Zvolenčanky, ste tu?

zunka
5. dec 2008

Ahojte baby.
Takže Vás vítam v našej "staronovej téme". A dúfam, že naše počty sa budú rozrastať aspoň o 2 detičky ročne 😀 .

jajus
27. dec 2010

my sme Tobimu museli popremistnovať detsku aby sa mu to pomestilo 😀 zariadili sme mu kancelariu 😀 a urobili poličky na domiešavač a trakory. A samozrejme miesto pre jakubkovu hraciu deku..
Ja si zajtra idem užiť môj darček masaž a jacizzi, jooooooooooooj či sa tešiiimm 😵

lucka23
27. dec 2010

fiha jani tak si ides uzit. 😵 a to kam ides? joj aj ja by som brala. 😀

strapanik
27. dec 2010

Janka, aj ja som dostala poukaz na masaze, taaaaaaaak sa na ne tesim, chrbat si uz ani necitim. Len neviem, kedy sa k nim dostanem, manzel je sice doma, ale je nejako rozlietany.
Najviac darcekov dostala samozrejme Natalka, cela rodinu pre nu nakupovala. 😵
Ivka, ako dlho si dnes kocikovala? Pojdes aj zajtra?

strapanik
27. dec 2010

Krasny novy rok 2011!

jajus
27. dec 2010

Mirka mala je zlatučka 😵 tieš taka bacuľka

iwuskaaa
27. dec 2010

Mirka, dnes som bola vonku asi tri hodiny, keď sme sa stretli, išla som od našich pre mojich chlapov a ešte sme išli vonku, s Dávidkom sa sánkovať 🙂 . Ešte bolo ako tak, len teraz trochu viac pritiahlo, brrr....už je -15!
Manžel má dovolenku, tak doobeda ho chcem poslať na prechádzku s obidvoma, ja si chcem trošku poupratovať a poobede čakáme návštevu, tak ešte neviem ako mi to vydá. Ale tento týždeň by sme sa mohli spolu vybrať, bude sa mi dať, keď o Dávidka bude postarané 🙂 .
Natálka je krásna a tie chutné líčka 😉
Mne Ježiško masáže nepriniesol, asi ešte nemám boľavý chrbát 😀 😀 😀

strapanik
28. dec 2010

to su poriadne pampusiky a nie licka 😀 . Vsak aj musia byt, apetit ma totiz velky.
Ivka, s tym bolavym chrbtom to musis Jeziskovi vysvetlit, zrejme bude mat mylne informacie. 😉
Ja som manzela nemohla poslat vcera na prechadzku, bol na vysetreni so svojou starkou a dnes sa isiel lyzovat. Ale zajtra si to uzije!!!!

kodada
28. dec 2010

pekne sviatky a vsetko NAJ do noveho roka prajeme 🙂

iwuskaaa
28. dec 2010

Natálke prajeme k 4. mesiačikom všetko len to najlepšie, hlavne veľa zdravíčka, lásky od svojich najbližších 😉 . A samozrejme dobrotu, aby maminku a ocka netrápila 🙂

strapanik
29. dec 2010

Ivka, dakujeme! Vcera sme to "krasne" oslavili. Kedze bol velky mraz, tak som sa rozhodla, ze nepojdeme vonku. A tak sa Natalka rozhodla, ze doma spat nebude a to bola pohroma. Uff! Dnes je este vacsia kosa, tak neviem, co urobim. ☹

iwuskaaa
29. dec 2010

Mirka, my keby sme nechodili vonku, tak cez deň Tomáško ani nespáva ☹ . Proste nevie doma spať, ak zaspí, tak najviac na polhodinu ☹

strapanik
30. dec 2010

Doobeda sa mi naucila ako-tak spavat, zvladne hodinu az hodinu a pol. A poobede vonku aspon 2 hodiny. Vcera bolo minus 12 stupnov, ja s muzom sme mali lyziarske oteplovacky a vetrovky, Natalka poriadne naobliekana, ksichtik namazany indulonou a fusak prelozeny cez celu tvaricku. Ale aj tak sme sa na hodinu skryli do kaviarne v Tescu. 😀
Vcera sme mali naozaj pekny den, Natalka mala super naladu, poriadne sa nam teraz cez sviatky rozkokosila - stale debatuje, usmieva sa, vystraja. Z chrbatika na brusko len tak frngne, ale naspat sa este nevie dostat. Ked jej dam nove ponozky, tak za chvilocku su na nich zmolky, co neustale kope nozickami. Keby bol manzelik stale doma, tak si matersku naozaj mozem uzivat a aj si odychnut.

