Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
5. aug 2010

ahojte babule, kukala som práve nextacku stránku už maju jesennne a zimne veci jeeeeeeeeeej ale su krásne, to sa bude objednávať 😀

lucka23
5. aug 2010

janka ja ju ocumujem uz asi 2 týzdne. uz mam aj predbeznu obj spravenu. len pockat na peniaze. 😀 😀 😀 😀 😀

kodada
5. aug 2010

ste videli spravy? ze Mihal len uvazoval nahlas ... ale kolko zien tym nasral !!!

marys001
5. aug 2010

@kodada jasne ze som to pozerala a super ze to nakoniec tako dopadlo asi si je vedomy toho ze by vela mamiciek nahneval!!!!

zvalka
5. aug 2010

a co davali nakoniec? takze nezrusia prispevok? ci len "zatial" ho nezrusia...????

annie13
5. aug 2010

@zvalka vsetko ostane po starom aj ten priplatok pri narodeni 670 aj RP by malo ostat 256 a 164

lucka23
6. aug 2010

podla man sa s tym urcite neico robit bude. lebo ako vieme peniaze v rozpocte chybaju a niekde setrit bude treba. a urcite pani poslenci nezacnu od seba. takze ja tymto reciam tipu vsetko bude po starom neverim a urcite nejake zmeny budu musiet nastat. 🙂

annie13
6. aug 2010

@lucka23 tak tak

annie13
6. aug 2010

to len teraz potrebovali ukludnit tu vravu co vznikla kolo toho

annie13
6. aug 2010

chcela som vas poprosit vy uz mate starsie deticky neviete mi poradit nejaky dobry nie drahy sportovy kocik
polohovatelna opierka a aby sa s nim dalo aj v snehu a nezabral vela miesta v kufre
my mame tu 3kombi a toked dam do kufra koniec uz ani kufor na dovolenku nenapchame

kodada
6. aug 2010

annie mi sme nedavno kupili tento http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... ... tiez sme mali problem s kufrom 🙂 neviem ako to s nim pojde na snehu

annie13
6. aug 2010

@kodada ten som pozerala aj ja dokonca som nasla aj fialovy jedna pani ich predava aj tu na MK len by som vedela ako sa sprava v snehu a ci sa da tlacit aj jednou rukou
mame aj surodenecky ale Branko uz viac menej beha ale sem tam ho potrebujem chytit za rucicku

annie13
6. aug 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/?PRICE=-...
len ma odradza ze len tu na MK su na predaj az 4 skoro nove tak nieco sa im asi nepacilo na nich
@kodada

annie13
6. aug 2010

@kodada a este otazka ma aj nanoznik?

janinka25
6. aug 2010

@jajus prosim ta z ktorej stranky objednavas? priamo z next.com.? 😉

jajus
6. aug 2010

ahojteeee, tak my sme už doma zo ZV, krvička odobrata, maly reval hrôôôôza, len mu tak bylo srdiečko aj mu bolo špatne ☹ . Boli sme aj s nožičkami, dava nôžku trošku dovnutra, tak nam predpisali ortopedicku obuv 😠 výber týchto topanok no hrôôôôza 😠
janinka mne kupuje brat priamo v anglicku v nexte. 😉
annie ja neviem až tak poradiť, my mame jane ešte po tobiaskovi a teraz sme dokupili vaničku pre Jakubka. Som snim max spokojna, super sa ovlada a hlavne je vnom veeeeľa miesta (v športovej časti, ešte aj teraz sa don vpohode zmesti). Zloženy nezaberie veľa miesta.

lucka23
6. aug 2010

@janinka25 priamo z nextackej stranky sa neda objednavat. teda myslim po novom ano ale tie ceny su potom hrozne ked ti to posielaju na SK. ja objednavam od jednej baby od nas. ma konto na MMB. a ked to pride idem si po tom takze aspon neplatim postovne. 😉

anka tiez neporadim lebo ja som pouzivala len 3-kolku a nieco mensie som nepotrebovala.

janka a preco ste boli na krv? som nieco prehliadla? 😕 a s tou ortopedickou obuvou je to fakt des. stasne modely a este strasnejsie ceny. lukas sa mi tiez zda ze trocha capce ale nasa dr povedala ze to nic nie je a nikam nas s tym neposlala. 😕 ale do skolky som mu min rok kupila z protetiky sandale. tiez take hruznice za skoro 700 sk ale nosil ich cely rok. teraz uz na september musime kupit nove. inak janka lukas a tobiasko nebudu nakoniec chodit spolu lebo som lukasa prelozila do stozku.

