pretáča už aj z bruška na chrbátik a ja sa teším 😵

lucka23
3. máj 2011

@iwuskaaa parada ze ti deticky uz pred 8 spia. 😵 lukas sa posledne naucil v skolke spavat takze mi skoncilo obdobie ze od pol 8 - 8 spi. teraz zaspava tak o 9 az pol 10. 😠 ale tak co uz.

strapanik
3. máj 2011

3 HODINY SPANKU DOOBEDA!!!!!!!!!!!!!!!! Mne tolko Natalka vacsinou neprespi za 2 dni dohromady. A poobede kolko spinkal? Ale dnes aj Natali spala vynimocne dobre - doobeda 40 min, poobede s mojou pomocou hodinu a tristvrte. Moja pomoc spociva v tom, ze ked zacala po polhodine mrnkat, tak som si ju opat narazila na prsnik a potom este driemala hodinu. Ale to sa tiez podari raz za 2-3 tyzdne, ze tak vela spi. Zobudila sa o stvrt na styri a teraz zaspala po pol deviatej.
Ale hlavne, ze nam je zdrava.
Dnes nas velmi potesila - uz nam krasne ukazovala, aka velka narastie. 😀 😀
Ivka, my mame skoro kazdy den iny. Doobeda spava polhodinku okolo deviatej az desiatej, obcas vobec. Pred obedom ideme na hodinku von. Zvysok dna doklepeme, ako sa podari, podla toho, ci princezna zaspi, kde zaspi a na ako dlho zaspi. 😅
August bude u vas vesely!

iwuskaaa
3. máj 2011

Mirka, tak teraz som sa pobavila na tvojom výroku 😀 😀 😀 ..."narazila na prsník" 😀 😀 😀
Pokiaľ sme nešli do Martina, tak som nevedela, čo je to poriadny spánok. Spával krátko, 20 - 30 minút. Tam sa to zlepšilo a keď mi prvý deň spal doobeda 3 hodiny, tak som na neho chodila nazerať, či dýcha 😕 😀 .
Pripisovala som to procedúram a únave, ale na šťastie to pokračuje aj doma.
No dnes poobede si zdriemol už len polhodinku, včera napr. hodinku, ale doobeda spal 2 hodiny.
Ale už je to s ním úplne iné ako boli začiatky, už plače minimálne, takže si to teraz vychutnávam 🙂 . Veď už bolo aj na čase.
Natálka je šikovná, keď vie ukázať už aj to, aká bude veľká 😉 .
Lucka, to som rada aj ja, že sme si ich tak naučili, aby boli do tej ôsmej v posteli. Uvidím, či sa to nezmení, keď bude chodiť Dávidko do škôlky.

jajus
4. máj 2011

ahojte tak ja sem akuknem len na chvilku Tobik ma teplotu 39 a nič ine ani hrdlo nič 😔 tak Ivka vikendovu opekačku musime preložiť 😢 taaaaaak sme sa na Vas tešili.
Naši chlapi tiež už spia o 20tej ale Tobik už nespava cez obed, ked si cez obed zdriemna tiež zaspi až o 21-22.
Ivka tak to teda Tomaško perfektne spinka, Jakubko po novom by chcel spať len so mnou ufff uložim ho a po 15min kriči mama- mam a musim si ku nemu lahnuť 🙄 a vonku ho už všetko ruši. A mame obdobie len mama- mam u nikoho nevydrži, ešte ked ma nevidi akonahle ma zbada už sa natahuje ku mne. 😔
Tak Tobik bol na mne stale nacapeny ale Jakubko je extrem 🙄

jajus
4. máj 2011

Ivka tak vy to mate aspoň všetko naraz, my zase každy mesiac 5O tky, teraz 40tku, potom ja 30tku, mamina 50tku, rôčik .... no a potom, že chudni 😀
Super, že sa už pretoči Tomaško šikulko 😵
Mirka Natálka je šikulka 😉 a už papa lepšie?

