Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

zunka
autor
2. mar 2009

Ahojte.
No tak Šimonko sa asi zľakol prezidentskej úlohy a neuveríte, ale večer zaspal o 23:00 a zobudil sa až 03:30 a potom o 07:00 hod. Som nechápala. Cici ma už tak boleli, čo tam bolo veľa mlieka.
Dnes ideme do poradni.
Iwka, možno by pomohlo obnovenie karty. Je na to špeci program.

kodada
2. mar 2009

ahojte, mam kolegu co vie zachranit fotky aj s vymazanej karty, chces Ivi?
zuzi drzim palce v poradni 😉

petullia
2. mar 2009

Zuzulik, supeeeeer 😵 ... ta si vyspataaaa 😎
Svekrus sa mi tu jasi za chrbtom s drobcom ta maly vyyyska a rehoce sa... mam dost z nich 😀

zunka
autor
2. mar 2009

Aj Šimonko sa mení na smejka. Už asi cca 1-2 týždne sa teší keď ma vidí - spoznáva ma a tak sa krásne smejká. Tak sa mu naškľabujem robím srandy s tvárou a on sa tak čuduje, potom usmieva - no zlatý je. A teraz zase spinká už asi 40 min. To on vôbec nezvykol. Nebude chorý? Či je to normálne, keď dieťa prespí noc a ešte aj doobedu spí? Lebo on to fakt tak nerobil, tak neviem.
Idem presnoriť to Tesco. Ozaj to nie je ďaleko a moji rodičia (Mýtna) to majú asi tak 30 min do maďarska, tak to by sme mohli aj s drobcom tak ísť. Autosedačka vajíčko sa dá nejak pripevniť na nákupný košík? Či sa to len tak normál tam položí?

petullia
2. mar 2009

Zuni, neboj neni chory 😀 ... len sa konecne dostavuje to co ti tu slubujeme vsetky 😀 taka som stastna z vas... juuuuuj, tento den sa krasne zacina. 😵
My sme predrichmali zase celu noc co je pzitivum, ale mliecka mam zase menej ☹ ... maleho prikladam a prikladam a prikladam a mozem sa aj na mihalniciach odrazat pri tom, ale to mlieko sa straca a straca. jedina rada co by asi fungovalo je, ze mam v noci aspon 2x vstat a odsavatn 😠 ... co si vzdy cez den poviem a odsavacku mam nachystanu pr posteli, ale ked ja sadnem a po 5 minutach je vo flaske odsatych par kvapiek ta kaslem na to a spim dalej 😖 tak a co mam robit???? 😕 baby ja uz neviem. ja som naraz stratila zo dna na den dost mliecka, vtedy co som vam pisala, ze som taka nestastna, ze nemam mliecko a odvtedy sa mi dako ani tvorit nexcelo... len ho je menej a menej, bo musim prikrmovat 😒 ... ale este stale mame aspon daco. ta som sa vystazovala 😅 ... idem robit mliecko malemu, uz bude asi hladny.

zunka
autor
2. mar 2009

Peťa, ja som mala prsia ráno ako balóny, úplne tvrdé, som bola rada, že sa zobudil. Mám ho dostatočne (klop klop klop), ale ak bude teda spávať celú noc, tak budem aj kojiť menej a tým sa mi bude aj menej tvoriť. Tak uvidím ako dopadnem ja. A aké UM mu dávaš? To si sa s doktorkou poradila pri výbere?

jajus
2. mar 2009

ahojte tak nam vyšiel dalši zubok zatial ho len citim ked prejdem po dasienku prstom ale je von no po tomlkom trapení by sa aj patrilo uf.
Peti s tým mliečkom viem očom hovoríš ja som to mala presne tak isto ako ty. ☹ len ja som mala hroooozne vela mliečka prvý mesiac ako dojna krava další už očosi menej ale stále nam stačilo, ale potom ako sme začali chodiť po nemocniciach a stres na mna hrozne pôsobil bala som sa a tie sestričky premudrele tak som postupne o mala mlieka malo. Ale nejako som to zvládla do 5 mesiaca sice s prikrmovaním ale aj tak lepšie ako nič. Tak neboj aspoň niečo davaš malemu a snaž sa to potiahnuť do 4-5 mesiaca kym nezačneš prikrmovať. 😉 deržim palce