jajus
6. aug 2010

Lucka boli sme na kontrolu čo chodime každe 3-4 mesiace tie kostičky. No , že už to teraz bude fajn davala som mu aj homeopatika na kostičky ale zase podrástol už mame niečo cez 1m. Nam tiež lekarka stále tvrdila, že maly ma nôžky dobre, ale ako teraz v lete behal stále sa niekde potkol a tak som usudila, že musime isť aby sme niečo nezanedbali.
Ja som tiež uvažovla nad Stožkom, no nakoniec ho nehame v tejto škôlke, uvidime. Skoda, že nebudu spolu ale chapem ta, ja len dufam, že Tobiaska nestiahne Filip a najde si ineho kamoša lebo inač ma trhne 😅 , začina poriadne vystrkovať rožky a skuša ako zareagujem, ked niečo vymasti. Už som niekedy v koncoch. 🙄 dufam, že toto obdobie rýchlo prejde ☹

iwuskaaa
7. aug 2010

Ahojte baby 😉 ,

my sme chorí. Davidko má hnisavú angínu, dnes mu je už omnoho lepšie, ale od štvrtku ťahal vysoké horúčky, včera ho delil jediný stupienok od 40 tky 😖 . No hrôza, nič nezaberalo, ani čípky, ani sirup, ani studené obklady. Ale som rada, že je to za nami, dnes už bez horúčky, ale nič nechce papať, boli ho to 😒 .

Janka, my tiež máme ortopedickú obuv, už aj na predpis. Boli sme u ortopedičky a tá usúdila, že je potrebná. Keby som si ja nestála za tým, že chcem ísť s ním ďalej na vyšetrenie, tak doteraz neviem, že má slabé členky a je pre neho priam nevyhnutná! Kde ste vyberali obuv Vy? My v meste, volá sa to Orthivo. Mali tam fakt super výber, cez sandálky po zimné topánky, rôzne modely, farby...

Lucka a to prečo Lukáška preradili do Stožku? To môžu bez Vášho súhlasu? Alebo ste súhlasili?
Mirka a ten športový, čo ste mali aj v Očovej na stretku, to nieje Váš? Ten je pekný, alebo ho chceš vymeniť? 🙂

petullia
8. aug 2010

Cawte baby.
Iwuska aj my sme mali anginu, ale moc vysoke teploty chytil nad 40, ta nas supli do nemocnice ☹ teraz sme dosli... och... nikdy viac nexcem zazit! otraaas ☹ vcera po dlhych dnoch nic nejedenia sa Dudik konecne najedol, ta som bola taka happy... dufam, ze uz to bude len lepsie 😔 ... Iwus dufam, ze Davidkovi to rychlo prejde chrustikovi... jooj preco sa len musia trapit tie nase spunty male 😒
A aj nas Dudo riadne capce (ako ja 😠 ) budem musiet s nim aj ja volaco robit... ale ja som tiez ako male decko chodila kade tade po vysetreniach a na cvicenia a ja neviem na co... si to pamatam ako som kazdy vecer musela cvicit a ze by som nejak ukazkovo teraz tie moje nozky ukladala... no co ja viem 😖 vsak nechame sa prekvapit, co povie doktorka 😅

jajus
8. aug 2010

Ahojte, tak to ma mrzi, že ste sa takto vytrápili Ivka aj Peti vy. Tak skore uzdravenie. Ked som bola malemu po kartu tak mi lekarka hovorila , že je rozšírena hnisava angína.
Ivka aj my idme tam vyberať topanky, v piatok mali zavrete tak ideme v stredu su tam dlhšie. Boli sme pozriet v jednej predajni v nemocnici tam sme to mali po ruke, ale ked som videla ten model topánok,ako spred 60 rokov, tak sme sa zvrtli a odišli.

iwuskaaa
8. aug 2010

Janka, tam si určite vyberiete, majú tam fakt super výber, normálne z katalógu si vyberieš. Ale majú aj hotové kúsky na ukážku. Aké máte predpísané? Už na jeseň? My máme sandálky, ale už ich bude nosiť iba doma, ak ide "zima" a teraz rozmýšľam, čo s jesennými topánkami. Nárok na predpis máme vraj dvakrát do roka, tak by som mu radšej zimné dala ešte predpísať, jesenné by som kúpila v lekárni.
Áno, je rozšírená hnisavá angína, to povedala hneď aj nám. Davidkovi je už lepšie, už nemá ani horúčky, už aj pekne papá, ale zase sa vyhádzal 😒 . Nevedela som, či je to reakcia na Penbene, tak sme bežali na pohotovosť, ale nie som o nič múdrejšia, pretože to vraj alergia nieje...a čo ma zaskočilo, Dr. nám povedala, že máme vysadiť večerné mlieko, že je už veľký 😕 , že už ho nepotrebuje! Som zaskočená z toho...takže išli sme s vyrážkami a prišli sme s tým, že nemá papať mlieko a mám mu dať Espumisan 😕 , aby mal vetry 😕 😕 😕 , čo on s tým problém nemá 😝 . To mlieko myslela ako natrvalo, nie iba teraz v čase choroby - podotýkam...
No som sa vyrečnila, to fakt 😀 .
Peti, moje ste si museli prežiť aj vy. Verím, že už je dobre a nemocnici sa budete už iba vyhýbať 😉 . Dudkovi božtek 😵