strapanik
5. máj 2011

Janka, papa ako kedy. Niektore dni mi celkom pekne spapa zeleninku, aj masko jej celkom chuti, a potom niektore dni do nej nedostanem nic (napr. posledne 2 dni). Ovocie a pecivo nespapa vobec. 😖 Ale celkom pekne sa naucila pit vodicku z poharika s naustkom.
Dnes som z nej skoro odpadla - pisala som SMS-ku, Natalku som mala na kolenach a ona len tlacila a tlacila hlavicku k mobilu. ked som jej ho dala k usku, tak bola spokojna. Este som to vyskusala aj neskor, ze som ho pri nej drzala a ona zase k nemu prikladala hlavicku. 😀 😀 😀 Este to budem musiet vyskusat. Zaujimalo by ma, kolko nam tieto nase deturence rozumeju.
Ivka, Natalka sa najlepsie rozhybala a najvacsie kusky stvara, ked je rozbalena. Pouzivame tie jednorazove podlozky, co davaju aj v nemocnici. Vzdy ju tak nechame polhodinku rano a aj vecer. Skuste to.

strapanik
5. máj 2011

Ivka, este som sa ta chcela spytat - vy ste Tomimu kupovali hovoriaceho psika, ste s tym spokojni?

lucka23
5. máj 2011

ahojte. ani neviem cim sa zapojit do debaty 😅 😀 😀 😀

mirka mi toho psika mame, urcte odporucam. aj ked ako masly sa s nim moc nehral len tak chvilku ale teraz ho casto vyuzivame. 😀

iwuskaaa
5. máj 2011

Janka, mrzí ma, že Tobiasko je chorý, prajeme mu skoré uzdravenie a s opekačkou sa netráp, veď si to niekedy vynahradíme 😉 .
Tomáško večer pekne zaspinká, ale vždy po polhodine sa prebudí a musím prísť k nemu, zoberiem si ho, ešte si trošku pocucká a potom už naozaj spinká. A budí sa ako kedy, minulú noc sa zobudil o jednej ale tie predchádzajúce noci prespal celé, vstal ráno o šiestej, vyprevádzal ocka do práce 🙂 .
Mirka, so psíkom sme spokojní, Tomáškovi sa najviac páči uško, to je už pekne obžuté 😀 , ale teraz ho viac využíva Dávidko 😀 , asi tak ako píše Lucka 😀 . Ale je určené pre deti do troch rokov, tak prečo nie? 😀
Ak prídete k Vám, kľudne ho môžem doniesť a Natálka si ho otestuje 😉 .
Lucka, tak ty sa nevieš zapojiť do debaty? Už si mala opisovať oslavu, ako všetko dopadlo a tak... 🙂 😀 ...a kde sú fotky???

lucka23
6. máj 2011

ahojte. janka tobiaskovi prajeme skore uzdravenie. uz chodil do skolky?

ivka oslava dopadla super, vsetci prisli v jeden den tak som ju nemusela robit na viac krat. a zajtra nas caka oslava s kamosmi zo skolky tak sa znova realizujem. len aby pocasie vyslo. potom pridam foto naraz nejaka som leniva pridavat ich. 😀

jajus
6. máj 2011

@iwuskaaa no ako na potvroru nam ochorela pre zmenu opatrovateľka ( mamina ) 😀 takže asi nebudeme mať, prikom nehať chalanov. Tobik sa ma už dobre, teplotoval len 2 dni ale doktorka mu dala antibiotika pre istotu. Michal zavola Paťovi dokedy su na slovensku a ak sa im bude dať mohli by sme opekačku urobiť buduci vikend, aj počasie ma byť kraaaasne. Co ty nato
Ivka no tak to liečenie pomohlo Tomaškovi nielen po zdravotnej stranke ale ako čitam aj lepšie spinkava, aj ja chceeem 😅

