Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
9. mar 2009

baby co robime na str. č. 3??? haaaaaaaaaaaaaaaaa 😠 😀

iwuskaaa
9. mar 2009

Tu je štrajk alebo čo? 😀 Ja tiež nemám veľa času, ale nazrieť sa patrí 😝 😀

Lucka, pre Teba:
http://www.tesco.hu/akcio.php?oid=Tb2a316d096b7...

🙂

lucka23
9. mar 2009

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem. idem studovat

jajus
10. mar 2009

Ahojte tak nam vyšiel už dalši zubok už ich mame 10 no hrôza to je ☹ už nech su vonku asi idu naraz všetky 4črenove zuby

jajus
10. mar 2009

nie črenove bože ved tie maju dospelí ale stoličky mu vysli som pekvapena mali ist skôr očne ak sa nemílim 😕

lucka23
10. mar 2009

nie janka najprv idu stolicky 4 a potom ocne. a nakoniec posledne 4 stolicky. 😉 tobinkovi prajeme nech mu uz zubky daju pokoj a netrapia ho

iwuskaaa
11. mar 2009

Janka, tak konečne je vonku po namáhavej ceste 😒 ...ja som len zvedavá ako pôjdu zúbky nám, mám obavy z toho 😝 ...
A kde ste všetky? Kvôli čomu je tu štrajk? Aby som bola v obraze 😀 ...
Ale máme zase za počasie, čoo? 😠

jajus
11. mar 2009

ahojko no Ivka dokonca mu vyšli dva zubky, a ešte aj pôjdu ma take dasna prekrvene a napuchnute ach moje male ako sa trapi no čonarobime. Akurat odišla švaginka s malym alexom a s Minou a Mirkom tak maly sa aspoň vyšantili.Ivka mam nejake bodinka pre teba 😉 dufam že ešte budu dobre 62.

jajus
11. mar 2009

babenky neviete kde by som zohnala tie guličky čo su vo vankušoch na kojene?

lucka23
11. mar 2009

ivka ja som sa pridala k ostatným v strajkovani. predsa si nebudem pisat sama 😅 ked strajk tak strajk no nie?

janka na jednej stranke kde som kupovala vankus na kojenie mali aj tie naplne. len neviem uz aka to bola stranka. idem pohladat 🙂

lucka23
11. mar 2009

http://www.noseniedeti.sk/obchod/vankuse. mas tam 2 druhy naplní 10 a 18 kg 😉

zunka
autor
11. mar 2009

Ahojte, nestrajkujem, ale nestíham.
Janka a v priore, kde predávajú látky, by tie guličky nemali?
Lucka, tú látku na tie návleky ma ešte napadol MMB. Aj tam predávajú rôzny metrový tovar, možno aj to.

zunka
autor
11. mar 2009

Janka, a čo ideš vyrábať?
Ja momentálne rozlýšľam z čoho by som vyrobila akože škrupinu z vajíčka - takú veľku, aby som tam do nej posadila holého Šimonka a bol by ako vyliahnuté kuriatko. Použila by som to na veľkonoč.pohľadnice.
Máme taký okrúhly veľký " lavór", tak som myslela, že by som ten nejak obalila bielou látkou a na vrch, by som urobila nejaký zubatý okraj - ako to je na riadnom vajci-teda na škrupine.

jajus
11. mar 2009

jej lucka daaaaaaaakujem krasne nejak som sa knim nemohla dopracovať. Michal mi hovori že mame ekostyren že mam do toho vankuša dať ten ale to je uplne niečo ine ako potrebujem ja chlapi. Ten by tam dal aj slamu 😀

tami712
11. mar 2009

ahojte 🙂
občas si vás tu prečítam 😉 iwuska ahoj 🙂

jajus tie guličky ja som objednávala odtiaľto:

http://www.kreslabab.sk/index.php?option=com_vi...

arimzv
11. mar 2009

ahojte.
ani ja nestrajkujem, len mam toho momentalne nejako vela na praci, nestihacky a ked je len troska pekne pocasie, tak sme furt vonka.
som si vsimla, ze to tak vzdycky byva, ze ked si dohodneme stretko tak je potom par dni taky utlm na teme.
tami vitaj 🙂

iwuskaaa
11. mar 2009

No pekne ste sa rozbehli, len vyhecovať Vás bolo treba, čoo? 😀
Tami, ahooooooj 😉 ....a vitaj medzi nami 😵 ...
Janka, to musíme vyskúšať, či budú dobré 🙂 . Minule som mu obliekla rifle 9-12 a na dĺžku sú mu len tak tak a na šírku okolo bruška ešte veľké 😒 , myslím, že budeme mať problém s nohavicami, lebo je dlháň 😀 . Ale si zlatá, ďakujeme 😉
Zunka, už sa teším na tie Tvoje nápady, keď budú zrealizované, Ty si taká akčná, ako aj Janka 🙂 😵 ...potom sa ja cítim taká bez nápadu 😀 ...musím aj ja s niečím začať 😅 ...