petullia
2. mar 2009

Aj ja mavam rano prsia tvrde ako hrachy. Viem, ze je rano, lebo mam mokre pyzamo od mliecka... ale cez den nestiham produkovat, bo on by bol aj cely den prisaty keby mohol 😖 ... Prvy krat sme mali kupeny sunar1, ten mu velmi chutil.aj od neho velmi dobre priberal... teda aj od mojho mliecka, bo som viacej kojila ako prikrmovala... teraz sa to kus zvrhava 😠 ale este zatial kojim a dufam, ze este budem ako pise Janka aspon do toho 4-5 mesiaca. Doky mi predpisal humanu teraz, ze na skusku, ze ho velmi deticky nexcu, bo je horkaste... poviem vam, fuuuj. hnusne je to mlieko riadne. ale maly ho tiska ako o zivot. 😅 ale je zdravsie... ma veeela vitaminov a je antialergicke, ta ked umelina, ta aspon relativne zdrava 😅 . ale chuti mu o poznanie menej ako ten sunar, ale co ma chudatenko robit ked je hladny. bo UM robim, uz ked je velky krik a netece, ta vtedy aj keby to najhnusnejsie tieklo, ta by bolo ok asi 😔
Jani a kolko to uz ma tobinko zubkov??? a ako sa trapi? je placlivy? alebo ma aj teploty? a kedy vam vysiel prvy zubok?

jajus
2. mar 2009

peti maly je plačlivý v noci si nevie najsť miesto a mrnči raz sa hodi s ocovi raz ku mne. Aj teraz ho asi boli je umrnčaný gramofon. asi ho to boli. Prvý zubok mu vyšiel 19.6.2008 to mal 9 mesiacov poriadne neskoro a patrične nas potrapil mali sme aj teplotu natierali sme jasienka o dušu.

petullia
2. mar 2009

Chudatenko male 😒 9mesiacov neni neskoro, niektorym detom vyjdu aj po roku... som pocula 😕 ... a niektorym uz po troch mesiacoch... ale to su uz asi extremy 😅 .. ja sa toho trosku bojim, ale ja uz sa bojim vsetkeho preventivne... bo porodu som sa nebala a... 😀 ta teraz sa preventivne radsej vsetkeho budem a zatial je vse ok. 😝 aj injekcii som sa bala velmi, aj prikrmovat a vlastne aj kojit a vsetkeho. ci bude maly spat, co s nim budem a tak... a zatial to nejako funguje bez komplikacii... co som rada.. bo by som asi riadne stresovala keby daco 😕 😔 ... sama doma so skorcom skoro stale... fuuu... moja mami by hned klusala keby zaplakal tak ako nema 😀

petullia
2. mar 2009

ved ked mi hisacil od hladu a ja ani kvapka mlieka v prsiku, ta som takym revooom volala mamine, ze ja mu nexcem dat z flaskyyy 😢 ... bo som si citala tie mudrosti od Anag... mimochodom zlate ziena, ze tak pomaha... ale mne to veru nepomohlo, a uz duplom nie na psychiku. nuz a prikrmila som, na povel maminy a mangela mojho... sa mi striedali na telefone 😀 .. sa uz teraz smejem na tom... ale aka som bola nestastna 😔

petullia
2. mar 2009

... a zabudla som co som tym vlastne xcela povedat! 😠 😀 😀 😀 ... ach jo. idem si zrobit hadam daku smiesnu kavu. 😅

romanakatka
2. mar 2009

ahoj Zvolenčanky 🙂 čakáme malého krpca a tak sa obzerám po nejakom dobrom pediatrovi... rada by som niekoho, kto uprednostňuje homeopatiká... viete mi niektorá poradiť??? Najideálnejšie by bol Západ alebo mesto... vďaka za typy 😉

petullia
2. mar 2009

nuz... ja ti asi neporadim... my chodime na Budcu, aj ked sme zo ZV.. ale ked sa ma v porodnici pytali, ta ma napadol jedine on😅 ... a som s nim veelmi spokojna. Spiro je podla mna uzasny clovek. 😵 ja som k nemu chodila ako deco, ta preto on. a mangel ma pochvalil za vyber, aj ked on xcel nejaku inu v meste, teraz je rad.