@lucka23 pridaj fotkyyyy som zvedava na tortu 😀 počkaj ako budeme davať ešte tebe piecť torty šikulka 😵

iwuskaaa
6. máj 2011

Janka, ja by som bola úplne za to, aby sme to nechali na budúci víkend, to bude asi najistejšie a bude aj pekne, to vybavíme 🙂 😀 . Nám to veľmi nepasuje zajtra, no ale ako vravím, ak bude treba, tak sa prispôsobíme 😉 .
Janka, zase všetko nemôžeš mať 😅 .
Lucka, tak teda vydarenú oslavu aj tú zajtrajšiu Vám prajem a potom šup šup s fotkami 😉

jajus
6. máj 2011

@iwuskaaa takže dohodnuty je buduci víkend 😉 tešiiiiiiiiiim sa aj počasie ma byť krááásne 😵 😵
no ja viem všetko sa neda mať 🙂
Lucka tak dobre oslavte, nech si to deti užiju a potom šup šup fotky 😉

lucka23
7. máj 2011

ahojte. tak my sme dnes oslavu nakoiec museli prelozit. v skolke maju zase nejaky crevny virus tak kamosi nam pochoreli. 😒 tak snad o tyzden sa daju uz vsetci dokopy. 🙂 lukas bol samozrejme z toho nestastny ale spravilo to sampanske a s leou zosiakovou vyslopali celu flasu ochlti mali. 😀

zvalka
7. máj 2011

@lucka23 lucka vzhladom ko pocasiu, aj dobre, ze si to prelozila 😉 sa dost rozfukalo a ktovie, ci aj prsat nebude 🙂 tak o tyzden to uz snad dobre dopadne 🙂

ako sa mate maminky ostatne? 🙂

lucka23
7. máj 2011

@zvalka no doobeda bolo super teplucko von. bola tu lucia s leou. ale teraz pozeram ze sa fakt rozfukalo. no dufam ze bud. tyzden bude pekne. 🙂

strapanik
10. máj 2011

Ahojte babenky, nejako je tu mrtvo. Asi ste cele dni vonku, ked sa konecne pocasie umudrilo. My sme si vcera uzivali krasny den, manzel bol doma, ja som si odbehla na masaz, poobede sme boli spolu vonku a Natalka vydrzala hodinu a tristvrte, co je asi novy rekord! Ale vyse polhodiny sme boli na kave na terase pri Sironi, tam bola na kolenach, ale aj to sa pocita. Minule som ju po polhodinke vychadzky musela niest na rukach takmer celu cestu z Kapust domov (byvame v prvom vyskovaku nad Billou).

@jajus Janka, dufam, ze je uz Tobik zdravy.
@lucka23 A vam sa snad uz vyzdraveli kamosi. 😉
@iwuskaaa Ivka, tak kedy mozete?

strapanik
12. máj 2011

@iwuskaaa Ivka, ako ste odisli, tak sa Natalka hned dostala do normalu a vystrajala ako namydleny blesk. 😀 Ale pocas navstevy som ju nespoznavala, sedela ako pena. Asi si myslis, ze si vymyslam, ked pisem, ake mam akcne dieta. 😵 Vecer sme sa s Petom bavili na tom, ze Natali uz ma za sebou prvu pusu od chlapca, ale netvarila sa pri tom 2x nadsene. 😀 Tomasko je podareny maly smejo, to babo je hadam stale vysmiate. 🙂

iwuskaaa
12. máj 2011

@strapanik
Ahoj Mirka, ďakujeme za pozvanie, cítili sme sa u Vás dobre, keby to Dávid nebol nakoniec všetko s tou kávou pobabral. Doteraz ma to mrzí, prepáč Mirka 😔 .
Nabudúce, ak budeme môcť ešte prísť, prídem s Tomáškom, Dávidka niekde odložím 😀 .
V žiadnom prípade si nič také nemyslím, že by si si vymýšľala. Ja to tiež dobre viem, podľa svojich detí 😉 . My to máme zase opačne, keď je niekto u nás, alebo my niekde sme, tak Dávidka nespoznávam a keď sme sami, je to úplne iné dieťa.
Áno, Tomáško je taký smejko, len neboj sa, aj on má svoje dni a je viac uplakaný ako usmiaty 🙂