petullia
11. mar 2009

caoo, ta ja vas zanedbavam bo som sa namotala na facebook najnovsie 😀 ... ale ospravedlnujem sa 😔 uz sa mi to viac krat nestane! 😀

petullia
11. mar 2009

babyyy, co mam robit s tym mlieciskom??? mne to uz ide na nervy! 😠 maly sa mi neprisaje, ta som mu odsavala do flase a tak som mu davala, ale to ma boliiii a mam modriny na bradavkach, uz to nexcem. nemam rada taketo polovicate roboty. bud kojit alebo nekojit! ach!!! 😢 a neviem ako sa teda toho mlieka zbavit. vonku ist nexce a v prsiach sa mi take hrce tvrde z toho robia, sa bojim aby sa nezapalili tie prsniky. bola som aj u dokiho nech mi nieco da na zastavenie, ale on mi povedal, ze je to skoro, ze mam este skusit kojit... no co tam naskusam, ked maly vidi len podprsenku a nie to este prso a uz vrieska 😒 .... mozem zabudnut. sa to mlieko strati same alebo ako??? 😕 a to co tam mam sa dako vstrebe, alebo ako? ja to nechapem.... 😅

iwuskaaa
11. mar 2009

Peti, ja si myslím, že maličký si už zvykol na fľašu, predsa je to pre neho jednoduchšie, nenatrápi sa tak veľmi ako keď má sať z prsníka 😖 . Skús zavolať laktačnej poradkyni Denise, ja som jej tiež volala raz, keď som si nevedela dať rady 😒 .

Malý pred chvíľkou spustil zase taký krik, že som si ho musela priložiť a tak zaspal. Zatiaľ som ho nechala na našej posteli, dúfam, že keď ho budeme prenášať do postielky sa nezobudí ☹

jajus
11. mar 2009

Tami daaaakujem a vitaj 😉
Zuzka no ja tie vajička neviem uvidim ako stihnem možno skusim teraz ak mi tobinko da tak malujem voskom 😅 už som pridala par diel na strechu do albumu. Ale dlho tento klud nebude trvať asi idu dalšie zubky 😔 ( v sobotu a nedelu dospaval prebdene noci a rano sa zobudil až o pol 10 - 10tej) parada čo 😀 na obed šiel spať o jednej ale večer 21 a on nič nechcelo sa mu ale potom nejako zaspal.

Peti zavolaj Denise poradi ti ja viem je to hrozne takto sa trapiť aj pre teba aj pre maleho. Ja som s tym tiež praštila po 5 mesiaci( no ten posledný mesiac papal moje mlieko už len asi raz za deň viac mal umel takže neviem či vôbec ratať ten mesiac za kojený). Mlieko sa mi same od seba stratilo nič som nejedla.

lucka23
12. mar 2009

peti zajdi do lekarne su homeopatika aj na zastavenie mlieka. 😉 nie len na tvorbu. ale neviem ako sa volaju lebo ja som ich tiez nepotrebovala. tiez som len odsavala a postupne uz len raz za den a potom som si povedala ze to uz malemu nie je treba raz za den nejakých 50 ml mojho mlieka /vsak som ho odsavala min hodinu/ a tak som prestala odsavat uplne a mlieko sa nejak vytratilo. ale doteraz ked si stlacim tak mi nejaka kvapka vyjde.

lucka23
12. mar 2009

janka kde si pridala tvoje nove vytvory. hladam ako besna a nic 😅 😀 😀 😀

zunka
autor
12. mar 2009

Peťa, no neviem Ti poradiť. Ak by si teda ešte naďalej kojila, mala by si začať normálne papať. Nie jeden jogurt denne. Aby sa malo z čoho to mliečko urobiť. A tie hrče si určite rýchlo vytlač, zápal bolí ako sviňa besná. A keď Ti to mlieko tam ostane dlho - tie hrče - tak sa to zapáli. Upchá sa Ti to tam. Myslím si ja.