jajus
30. dec 2010

Ivka Davidkovi všeeeeeeeeeeeetko najlepšie k meninkam cmuuuuuuuuuukkkk 😵 😵
Mirka aj my chodime s Jakubkom von aj v tejto zime, cez striešku mu dam plienočku aby mu nešiel až taky ostrý vzduch dnu a kočikujeme sa.
Jakubko cez deň začal celkom spavať, ma super režim do obeda hodinku, na obed dve hodinky v kočiku ( ale kočik nesmie zastať 🙂) a po obede hodinku. V noci posledne dva tyždne spinka hrooooozne, stále v spanku mrnči, spi sice od 18.30 do 1 v noci, potom do 4tej ale od tej 4 stáááále stene a mrnči ale pritom kakať nechce a najedeny je. Tak ocino si ho rano vezme s Tobiaskom do obyvačky a ja rano po nakojeni dospavam 😀

jajus
30. dec 2010

Mirka presne aj Jakubko sa rozkokošil debatuje, škrieka presne na ponožkach a na dupačkach ma žmolky od neustáleho kopania. Hroooozne sa Jakubkovi pači sedkanie, ked ho dam do hojdačky hneť sa dvíha hore, akurat včera sa prevratil na bruško len nevedel čo s ručičkou nejak si ju prilahol. 😀

lucka23
30. dec 2010

jaj baby ja ked vas tak citam tak vam normalne zavidim tieto krasne chvilky s drobcekami. 😵 ja si to uz s lukaskom ani poriadne nepamätam ako to bolo. 😔

davidkovi vsetko naj naj naj prajeme aby mal stale dovod na usmev a rodicia aj bracek aby ho posluchali. posielame boztek 😵

strapanik
30. dec 2010

Natalka sa prevracia uz asi 2 tyzdne a uz sa aj naucila vytahovat si rucicku, takze nevyzera ako raneny partizan. Uz aj na brusku chyta hracky a taha si ich do pusy.
Neboj sa Lucka, este urcite budes mat male rozkosne miminko.

komarik
1. jan 2011

ahojte dievčatá, v prvom rade vám prajem všetko dobré do Nového roka. 😵
No a v tom druhom rade vás prosím o pomoc. Neviem akú lekárku vybrať pre našu maličkú ktorá sa už čochvíľa narodí. Počula som že lekárku treba aj dopredu navštíviť a opýtať sa či vás k sebe zoberie. Neviete mi poradiť?

lucka23
1. jan 2011

babulky moje vsetko naj naj naj do noveho roka vam a vasim rodinkam prajem. 🙂

komarik ato tema tu bola rozoberana najmenej 10 krat. skus kuknut. my mame dr ciernu a max. spokojnost.

iwuskaaa
1. jan 2011

Dávidko Vám ďakuje za gratulácie 😉
Lucka, je pravda, sú to radosti, ale nemysli si, že vždy len tie radosti 🙂 . Aspoň u nás nie, aj keď je to už omnoho lepšie s porovnaním čo bolo cca pred mesiacom a trvalo to dva mesiace. Mali sme to náročné a už som prestávala veriť, že Tomáško bude spokojné a kľudné bábätko. Na šťastie sa to zmenilo a teraz sa už tiež vieme aj tešiť.
Tak my sa stále ešte neprevraciame, ale verím, že to dobehneme tiež. Tomáškovi dlhšie trvalo aj to, aby sa na brušku podopieral ručičkami. Ale dobehol to. Predsa mu ten mesiac chýba 😒 .
Ja sa o dennom spánku radšej nevyjadrujem 😒. Ale hlavne, že spí v noci, čo viac si asi môžem priať, však?
A baby prosím o radu!!! Čo mám robiť, Tomáškovi dnes začala hnisať ranka po očkovaní TBC, na pleci...

zvalka
2. jan 2011

@iwuskaaa ivka, len liehovat to nesmies ! ak to ma velmi, tak k dokine, ak trosku, tak framykoinovou mastickou 😉