romanakatka
2. mar 2009

tak veď Budča je tu za rohom, nebol by problém... no aj tak by som brala radšej niečo bližšie, aby sme nemuseli chodiť len autom ale spojiť niekedy príjemné s užitočným ... v rámci prechádzky 😉

petullia
2. mar 2009

Ja som to tiez mala povodne tak v plane, len som na to potom akosi pozabudla a zrazu xceli odomna meno pediatra a ja... 😅 ... a som rada, ze som nesla inde. ale baby maju aj priamo vo ZV, ta tie ti vychvalia svojich 😉 😀 😀 😀

romanakatka
2. mar 2009

no tak snáď ešte padnú nejaké typy... 🙂

jajus
2. mar 2009

romanakatka ja ti neporadím my chodíme k pediatričke v detve

arimzv
2. mar 2009

romanakatka my chodime ku chlupisovej, je vo witman obchodaku. je endokrinologicka aj diabetologicka, ale netusim aky je jej postoj k homeopatikam.

romanakatka
2. mar 2009

Tie homeopatiká zase nie sú prioritou, pokiaľ natrafím fakt na kvalitného pediatra... len sa chcem vyhnúť takým, ktorí malého pacienta hneď odpíšu antibiotikami...

arimzv
2. mar 2009

ja som s nou ako clovekom spokojna.

lucka23
2. mar 2009

ahojte. fu ale ste toho popisali. precitam vas zajtra v praci lebo som po dnesnom cviceni nejaka znicena.

romanakatka ja chodim k dr. čiernej. pre zmenu je to aj gastroenterologicka a ordinuje na poliklinike. tiez som s nou spokojna.atb sme mali len raz. aj to len kvapky do nosa.

iwuskaaa
2. mar 2009

Zunka, normálne sa teším aj za Teba, že Šimonko si takto pekne pospinkal 😵 😵 😵 ...urob si rekapituláciu predošlého dňa a nech sú také aj ostatné dni a budú super noci 😀 .
Neboj sa, chorý nieje určite. On je ešte maličký, takže on by viac menej mal iba spinkať 😉 .

Dadi, kašli na to 😉 . Zajtra sa ho chystám vyobliekať a fotiť 😀 ...chudáčik môj 🙂 .
Janka, super, že je von ďalší zúbok...keby ešte ľahšie išli, bolo by super 🙂 .
My zatiaľ ani jeden, ale až sa toho bojím 😖 . Dúfam, že noci budú kľudné 😕 .
Romanakatka, my sme tiež v DT, takže neporadím ani ja 😒

zunka
autor
3. mar 2009

Iwka, aj my sme malého včera pofotili. Dnes skúsim tie foto poupravovať a pridám do albumu.
Večer sme ho ukúpali skôr už o 19:30, ale nebol to dorbý nápad o 3:00 hod bol vyspaný. Takže dnes kúpeme zase len tak okolo 21:00

petullia
3. mar 2009

jeej zuni, krasny je Zunkos maly 😵

zunka
autor
3. mar 2009

AKurát som pridala fotky zo včera, chúďa už ma mal plné zuby, keď som ho fotila.

petullia
3. mar 2009

🙂 nuz rodicov si nevyberame 😀 dieta fotografky musi byt model... raz darmo 😝 😀 ... a to ten moj este netusi, ze ma doma ucitelku 😝 😀 😀 😀

zunka
autor
3. mar 2009

Učiteľka?... fíha!.....alebo chúďa Julinko? 😀

petullia
3. mar 2009

no vsak prave, chudatko male.. este aj doma bestia 😀 😀 😀

zunka
autor
3. mar 2009

Baby, čo zvyknete robiť-variť-piecť, keď má dôjsť návšteva. Mne už došli nápady, lebo sme mali už veľa návštev a ešte aj budeme mať, tak neviem už čo mám pripraviť. Potrebujem nakopnúť nejakou inšpiráciou.