tami712
8. aug 2010

ahojte 🙂
Ivka ďakujem krásne za tričko 😵 😵
a teda aj my sa pripájame k chorým 😒 Ema teplotuje od včera večera, celú noc, aj cez deň len spala a ležala 😕
teraz som jej namerala 39,4 v ritke 😝 😝

Ivka a to s tým mliekom je teda riadna blbosť, Ema je totálna závisláčka na mlieku, pije ho ráno, poobede a večer pred spaním a prečo by ho nemali piť keď ho chcú ? 😕

lucka23
9. aug 2010

ahojte babule. tak marodom prajem skore uzdravenie. veru angina vycina aj v stozku. lukas mal min tyzden jeden den tiez teploty tak uz som sa rano brala k dr s tym ze urcite angina ale rano uz ziadna teplota a ani potom sa uz nevratila. tak ktovie co to mal ale chvala bohu to rychlo preslo. 🙂
ivka s tym mliekom si tiez myslim ze riadna somarina. jasne uz ho mozno nepotrebuje tolko ak papa aj ine mliecne veci ale ak mu chuti preco ho nedavat. ja lukasovi uz sice nedavam mlieko pravidelne len ked ma chut a vypyta si ho.

k tej obuvy kde to presne je? aj ja planujem na jesen kupit nejake ortopedicke topanky a samozrejme sandale do sklky z protetiky. ked ich mate na predpis kolko sa cca doplaca? a k ortopedovi ste sli na odporucanie obvodacky alebo aj same od seba. lebo nas nasa neposlala ale mne sa stale zda ze capce. 😅

ivka nas nepreradili ale ja som maleho dala do stozku. proste som usudila ze v momentalnej situacii cestovat do dt 2 a viac krat za den je dost narocne. no snad som spravila dobre.

jajus
9. aug 2010

ahojte, Ivka tak to je blbosť, že nema piť mlieko, my ked ideme k lekarke do ZV prve čo sa opýta či dosť papame mliečne výrobky a či pijeme mlieko. Tobiasko zbožnuje syr a mlieko aj jogurty. Ved mlieko je dobre na kostičky.
No maly dnes vstal o pol 8 a doteraz je v pyžame a kuka pod perinou telku, tak dufam, že to nič neznači, ale on je hrozny lenoško 😅 Ale pre istotu som mu dala betavital 😵 aby mal vitaminik
Ivka nam predpisala už jesennu obuv, vidiš to nam ortopedička nepovedala, že mame nárok na 2 predpisi a to ti predpiše aj obvodna? Ale nam urobia odtlačok nôžky a daju robiť na mieru tak asi to musi predpisať ortopedička.
Sandále do škôlky mu kupim aj v lekarni.

lucka23
9. aug 2010

janka a dke je ta obuv? a kolko sa doplaca ked je to na predpis? a musi ta tam poslat obvodacka alebo sa mozem sama objednat? dakujeeeem

jajus
9. aug 2010

Lucka musi ta posalť obvodna k ortopedičke, musiš mať odporučanie bez toho ta nevezme ortoped. Neviem koľko budeme doplacať ale predpis dala na 17 eur a ostatne si musime doplatiť, zaleži ake topanky si vyberieme. No my sme v tom obchode zatiaľ neboli, v piatok mali zatvorene ale podla mapy to je asi za murami Ivka bude vedieť lepšie, už tam boli
http://m.zlatestranky.sk/searchredirect/9B3E24C...

lucka23
9. aug 2010

janka dik za info. 😉

jajus
9. aug 2010

Lucka nieje zač, a Lukáško sa ako zmieril, že ide do Stožku do škôlky?

lucka23
9. aug 2010

janka ja som jemu dala vybrat kam chce ist. a povedal ze do stozku s mimkou a majkom. to su jeho kamarati zo stozku. 🙂