STASTNY NOVY ROK ZELAM VSETKYM 😵

zvalka
2. jan 2011

@iwuskaaa A Davidkovi dodatocne vsetko najlepsie k meninkam 🙂

strapanik
2. jan 2011

Ivka, nam hnisa pliecko uz mesiac, nemohli nas ani ockovat hexasvinstvom. Kazdy den jej pri kupani vyjde kvapka hnisu. Nam to Kankova kazala 3x denne liehovat a framykoin. Doktorka vravela, ze v poslednom obdobi maju vela deti, ktorym sa pliecko dlho hoji.
Ivi, a Tomasko ti spi celu noc vkuse alebo sa budi? Natalka dnes bola hore 4x, tak casto sa nebudila, ani ked bola male babatko. Zacinam rozmyslat, ci jej nepojdu zubky, lebo stale nieco zuje, je nepokojna a pokaka sa 3x denne.

zvalka
2. jan 2011

@strapanik jeeejda, ta kankova je super. liehovat sa to nesmie, a ona to dobre vie. 😒 kamoskin maly mal s tym problemy a ked ich poslala do Zvolena s tym, tak tam im to zakazala doktorka, ze to sa NESMIE - este jej tam napisala do karty - ze LIEHOVANE - Pacientka uz poucena. aj Kankova to potom videla... tak uz by to nemusela kazat liehovat....
mne sa Tami zacala okolo 3 mes. budit v noci kazde dve hodky a trvalo to teda hadam aj do 10 mes. 😲 😲

strapanik
2. jan 2011

Tak to si ma prekvapila. 😲 Mne sa aj mari, ze Dr. vo Zvolene vravela, ze neliahovat. Tak uz jej to budem teda len natierat framykoinom.
Takze s tym budenim sa mame na co tesit. 😒 Uz len 6 mesiacov. Keby sa aspon naucila vecer zaspinkat a nemuseli sme 2 hodiny bojovat. Ruky uz mame obaja vytahane ako simpanzy a krize uz asi ani nemame (ja si teda svoje necitim). 😝
Ale mam pocit, ze tu na nu iba somrem a pritom je to nase nadherne slniecko. 🙂 Vie sa nadherne usmievat. 😀

zvalka
2. jan 2011

@strapanik urcite neliehuj ! nesmie sa to - na plucnom by ti povedala to iste. len ten framykoin naozaj.
a kazde babo je ine. mozno ma len take obdobie - neboj 😉 tami ma vyse 13 mes. a stale mi neprespi noc. ja neviem, kedy to uz konecne pride 😕 min. raz v noci sa zobudi, bud mliecko alebo prelozit k nam. no co uz s nou narobim. 😵
no a to zaspavanie to ti nezavidim a verim, ze to je narocne. tami zaspava sama stale nastastie. klop klop klop
a urcite je zlata, ved ona sa to raz nauci, aj zaspavat aj spinkat celu noc. treba mat trpezlivost 😀

lucka23
2. jan 2011

ahojte. nam tiez pliecko hnisalo nastastie sme nemuseli na plucne lebo sa to spravilo. a tiez nam nasa dr. ZAKAZALA liehovat len masticku. 😉 drzim palc nech sas pliecko cim skor zahoji

jajus
3. jan 2011

ahojte babule, všeeeeeeeeeetko najlepšie do noveho roka 😵
fiha ja som Tobiaskovi liehovala ramienko, tiež sa mu tažko hojilo nehnisalo ale mal tu ranku červenu. Nie dlho ale mal. Ja som sa spolahla, že doktorka vie čo naordinuje 😒
No my sme sa Mirka tiež pokazili s nočnim spánkom, tuto noc bol 4 krat hore ☹ už som bola tak unavena, že som zaspala opreta čelom o postielku a držala som maleho za ručku 😅
Tieš slince, za deň vymenim aj 5 podbradnikov, všetko si pcha do pusinky a šucha si to o jasienka no neviem, Tobiaskovi šli zubky až v 10 mesiacoch tak som zvedava ako Jakubkovi. Zatiaľ som nič nenašla v pusinke.
Dnes Jakubko spapal 160ml mlieka odsateho ( po dnešnej noci som nemala dosť mlieka, cez deň len cucal a cucal každe 2 hodinky) a po pol hodinke ešte plakal a hladal prsnik tak si cucol no asi 30-40ml no prosto pažrošššš, som zvedava dokedy bude spať. 😅 a to takto papa každy večer 😲 už som uvažovala s tuhou stravou Ivka, Mirka vy už davate na obed mrkvičku, zemiak alebo niečo ine...