@jajus Janka, ako sa máte? Už ste zdraví?
Ak áno, teším sa, že je to lepšie, ak nie, prajem skoré uzdravenie všetkým 😉
@lucka23 Lucka, už sa pomaly pripravuješ na Lukáškovu oslavu? Budete oslavovať tento víkend? A ako Leuška? Dúfam, že je jej už lepšie.

lucka23
12. máj 2011

@iwuskaaa nie tento vikend to urcite nebude lebo sa este bojim. snad ten buduci to konecne vyjde. 🙂

lucka23
12. máj 2011

leuska vraj uz lepsie. sice este hnackuje ale ze im tam uz pekne ozila a vyvadza jedna radost. a samozrejme kedze uz ln nelezi chce ist domov. tak snad ich v piatok pustia domov. 🙂

strapanik
12. máj 2011

@iwuskaaa Ivka, vobec ta to nemusi mrziet; na gauci nic nevidiet a na koberci je slabucko viditelny flak, ale som si 100% ista, ze to pri tepovani vyjde. Aspon konecne donutim muza, aby sme ho tento vikend zobrali na lazy na dvor vytepovat. A ak to nevyjde, predsa vieme, kde Davidko byva. 😀 😀 😀 A jasne, ze mozete kedykolvek prist a Davidka nikam neodkladaj. Musim predsa zistit, co nas caka, ked toto moje male cierta vyrastie. 😀 🤐
Pred chvilou sme si s Natalkou krasne zatancovali na evergreeny z Repete, to su jej oblubene songy. Esteze to STV dookola opakuje. 🙂 Zase mi usla do chodby, idem sa pozriet, kam sa vybrala na badatelsku vypravu.

iwuskaaa
12. máj 2011

@lucka23 tak je dobre, keď je jej lepšie, to som rada 🙂 . A Lukáško je už dúfam fit tiež 😉

iwuskaaa
12. máj 2011

@strapanik to som rada, že to vyšlo a dúfam, že to vyjde aj z koberca! Len donúť manžela čím skôr do toho, aby to riadne nevpilo 😀 😀 😀 .
A ináč, teraz ste na rade Vy, tak kľudne hocikedy na rannú kávičku ste pozvaní 😉
Vidíš, to je super nápade zatancovať si na "Repete" 😵

strapanik
12. máj 2011

Baby, ktora si k nam nosite pradlo!!!!! Toto nemoze naspinut 3-clena domacnost. 😝

My na Repete ficime od malicka, tancovala som s nou aj ked este bola v zavinovacke - zvykla vtedy stichnut 😵 Teraz sice najradsej tancuje s tatom, ale ked sme same, tak som jej dobra aj ja. A vzdy ma pritom hroooozne dolezity vyraz na tvaricke.

jajus
12. máj 2011

Ahojte Ivka daaakujem no my sme chorí všetci a poriadne Tobik ten je už po ATB a už je ok klop-klop ale chytilo to nas ostatných ☹ ale hlavne, že Jakubkovi zabrali krasne ATB a už len doliečiť. No my kedže sme v jednom kole s Tobim alebo Jakubkom, tažšie sa liečime ale aspoň sme na nich dvaja. 😅
Takže ta opekačka je v nedohladne 😒

@strapanik Jakubko fičí na Kapure a ludovkach 😀

lucka23
12. máj 2011

@jajus skore uzdravenie prajem. 🙂

@iwuskaaa ano lukasko vyzera byt fit. klop klop klop. 😅