Baby, je možné, že mesiac-spln by mohol ovplyvňovať Šimonkov spánok. Už som to minule odpozorovala, keď mal také 3 extrémne nespavé noci a teraz tiež. No a je spln. Celú noc mal aj zažmúrené oči, ale bol ako z divých vajec. Metal sa , krútil, nohy ruky stále v pohybe,...keby vedel kývať uškami, tak aj tými krúti o prietrh.

lucka23
12. mar 2009

zuzi podla mna to moze vplyvat. inokedy spi pokojne?

petullia
12. mar 2009

Zuzi... ked som kojila, mala som nechutenstvo nenormalne. jedla som nasilu, ked som zacala prikrmovat stale som nad vselicim rozmyslala, az som na jedlo jednoducho zabudala... aj to bol urcite jeden z dovodov preco som to mlieko stracala. ale ked ma napadlo ta som sa niecim natlacila, aj ked na silu 😔 ... ale teraz ked som si povedala, ze ten mesiac na humane vydrzime nejak, kym nezacne malinky papat tuhu stravu, tak mi zacalo chutiiiit.. sice jem len jeden krat denne... ale zacnem rano a skoncim vecer 😀 ... nejak som sa vyrovnala s tym mliekom, bo som sa fakt dotrapila za to.. ale uz som povedala... nebudem ja pocuvat maminky, ktore maju stastie a kojit mozu.. tie nikdy nebudu vediet ake to je, ked zena xce a nemoze a budem si uzivat materstvo aj s flasou na krmenie... nemyslim si, ze by som bola horsia matka ako ktorakolvek ina, ktora moze kojit. tak!!! 🙂 to sa samozrejme netyka vas tu... vy ste mi predsa nikdy neublizili nijako... aby ste si nemysleli, ze na vas nieco... boze chran! 😕 😅 ... ale nicilo ma, ked sa ma neustale niekto pytal ci kojim a ked som nebodaj spomenula moj problem, ta ohen na streche a takeee mudre rady...ach 🙄 prirovnala by som to k tomu, ze ked sa zena snazi otehotniet, nedari sa, tak ju za to podme vsetci odsudit, bo ona sa urcite snazi malo 😠 ... je to takmer to iste. 😔 skratka smola, no... ale som rada, ze som mala aspon to mliecko co som mala, bo su aj take, ktore nekojili vobec a aj napriek tomu su fantasticke maminy a deturence su zdrave a stastne... ach som sa vyrozpravala, vystazovala... ale uz m je ok... len teraz neviem zase... vcera som si poodsavala etse... dala som horuci kupel, ta sa kus mliecko pustilo, ale bolo v tom prsku asi 26 hodin, moze to da malmu?ci ma radsejvylit??? 😕

petullia
12. mar 2009

Zuzi mesiac ma vplyv na spanok... ja tiez neviem spat ked je spln a moj mangel tiez... ale maly nastastie v pohode.

jajus
12. mar 2009

Peti presne krááááááááááásne si to napísala ja som preto prestala chodiť na forum potom boli maminky mudre s prikramami ... tak som to zabalila. Presne uživajte si to a ked nejde kojiť tak nejde svet sa nezruti zaklad si malemu dala to je hlavne. 😉 Ty najlepšie vieš čo je pre tvojeho maleho a teba dobre. Načo ti bude maly mixovať bradavku ked aj tak nič nevytiahne.
Ja som Denise volala ale to som mala problem v nemocke maly si nevedel chytit bradavku a potom bol nervný a hladny v nemocke mi neporadili tak som volala jej.
Lucka tu su http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

lucka23
12. mar 2009

peti akoby si mi z duse hovorila. co som sa ja naplakala koli kojeniu a blbým poznamkam niektorých premudrelých mamiciek. presne nech ma sudi taka co mlieko nemala a nejakými sposobmi ho ziskala spät. mne sa to nepodarilo ale necitim sa za to hosia mama. dala som malemu vsetko co som mohla. a poklepem si ale malý mal len raz za zivot teplotky a bol chorý. dufam ze to nezakriknem ale aj toto chripkove obdobie preslo u nas bez chorobi. takze si myslim ze dobrý zaklad do zivota mu das aj spravnym zavadzanim prikrmov. 😉 takze netrap sa urcite si pre maleho najlepsia mama na svete ci ho kojis alebo nie. a na otazky typu este kojis, a preco uz nie som casom uz ani nereagovala len sa usmiala. 🙂

lucka23
12. mar 2009

janka to je nadheraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. 😵 😵 😵 😵 fakt sklanam sa pred tebou aka si sikovna. to sa ako maluje alebo co sa to robi? 😅 😀