Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

lucka23
11. okt 2009

ahoj dadi. tak teraz sedim za PC a rehocem sa lebo si mi pripomenula tie nadludske vykony co som aj ja podavala posledne týzdne pri holeni. 😀 😀 😀 to keby ma niekto pri tom sledoval tak odpadne 😀 fucala som pri tom ako lokomotiva. neviem ako ostatne baby ale ja som si prva holenie po porode neskutocne uzivala 😀 😀 😀

kodada
11. okt 2009

no sa mi moc nerehoc ked to poznas, ked som skoncila, prisiel manzel, ze som mohla povedat 😎

lucka23
11. okt 2009

no to aj moj iniciativne chodil a mal tendenciu pomahat. no mna ta predstava teda dost desila 😅 😀 😀 😀

kodada
11. okt 2009

ved to, bala by som sa, keby ma holil on
... inak, ak sa zajtra neozvem, som v nemocke ... nejak sa divne citim 😎

zunka
autor
11. okt 2009

Dadka, nechávam si zapnutý mobil a ak mi príde v noci sms-ka, tak mi bude jedno a obvolám všetky páky aj o 3 hod v noci - nech sa tešíme s Vami

arimzv
11. okt 2009

Dadi myslime na Teba 🙂
Zuzi Tebe dosli tie peniaze? odomna

zvalka
12. okt 2009

dobre ranko 🙂
prajem drobcom skore uzdravenie 😉 hadam to rychlo prehrmi 🙂
Dadiii, tak ako? si doma alebo ...??? 😕 🙂

iwuskaaa
12. okt 2009

Ahojte,
tak Dadka nieje ani na skype, ja si myslím, že je už tam 🙂 . Tak jej držíme palce 😵 ...
Tak opis holenia nemá chybu 😀 , no ale fakt to boli ťažké chvíle 😀 .

Lucka kedy dávaš Oscilo? Každý deň aj keď je Lukáško zdravý? Asi s tým začnem aj ja, preventívne. To sú guličky, alebo tabletky?
My máme za sebou zase ťažkú noc, do druhej sa stále budil, nemohol poriadne dýchať. A to som mu dala aj dithiaden 😖 . Teraz je to už lepšie, pekne dýcha, tak ja neviem. Teplotu nemá, takže k Dr. nechcem ísť. Zatiaľ mu dávam Nasivin a Physiomer a odsávam, odsávam, odsávam...
Takže Lucka, zajtra sa asi neuvidíme 😖 .
A musím sa pochváliť, dnes sa Dávidko naučil hovoriť cica 😵 😵 😵 , takou krásnou jeho rečou...

Tak prajem Vám pekný aj keď upršaný deň 😉

lucka23
12. okt 2009

juj tak dadka zeby??? 😕 😅 😀

ivka no asi neuvidime. ☹ nas stale dusi ten hnusny kasel hlavne ked zaspi tak ma strasne zachvaty, nenormalne ho nadrapuje. 😢 asi budeme musiet zajst aj za svojou dr aby to nebolo este horsie. teraz ked som ho ukladala spat tak sa mi zdal zase teply tak neviem ci sa nam aj teploty nevracaju. 😔 to oscillo davam ako prevenciu raz do týzdna a ked uz vidis ze ide na maleho choroba ma sa to dat 3 krát po sebe po 6 hod. som mudra lebo na rodicovskom v skolke sme mali aj prednasku o oscile. 😅 su to take mini gulicky co mu vysypes do pusy alebo na lyzicku a tak das.
davidko je sikulko. 😵

zvalka a ty sa ako citis?

zvalka
12. okt 2009

Ahoj lucka. Ja sa citim fajn.dnes som mala poslednu poradnu u mojho dokyho,od piatku som na MD. Len ma doost bolia klby,niekedy mam problem chodit ☹ ale horsie,ked si mam vecer lahnut,tak ma to boli.doky povedal,ze vsetko ok,ze este 2tyzdne a uz potom v pohode,keby som aj rodila,ze to je uz normal termin.ale nemyslim si,ze to bude v novembri.asi tak zaciatok dec. tipujem.len mala je stale asi KP,tak dufam,ze sa otoci.kp by som normal.porod nechcela☹ lebo uz teraz mam problemy s panvou,tie klby,a vraj to potom doriadi panvu uz uplne...

jajus
12. okt 2009

mirka neboj aj ja som mala problem s klbami a hrooozne ma bola panva, lekar mi povedal že to sa roztahuju pôrodne cesty, ale bola to ukrutna bolesť. A dokonca ja mam posunutu jednu stranu panvovej kosti už od detstva či to bolo neviem. A vidiš rodila som normálne. Tak sa len držkajte 😉
Lucka aj ja davma oscilo malemu ako prevenciu ked je taketo počasie a aj betavital (sirup na imunitu a aj na železo) maly miluje oscilo pačia sa mu tie guličky 😀

zvalka
12. okt 2009

to ano jajus, ved rodit normalne, ale hlavickou, KP - to nechcem ☹ ale ja verim, ze sa ona otoci, ma este veeela casu 🙂

lucka23
12. okt 2009

neboj mirka urcite sa otoci. su aj take specialne cviky na to. a myslim ze ivka mala tento problem ze davisko bol dlho opacne otoceny tak snad ti nieco poradi. 🙂
janka ten betavital som neskusala asi ked sa dostaneme z tejto choroby vyskusam aj ten.

zvalka
12. okt 2009

no tak ked sem pride, tak hadam daco poradi 😉 len nerodila ivka prave kvoli KP cisarskym? bol uz Davidko otoceny, ked isla rodit? no zistime, ked pride 😉

jajus
12. okt 2009

mirka ešte sa môže otočiť ale ani ja by som nerodila KP. Ivka rodila cisarskym lebo mal Davidko zle ozvy. Otočeny bol dobre ale tiež nevedela cele tehotenstvo ako bude rodiť točil sa v brušku.

iwuskaaa
12. okt 2009

Ahojte 😉 ,

Lucka a koľko guličiek sa má dávať?