iwuskaaa
3. jan 2011

Ďakujem Mirka 😉 . Ja som sa dnes stretla s kamoškou, tak som sa jej pýtala a tiež mi povedala, že hnisanie nieje zlé, že je to prirodzené, len aby som NELIEHOVALA. Tak zatiaľ som mu to nechala tak, aj tak sa mi zdá, že je to lepšie už.

Mirka, Natálka ešte nebola očkovaná? My by sme mali ísť teraz v stredu do poradne, tak asi sa tomu nevyhneme už ani my.
Nie, Tomáško mi neprespí celú noc. Zaspí tak okolo 19.30 hod. a teraz po najnovšom sa zvykne zobudiť o tej 23.00. Potom už nemám pojem o čase, keďže v spálni nechcem mať nič také vyžarujúce 😀 , ale určite sa zobudí dva alebo trikrát, takže za noc určite 3 až 4x. Ale on trošku poťahá a spinká ďalej, takže mi to nevadí.
Čo počúvam iné mamičky, čím sú deti staršie, tým sa viac budia 😒 , tak sa máme na čo tešiť. Ja som toto pri Davidkovi nepoznala. Ale nevadí, prežijeme, no nie? 🙂

Janka, my sme skúšali dávať včera tú prvú kašu od Nestlé, ale tak dosť divne sa tváril Tomi 😀 . S mrkvou ešte počkám týždeň, dva. Nejdem sa ponáhľať, aj keď Dr. mi už povedala, že môžem začať.

strapanik
4. jan 2011

Janka, tiez ma v tomto Kankova sklamala. Ja som jej to vlastne mesiac liehovala. 😠
Natalku sa nam podari ulozit nejako medzi 21:30 az 22:00 (to odpadneme spolu s nou), zobudi sa okolo jednej, potom okolo stvrtej a potom o pol siedmej a definitivne sa zobudi o siedmej az pol osmej. V noci to trva okolo 15 min (10 min papanie + 5 min ponosit, inac sa zobudi). Kolko vam vazia drobce?
Nad prikrmami som este ani neuvazovala, tusim som citala, ze kojene deti sa maju zacat prikrmovat az po ukoncenom 6. mesiaci.
A co sa tyka papania, tak cez den sa uz nekojime kazde 2 hodky, ale uz staci kazde tri, akurat vecer je to 2x po 2 hodinach.
Dnes ideme na sono klbikov, dufam, ze dobre dopadne.

iwuskaaa
4. jan 2011

Tak náš Tomáš je dnes nie ako čert ale ako sto čertov! Neviem, čo sa mu porobilo, ale iba plače, teda vrieska. Spal 2 x po 30 minút a teraz som ho dala na balkón, tak dúfam, že sa mu podarí potiahnuť aspoň hodinku. V noci bol zase zlatý, bol hore iba dva krát. Takže asi nemôžem chcieť, aby bol taký zlatý stále 😀 . Mám podozrenie, že mu idú zúbky, pästičky si stále obžúva.
Mirka, ja som tiež Dávidkovi začala dávať príkrmy iba od ukončeného 6. mesiaca, teraz sa vraj doporučuje skôr, tak človek fakt nevie, čo je správne 😖 . Dokonca nám Dr. kázala dávať už aj striedku z chleba, vraj sa má začať už v 4. mesiaci, aby si dieťatko skôr zvykalo na lepok, je vraj menší výskyt celiakie. Pri Dávidkovi som chlebík začala dávať od ukončeného 7.mesiaca, skôr nie! Toto sú vraj najnovšie výskumy.
My sme boli na sono kĺbikov pred Vianocami, ale ešte budeme musieť ísť, ešte nemá jadierka úplne vyvinuté, tak dúfam, že to bude v poriadku.
Do poradne by sme mali ísť zajtra, ak bude robiť Dr., tak som zvedavá koľko váži, ale pred mesiacom sme my mali iba 5 kg, ale zase my sme mali aj nižšiu pôrodnú hm.