...a k pôrodu 🙂 ...
Dávidko sa mi v brušku otočil medzi 30 a 33 tt. Ešte v 30 tt bol otočený tak ako má byť. Dr. mi poradil cvičiť mačací chrbát, ale to nepomáhalo, tak sme išli plávať 🙂 . Asi aj viem, kedy sa mi otočil späť 😀 . Ale to vážne vravím 🙂 . No a nakoniec som rodila SC kvôli slabým ozvám. Keď som teda už vedela, že malý je otočený KP, bola som iniciatívna a už som chcela dohodnúť s mojim gynekológom, termín SC. A on na mňa čumí, že prečo??? Že rodiť môžem normálne, aj keď je KP 😕 . Že ak pôrod bude postupovať normálne, bez komplikácií, že odrodím normálne, a ak niečo nastane, urobia mi SC. Že to sa rozhoduje službukonajúci lekár. Tak neviem 😖 ...
Mirka, skús ísť plávať, to jediné je účinné si myslím, tie cviky sú na dve veci!

iwuskaaa
12. okt 2009

A Dadka zatiaľ nič? Neviete??? 🙂

zunka
autor
12. okt 2009

Ocko išiel chlastat, mamka este fuci od bolesti, takze sa musim predstavit sam. Volam sa Tomasko Pisar, vazim 3470g, meriam 53 cm. PS: Vsetci traja sme OK. Dada

Tak takúto smsku som dostala

HURÁÁÁ Dadka má synčeka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zvalka
12. okt 2009

iwka, dakujem za rady 😉
ale si ma vylakala 😢 ja NECHCEM rodit normalne, ak zostane KP ! vraj tie zeny maju uz potom navzdy problemy s panvou a to ja mam teraz uz velke problemy - jedina neduha mojho tehu - ale za to poriadna ☹
musim jej dako dohovorit ☹
dada podla mna rodi - ja som jej dnes pisala sms, ze ci je doma, alebo co a ziadna odpoved, tak asi rodi, ktovie...ved sa hadam dozvieme vsetko 😉

zvalka
12. okt 2009

JEEEEEEEEEEEEEEEEJ, tak jej to vyslo presne - hovorila, ze 12.10. ma prvy termin! 😵
blahozelame ! tak asi normalne rodila 🙂

iwuskaaa
12. okt 2009

To je supeeeeeer 😵 😵 😵 ...Zuzka ďakujeme za skvelé info 😉 .
Dadke gratulujeme a prajeme veľa krásnych chvíľ s Tomáškom 🙂 . A Tomáškovi prajeme krásne detstvo 😉 . Už sa teším na dojmy 🙂 ...
Zuzka a o koľkej porodila?

lucka23
12. okt 2009

ja som to tusilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. 😵 😵 😵 😵 dadke gratulujem. prajem skore zotavenie vela mliecka a tomaskovi nadherny zivot 😵

zvalka
12. okt 2009

Iwka, a kam si chodila plavat? do Zvolena?

lucka23
12. okt 2009

ivka tie gulicky su podelene takze na jeden krat celu tu tubu. 😉

iwuskaaa
12. okt 2009

Mirka, ja som sa tiež toho bála 😒 . Prvorodičky by nemali vôbec tak rodiť, no uvidíš. Držím palce, nech sa maličká pretočí 😉

zvalka
12. okt 2009

ja verim, ze s dokym to dako dohodneme, ze nech ma nenechaju rodit normalne, ak bude KP. len to nie.

jajus
12. okt 2009

tak dadka aj my graaaaaaaaaaatulujeme a prajeme rýchle zotavenie, vela mliečka a malemu Tomáškovi všetko dobre a krásny život na tomto svete 😵 😵
NOrmálne mi vyhŕkla slzička od štastia 😀

petullia
12. okt 2009

Ahojte... super Dadi... gratulujem!!! veeela vsetkeho dobreho pre celu vasu rodinku od nas 😵

arimzv
12. okt 2009

ahojte.
Vitam Tomaska, prajem krasny zivot, nech ho milujuci rodicia posluchaju a su stastna rodinka 🙂

zunka
autor
12. okt 2009

Ja som sa už zase vyrevala,....mňa to tak dojalo.
Písala mi o 15:10 hod, ale neviem kedy presne sa narodil. Ale v noci už nespala, tak neviem či už bola v nemocke či ako. Zajtra jej zavolám. Viem len, že pôrod bol dlhý a ťažký, ale že je stráááášne šťastná. Maličkého nebude mať túto noc pri sebe a plánuje si pospať a trošku oddýchnuť. Jój úplne cítim tú atmosféru, tie pocity a dojmy.
Zajtra Vám napíšem viac

My tiež chodíme plávať. Nakoniec chodíme na Sliač, lebo tam chodí aj suseda s malým, tak chodíme spolu autom.